Keresés

Részletes keresés

kissulak Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1251
Próbáld melegíteni és "kipattintani" (orr befog, levegő befúj) naponta többször. Mindkettő segíti a gyógyulást. Este próbáld ki, hogy ne legyen teljes csend, akkor kevésbé zavaró a zúgás.

Előzmény: kick75 (1250)
kick75 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1250
Már alig várom, megfogadtam magamnak, hogy életmódot is váltok ha ennek vége lesz.
Köszi a bíztatást, már ez is egy kis segítség lelkileg. Jó, hogy vannak még hozzád hasonló jó érzésű és lelkü emberek!!
Előzmény: kissulak (1249)
kissulak Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1249

Kitartás! Sajnos több hét, hogy abbahagyja:( Ha rendesen szellőzik a fülkürt, abba fogja hagyni!

Előzmény: kick75 (1248)
kick75 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1248

Egy komoly torok gyulladás náthával egybekötve az előzmény amit még én magam is éreztem ahogy bedugul a fülkürtöm. Magándokinál jártam aki lézeres orrkagyló kissebbítést végzett 1hete de azóta is csak csöng és csöng és csöng..........

Előzmény: kissulak (1247)
kissulak Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1247

Kiderült a fülkürthurut oka? (miután rendesen átjárható a fülkürt még jó pár hét, hogy abbamaradjon a zúgás...) érdemes melegíteni a fület, könnyebben gyógyul

Előzmény: kick75 (1246)
kick75 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1246

Sziasztok!

 

Nekem 1,5hónapja cseng, egy fülkürthurutnak köszönhetően. Remélem ennek elmúltával vége lesz mert néha kezdek bedilizni, főleg este az elalváskor nagyon brutál!!

mango76 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1245

Sziasztok, 

hasznal vki zajgeneratort ? En tegnap toltottem le feher es rozsaszint zajt , egesz este , ejjel hallgattam , es ma reggel azt tapasztaltam , hogy ugyanakkora hangeron semmit se hallok ! Ez normalis, mert en most nagyon meg vagyok ijedve hogy vmi rosszat csinaltam :( 

Tinman Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1244

A - tipikusan - idős korral együttjáró magas frekvenciákon bekövetkező halláscsökkenés (és agyi túlkompenzáció) miatti  tinnitus estére kitalálták hogy a nyelven keresztüli idegi stimulálással próbálják visszafordítani a folyamatot: http://www.mutebutton.ie/

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.03 0 0 1243

26 óráig tartott a silentium,,,:-(

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.02 0 0 1242

Éjjel kettőkor felébredtem mert nagyon szomjas voltam.

Az estét ugyanis egyik barátom meg némi rizling társaságában töltöttem és kicsivel többet vettem magamhoz a fent említett vitaminforrásból, mint amúgy általában a napi adagom.

Na, a lényeg, hogy meglepődve tapasztaltam: nem sípol a fülem,,,

Nem tudtam elaludni, mert egyfolytában azt vártam/figyeltem mikor tér vissza az "alaphelyzet" ami immár 32 éve fennáll. Volt ugyan az elmúlt néhány évben már pár alkalom mikor rövidebb-hosszabb időre (24-48óra)"felmentést kaptam, de mindig "helyreállt a rend",,,:-(

Lehet másnak furcsának tűnhet, de engem már zavar ez a nagy csend.:-) Pedig még csak 3,5 órája tart,,,

 

tinnitus Creative Commons License 2013.01.22 0 0 1241
Keringesjavitas nembiztos hogy az a problema miutan rendszeresen sportolok, kövér sem vok.
A leirasban benne van hogy atmeneti rosszabbodas lehetseges, en csupan azt szerettem volna kerdezni hogy tapasztalt e vki hasonlót, az Aurecon-tól.
Előzmény: Tinman (1240)
Tinman Creative Commons License 2013.01.19 0 0 1240

Egy égészséges fülben nem keletkezik zúgás ha gyógynövénykiovnattal tisztítgatod vagy vitaminkoktélt szedsz. A fül keringésjavítása jó, de még erős kémiai hatónyagú gyógyszerekkel is csak korlátozottan kivitelezhető. Alap probléma hogy a keringéssel akarod odavinni az gyógyszert ahol elégtelen a keringés. A gyógyszeres megoldásoknál sokkal hatásosabb a pulzusszám emelése(aktív életmód), erek állagának javítása(koleszterin->érelmeszesedés), keringő vérmennyiség/érrendszer méretének csökkentése (felesleges zsírszövet->magasabb szívterhelés/gyengébb keringés).

