Keresés

Részletes keresés

ergoGnomik Creative Commons License 2023.03.28 0 0 10107
Vargham Creative Commons License 2023.03.20 0 0 10106

Retró gépek mellé jól jön egy programozó. :-)

Előzmény: djkcs (10105)
djkcs Creative Commons License 2023.03.19 0 0 10105

Köszi!

Én is találkoztam ezzel a megoldással, de sajnos nincs programozóm hozzá, és ha azt is venni kell, akkor már jobban megéri készen megvenni.

Amúgy én ilyet rendeletem. :)

Előzmény: Vargham (10104)
Vargham Creative Commons License 2023.03.18 0 0 10104

PLA helyettesítő jó. Én építettem magamnak. Párszáz forintból megvolt. Lásd fentebb: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=159907778&t=9006036

Előzmény: djkcs (10103)
djkcs Creative Commons License 2023.03.17 0 0 10103

Igen, erre én is gondltam, hogy a gyári nem biztos hogy sokáig fogja majd bírni.

Találtam több helyettesítőt az ebay-en, többről van videó is a youtube-n, az egyiket kipróbálom...

 

Közben elkészítettem a joystick adaptert, a joy mozgatásakor írogat ki karaktereket, akkor gondolom a TED jó lesz...

 

Köszönöm a válaszokat!

 

Megírom majd, hogy hogyan vált be a PLA helyettesítő, hátha másnak is szüksége lesz majd rá.

 

Üdv,

djkc

 

Előzmény: ..Ati.. (10102)
..Ati.. Creative Commons License 2023.03.17 0 0 10102

Eredeti ic-t teljesen felesleges venni, kb ugyanolyan öreg, mint a halott példányod. Sajnos ahogy telik az idő, egyre többünk gépében fog megpurcanni ted, cpu, pla...

PLA helyettesítőt már láttam vaterán.

Előzmény: djkcs (10101)
djkcs Creative Commons License 2023.03.17 0 0 10101

Miután tudtam hogy mit keresek, elkezdtem méregetni az alaplapon és kiderült, hogy a PLA (251641-02) nem kapja meg 14-es lábán a GND.

Le volt törve a láb....

Ezt gyorsan orvosolatam és bekapcsoltam a gépet.

Van amikor össze vissza jelennek meg a karakterek, van amikor csak fekete képerynő.

Ez gondolom akkor azt jelneti, hogy a PLA halt meg benne..?

 

Gyorsan rákersetem és elég sok megoldást találtam.

Érdemes foglakozni valamilyen PLA helyettesítővel (Ha igen Ti mit javasoltok?), vagy inkább szerezzek bele gyári IC-t?

 

Köszönöm!

 

Előzmény: djkcs (10100)
djkcs Creative Commons License 2023.03.17 0 0 10100

Köszönöm a gyors választ.

Sajnos a joy adaptert nem találtam meg hozzá, ezért ezzel még nem tudtam kipróbálni.

Szerintem csinálok hozzá egy-et és letesztelem ahogy javasoltad.

 

 

Előzmény: ergoGnomik (10099)
ergoGnomik Creative Commons License 2023.03.17 0 0 10099

Effektíve ez az a topic, amit kerestél.

 

Joystick csatlakoztatásával nézted már? Annak is kell valami eredményt mutatnia, ha tologatod az irányokba és nyomkodod a tűzgombot. Ha azzal sincs eredmény, akkor van egy nagyon rossz TED-ed. Ha úgy látsz valamit, akkor döglött PLA. Szerintem. De legjobb lenne végig menni a gyári javítási utasítás szerinti eljáráson.

Előzmény: djkcs (10098)
djkcs Creative Commons License 2023.03.17 0 0 10098

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szetenék kérni! Kicsit OFFTocip, de nem találtam C16 fórumot.

 

Van egy Commoore C16-os gépem, ami 25 éve a padláson várja, hogy újra bekapcsoljam.

Ez a napokban meg is történt, a gép elindul, van kép és villog a cursor, de sajnos a billentyűzet nem működik.

A vezetékek jók, nincs szakadás.

 

Valakinek van esetleg ötlete, hogy merre lehetne keresni a hiba okát?

