A 8 éves lakáskassza hozam 6,03 százalék,a felvehető hitel kamata a kezelési ktg-gel együtt ennél valószínűleg magasabb. Ezért jobban jársz, ha visszafizeted folyamatosan a tőkét, és nem gyűjtöd a 6,03 százalékot hozó befektetésben.
A lakáskassza ellen szól még, hogy a hitel általában deviza-, CHF-alapú, míg a kassza forintalapú, így a kombihitelt választók fokozott mértékben ki vannak téve a devizakockázatnak. Ha a forint 8 év alatt sokat gyengül a hitel devizaneméhez képest, a forintba átszámolt tartozás összege is nő, míg a törlesztésre gyűjtögetett lakáskasszában lévő pénz elértéktelenedik, így az ügyfél milliókat bukhat egy ilyen ügyleten.
Köszi a tanácsot. Akkor ezek szerint az annuitásos a kulcsszó. A netes kalkullátorokkal pont az a bajom, hogy nem tudom mi van mögötte. Mindegyik csak azt írja, hogy induló törlesztés de azt már nem, hogy mi van fél - egy év múlva.
Szabad felhasználású hitelnél nem annyira jó a lakáskassza. 8 éveset kell kötni, annak a hozama nem, vagy alig éri el a hitelkamatokét, az annuitásos hitellel ugyanott vagy, sőt. Nem kell forintmegtakarítást kombinálnod devizahitellel, ami lényegesen csökkenti a devizakockázatot.
Unicredit, Ertse, CIB, OTP - ezekben nézz szét, mit ajánlanak. A 8 éves lakáskasszába, életbiztosításos kombiba ne menj bele, akkor sem, ha állítólag alacsonyabb a törlesztő, mert nem nagyon tud alacsonyabb lenni hosszú távon. Sima annuitásosat válassz.
Mivel engem is felpakoltak, most nem volt kérdés, tehát, nem ragozom!, van már tapasztalatom, mondjuk én aktiv vagyok még, meg gőgős is, és bele kötök az élő fába is! Szóval, sok ijen cég van akik bároznak is. Akár jelzálog akár nem, a jövedelem, rásegítés, (igazolás) jóttesz, pláne ha jó régi a munka viszony, minimum3 hónap. A felvenni kívánt összeg függvényében, nyilván ,több fizut kell igazolni. vannak, bank szerü cégek akik 95%ban nyomják, /1hetes adat./ Két év van vissza félidőn túli elbírálási szempontból jobb mindt, aki most kezdi tölteni a büntit. Na! Nem tudom ,kimoderálás nélkül lehet e cég nevet mondani, aszem akkor igen ha nem egyoldalú ,felsorolásként hangzik ,el valamint több is elhangzik. Nagy nevü biztosítók, illetve gödöllön tudok egyet. Azért itt figyelmeztetnék, mindenkit attól ,hogy saras, nem kel beszopni, mindent bocs a szójért, de igen ,aljasok mostanság a hitelezők ,amikor úgy is van elég bajunk, szóval ,nem kell ojat alá írni aki pl. 2x huzza le a sápot. a fent említettek, csak NEM szednek, le %-ot a fogyasztóról. Nekik a hátté "BANK!" fizet. Na!- lista: ING;AEGON; gödöllön a Tőke&Hitel. És kb: még kis millió ijen cég van. Jó mulatást. - Ne feledd! ők vannak értünk.
Szabadfelhasználásra vennék fel 12-13 milliót jelzálogfedezettel. Szerintetek melyik a legkedvezőbb konstrukció. Főleg a törlesztőrészlet a lényeg, és persze az, hogy idővel ha akarok akkor ki tudjak szálni a hitelből normálisan. Ez a lakáskasszás dolog tényleg megéri nekünk is vagy csak a banknak? Azért kérdezek itt mert eddig három bankban jártam ebből kettőben gyakorlatilag az internetes kalkullátorral kiszámolták a törlesztőt, a harmadikban pedig csak annyi infóhoz jutottam, hogy nézzek szét a bank honlapján. Ha tudtok olyan bankfiókot ajánlani, ahol hozzáértő alkalmazottak dolgoznak aki fel tud világosítani egy hozzánemértőt is akkor azt szivesen fogadom. Köszönök minden segítséget.
Csak a zálogházak meg a vásárlói klubok jöhetnek szóba szerintem, ha jelzálog nincs. Előbbibe arany kell, az utóbbinak olvass utána, hogy működik, mert ráfázhatsz. De egyszerűbb megkérni egy hitelképes családtagot, hogy vegye föl neked a kölcsönt.
