Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.28 -7 0 315

A Covid négy különböző szinten/ formában mutatkozhat meg:

1. tünetmentesség, de pozitív teszt

2. tünetek-láz, torokfájás, hasonlók, ideiglenes íz és szaglás vesztés  

3. súlyos tünetek, melyekkel a fertőzöttnek muszáj orvoshoz fordulnia

4. kórházi ellátást igénylő esetek

Az elsőt tán észre sem veszi a fertőzött és nem jár komoly fizikai leépüléssel. A másodikat biztos észreveszi, de némi pihenés után valószínűleg nem jelent gondot folytatni a sportot. Ezt a két szintet le lehet tagadni, és kevés kivételtől eltekintve egyik következtében sem változik jelentősen a teljesítőképesség. A gond a" kevés kivétellel" lehet. Sportolók, fizikailag nagyon leterhelt munkások, idült betegséggel küszködők lehetnek a kevés kivétel.  Persze nem vagyok szakember, de annyi ismeret terjed a neten erről, én ezt szűrtem le. 
Annak valószínűsége, hogy a vírus miatt romlana egy csapat játéka, bár lehetséges, nagyon kicsi. Annak is, hogy ez a mai világban ne kerülne napvilágra egy élcsapat esetében. 

Előzmény: hatosfalat (314)
hatosfalat Creative Commons License 2020.09.28 0 1 314

Miután a két bl csapat kivételével nincsenek kötelező tesztek, így nincs mit letagadni. Ha tünetmentes pozitív valaki, akkor észre sem veszik, ha 1-2 nap alatt kisebb tünetekkel átesik rajta, akkor sem biztos, hogy tesztet csináltak vele.

Előzmény: Törölt nick (313)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.28 -6 0 313

Éveken át szép csendben folydogált az NB1 a nőknél. Szinte a kezdetekkor lehetett tudni a végét, alig volt meglepetés. Jött a papírforma. Ezt a jelenlegi helyzetet annak tudom be, hogy a COVID belerondított a levesbe tavasszal, amely miatt félbeszakadt az idény és ezt követően bizonytalan lett minden. A leállás minden játékosra máshogy hatott, volt a pár hetes, hónapos szünet, annak hatását látjuk most.  

Hogy Siófokon mi történhetett, nem tudom. Azt nem hiszem, hogy bármelyik csapatnál letagadnák a vírust, no meg ha amiatt játszana gyengén egy csapat, az hamar kiderül. Inkább azt hiszem, Dahl nem képes a játékosokat megfelelő munkára sarkalni, főleg a pályafutásuk végén járókat. Kevésbé teszik oda magukat, mint az szükséges lenne és ehhez az önkéntelenül újak is csatlakoztak. Azt nem hiszem, hogy ennek jelenleg anyagi okai lennének. 

Előzmény: hatosfalat (308)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.28 -6 0 312

Mond csak, ha ez neked fontos...bár jobb ha átgondolod a mondanivalódat

Előzmény: RnD (306)
Igazság80 Creative Commons License 2020.09.28 0 0 311

Persze, hogy nem foghatják Pena hiányára ezt, a DVSC csapatánál se volt 2 válogatott játékos. Azt nem tudom ez mennyire Dahl bukója, de ma nem ő vezette a csapatot az tény. Sokan mondják most hogy Moen így meg úgy, hát azért akadt neki is épp elég fura meccse, főleg az első szezonjában.

Ő nem tízzel, csak kilenccel bukott a hazai Győr meccsen, aztán volt az a Vác elleni oda-vissza bukó, a kupa DKKA bukó, Érd hazai pályán mindkét szezonban lesimázta őket, igaz mondjuk behúzta az EHF kupát ezek mellett...

