Keresés

Részletes keresés

Szellőke Creative Commons License 2009.03.23 0 0 246

10 év alatt ingyenes a tömegközlekedés ( az FR1 is a reptérről), 18 év alatt pedig az összes múzeum, kivéve az egyháziak ott a 10 éves fiamnak nem kellett fizetni, a 14 évesnek félárat.

 

Múlt héten voltunk Rómában, rettenetes meleg volt, a Fórum Romanumon pólóban hosszúnadrágban csaknem hőgutát kaptunk, eléggé le is égtünk, VIGYETEK NAPKRÉMET!

A Vatikáni Múzeumot 19-ére, az utolsó napra időzítettük, de egyházi ünnep miatt zárva volt, a honlapjukon ezt ellenőrizni kell előtte, mert állítólag gyakran van ilyen.

 

A reptér előtti fehér taxik fix 40 euróért visznek be Rómába a Vatikán, a Termini és még másik két pont közti területre (gyakorlatilag a belvárosba) létszámtól, napszaktól és csomagtól függetlenül. A reptéren egy ott kódorgó taxis 75 euróért ajánlotta fel a szolgáltatását, majd amikor sokalltam, közölte, hogy amúgy lejár a műszakja, most 65 euróért is megoldhatjuk. Említettem e fix 40 eurót, amit a szállásadónktól tudtam, közölte, hogy ez nagyon régi ár, ennyiért ma már senki nem visz be. Kint a reptér előtt az egyik fehér taxistól kérdeztem, mondta, hogy 40 euró, de menjek legelőre, mert ott kell beszállni a sor elején lévőbe, és mindegyik ennyiért fog elvinni. Hát tényleg így volt.

 

Még két infó: le van zárva a Sta Maria de Poppoloban a Chigi-kápolna (le van takarva, nem látszik semmi) és a San Luis de Francese-ben (lehet, hogy nem Luis hanem Luigi, nem nézem most meg) a Caravaggio-k is restaurálás alatt vannak.

Előzmény: kaed (211)
Catella Creative Commons License 2009.03.22 0 0 245
Jó utat, és üdvözlet a Városnak! Jó időtök lesz, 16 fok, napsütéssel:)
Előzmény: hapcika001 (244)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.22 0 0 244
Holnap este már Rómában alszunk! :))))
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.22 0 0 243

Köszönöm ismét csak a sok infót, megnyugodtam, tudok jegyet venni.

04.02-án megyünk és 04.06-án este jövünk vissza. ezt az ajándékot kapta tőlem a barátom, csak még nem volt időm több mindennek utánanézni. De szállás, repülőjegy, biztosítás megvan. RP-t is még itthon veszek, tuti ami tuti. Nagyon sok hasznos infót olvastam itt, pl. az RP-t azt hiszem a Colosseum-ra és az Angyalvárra használjuk fel.

Előzmény: Catella (224)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.22 0 0 242
Múlt év januárjában  bank kártyás vonatjegy automatából vettünk jegyet az FR1-re. Akkor még napközben ment oda a repcsi, és sokan álltak a jegyért-> 2 lépésel arrébb meg senki sem volt az automatáknál.
Vespucci Creative Commons License 2009.03.21 0 0 241
Este Ferihegyen duty free boltosnál bepróbálkozhatsz, hogy ötven euróst fel tud-e váltani 5-10 eurósokra és csörgőre. Vélhetően örülni fog, hogy kevesebbet kell majd számolnia kasszazáráskor. Egy kérdést megér.

Ha nem, veszel egy Tic Tacot. :)
Előzmény: hapcika001 (238)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 240
Most már minden tiszta! Nagyon köszönöm a pontos infót az egy útra szóló jegyre vonatkózóan is! :)
Előzmény: Catella (237)
Catella Creative Commons License 2009.03.21 0 0 239

Megtaláltam:

 

A Reptérről a Terminiig éjszaka csak jegyautomatából lehet venni vonatjegyet!

 A jegy ára tizenegynéhány Euro, de az automata max 9(!) Eurot ad vissza! Ha )-en felül van a visszajáró összege, (mi így jártunk) akkor csak egy nyugtát ad, ami beváltható a pénzre a pénztáraknál, de ez egy csomó sorbanállással jár!

Előzmény: hapcika001 (238)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 238
Téééényleg! :))) Köszi! :)
Előzmény: Vespucci (236)
Catella Creative Commons License 2009.03.21 0 0 237

"Automata mindenképp van (legyen vagy apród, vagy max egy 10 eurósod, mert csak keveset tud visszaadni), de szerintem a pénztár is nyitva van, a vonat várótermében."

