Keresés

Részletes keresés

Moriarty Creative Commons License 1999.11.16 0 0 100
Amúgy meg utálom a Media Marktot
Moriarty Creative Commons License 1999.11.16 0 0 99
Hali!
Bocsi, hogy beleszólok a topicotokba egy kis segítség kéne...
Adva van egy onkyo erőlködő + B&W602 front, emellé szeretnék valami surround szett szerűséget. A Media Marktban kinéztem egy Jamo háttérsugárzót, biztos ismeritek háromszög alakú, sajna tipusjelzést nem tudok. Az ára 33000 körül. Tudtok rőla vlmit? Háttérnek ez a háromszög alak a jobb, vagy a hagyományos? Hangminőség szempontjából mondjuk nem várok túl sokat tőle a lényeget úgyis a frontsugárzó viszi. A helység ahol hallgatnám nagyon kicsi, úgy 12 nm.
Vagy mit tudtok ajánlani, maradjak a B&W-nál, mondjuk a 601-est háttérnek? Viszont 50 rugóm most nincs erre..
magus Creative Commons License 1999.11.16 0 0 98
rascall

elirták, a thx 7 hangfalas analog rendszer,
a prolo továbblökött változata lucas modon, a hátterek fáziseltoltan müködnek, "álsztereo" modon

most szopok a dvd vel

Előzmény: Rascal (96)
Soundkey Creative Commons License 1999.11.16 0 0 97
A késleltetésnek van köze a kódoláshoz! Mégpedig azért mert a pro logic az analog rendszer és áthallásos. Vagyis a centerbe hallatszik a háttér és fordítva. Azért indul 15ms -tól a késleltetés hogy ne a " fejedbe" halld. Ugyanis a fül egyik tulajdonsága hogy amit "elöbb" hall meg azt veszed észre, azt hallod irányból. ( lehet hogy hülyén hangzik de ez a lényeg, egy régebbi sztereó ujságba szépen le van írva minden)
Egyébként a régi (csak ) dolby surround processzorokba a késleltetés fix 20ms-ra van állítva. A pro logicnál 15-30ms-ig állítható álltalában.
A digitális hangrendszereknél nincs áthallás ezért a késleltetést kizárólag azért kell használni hogy "egyforma" távolságba tolódjanak a hangsugarzók. Elvileg egyenlő távolságba kéne elhelyezni őket a hallgatási ponthoz képest. ( ami egy lakásba elég nehéz).
Előzmény: Rascal (95)
Rascal Creative Commons License 1999.11.16 0 0 96
Na még annyit, hogy a dvd.budapestnet.hu-n a THX minősítést megkapó hangrendszerben nincs center.... (vagy elírták).

Közben találtam powerDVD 2.5-öt.

Rascal

Rascal Creative Commons License 1999.11.16 0 0 95
Hello !

Magus :

Annak már jónak kell lennie, mégha a TNT2 nem is támogatná a DVD-t különösebben. Egyik ismerősöm most éppen a windvd-re esküszik, egy 450(300)-es procival, és valami noname kártyával nyomul. A képe tényleg szép és folyamatos volt.

Soundkey:

Szerintem a késleltetésnek nincs köze a kódolási technikához, az már a dekódolt hanggal foglalkozik, és csak a hangfalak aszimetrikus elhelyezését kell kompenzálnia. Aztán lehet, hogy csak arról van szó, hogy akinek tellik DD,DTS dekóderre, annak biztos nagyobb lakása is van, jobban elhelyezheti a hangfalait, akkor meg minek akkora késleltetés :-))))).

powerdvd 2.5-öt honnan lehet letölteni ?

OFF
Ja, nézzétek a Leonidákat !!! Ma este (16-17) és holnap este (17-18) 23 óra után látható.
www.mcse.hu
ON

Rascal

Soundkey Creative Commons License 1999.11.15 0 0 94
Nem, biztos nem ugyan annyi mint pro logic-nál. Ott 15ms-30ms-ig lehet állítani a dolby digital-nál meg valószínűleg 1-15ms-ig. Persze akkor ha "sima" DD-van ha és nem teather vagy mi. Ott 1-99-is állitható. Azt kérdezném hogy mennyi a default DTS és DD-nál ill. mettől meddig állítható.
Előzmény: magus (92)
magus Creative Commons License 1999.11.15 0 0 93
egyébként az egész NETen fejetlenség van a dvd vel
kapcsolatba. mindenki mást mond. marad a saját tapasztalat, talán holnap.
magus Creative Commons License 1999.11.15 0 0 92
szasztok!

soundkey
megmondom ha megvan a dvd, egyébként sz. ua. mint prologicba. dd.-n nem probálgattam, mert ugy volt jo ahogy van.

rascall
nálam asus tnt2 ultra ketyeg, van hozzá "asus dvd" szerinted jo lesz az?
ja a proci 416 jelenleg

BY MAGUS

Rascal Creative Commons License 1999.11.15 0 0 91
Hali !