 

Köszönöm!

 

Üdv,

djkcs

ergoGnomik Creative Commons License 2023.03.02 0 0 10097

A február kicsit szerényebb számú újdonsággal örvendeztette meg a nagyérdeműt. Az első egy minijáték Flappy Bird 256 címmel Ko-Ko-tól. A 10 soros BASIC programok idei versenyébe FeCO benevezett egy szép színes kis játékkal, ami a keresztségben a Tron264 nevet kapta. Lykia elveszett szigete újra kapott valami javítást, amit végső változatnak kereszteltek az alkotók. Hermit frissítette fantasztikus zeneszerkesztőjét a TEDzakkert az 1.2-es verzióra. Az új változat elérhető Windowsra és Linuxra csomagolt változatban is, így akik nem szeretnék bonyolítani az életüket külön emulátor futtatásával, azok most örülhetnek. Egy újabb régi játék került kipofozásra és egyúttal a 16K-s gépeken is játszatóvá lett téve. Fogadjuk szeretettel a Sir Knight C16-ot C64Mark-tól! A videó alapján amit Csabo+4 mellékelt a HoF bejegyzéséhez őrült nehéz egy játék. Hardver fronton egy User Portra csatlakozó MIDI kártya került bejelentésre, amit Chizman alkotott. Született egy kockajáték Usagyuuun Kniffel címmel, amit Sirhadisen hozott össze. Végül a korábban már flickerfixelt Elite kapott mégegy javítást, az Elite +4 Flicker free Π-t.

 

És a Plus4World fórumot figyelgetve úgy tűnik, hogy a március is fog legalább egy érdekességet hozni.

Csabo+4 Creative Commons License 2023.02.24 0 0 10096

Megint jatekon dolgozom December ota (KiCHY-vel es Unreal-lel). Mikor utoljara kerdeztem, abszolut senki nem irt, de gondoltam megprobalom megint: kene teszter. Ha van idotok es energiatok ilyesmire (valoszinu idoigenyes a dolog, es olyan emberke kene aki detail oriented), irjatok (plus4 kukac rogers pont com).

Előzmény: Csabo+4 (10067)
ergoGnomik Creative Commons License 2023.02.05 0 0 10095

Na, addig szerkesztgettem a recenziót, míg sikerült összekutyulni. Az "Egyúttal frissítette.." mondat jó helyen az "Ismét süvegeljük.." előtt lenne. Arcpálma.

Előzmény: ergoGnomik (10094)
ergoGnomik Creative Commons License 2023.02.04 0 0 10094

Az év egy szomorú eseménnyel indult. Elhunyt Skoro, számos demó, zenegyűjtemény és játék szerzője. Munkái közt ott volt az elismerésre méltó Xplode Man, Memento, Pac-Pac és Adventure Park. Akik ismerték programjait, emlékezzenek meg róla egy gondolat erejéig.

 

A szomorú felütés után térjünk rá a januári szoftver felhozatal szemlézgetésére. TRP szintén benevezett a Plus/4 programozó versenybe a T-Rex Run játékkal. Ide valamikor titokban belopakodott még egy BASIC játék, a Pipe Master + is. A verseny assembly szekcióját epy116 pálcikaembere nyerte, BASIC kategóriában az imént említett alkotás diadalmaskodott, a közönségdíjat pedig TRP tirannoszaurusza hódította el. Gaia kiadta a YAPE új verzióját, az 1.2.2-t. TCFS ismét nagyot alkotott, így megkaptuk a Wizard Of Wor C64-es eredetijéhez hű átiratát, a Wizard Of Wor Classic-ot. Ismét süvegeljük meg a Maestro-t! Újabb szöveges kalandjátékot is kaptunk The Dragnet Case címmel EdToo-tól. Egyúttal frissítette a Retro Sprite Workshopot is az 1.3-as verzióra. A Methabolix archívumából pedig előásódott egy játék prototípus, stílszerűen Prototype címmel.