Erről ennyit tudok, 3 jegyet még nem vettem, egyedül szoktam menni. Tavaly még délben ment a gép, így a késői érkezést csak nyáron tudom tesztelni.

 

Valaki írta korábban, hogy bizonyos összeg felett csak nyugtát ad vissza, amit a Terminin be lehet váltani. Ha visszaolvasol kb 1-2 hetet, megtalálod a pontos összeget is.

 

Minden metró megállónál van jegy automata, választhatsz 1 útra szólót (BIT), vagy 1 (BIG), 3 (BTI) ill 7 (CIS) napos bérletet is.  Vagy Tabbacheria-ban (trafik, "T"-vel jelölik) kapsz, de késő este már szerintem azok zárva vannak.

Előzmény: hapcika001 (232)
Vespucci Creative Commons License 2009.03.21 0 0 236
Ne viccelj már! A reptéren vagy a repcsin veszel egy bármit 0,5-1 euróért, oszt felváltottad.
Előzmény: hapcika001 (235)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 235
És arra az automatára is értendő, hogy kisebb címletű pénzzel fizessünk, mert nem tud vissza adni? Csak mert jelenleg 20 Eurós a legkisebb pénzünk! :(
Előzmény: SunSylva (234)
SunSylva Creative Commons License 2009.03.21 0 0 234
Nem csak az automatából tudod megvenni a vonat jegyet, ilyenkor még a jegyárus is ott van. A buszra a jegyet, automatából, nagyon sok helyen van.
Előzmény: hapcika001 (232)
Vespucci Creative Commons License 2009.03.21 0 0 233
Hát akkor kérj egy Neked valót, ...ha a CIB-nél nincs, vagy drága, menj át egy másik bankhoz, kivéve az OTP-t.
Előzmény: Catella (231)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 232

Elcsíptem még egy infót, amire rá is kérdeznék gyorsan! Tehát ha vonattal mennénk mi is a reptérről és 3-an vagyunk akkor már csak az automatában tudjuk megvenni a jegyeket? És a leírtak alapján pl. ha 20 Euróval fizetek az automatába akkor nem biztos hogy vissza ad a gép? Egyszerre a 3 jegyet is meg tudom venni?

Az 1 eurós 75 percig érvényes jegyet hol tudom majd megvenni ami a buszra és villamosra lesz jó?

Köszi a segítséget!

Előzmény: Catella (224)
Catella Creative Commons License 2009.03.21 0 0 231
Korábban ehhez (VE) is volt biztosítás, lehetett neten fizetni amíg IEB volt, aztán bekebelezte a CIB, azóta is szívok vele:( Külföldön nem is használom, sok helyen már neten sem lehet vele fizetni...
Előzmény: Vespucci (229)
Vespucci Creative Commons License 2009.03.21 0 0 230
Ez nem az igazi... USD elszámolású kártya? Szerintem nagy lehúzás lehet.
Előzmény: Catella (228)
Vespucci Creative Commons License 2009.03.21 0 0 229
Azt én sem tudom, egy jó bankkártya utazásnál sokat ér. Olyan kártyát kérj a bankban, amitől a legjobbakat kapod, érdeklődni kell, sőt, extrém esetben bankot váltani. Van olyan MC, amelyhez nemzetközi utasbiztosítás is jár, a VE meg ingyen foglal a Ryanairnél.
Előzmény: Catella (227)
Catella Creative Commons License 2009.03.21 0 0 228
Most látom, hogy (legalábbis ma) ugyanott lennék maestroval is: a CIB-nél a középárfolyam most 301,86 a pénzváltónál meg ma 302-ért adták...
Előzmény: Vespucci (226)
Catella Creative Commons License 2009.03.21 0 0 227
Ezen már én is gondolkodtam. Csak nekem Visam van, az USD elszámolású, tehát +1 konverzálás is van benne. Nem tudom, úhy hogy jövök ki.
Előzmény: Vespucci (226)
Vespucci Creative Commons License 2009.03.21 0 0 226
Nem is érdemes beváltani túl sok eurót. Ha bankkártyával fizetsz, a bankok közép deviza árfolyamon számolnak el, és nem eladási áron kapod a kártyát. Viszont pl. a Termininél a büdös újságos nem fogadta el a bankkártyát.
Előzmény: Catella (221)
Vespucci Creative Commons License 2009.03.21 0 0 225
Túl sok képet nem csináltam, és nem is tettem fel. Ha nincs fotós hangulatom, nem kattintok sokat. Végülis a legtöbb római nevezetességről jobbnál jobb fotók vannak a neten. :)
Előzmény: Catella (218)
Catella Creative Commons License 2009.03.21 0 0 224

Automata mindenképp van (legyen vagy apród, vagy max egy 10 eurósod, mert csak keveset tud visszaadni), de szerintem a pénztár is nyitva van, a vonat várótermében.

