Keresés

Részletes keresés

Babetta anyo Creative Commons License 2024.08.27 0 0 113736

Ez ketsegtelen, de azert erzed a különbséget akozott, hogy senkivel nem egyezetve a hazban nem lako alkeszokat csabit a kozos helyisegbe, akik hangoskodnak, osszehugyozzak a folyosot, szemetelnek esetleg balheznak (ugye nem egyszer megmutatta a Forendezo ur, mi van egy kocsmaban/presszoban 😉), amin fizikailag o maga maganak meg  jo magyar forintokat is keres, meg akozott, hogy a hazban lako akárki -ketsegtelen, h a kozos aramot stb fogyasztva-csendben csinal ott vmt, de akarki lemehet (nyilvan ezt nem mutatta meg nagy tehetsegeben, de ok amolyan klubszobat, haztarsalgot uzemeltettek, azaz nem sak Feri vindozolhatott volna ott, de mondjuk Jucika a III. Emelet hatbol is levihette volna a varrogepet, ami nem ert el a garzonjaban es szabhatott-varrhatott volna (plane, ha aprobb munkakat elvegez a kozossegnek)

Szoval, szarul lett megmutatva, de azert szerintem erezheto kulonbseg van Roszomak bogrecsardaja es mondjuk a kozos olvasoszoba otlete kozott...

Előzmény: Adani_ (113734)
funfun111 Creative Commons License 2024.08.27 0 0 113735
Adani_ Creative Commons License 2024.08.27 0 1 113734

Bumm apó és Qtya se kérdezte meg a lakókat, hogy héderelhetnek-e ott a lakók kontójára egész nap. És hát Qtya úr is ott vendégelte meg a hozzá betérőket és múlatta ott az időt. PofánVágási is a lakók megkérdezése nélkül telepedett le gépestől dolgozni, igaz Rozsi kihajításakor azt mondta a lakók megengedték ( értsd. Első emeletet körbejárta, és Mágen és Takács család megengedte). Rozsinak volt mgé egy jó beszólása. 3 család nem óhajtja finanstzírozni a tető javítást. Vajon melyik az a 3 család? Csak nem Vágási, Takács, Mágenheim? 

Előzmény: Babetta anyo (113731)
Adani_ Creative Commons License 2024.08.27 0 1 113733

Az is jól látszik ,hogy Hável az egész vödör vizet mellé önti, ennek ellenére sikerült eloltani. 

Előzmény: funfun111 (113732)
funfun111 Creative Commons License 2024.08.26 0 2 113732

Szörnyű volt olvasni, szörnyen erőltetett. Viszont a beágyazott youtube szösszenetek pompásak, különösen az, ahogy a műűűvelt értelmiségi Virág doktor alázza Ernőjenődezső bácsit. Példamutató. Na és Etuskó Oscar díjas alakítása, tényleg pompás.

 

Megnéztem a youtuber kis gyűjteményét, ez különösen jól sikerült remekműve Mesternek.

 

https://www.youtube.com/watch?v=1Ti-4Ox8KB4

 

Ahogy a rosszcsont kölkek cigarettáznak, ahogy pillanatok alatt lángra kap a szalmakazal, ahogy Hável gombaszakértő-igazgató úr megérkezik a mopeden, ahogy Béla bácsi kínálja a rétest (tessék, tesssssééééékk), de különösen ahogy 1:28-nál Jutka néni tekeri a kút kerekét, majd pár másodperc múlva Béla bácsi leváltja és ellenkező irányba kezdi tekerni, miközben vizet egyik sem húz fel. A vödörlánc elég lassú volt, de szerencsére pillanatok alatt kiértek a tűzoltók, legalábbis a sziréna hangja erre enged következtetni. Bár hogy ki hívta és hogyan, nem derült ki - valószínűleg a tanyasi táborban nem volt túl sok telefonfülke. Aztán a begyűjtött gombát egy kupacba öntik, hadd keveredjen a mérges gomba az ehetővel, majd ki lesz válogatva, nem baj, ha érintkeznek egymással. Hável szerencsére nem csak gomba-, hanem bombaszakértő is, nagy biztonsággal megállapítja, nyugodtan lehet pokrócon üldögélni a gránát mellett, még Jutka néninek is akad hely mellette. Aztán feszültségkeltő zene mellett a néphadsereg felkészült katonái szakszerűen felrobbantják a gombát bombát, hepiend. Bár jöhettek volna kicsit korábban is, hiszen a táborozók gombapörköltet terveztek főzni, de módosult az étrend, és paprikás krumpli lett, ami el is készült, mire megjöttek a derék honvédek.