DTS, THX, DD demok a dvd.budapestnet.hu-n a downloadon vannak

Rascal

Rascal Creative Commons License 1999.11.15 0 0 90
Hello !

Magus:
Nem hiszem (de ettől még lehet), mert a CD-n is csak az audió CD esetében működött az SP-DIF, hogy ne csak a belső valószínűleg nem túl jó minőségű D/A-val hallgathass zenét.

Mindenki :
Érdekes tapasztalatom volt az új vidokártyámmal (savage4). Elvileg van rajta mpeg2 támogatás, de amikor endgedélyeztem a használatát a szinmélység erősen lecsökkent. Ez főleg hosszú színátmeneteknél latszódott, pl. egy fal felület, ami nem egyformán volt megvilágítva. Olyan volt, mintha csak 15 - 16 bites szinmélységgel számolt volna max. Szépen látszottak a kb 1 cm széles homogén sávok.... Lehet, hogy csak a powerDVD hajtja meg bénán, még nem tudom. A kártyához adott ZoranDVD nem működött.
A PowerDVD most egyébként is csalódást okozott, eléggé rángatni kezdett a nagy képmozgásoknál. Fel is nyomtam a procit 374 MHz-ra, (450-hez jumpert is kell piszkálni, azt nem volt kedvem még átrakni), de nem sokat segített. Aztán felraktam a cinemastert, az viszont rángásmentesen lejátszotta, úgy hogy kikapcsoltam minden hardver támogatást. Ha az AC-3-at is tudja kezelni, akkor egyelőre azt fogom használni.

Rascal

Soundkey Creative Commons License 1999.11.14 0 0 89
Magus:
Az erositodon ha a dts programot valsztod ki (sima dts) akkor mi a default kesleltetes hatra? Es mettol-meddig tudod allitani?
Ugyan ez DD-nal ?
magus Creative Commons License 1999.11.13 0 0 88
szasztok!

sajna nem jött meg, péntekre igérték, de csak a jövö hét közepére lesz. kinomba meg akartam máshol venni, de 6 rugoval hosszabb alapból.
3 nap nem a világ, de a beszámoló elmarad most-:))

ezeken a "pajokon" van digit audio aut. lehet hogy megvan az ac3??? mpeg2 kártya nélkül????

bakro Creative Commons License 1999.11.12 0 0 87
Nekem van egy Sansung 3DVD/CD táras dolby digitál házimozis centerem állat semmi pénzért nem kéne különálló darabokból. Alapba 5 hangszóró és egy szubbass láda járt hozzá.
Csá
Rascal Creative Commons License 1999.11.12 0 0 86
>MATRIX!! :) lehet elore rendelni... valami dec 7et emlegetnek meg hogy mar csak par tucat >van:>>
> majd megveszem/megvetetetm karacsonyra

DnP !

Türelem, már vége van a hiánygazdaságnak :) !!! Az akció után két nap múlva olcsóbban, tonnaszámra lesz kapható szvsz. Ezt egyébként én is meg fogom venni. A másik amit biztos, a Ryan k. megmentése.

Rascal

Rascal Creative Commons License 1999.11.12 0 0 85
Hali !

Magus : Várjuk a beszámolót !!!!!!!!!

DnP: Ja, úgy barátibb :)
SVHS-ről akarsz VHS-re konvertálni ? Nincs a TV-n, vagy a videon SVHS bemenet ?

Rascal

DnP Creative Commons License 1999.11.12 0 0 84
Re RaSCaL!

TV/Monitor
amikor atkapocsol TV modra akkor a monitoron marad minden kozben akar kvekezhetek is de a film kozben megy a TVn. Igy mar jobb? :) Igaz meg ezt nem tudtam kiprobalni mert nincs svhs-composit konverterem,de ami kesik nem mulik. De igy is amikor atkapcsolok tvre a film eltunik es marad a a sima PLAYER anim nelkul.

MATRIX!! :) lehet elore rendelni... valami dec 7et emlegetnek meg hogy mar csak par tucat van:>>
majd megveszem/megvetetetm karacsonyra.

ByE!

Előzmény: Rascal (81)
magus Creative Commons License 1999.11.11 0 0 83
megemliteném: van 2db jamo classic6 hangfalpár eladó. 55 pénzért. nem reklám képpen:-)))))
magus Creative Commons License 1999.11.11 0 0 82
szasztok!

állitolag holnap meglesz ez a kütyü.
estére remélem müxik, akkor többet mondok.

dnp: kösz az infot, neked is rascal.

BY magus

Rascal Creative Commons License 1999.11.11 0 0 81
Hi !

> ennel vagy TV vagy monitor :) a ketto egyutt nem megy.
Ez csak akkor baj, ha TV-out nem stabil, és visszakapcsolni nem is olyan egyszerü, vagy a fél kép legóg a képről és vakon kotorhatsz az egérrel a széleken, meg ott alul .... :) Viszont előnye lehet(ne), hogy csak a TV szinkronizálásával kell addig foglalkoznia, bár ez ma még sok kártya esetében kivánni valót hagy maga után (ezt azoknál furcsállom főleg, amelyek töbszörösébe is belekerülnek, mint egy olcsó asztali video lejátszó, ami azért tudja, hogy milyen is a szabvány videojel...)