Előzmény: Bamberg58 (296)
Trombozis2 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 310

A Mosonmagyaróvár váratlanul komoly ellenallásba ütközött a Békéscsaba ellen, az utolsó 10 percben kerekedtek csak felül. Nem volt kérdés, melyik a jobb csapat, de a Békéscsaba derekasan helyt állt. Külön dícséret illeti Török Fannit, aki csak októberben lesz 18, mégis 7 akciógólt szerzett.

hatosfalat Creative Commons License 2020.09.27 0 0 309

Most egy hétig legalább a mosonmagyaróváriaknak szép lesz nézegetni a tabellát.

hatosfalat Creative Commons License 2020.09.27 -2 1 308

Dahl úr meg nem Moen,

Nekem nagyon nem szimpatikus Dahl, de a Siófok szereplésében szerintem bőven más ok is lehet:

1. Elfogyott a pénz és néhányan ezt a pályán éreztetik

2. Átment néhány játékoson a vírus. Ezt a faktort én idén ősszel nem zárnám ki, nem lepődnék meg, ha több csapat teljesítményébe is belejátszana.

Láttam a Debrecen Kohász elleni meccsét. Ezután azt gondoltam, hogy ez a csapat nem képes egy egészséges és küzdő Siófok ellen nyerni, Vukajlovics és főleg Despotovic nélkül. De lehet ez csak női kézi.

Előzmény: Tonio 2.0 (299)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 -1 0 307

Ha van lové, ha nincs akkor is:), Fodort ismerve, tuti megkeresi a Martint.

Előzmény: codi1993 (305)
RnD Creative Commons License 2020.09.27 -3 5 306

Akkor előtte gondolta át, edzésen akár, és most alkalmazta. Nagyon jól tette.

Át kell az ilyen helyzeteket gondolni. Remélem egyre többen megteszik ezt, kevesebb lesz a sérülés.

Előzmény: Törölt nick (304)
codi1993 Creative Commons License 2020.09.27 -2 3 305

Ambros Martin szabad :) nekem eleve unszimpatikus volt a heves gesztikulásai meg kirohanásai miatt ami mellé úgy tűnik taktikai felkészültség nem társult. 

Előzmény: RnD (302)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.27 -5 1 304

Dehogy gondolta. Gondold már át. Az ilyen helyzetet, amit leírtál, azt nem lehet gyakorolni. Olyan ez, mint amikor az ember elesik és ösztönösen maga elé teszi a kezét esés közben. 

A kézilabdában rengeteg ilyesfajta mozgást találsz, a futballban is. Van amit nem lehet tanulni, csak úgy jön. 

A mozgás annyira gyors, hogy tudatosan nem képes az ilyesmire. Tehát inkább térdre essek, mint a szalagjaim szakadjanak-nos ezt ennyi idő alatt nem lehet átgondolni. 

Előzmény: RnD (300)
RnD Creative Commons License 2020.09.27 -2 5 303

Borgyos Pannát ki ne hagyjuk. Ő az egyik legjobb közülük (bár most szegény megsérült...)

Előzmény: Trombozis2 (301)
RnD Creative Commons License 2020.09.27 -4 5 302

Dahl már haza is utazott Norvégiába, szerintem csak azért nem rúgták ki rögtön mert az mégis hogy nézne ki (egy vereség és öt győztes mérkőzés után). De onnét ő már edzőként Siófokra nem jön vissza.

Ma a Siófok 40 percig úgy játszott mint az ETO ellen a második félidőben, amikor már csak túl akartak lenni az egészen. Mínusz tíznél Kobetic azért megrázta magát, lőtt több gólt, adott gólpasszt is, aztán még egy-két játékos is, feljöttek mínusz hatra - és egyszer mínusz négyre is mintha - de a Loki akkor már kézben tudta tartani a meccset.