Előzmény: tinnitus (1239)
tinnitus Creative Commons License 2013.01.17 0 0 1239
Sziasztok.
Kb 1 eves baloldali fulsipolas gazdaja vagyok. Sokaig nem zavart.
Egy ideje erosodott es nappali tv-zesnel is hallottam.
Aurecon Ring Stop ot szedek 3 hete, ettol viszont rosszabb lett.
Egyik reggelre egy ujabb sipolo hang kezdett a fulembe bugni, kozben egy szuro, nyomo erzes is tarsult a bal fulbe, nem tul jo igy nem merem tovabb szedni.
Vki irta h az Aurecon azoknak jo csak akiknek keringesi problema all fenn.
Előzmény: szotyo780515 (1116)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2013.01.11 0 0 1238

Akockázatokésmellékhatásoktekintetébenkérdezzemegkezelőorvosátgyógyszerészét!,,,:-(

Előzmény: Wassernyolcas (1235)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2013.01.11 0 0 1237

Milyen problémára szeded a "gyógyszert"? Nem fülzúgásra?

Namármost, ha ha a zúgás megszűnik és lesz helyette csengés, mennyivel jobban jársz,,,arra kaphatsz egy másik "gyógyszert" mitől a csengés szűnik meg és lesz helyette más,,,stb, stb,,,

Valaki(k) biztosan "jóljár(nak)",,,:-(

A doki vsz tud olvasni, csak arra számít, hogy a paciens nem, vagy ha estleg mégis, akkor sem veszi a fáradtságot, hogy el is olvassa a tájékoztatót,,,

 

Előzmény: Wassernyolcas (1235)
Wassernyolcas Creative Commons License 2013.01.10 0 0 1236

Én interneten nem vennék gyógyszert.

Előzmény: ella70 (1234)
Wassernyolcas Creative Commons License 2013.01.10 0 0 1235

50 szemes, 4000 Ft fölött volt. Néhány napja szedem, eddig semmi. Viszont a dobozban lévő útmutatóban az szerepel, hogy az egyik esetleges mellékhatás: fülcsengés. Elég érdekes. Lehet, hogy a dokik nem tudnak olvasni?

Előzmény: ella70 (1234)
ella70 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 1234

Nekem is most írták fel az Arlevert tablettát. Van már tapasztalatod? Használ? Te mennyiért vetted a gyógyszert? Engem egy kicsit meglepett az ára, mive az interneten jóval ólcsóbb volt.

Előzmény: Wassernyolcas (1233)
Wassernyolcas Creative Commons License 2013.01.04 0 0 1233

Nekem a körzeti orvos most az Arlevert tablettát írta fel, sok egyéb más gyógyszer sikertelensége után. Van valakinek ezzel a gyógyszerrel kapcsolatos tapasztalata. Köszönöm.

ghepard Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1232

Igen, ez helyes út, hisz az ismétlés a tudás anyja, vagy hogy is van. Kevés ember rágja át magát a rengeteg hozzászóláson.......

Előzmény: gr82wök6ószfater (1231)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1231

Csak azért írtam le megint, mert vannak itt új sorstársak és nem biztos, hogy van türelmük/idejük visszaolvasni.

Előzmény: ghepard (1229)
ghepard Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1230

Hát ilyen eltűnések megtörténnek, lehet nem csak úgy magától......

Előzmény: gr82wök6ószfater (1228)
ghepard Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1229

Minden elismerésem. Én meg épp 33 éve kezdtem magamban bízni és nem az orvosokban. Most már tudom, hogy a gyógyszer szónál az a betű az e helyett nem elírás a hozzászólásodnál. Már egyszer írtad, akkor rá is kérdeztem. Hát valahogy én is úgy gondolom és ezt tudják az orvosok is szerintem, csak sok pénz van benne és nem verik nagydobra. A vitamintablettákról olvasni azért egypár kisérletet, hogy nem nagyon hozzák azt, amit elvártak. Biztos a gyógyszereknél is vannak idevágó kisérletek, de talán jobbnak látják, hogy sokan és sokszor ne tudjanak róla.........

Előzmény: gr82wök6ószfater (1227)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1228

Ki tudja hová tűnt a 1221-es hsz,,,és miért?

gr82wök6ószfater Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1227

Én 68 éves elmúltam és kb 32 éve élek együtt ezzel a dologgal.

 Nekem úgy kezdődőtt, hogy csak szinte "abszolút csendben"hallottam olyan hangot, mint mikor a rádióban v. a TV-ben nincs még adás és un. "üveghangon "sípol. Azt nem tudom, hogy "manapság" van-e még ilyen, de annakidején ehhez tudtam leginkább hasonlítani a "jelenséget"

Akkoriban még "bíztam" az orvosokban,,,az üzemorvos természetesen "szakrendelésre"utalt, ahol hallásvizsgálatot végeztek. Én bátrkodtam magjegyezni, hogy nem az a problémám , hogy nem hallok valamit, hanem az, hogy azt is hallom, amit tudom, hogy nincs.