 

TRP játéka kiváló eredményét egy apró introval ünnepelte meg. Murphy pedig kipofozta a tavalyi Function Party-n kiadott demóját a Fixed Points-ot. Szerintem érdemes volt kivárni a maradék 18%-ot. :D

ergoGnomik Creative Commons License 2023.01.01 0 3 10093

BÚÉK, fórumlátogatók!

 

A tavalyi év vége elég sok érdekességet hozott.

 

Misfit hozta az első karácsonyi ajándékot az X-Massacre című lövöldözős játékával. Nem sokára egy javítást is adott ki hozzá. Utána következett a Whirlybirds első személy nézetű 3D mászkálós a Puls4r gondozásában. Ezt követte a Dizzy Three and a Half Ulysses777-től. Ezután egy interneten meghirdetett játékfejlesztői verseny eredményei is elkezdtek érkezni: Intervallo Plus4 ern0-tól, a korábban sosem látott gyerekkori szösszenet Karácsony Pigmy-től, a Kávégame Orosz Olivértől, epy116 Stick Man-je és végül A Két Zsivány szintén Orosz Olivértől. Lykia elveszett szigetei kaptak frissítést, így már az 1.4-es változatnál tart a játék. Valamint kaptunk egy játékkönyvek feldolgozásából álló szöveges kalandjáték gyűjteményt Gamebooks címmel Fredrik Ramsbergtől. Volt még két logikai jellegű játékocska Parolarama címen raze-től és a Cross Verbix Fabrizio Caruso-tól. Csabo pedig mutatott egy érdekes BASIC technikát zeneprogramozásban az Xmas Magic technológiai demóban.

 

SukkoPera újraalkotta Solder SID kártyáját, készített több joystick csatlakoztatásához bővítőket és dolgozik egy C=16-hoz való Plus/4 kompatibilis User Port bővítőkártyán.

 

A témához nagyon lazán kapcsolódik: Lacoste folytatta Gameboy programozói munkásságát és megjelentette a Tynesoft C16 Classics gyűjteményt a Nintendo klasszikus kézi konzoljaira.

..Ati.. Creative Commons License 2022.11.29 0 0 10092

De jó is volt 2003-ban ez a topik. Olvasgatom vissza...

Vargham Creative Commons License 2022.11.24 0 0 10091

Nekünk ilyen volt az iskolai számítógéphálózat. Simán működött minden extra nélkül. Arra kellett figyelni, hogy egyszerre mindig egy gép akarja elérni a lemezmeghajtót.

Előzmény: ergoGnomik (10087)
Vargham Creative Commons License 2022.11.24 0 0 10090

Az revízió függő. Egy idő után diódát is tettek az IEC resetre, így az csak kimenetként működik, tehát a gép reseteli a buszt, de a busz felől nem lehet resetelni a gépet.

Előzmény: tanárnéni kedvence (10088)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2022.11.23 0 0 10089

-re, bocs.

Előzmény: tanárnéni kedvence (10088)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2022.11.23 0 0 10088

Azt se felejtsük el, hogy a Plus4 által lehúzott resetet a C64-re is magára veszi. :)

Előzmény: ergoGnomik (10087)
ergoGnomik Creative Commons License 2022.11.23 0 0 10087

Önmagában nem kell gondot okoznia. Viszont ha olyan gyorstöltőt használsz bármelyik gépen, ami rosszul tűri ha az egy meghajtón kívül más is van az IEC buszon, az nem fog örülni a dolognak és hibás betöltésekre lehet számítani. Ha mindkettő gép be van kapcsolva egy időben, annak szinte garantáltan fura eredményei lesznek. Lesz így a buszon két azonos című egység, ami ráadásul mindkettő vezérelni akarja a lemezmeghajtót. Ha meg egyszerre akarnak lemezműveletet végezni, annak a kimenetelét elég nehéz megjósolni, de érdemes abból kiindulni, hogy semmi jó nem lesz belőle. Ha arra gondoltál, hogy így "kötöd hálózatba" a két gépet, akkor szerintem felejtsd el! Kivéve, ha nagyon penge vagy az 1541 és a két gép programozásában és meg tudod írni a szükséges kommunikációs programokat. Ez esetben viszont kíváncsiak vagyunk az elért eredményekre és az elkészült szoftverekre.