 

Egyébként Mester legalább a legjobbtól plagizál, saját magától. Láttuk már máskor is, hogy cigiző-narkozó suhancok lángra lobbantották egy erdőt.

Előzmény: Mazsola0070 (113728)
Babetta anyo Creative Commons License 2024.08.26 0 0 113731

Azert -mielott szentte avatjuk-  a lakok megkerdezese nelkul bogrecsardat csinalni alkeszoknak sajat haszonra barmely kozos tulajdonu helyisegbol aligha a tokeletes kk alapismerve 😂

Előzmény: Adani_ (113729)
Babetta anyo Creative Commons License 2024.08.26 0 0 113730

Boldogult index hogyvolt blogjanak egyes osszefoglaloinak stilusaba fogant, amikhez neha kulon szotar es szoszedet kellett (nezzetek meg egy ER ofot, ha meg fellelheto, mar a szereploket sem volt konnyu beazonositani az itt kapott nevuk alapjan) De egy sideblogban ennek helye van/lehet, ha olvassa valaki, fooldali helykitoltesre meglehetos eroltetett a jopofizas.

Aminel ugxanakkor sokkal fajobb, hogy kimaradt, a sotet oldalt kepviselo barmely mellekszereplonel sokkal, de sokkal peklapat erettebb volt  barmely pozitiv oldalt erosito foszereplo. Avagy ezer Kereit viselnek el inkabb, mint egy Etust, Lenke nenit, Almat vagy a Vagasi hazaspar barmelyik tagjat!(bar a jet oreglany nyilvan veri a mezonyt, szoval ok ezer Kerei, Alma, Feri vagy Jutka csak 850)

Előzmény: Mazsola0070 (113728)
Adani_ Creative Commons License 2024.08.26 0 1 113729

Rozsomák azért volt negatív szereplő, mert egyedül ő volt az ,aki közös képviselőként dolgozott? Legalábbis őt láttuk dolgozni nem csak a kutyaólban bájcsevegni. Sümi panaszát a tető beázásról pl. úgy intézte, ahogy kell kért be árajánlatokat, lakókat megkérdezte, melyik legyen, végig is járta a lakásokat a kimutatásokkal, az más kérdés, hogy az első emelti terror brigádot nem érdekelte és úgy zavarták el, mintha illetlen képeket akart volna mutogatni. 

Előzmény: Mazsola0070 (113728)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.08.25 0 0 113728

Egy elképesztően aktuális, humorherold stílusban megírt  tartalomkitöltés 2024.08.25-én, azaz közel 25 évvel a Szomszédok megszűnése után:

 

https://port.hu/cikk/tv/a-lantos-utca-demonai-avagy-a-szomszedok-legkellemetlenebb-mellekszereploi/article-104153?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=content

Adani_ Creative Commons License 2024.08.23 0 0 113727

Mágen pl. fapofával belemondhatná a rész végén a kamerába, hogy majd 9 hónap múlva jön a gólyatábor újabb verziója, ill. kíváncsi vagyok mennyivel többen jönnek haza a táborból, mint ahányan mentek.

Előzmény: Babetta anyo (113726)
Babetta anyo Creative Commons License 2024.08.16 0 0 113726

Egyébként meg történik épp a neten (tegnapi BME gólyatáboros hír "kommentárja":

 

Babetta anyo Creative Commons License 2024.08.16 0 0 113725

Ez ferdites!

Legalabb egy rokonrol tudjuk, hogy Julcsi udvarlojakent Pesten lakik, kesobb meg Klodija buvkorebe kerul es a szinmuveszetire jar.

Kristof es Lenke igenis rengeteget beszelgette, amikor sor kerult a legfrissebb ozdi informaciokra is, hogy  mi van a tobbi ottani rokonnal. Ez egyebkent benne is volt a forgatokonyvekben nem egyszer, csak idohiany miatt inkabb az olyan porgosebb, izgalmas  jelenetek kerultek sorra, mint a nyugdijasok nezik a pultban a parizsit vagy a Matyi egy egy szot sem szol...ezeket kellett leforgatni....Ez is erv volt a heti adas mellett...

