Keresés

Részletes keresés

Balázs730628 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 205

Szeretném, ha segítenétek rendet tenni az alábbi fogalmak között!

 

Mi a különbség a fűtőfilm és a fűtőszőnyeg között?

Mi a különbség az infrapanel és az infra hősugárzó között?

 

A cégek honlapján minden olvasható, csak eligazodni köztük nem lehet.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 204

Így kivitelezve ez fűtőszőnyegnek hívják, nem pedig infrafűtésnek. Infrafűtésről akkor beszélünk ha valami sugárzással közvetíti a hőt.  A harminc pár fokos padló nem ez a kategória.

Namost, ha ugyanezt a fűtőfilmet egy hőálló, vékony rétegbe szerelik, ami kb 90 fok körüli hőmérsékletre hevül, akkor már infrafűtésről van szó. Amíg a fektetett elektromos fűtőszőnyegek 100-200W/nm teljesítményűek, addig az infra fűtésre (infrapanel) ben is használatosak 500W/nm-esek.

Előzmény: bicskeyd (203)
bicskeyd Creative Commons License 2011.09.20 0 0 203

Üdv! Haverom Koreából rendelt  egy ilyen Fűtő filmet. Még nem volt éles bevetésen mivel nyár van. Ő járolap alá tette, és nem lesz semmi más fűtés ezen kívül.

lasnagy Creative Commons License 2011.08.08 0 0 202

Üdvözlet!.

 

Találtam egy ilyet, gondolom tisztáz pár kérdést. Szerintem ez aktuális lehet infra fűtésnél is.

 

"2010.január 1-től kedvezményes “H” tarifát vezettek be az E-ON, DÉMÁSZ, ELMÜ, ÉMÁSZ szolgáltatási területein. A Közlekedési , Hírközlési és Energiaügyi Miniszter 70/2009.(XII.4.)KHEM rendelete a villamosenergia-piaci egyetemes szolgáltatás árképzéséről, valamint az egyetemes szolgáltatás keretében nyújtandó termékcsomagról szóló 44/2008.(XII.31.)KHEM rendelet módosításának értelmében: 2010 év tavaszától országszerte elérhető egy új “H” jelű tarifa, amelyet főként a hőszivattyúk, illetve egyéb megújuló forrásokból hőt nyerő épületek hőellátását segítő berendezések és automatikák táplálására lehet igénybe venni. Az új tarifa kizárólag a fűtési idény alatt nyújt kedvezményes áramvételi lehetőséget, és a díja nem lehet magasabb, mint az adott szolgáltató vezérelt legalacsonyabb “B” tarifájáé (közismert nevén: éjszakai áram), amelyet a normál lakossági tarifa (A1 jelű díjszabás) 70%-ban maximál az új rendelet."

 

Egyébként lassan aktuális lesz egy jó kis fűtéskorszerűsítés. 25 éves vegyestüzeléses központi, lemez radiátorok, utólag beillesztett gázkazánnal, teljesen biztos, hogy jó helyre került... :)

Ezek helyett kéne valami, de még nagyon képlékeny. Az a gond, hogy a teljes rendszert újra kell terveztetni (pl:ablak csere miatt is, na meg a hatékonyság), a vegyes kazánon kívül mindenből újat kellene venni, gázkazán kuka, puffertartály nem ártana ha csak a vegyestüzelés maradna, de akkor lehet szenet lapátolni, kondenzációs gázkazán esetleg, de akkor meg a gáz a gyenge láncszem a szememben. Akármi lehet elvileg, még cserépkályha is, hőtárolós kályha, esetleg infra...

 

Gondolom már páran voltak hasonló cipőben, ki hogy oldotta meg, és mit csinálna másként?

 

A házról annyit, hogy tetőtér beépítéses, alatta garázs, a középső szint kb 80 m2, a garázst nem akarom fűteni, de a tetőteret csak kéne, bár csak fagyás ellen egyelőre, de később ha normális meleget kell, ne keljen újra tervezni a fűtési rendszert.

 

Szép napot!

JuliaHergova Creative Commons License 2011.04.12 0 0 201

az ezermesteren biztosan vannak érvek, ellenérvek.