Előzmény: Clavell33 (10086)
Clavell33 Creative Commons License 2022.11.22 0 0 10086

Sziasztok !

 

Szeretnék (meglehet, butát) kérdezni. Adott egy 1541-es floppy meghajtó, eredeti, működősképes, ír, olvas, formáz, nincs módosítva. Van neki ugye két serial portja. Ha az egyik serial port össze van kötve egy Commodore Plus 4-gyel a másik serial portja pedig egy Commodore 64-gyel, ez okozhat-e gondot ? Nem szükségszerűen van egyidőben bekapcsolva a két számítógép, de a drive-ra állandóan lennének rádugva....működőképes a dolog ? Okozhat gondot, ha a két gép egyidőben be van kapcsolva, netán mindkettő "hozzányúlna" a drivehoz egyidőben ?

 

Köszönöm a választ !

ergoGnomik Creative Commons License 2022.11.01 0 0 10085

Az október már említett nagy attrakcióján kívül volt még néhány megjelenés. Először egy nagyon régi játék, a Hercules kapott frissítést a Hercules Redux formájában. Majd a Raid Over Moscow után ismét Inufuto dobott meg minket egy cukorkával, akarom mondani egy Galaxian klónnal Guntus címen. Végül azok, akik szerették a Tenebra-t kaptak egy folytatást, ami senkit sem meglepő módon a Tenebra 2 névre lett keresztelve.

ergoGnomik Creative Commons License 2022.10.22 0 1 10084

Raid Over Moscow pluszin! Ismét örök hála TCFS Maestro-nak!

ergoGnomik Creative Commons License 2022.07.31 0 2 10083

A múltkori hozzászólásomból kifelejtettem a Bruce Lee Anniversary Edition és a Lykia Prologue - Nathan's Journey linkjét, amit most pótoltam.

 

A július igen erős hónap volt. Az elején tartott Árok party-n megjelent a Lady Tut és a Gigantic Monsters (születési nevén Monstro Giganto) konverziója. Azután elérhető vált a 2019-es Árok party-n bemutatkozott Legyél Te Is Burzsuj! végleges változata, majd kiadták a márciusi JRPG előzeteshez tartozó fő játék, a Lykia - The Lost Island ingyenes változatát. A későbbiekben a Psytronic forgalmazni fogja ennek dobozos verzióját, ha valakinek igénye van ilyen szép gyűjtői kiadásra. És slusszpoénként TCFS megadta nekünk az Impossible Mission pluszis változatát!

 

További érdekességként a tavaly év végén bemutatkozó japán multiplatform játékprogramozó csóka – Inufuto – az e havi szőnyegbombázást megelőzően két újabb játékát adta ki gépeinkre: az Ascend-et és a Cacorm-ot.

ergoGnomik Creative Commons License 2022.04.03 0 1 10082

A héten volt két játékmegjelenés. TCFS egy Bruce Lee átirattal örvendeztette meg a nagyérdeműt, a Puls4ros fiúk meg előadtak Lykia Prologue - Nathan's Journey címen egy JRPG-t. Lehet örülni és próbálkozni a címekkel! ;)

Lac+ Creative Commons License 2021.12.30 0 0 10081

Sziasztok! Nincs meg valakinek ez a könyv: https://www.antikvarium.hu/konyv/borbola-istvan-sikala-janos-szamitogepek-osszekapcsolasa-helyi-oktatohalozatok-281651-0

Egy szkennelés erejéig elkérném.

ergoGnomik Creative Commons License 2021.12.25 0 0 10080

Neked is kellemes Karácsonyt! És köszi a kúl gámát!

Előzmény: Csabo+4 (10079)
Csabo+4 Creative Commons License 2021.12.24 0 2 10079

Új játék, forrassal egyutt, megy PAL/NTSC, csak 16K: https://plus4world.powweb.com/software/Defiance

 

Boldog Karacsonyt mindenkinek!

Vargham Creative Commons License 2021.12.08 0 0 10077

Szerintem tegye fel licitre vagy a Vaterára vagy valamelyik Facebook csoportba. Ott majd kiderül, mennyit adnak érte.

Előzmény: XNC (10076)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!