Amilyen gindos, alapos szakember Horvath, sosem tudna olyan tre dolgokat kiadni a kezebol, amiben z nincs benne, o nem tehet semmirol!!!

😉 (Asszem, erre mar inkabb ideteszem a smileyt, barmennyire is boomer szokas, mert valaki meg azt hiszi, komolyan mondom)

Előzmény: funfun111 (113724)
funfun111 Creative Commons License 2024.08.15 0 1 113724

Kiegészítve a pompás "párbeszédet":

 

- És ha legközelebb Ózdra költöznél, üdvözlöm Lenke néni ózdi rokonait is, akikről szintén nem tudom, kicsodák, de szerintem Lenke néni sem.

Előzmény: Mazsola0070 (113722)
funfun111 Creative Commons License 2024.08.15 0 1 113723

A műfajt Etuskó emelte műűűűvészi magasságokba. Nála voltak olyan telefonos "beszélgetések", ahol 2-3 másodperc hallgatás után annyi mindent ismételt meg a "hallottakból", amit legalább 3-4 perc lenne, hogy a másik fél elújságolja.

Előzmény: Racilaci (113721)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.08.14 0 1 113722

A "két legyet egy csapásra" verzióban pedig így folytatódhatott volna Batmen monológja:

 

- Hogy mondod? Odaköltözött a faluba Etus műűűűűűvésznő régi ismerőse, az ócskás Gyulárium is, na majd megmondom neki, bár úgy tűnik, baromira nem érdekelte, hová tűnt régi cimborája.

 

- Ja? Hogy összeállt egy helyi fazekassal, aki kerti törpöket gyárt neki, és mind a ketten milliárdosok lettek? Na akkor inkább nem mondom a műűűűűűűűűűvésznőnek, mert ő még a szagukat is utálja a gazdagoknak, bár legutóbb egy ősz milliárdossal láttam, de ő szimpatikusan gazdag.

 

- És Gyulárium még mindíg olyan indulatos fejjel kiabál, ha valami baja van? Hogy a közértben? Ezt hogy képzeli? Ja, persze most jövök rá, hogy a maguk közértjében nem Szent Lenke a közértes, ott üvöltözhet. 

 

- Még egyszer pá Gézabá, adja át üdvözletemet......ja, inkább ne adja, szerintem Gyulárium azt sem tudja ki vagyok, nem is tudom miért kérdeztem róla, mert én sem tudom, hogy ő kicsoda. 

Előzmény: funfun111 (113719)
Racilaci Creative Commons License 2024.08.14 0 1 113721

Mindehhez azért képzeljük hozzá Nemcsák színészi tehetségének maximumát.

Előzmény: funfun111 (113719)
funfun111 Creative Commons License 2024.08.14 0 1 113720

"Szerintem, kerte is a teve vezetoseget, hogy kehessenek heti es hosszabb adasok"

 

Még többet és hosszabban nyíghattak volna a nyugdíjasok Lenke néninek, micsoda drágaság van. Jutka néni még többet irányíthatta volna Hávelt és tantestületet az óraközi szünetekben igazgatóhelyettesként. Taki bácsi még több ingyen fuvart vállalhatott volna, Nagy Fehér még több életet mentett volna meg, és mentőzés közötti szabadnapokon napi 18-24 órát is operálhatott volna 50 fokos műtőkben-

Előzmény: Babetta anyo (113718)
funfun111 Creative Commons License 2024.08.14 0 0 113719

A jelenet így nézett volna ki. Vágáschi Feri kezében a telefon és a következő párbeszéd monológ hangzik el:

 

- Halló, te vagy az, Géza bácsi? Hogy vagy?

- jól? Ennek örülök. Régen hallottunk felőled.

- Ja, hogy vidékre költöztél? És milyen ott az élet?

- Szóval vannak tyúkjaid, így reggelire mindig friss tojásból van a rántotta.

- Kutyusod is van? És Bodri a neve? Nahát!

- Igen, megmondom mindenkinek, hogy üdvözlöd, igen, Kenéz elvtárs úrnak is. Szervusz, Géza bácsi.

Előzmény: Adani_ (113715)
Babetta anyo Creative Commons License 2024.08.14 0 0 113718

De hat annyi minden tortent a reszekben  fejezetekben, annyira porgosek, hogy egyszeruen nem fert mar tobb bele. Szerintem, kerte is a teve vezetoseget, hogy kehessenek heti es hosszabb adasok, de az nem jott ossze.
Arrol nem is beszelve, hogy olyan nagy gonddal, odafigyelessel lettek megirva ezek a forgatokonyvek, hogy erre egyszeruen mar nem volt energiaja ilyen aprosagokra figyelni.