SolnesMM Creative Commons License 2011.04.10 0 0 199

  Megnéztem.  És egy fürdőszoba fűtés kijön egy tizesből ? Természetesen forint és ezer !

 Én viszont a Napnál is jobban tudom.

Előzmény: skribatomi (198)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 197

Szólásszabadság az van, de szabad ingyen reklám  az nincs !!!

Előzmény: skribatomi (196)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 195

Bakker Gellen koma.

Mondtam (írtam) én korábban , hogy te az az ügynökfajta vagy , akit kidobnak az ajtón , és visszamászik az ablakon....

 

Kezded előről ?

Amíg a moderátor fel nem ébred mehet........

Előzmény: skribatomi (194)
dejódió Creative Commons License 2011.03.26 0 0 191

Vannak jobb energiahatékonyságú megoldások is villannyal.

Nézz szét azokban a topicokban ami a nevem alatt van, mielőtt beruháznál.

Előzmény: Törölt nick (190)
dejódió Creative Commons License 2011.03.17 0 0 171

és 4-500%, ha ezt az energiát hőszivattyúzásra használom.

Előzmény: szerilla (137)
Axióma Creative Commons License 2011.03.17 0 0 170

Igy persze OK, a lenyeg hogy a regi futest nem szabad kidobni, ha vinni akarod az ujat.

Előzmény: Törölt nick (169)
Axióma Creative Commons License 2011.03.17 0 0 168

Csak akkor viheted, ha egy masik futesrendszert otthagysz (legalabbis lakas, lakohaz eseten kotelezo tartozek a futesi lehetoseg, anelkul nem mondhatod ra, hogy lakas).

Előzmény: Törölt nick (167)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.04 0 0 166

A nettó mindíg kereskedő duma. Engem mint fogyasztót a kifizetendő összeg érdekel, nem tudok mit kezdeni az ÁFA-tartalommal, a zsebem sem.

Nekem mint fogyasztónak az infrapanel 33EFt, az villamos fűtés pedig kb 650EFt -ba került. Ez mindenkinek érthető, nem kell számolgatni rajta semmit.

Előzmény: bemér (165)
bemér Creative Commons License 2011.02.04 0 0 165

Odaírtam hogy nettó, így mindenki, ahogy te is, könnyen kiszámolhatja hogy mennyi a vége. Nem értem mi ott a baj, miért kell hogy ezért reklamálj?

Előzmény: Dunit (162)
bemér Creative Commons License 2011.02.04 0 0 164

Szívesen elküldöm az elszámoló számlról a másolatot neked. Úgy talán már nem lesz reklám szaga.

 

Előzmény: bjanoss (156)
otto65 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 163

 A "Nap melege" éjjel már elérhető, de idén a klímatizált helységekre való tekintettel robbant be a legújabb menü: "Hold hűsítő" ereje nappal reklámduma is. Szóval a menü kész ehetjük és vehetjük.

Dunit Creative Commons License 2011.02.02 0 0 162

  

"Ezt a rendszert mai árakon, nettó, kb 1,4 mill. forintért lehet megépíteni."

 

 

 Azaz 1,25 x 1,4 =1,75 milla !

Miért nem közvetlenül a tényleges árat adod ??

 

Előzmény: bemér (147)
Axióma Creative Commons License 2011.02.02 0 0 161

Ami regen kapcsoloorara mukodott tenyleges ejszakai, este x oratol volt reggel y oraig, azt - mindenfele problemak, ld. orak elcsuszasa aramszunetnel, ill. befolyasolhatosag - csereltek le vezereltre, aminek a muszaki megoldasa miatt (autonom program es/vagy hangvezerles v. radios vezerles) lehetett me'g jobban eloszlatni azt a terhelest (a torvenyi eloiras is valtozott, hogy mi az amit vezereltnek lehet hivni, de tovabbra is vannak eloirasok az egyben kiadando idoszakok nagysagara, ami tudtommal 5 vagy 6 ora, szoval a menetrend szerint vszinu vegig futene valamelyik altalad kihagyott szakaszt is, max. nincs ra igenye a keszuleknek).