Jól számoltál, össz. 6,5€.

Mikor mentek?

Előzmény: sz.u.sz.u. (223)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.21 0 0 223

meggyőztetek, holnap visszamegyek a TUI-ba  :-)

Köszi a válaszokat, ha jól számolom, akkor 5,5 euro az elővárosi vonat + 1 eu a kék metróra a jegy? Vagyis kb. 2100 Ft. Tudok még jegyet venni ilyen későn is?

Frajti Creative Commons License 2009.03.21 0 0 222
RP ára 23 euro, eddig 20 volt, és eddig az euro se volt ily vad, az árak, meg ha jól tudom, tavalyról vannak. Ha a 23-at beszorzod 300-zal, 6900 jön ki, a 6800 remek ár...
Előzmény: sz.u.sz.u. (220)
Catella Creative Commons License 2009.03.21 0 0 221

RP-> lehet, hogy a gyenge árfolyam miatt ment fel az ára, ez még mindig jobb, mintha beváltod a forintodat

 

FR1 -> Ostiense állomáson szállj le, ott a kék (B) metró Piramide nevű megállója, 3 megálló a Via Cavour. Onnan 5 perc séta.

A kék metró 23:30-ig jár, péntek-szombat pedig 1:30-ig. Ha nem késik sokat a wizz, simán eléred hétköznap is a metrót.

Előzmény: sz.u.sz.u. (220)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.21 0 0 220

Sziasztok, vévigolvastam a topicot, de több kérdésem is lenne :-(

1, Tud nekem segíteni valaki, hogy jutok el a Fiumicino reptérről a Via Domenichino-hoz? A neten azt tudtam kiokoskodni, hogy FR1, majd szálljak át a Tuscolanan bármelyik metróra, ami a Termini felé visz és szálljak le a Vittorio Emanuele megállónál. Vagy Ostiense-nél szálljak át és a Cavour-nál le?

2, Ha 21:40-re ér be a gép, akkor azért ez még megoldható? El tudom csípni a 22:27-es FR1-et és még akkor át is tudok majd szállni? Vagy inkább hagyjam és kértek Wizzair transzfert?

3, Én voltam több utazási irodában is (Neckermann, IBUSZ, Vista, stb...) de csak a TUI-ban van RP, ott viszont 6800-ért. Itt azt olvastam, 6200-ért lehet venni. Tud nekem vki segíteni, hogy hol?

Köszönöm előre is!!!

hapcika001 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 219
Nagyon köszönöm, de úgy tűnik sikerült megoldani a szállás problémát és a repjegyet is lefoglaltuk. Vagyis holnap igazolnak vissza a szállással kapcsolatban, de remélem minden okés lesz! Tényleg köszönöm! :)
Előzmény: Catella (215)
Catella Creative Commons License 2009.03.19 0 0 218

Ez jó kör volt:) Bár Ostia még teljes áron is nagyon megéri.

Tényleg, hogy tetszett? Képeket nem tetted fel valahová?

Előzmény: Vespucci (217)
Vespucci Creative Commons License 2009.03.19 0 0 217
Sőt! Mi elsőnek a Colosseumba mentünk, másodiknak Ostiába. Ostiában meg akartam kérdezni a jegyárust a RP-szal való bejutásról, de nagyon magyarázott, így nem állt szóba velünk. Aztán gondoltuk, majd a bejáratnál... ott viszont ült egy indiánforma, aki az orrát túrta, gondoltuk, beljebb van a jegykezelő. Ám nem volt. Majd kifelé lehúzatjuk a RP-t. De akkor épp hosszú turistacsoport várt, nem szívesen álltunk volna fél órát. Így arra gondoltunk, ezt a kört most a velünk szóba nem álló jegyárustól ajándékba kaptuk. Kaptunk egy belépést gratis.
Előzmény: Catella (212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!