Vámos Petra szuper volt a második félidőben, jó sok gólt lőtt, öröm volt nézni a játékát. Három fiatal irányító játékosunk is nagyon szépen teljesített a hétvégén: Pál Tami, Pődör Beki és Vámos Petra. Szabó Nina meg ugye szerdán:)

Irányító poszton itt lesz nemsokára a bőség zavara, ha ez így megy tovább:)

Előzmény: Tonio 2.0 (299)
Trombozis2 Creative Commons License 2020.09.27 -1 3 301

Vámos Petra tlejesítményére nehezen találhatóak szavak, a 8 gólja a Siófok ellen önmagáért beszél. Irányítóproblémáink nem lesznek a következő években, a 2000-es UP korosztályból Vámos, Pődör, Szabó Nina és Pál Tamara parádézik a magyar bajnokságban és még ott van Tóth Niki és Kuczora is, akik szintén óriási tehetségek. A 2002-esek közül pedig Kajdon és Farkas a NEKA vezérei.

RnD Creative Commons License 2020.09.27 -4 5 300

Ez a talajra érkezés - térdre - nem ösztönös, nem sok ilyenre emlékszem. Viszont az adott helyzetben jó választás. Ergo Szabó Nina ezt valamikor átgondolta előtte, ha nem is éppen akkor. Azaz használta az eszét.

Előzmény: Törölt nick (285)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.09.27 -4 1 299

Nem láttam a meccset, de a Loki most visszahozott valamit az eddig bukott pontokból.

A Sió meg kiszállt, nem lesz bajnok, Dahl úr meg nem Moen, lehet, neki ennyi volt.

Jó esély lenne ez nekünk minimum a 2. helyre, csak mi meg alig tudunk kiállítani egy csapatot. :(

Fura egy bajnokság lesz ez, persze valami nem változik, az ETO az élen.

Trombozis2 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 298

A Siófok komoly verést kapott Debrecenben, nincs ezen mit szépíteni. Ezzel a két vereséggel a Fradi elleni rangadó vízválasztó lesz. A szezon első felében 3 vereség messzire dobhatja a Siófokot a magyar bajnoki álmaitól, de már ez a 2 is jelentős.

Underhand Creative Commons License 2020.09.27 -2 0 297

Kipukkadt a Hypo Balaton 😂

Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 -2 0 296

A jól játszó Loki simán elverte a demoralizált Siófokot. Hornyák és Vámos klasszis teljesítményt nyújtott. Ezt vereséget nem lehet Pena és az edző hiányára fogni. Már tegnap is sejtettem hogy a siófok égni fog, de ennyire? 30:25!

schanc Creative Commons License 2020.09.27 0 0 295

Hát ha valaki egy hete megmondja, hogy ez lesz a Loki-Siófokon, azt jó eséllyel megmosolyogjuk.

Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 294

22-16 Kobetic a hátán viszi a csapatát.

Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 293

22:12 a Siófokot kiszámolták.:). Kobetic már pipa lett és két gól, 8 közte.

Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 292

19:11! Siófok alibi, enervált kézilabda. Vámos baromira jó és Hornyák is.

Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 291

:) megelőztél!

Előzmény: Csuloktata (288)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 0 0 290

Vagy akadozik a bér Siófokon mert valami nem kóser?

Előzmény: Bamberg58 (287)
schanc Creative Commons License 2020.09.27 0 0 289

És azt se felejtsük, hogy a Siófok az előző szezonban úgy elverte a Lokit Debrecenben, mint jég a határt. És a keret elvileg csak erősödött azóta...

Csuloktata Creative Commons License 2020.09.27 0 0 288

vagy nincs fizu...

Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.27 0 1 287

Ritka gyenge /eddig/ a Siófok. Fejben szét vannak esve? Elszórt indítások, eladott labdák pl Tomori, nem összpontosítanak.Kovács A viszont nagyot játszik és a félidő végén csereként beálló Vámos is igen vagány. Ha ma elverik a Siófokot akkor szerintem Fodor keresi az edzőt, bár az sem lehetetlen már most is az van a háttérben. Úgy tűnik a  Moen sokkal többet jelentett mint hitték.

Csuloktata Creative Commons License 2020.09.27 -1 0 286

Siófokon áttértek a féléves bérkifizetésre???

Előzmény: Fradista Utazó (283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!