 

Előzmény: Dunit (160)
Dunit Creative Commons License 2011.02.02 0 0 160

 Hát én is kételkedek, főleg a ház szerkezetét látva ! Ilyen szigetelésnél ??

 

 Viszont : a vezérelt áram nem azonos az éjszakaival.

 Nálunk Erzsébeten : éjjel 2 -3, majd 4 ó30 7ó30,  du. 2 -3 és  este 10 -12,     között van.  Ez 7 ó  az egy valahol hiányzik. kisújszálláson meg du. 1 é 4 között van 3 ó. A lényeg szét van darabolva, így ez néha előnyös is lehet !!

Előzmény: bjanoss (156)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.01 0 0 159

Alapvetően kétféle panel van, egyik a sülyeszthető a másik pedig az egyedi keretes (mint egy falra lógatható kép). Rögzítés mindkét esetben fa vagy kartoncsavarokkal a keretben körbe. Egy 500W panel kb 5kiló, kb hasonló súlyban van mint az azonos méretű gipszkarton tábla.

A panel felülete kb 90 fokos, ugyan szigetelés van mögötte de a hátsó oldala is átmelegszik. Nem melegít teljesen a széléig, így a keret mellé mehet közvetlenül hab stukkó. Ugyancsak emiatt, éghető felöletre is szerelhető, pl. faburkolatok.

 

Előzmény: szano78 (157)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.01 0 0 158

Nem feltétlenül elég az alaprajz, érdemes már a bútorokkal és beépítéssel is számolni. Pl nem akarsz panelt közvetlenül a fejed fölé a hálóba. Ugyancsak nem akarsza a zuhanyzó fölé stb.

Konkkrét tervet adok, ára 80 000Ft. Ha velem csináltatod akkor ez beleszámít a végösszegbe.

Címem publius, de csak vicceltem ;)

Előzmény: szano78 (157)
szano78 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 157

Szia Bemér!

 

Köszönöm a válaszokat.

 

A kivitelezésben kérdeznék még.

A födémünk könnyűszerkezetes.(gipszkaron, fólia, fa lécezés nem aluprofilos tartószerkezet, közetgyapos szigetelés)

A paneloknak mekkora súlya van?

A felfogatásuk hogy van kialakítva?

A felületük illetve a hátlapjuk mennyire melegedik fel?

A panelok köré nikecel stukkót gondoltam, nem lesz gond ebből?

 

És ha van időd foglalkozni.....

A házunk alaprajza:

A nappali + konyha 37 nm

két szélső szoba 12-12 nm

középső szoba 8,7 nm

fürdő 6,6 nm

WC 1,9 nm

előszoba 3,8 nm

a belmagasság 2,6 méter

 

Te mekkora panelokat terveznél?

 

Előre is köszönöm válaszod.

 

Szano

 

Előzmény: bemér (154)
bjanoss Creative Commons License 2011.02.01 0 0 156

Hát nem tudom. A mért adatokból 55 kWh/nm/év jön ki. Nekem ilyet a netto 100 nm-es ház tervemnél akkor sikerül kihozni, ha körben mindenütt 10-15 centivel több szigetelést rakok a tiedhez képest. Erősen hihetetlen az általad mért fogyasztás, vagy a komfort rovására valami csalafintaság van a dologban. Például nem tudom hogyan élvezem az infrafűtés előnyeit amikor nincs éjszakai áram. A mért fogyasztást nézve nem sok lehet a nappali áramból a fűtés, az önmagában a ház fogyasztásának is kb. reális. Főleg villanytűzhely mellett. Hogy lesz nappal melegérzet és infrasugárzás ha a fűtés nagyrészt (teljesen?) éjszakai áramról megy? Az infra sugárzás előnye (magasabb hőérzet alacsonyabb léghőmérséklet mellett) csak akkor jön ki ha van sugárzás. Nálad éjszaka van meleg nappal meg hideg? Egy átlagos házban azért ez fordítva szokott lenni.

Naszóval: számomra erősen reklám szaga van ennek a 'beszámolónak'.

Előzmény: bemér (147)
Hakka0709 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 155

még sehol, de ha belegondolsz, hogy veztékek vannak mindenhol alattad...