Rascal

DnP Creative Commons License 1999.11.11 0 0 80
Hi Magus!

Itt nezz szet:
sigmadesigns.com

Ez a realmagic a o termekuk... a Hp errol a kartyarol szol fokeppen.

Rascal: ennel vagy TV vagy monitor :) a ketto egyutt nem megy. Van egy kis pocok a Playere sarkan es azzal lehet valtogatni. Ez tud szineket kontrasztot fenyerot varialni ami csak a videora ervenyes.. ac3 meg dts.. ha erre kapcsolom akkor csend lesz hirtelenjeben:) hat igen... a sima erosito nem elegiti ki teljesen:>>

Előzmény: magus (76)
Rascal Creative Commons License 1999.11.11 0 0 79
Sziasztok !

Egyik ismerősömnek van egy Matrox G200-a DVD dekóderrel, ami a videókártya feature csatlakozójára megy rá, és egy marvel nevü külső doboza, ami a videokártya TV i/o cuccait intézi. Ha simán kirakja a képet a TV-re, akkor kb 1cm-vel kisebb a kép mint a TV képernyő, de ha DVD-t vagy video CD-t játszik le, akkor a DVD dekóder csinál valamit, mert rendes FULL screen lesz, és a kép is kontrasztosabbá válik. Eközben a monitoron ablakban nézheted a filmet, és egyéb programokkal is dolgozhatsz. A DVD kiegészítőn van egy SP-DIF kimenet, amin az AC-3 hang jön ki, amit egy külső dekóder fogadhat. Azt nem tudom, hogy DTS hangot is ki lehet-e rajta adni, de ha mákod van akkor igen. Asszem ezt összesen 70e-ből hozta össze, de mostanra a G400 is kb lejött ebbe az árkategóriába.
Más DVD támogató hw-t még nevesítve nem láttam ( annyira nem érdeklődtem, hogy megkérdezzem mi van a gépben)

Ja itt nézzetek körül:

www.dvdutils.com

Rascal

magus Creative Commons License 1999.11.10 0 0 78
szasztok

csak azért, mert megrendeltem a 10x-es pioneer dvd-t, és megprobálom megkeresni a legjobb dekodolo kártyát. gyözött a buxa, csak meg ne bánjam.
VÁROM az ötleteket, segitséget ha tudtok.

BY magus

Rascal Creative Commons License 1999.11.10 0 0 77
Igen. Lehet, hogy érdemes közelebbről megnézned, hátha rákötheted az AC-3 és a DTS dekóderedet.
Előzmény: magus (76)
magus Creative Commons License 1999.11.09 0 0 76
szasztok!

ez a real magic.. ez mpeg2 dekoderkártya?

Rascal Creative Commons License 1999.11.09 0 0 75
Hello !

>tud dts dolby minden
Mármint rajta van 6 db RCA kimenet audio felirattal (esetleg 3 sztereo jack) ? :) Olyan nekem is kell 10-ért !

Rascal

Előzmény: DnP (74)
DnP Creative Commons License 1999.11.09 0 0 74
Hi!

Megkerdezhetem hogy honnan lehet ijjen DTS demodisket szerezni?? :>
veszek DVDt karacsonyra... :) dekoderkartyat mar szereztem... eleg jot asszem. tud dts dolby minden:)) REAL MAGIC hollywood... Rascal szerint nem erdemes ijjet beszerezni de azert 10K-t megert szerintem... jo kis tv outtal...
na szal DTS.. honnan?

bye!

Előzmény: Soundkey (69)
Rascal Creative Commons License 1999.11.07 0 0 73
Hello !

En is eloszor jartam ilyenen, kicsit masra szamitottam. Volt egy-ket ceg, akik nem tudom minek voltak ott.... En kb. 1/2 4-tol voltam kint, korbejartam a kiallitokat, aztan letelepedtem a Magnetronnal, es veluk jottem el.
Attol meg van hazimozi is, csak nem ott.

Rascal

Előzmény: magus (72)
magus Creative Commons License 1999.11.06 0 0 72
hát ez a high end nem volt puha.
sajna rascall nem találkoztunk,de messze van ez a szint bármilyen házimozihoz.itt olyan hangok vannak ami otthon nem "létezik", az összes haver azt modja hogy jo cuccaim vannak.kár volt elmenni:-))))))))))))))))))))))))))
Rascal Creative Commons License 1999.11.04 0 0 71
Hi !

Hát valahogy a proggik lejatszák, úgyhogy biztos másolhatóak. Elöbb-utóbb....
Lehet, hogy reklám okokból ez nem másolás védett, végül is nem a teszt DVD-ben van a nagy biznisz.
Soundkey!
Szerintem te is gyere el a high-end show-ra, a Magnetron standjánál megtalálsz (szombat du)

Rascal

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!