Meghallgattak, felírtak valami gyógyszart, amit ki is váltottam,,,,

De miután elolvastam a mellékelt tájékoztatót,- miszerint még legalább 8 féle bajom lehet ha beszedem,- laza csuklóval (eléggé el nem ítélhetően) a kukába dobtam a "cuccot",,,

úgy gondoltam nekem egyenlőre bőven elég ez az egy probléma,,,,

Előzmény: pozo (1225)
ghepard Creative Commons License 2013.01.02 0 0 1226

A baj okának kiderítése orvosi feladat

 

Hát igen, Ők arra szakosodtak, van ilyen olyan felszerelésük, vannak műszereik stb. De, ha az ember maga is meg akar valamit tanulni, tudni, tapasztalni - akkor is megvan az esélye, hogy azért valamit megtanulhat az élet folyamán. Én például jobban örülök annak, ha magam jövök rá a dolgokra és a magam módján próbálok magamon segíteni. És talán ennél fogva, jobban is meg tudom becsülni és értékelni a testem és lelkem jelzéseit.........

Előzmény: pozo (1225)
pozo Creative Commons License 2013.01.01 0 0 1225

Jó a megérzésed, bizony előfordulhat.

A nyaki gerinccsigolyák lyukain keresztül húzódik kétoldalt az arteria vertebralis, ha csigolyák eltolódnak rendes helyükről, akkor az egyik vagy esetleg mindkét artéria többé-kevésbé becsípődik és többek között fülzúgást okozhat.

A baj okának kiderítése orvosi feladat, ha orvoshoz mész, akkor kérdezz erre rá.

Előzmény: Törölt nick (1221)
ghepard Creative Commons License 2012.12.17 0 0 1224

Hát ennél a dolognál az esetek túlnyomó részében az emberek feleslegesen járják a köröket az orvosoknál (ami csak további sztresszes helyzeteket von maga után). Hisz nem is tudják, hogy mitől van a legtöbb esetben - így értelemszerűen nem is igen várható el, hogy javítsanak valamit a helyzeten. Épp ezért nem olyan egyszerű a helyzet, hogy Nálad is ez majd be fog jönni. Én most élvezem a fülzúgásmentes napokat annak ellenére, hogy nagyon hangosan kell hallgatnom a fülhallgatón át. Pedig azt gondolom, ha ugyanúgy hallgatnám, mint évekkel ezelőtt, akkor már rég fülzúgásom volna. Egy kicsit másképp hallgatom a zenét és a beszédet kb 110 decibelen, van erről is egy két írásom itt.....

Előzmény: Törölt nick (1223)
ghepard Creative Commons License 2012.12.14 0 0 1222

Kérdésem, hátha van rá válasz: előfordulhat-e, hogy mostanság fürdőbe járunk, volt 1-2 esetlen masszírozó, aki a nyakamhoz is nyúlt, lehet valami ideget elmozdíthatott, ami miatt ez bekövetkezhetett-e, mivel ezt kb 1 hónapja tapasztalom.

 

Nekem volt valami hasonlótól is fülzúgásom, vagy búgásom. Ezekről beszámoltam és dumálgattunk is itt. Az 586, 594, 600 és 612 számú hozzászólásaimban ecseteltem a jelenséget, hogy nekem miért volt. Ha beállítod a mutatót 500 hozzászólásra (alapból csak 30-at mutat egyszerre), akkor ezek a második csoportban vannak.....

Előzmény: Törölt nick (1221)
ghepard Creative Commons License 2012.12.11 0 0 1220

És a túlnyomást vagy a vákuumot próbáltad bevetni. Vagy még a mikrolégzést is. Például, ha a mutatóujjaiddal betömöd szorosan a füleidet és a hüvelykujjaiddal meg az orrlyukaidat (szád csukva) - és próbálod kifújni a levegőt. Persze nem megy és ezért megnő  nyomás a fülben is, de mivel tartod az ujjaiddal - nagyobb nyomásnál mozdul el a dobhártya. Lehet ez is valamit elmozdíthat és nem fog pattogni nyeléskor. Vagy a fordítottját, mintha ki akarnád húzni a levegőt a füleidből - ekkor befelé mozdul a dobhártya. Ez is besegíthet. Aztán az is lehet, hogy nem  mindegy, hogy van a fejed, mert a gravitáció lefelé hat mindig, lehet ezt is figyelembe lehetne venni. Én még próbálkozom a mikrolégzéssel is. Az olyan marha gyors légzés, kb 150-200 percenként (lehet több is, nem tudom megszámolni). Lehet csak orron át, szájon is, vagy éppen csukott orral, szájjal és zárt fülekkel is. Szóval lehet kisérletezgetni. Tegnap megpróbáltam előidézni, hogy pattogjon. Sikerült is. Hát megértelek, nem kellemes az biztos, de messze nem olyan rossz, mint a folyamatos fülzúgás - attól falnak lehet futni........:)

Előzmény: Törölt nick (1219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!