Előzmény: Generic Jingle (113717)
Generic Jingle Creative Commons License 2024.08.14 0 0 113717

A McMester arra nem volt képes, hogy a két adás közötti időre valami történetet írjon a meglévő szereplőknek, hogy ne úgy induljon minden rész, mintha hibernálásból ébredne az egész lakótelep, akkor hogyan várhatjuk el, hogy a nem meglévő szereplőkhöz történetet írjon.

Előzmény: Adani_ (113715)
Adani_ Creative Commons License 2024.08.14 0 0 113716

Barátok köztben kb. ez volt a standard, ha elköltözik valaki a BK házból, akkor kb. megszűnt létezni, nem emlegetik, nem beszélnek róla, ha nem a Házban lakik akkor nem is létezik többé.

Adani_ Creative Commons License 2024.08.14 0 0 113715

Kb. annyi lett volna pl. Ottlakán Gza esetén, hogy pl. Jutka rákérdez, hogy mi van Gézával, jóban voltatok és már hónapok óta nem jött át. Hero meg mondott volna annyit, hogy ja Géza? Vidékre költözött néha felhív telefonon jól van, tetszik neki a falusi élet.

Előzmény: Mazsola0070 (113714)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.08.14 0 0 113714

Egy ilyen felsorolásból vajon az Alapmű, minden TV kordokumentumok atyja vajon hogyan maradhatott ki?

 

https://port.hu/cikk/magazin/5-sorozatkarakter-aki-minden-magyarazat-nelkul-eltunt/article-103949?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=content

 

Mesterünk soha nem adott magyarázatot például arra (de még csak egy félmondattal sem, ehhez nem is kellett volna pl. a politikai okokból kegyvesztetté vált H. Gyulának szerepelnie), hogy (és csak a legikonikusabbakat említem) na de hová tűnt Damon Hill Gyulárium, Etuskó országos cimborája vagy Ottlakán Géza bá, Batman példaképe, atyai jóbarátja - egyszer még voltak, aztán soha többé, még említés szintjén sem (ebből is látszik, hogy a kordokumentumban mennyire nyerő volt az istenített főkarakterek barátjának lenni). 

 

És akkor csak a korábban hosszabb ideig, jelentősebb mellékszerepekben tündöklő karaktereket említem, olyanokat, mint például Batman apajelöltje, aki szimpatikus lányával jelenik meg, vagy az ózdi rokonok, akik csak egyszer tűntek fel, de aztán soha többé, nem is.

Makwavarara Creative Commons License 2024.08.06 0 0 113713

Ezeket a címadásokat büntetni kellene...

Előzmény: funfun111 (113702)
Adani_ Creative Commons License 2024.08.06 0 0 113712

Volt még egy jó akció jelenetekből összevágott részek Szupercsapat zenével. 13 év anyagából össze lehet hozni egy akciódús pörgős promo-t amitől kedved lesz megnézni. :) 

funfun111 Creative Commons License 2024.08.03 0 0 113711

Íve nincs, de legalább fel lehet idézni az 1-2 mp-es bevillanásokból a pompás jelenetek emlékeit. Egyszer néztem végig, de azt hiszem, az ivással kapcsolatos képkockák a leggyakoribbak. 

 

Előzmény: janderka (113710)
janderka Creative Commons License 2024.08.02 0 0 113710

De ennek semmi íve. Pedig lehetett volna. Igaz, ahhoz kb egy évien át napi 24 órában kellett volna szkriptelni a 331 részt... :)))

Előzmény: F1 Hierro (113709)
F1 Hierro Creative Commons License 2024.08.02 0 0 113709

Csak felülhettek a vonatra, külföldi sorozatokból már készült ilyen.

Előzmény: janderka (113708)
janderka Creative Commons License 2024.08.02 0 0 113708

Hááát őszintén kérdem: mi lehetett ennek az értelme az "alkotók" szerint?

Előzmény: Adani_ (113707)
Adani_ Creative Commons License 2024.08.02 0 0 113707

Regisztráció nélkül nézhető verzió:

https://www.facebook.com/watch/?v=477796295987403

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!