Jelenleg passzív BAR listán vagyok (még kell két év megszűnésig), viszont szeretnék valamilyen formában hitelhez jutni. Gondolom, hogy ezt nem egyszerű megoldani, mivel jónéhány banknál próbálkoztam már - negatív eredménnyel; az idő meg sürget.
Ha valakinek van néhány ötlete, mellyel viszonylag alacsony törlesztőrészlet mellett kisebb (1-2M HUF) nem jelzálog alapú hitelhez juthatok megtenné, hogy megosztja velem a tudását? Minden tanácsot szívesen meghallgatok.
Ha a hitelt ki akarod fizetni egyben, vagy előtörleszteni akarsz, ezeregy akadályt gördít eléd a bank. Mikor ebben a cipőben jártam, nem úgy nézett ki, hogy a banknak ez lenne az érdeke sőt. Kb. 80.000 Ft-ot kellett még kifizetni "összegzett kezelési költség" gyanánt.
Ha az övé a kocsi, és nem lízing, akkor szerintem eladhatja neked a kocsit. A bankkal kötött szerződése ettől függetlenül él tovább, a hitelt törlesztenie kell. Te csak akkor vállalod át a hitelt, ha erről külön szerződsz a bankkal.
A banknak természetesen megéri, ha valaki egyben visszafizeti a kölcsönt kamatokkal költségekkel, mert ezekből van a haszna. Az nem éri meg neki, hogy kihelyez 3 milliót, te fizetsz kamatot, költséget 300 ezerre, 2,7 milliót meg kamatmentesen visszaadnál egy év múlva. Kamatmentes kölcsönnél ugyanis jobban is be tudott volna fektetni 2,7 milliót. De! Elmaradt kamatot ilyenkor nem követelhet, csak mindenféle költségtérítést.
Érdeklődnék, hogy használt gépjármű vásárlás előtt állok és az adott gépjárművön vmennyi hitel van még, na már most amennyiben én egészben ki tudom fizetni a jármű árát készpénzben, akkor mi a teendő az eladó részéről ilyenkor? Vagy ebben az esetben csak a maradék hitel átválallalásával juthatok a gépjárműhöz vagy a bank el tudja idegeníteni a a gépjárművön lévő megmaradt hitelt? És azért merült fel bennem ez a kérdés, mert akkor a banknak miért éri meg ha vki a maradék hitelt egyben kifizeti és nem részletekben a kamatokkal....
van hálózata, hiszen a bankkal szerződésben álló közvetítők, szerződnek az LTP-vel is, továbbá a Garancia hálózata is köt. azért alapvető különbség van az árucsatolásban, hiszem a funda is ezt csinálja, mégpedig az, hogy semmi esélye annak, hogy ltp számlanyitási díjat kell fizetnie annak, aki csak igényel hitelt. majd amikor az első havi kölcsön részt fizeti, akkor fogja a számlanyitási díjat is. arról nem beszélve, hogy elég sűrűn van számlanyitási díj akciózás is, ami tudtommal a fundánál nincs, de javíts ki ha tévedek. változtak a szabályok - éppen a hálózat nyomására- és már a 8 éves is köthető a lakáshitelek mellé is, de aki nem akar rosszat az ügyfélnek, az nem ajánlja ezt. sőt, ha nem muszály, a szabfelhaszn, hitelt sem, hiszen a felújítási hitel, olcsóbb.
Ha már sebességnél tartunk, a KVI külön megér egy misét. 5 hét alatt végre rájöttek hogy valami rohadt papír hiányzik, de persze a liba telefonon nem tudta megmondani azt se hogy mi, majd postán megkapom hogy mi a bajuk. Idióták.
Mert az otp ltp-nek már nincs üzletkötői hálózata akik a számlanyitási díjból élnének. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem motiválják őket felülről egyéb eszközökkel az ügyfél számra egyébént teljesen felesleges termékek eladására (nem kis eredményeséggel - virágzik is az árucsatolás rendesen) :-)
Az egyedülállóknak a bíráló "előírhatja" az életbiztosítást - ezért az ügyintéző így fog tájékoztatni minden fiókban. Ennek ellenére az én tapasztalataim szerint nem szoktak életbiztosítást köttetni, esetleg bepróbálkoznak, te meg ne hagyd magad.
Az ltp-nél arra vigyázz, hogy nehogy 8 éveset köttessenek veled. Alapból azt fogják ajánlani.
Azért az ltp-t sem egyszerű felmondani. Állami támogatás megy bele, ezért meg van variálva rendesen. Az állami támogatást, ha nem rendeltetésszerűen használod a kasszát, vissza kell fizetni. Szóval a 4 évet várd ki, nem éri meg előbb végtörleszteni. De 4 év nem olyan sok.