Előzmény: tutibor (151)
bemér Creative Commons License 2011.01.30 0 0 154

Üdvözöllek, Szano!

 

Az infrapanellel történő fűtésről tudok csak infót adni, mivel épp nyolc éve foglalkozom vele, nem kicsit behatóan.

 

Aki azt írta, hogy bizsergő érzése támad miközben működik az infrapanel, hát az valami mást is bekapcsolt még mellé, vagy talán a telefonját állította rezgő üzemmódra.

 

Félre téve a tréfát:

 

Az intenzív meleg sugárzást érezheti, mondjuk egy 500W-os panel alatt állva, huzamosabb ideig. Mivel ez a jelenség kerülendő, (mármint az intenzív meleg keltése, és ezáltal érzése, a kialakuló légmozgás miatt) lakótérben a 350W, vagy 300W teljesítményű infrapaneleket célszerű beszerelni. A több, kisebb panel az ideális. A nagy belmagasságnál, nem kérdés, 500W-os panellel megy.

 

Az ezer Watt bőven elég kell legyen, hacsak nem sarok szoba, gyenge nyílászárókkal. Egyébként akkor is kifűti, csak sokat megy.

A méretező programok, ha infrapanelhez írták, lehetnek jók. Egyről van infóm, az tényleg jó, sajnos nem az én szellemi termékem.

 

A 83nm-es lakás, vagy ház, biztonsággal kifűthető 6,5kW infrapanel teljesítménnyel, (ha az adottságai, a példaként említetthez hasonlóak) amennyiben nincs lábazati szigetelés, akkor a falazat melleti egy méteren húzós lesz a "talaj". Meg ezáltal kicsit,az energia felhasználás.

 

A szén alapú panelek mind jók. A többi meg olyan drága, nem hinném hogy nagyon ragaszkodnál hozzájuk, az esztétikumuk miatt. Mert hogy szépek, az nem vitatható..   Nem írok típusokat, mert nem tisztem itt a nyilvánosság előtt, viszont privátban szívesen tájékoztatlak, melyekről tudom, hogy jól működnek.

 

Kiegészítésként, még annyit, hogy az optimális működésükhöz elengedhetetlen, hogy pontosan, és helyiségenként legyenek szabályozva, automatizálva. Ez hoz sok-sok kW megtakarítást, az üzemeltetésben.

 

Előzmény: szano78 (152)
otto65 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 153

Szia Szano.

 

 

Az infravörös fűtőfilmnél lehet érezni bizsergést, de nem az egész testben, hanem ha a ujjaim külső felével megsimogatom a fém edényt akkor bizsereg, még szikrázik is akkora ott a feszültség, persze ez a szikra egy kis csípéshez hasonlít, valójában nem is látszik, de ott van.

Sehogy máshogy nem éreztem bizsergést.

Szano, én hálószobába nem tennék ilyet, csak abban az esetben ha nappal fűteném azt.

 

 Tutibor neked meg írom: elektroszmogja meg van ez nem is kérdés, hisz minden elektromos berendezés amiben átfolyó áram megy, rendelkezik elektromos és mágneses térrel is.

Előzmény: szano78 (152)
szano78 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 152

Szia BEMÉR!

 

Végre  valaki aki tapasztalatokat tud mondani az infrapanelos fűtésről.

Egy pár infót szeretnék megtudni Tőled. Valaki már írta korábban, hogy bizsegő érzést érez amikor működik, igaz ez?

A tervező programnál egy 12 nm szobára 2,6 magasságnál 1000 W energiára van szükség (a házunk olyan paraméterekkel épült mint aTtiéd, csak a lábazati szigetelést spórólták le.) ,tényleg elegendő 1 kW?  Egy 83 nm lakás 6,5 kW teljesítménnyel kifüthető lenne?

A panelok elosztásáról meg azt olvastam, hogy kb 5-6 nm-ként szükséges egy panelt szerelni. Az említett szobába 2 db 500 W-os vagy inkább 3 db 350 W-os panellal tervezzünk?

Kérlek, válaszoljál, mert nem mindegy mekkora panelokat tervezünk be a lakásba kb 100 e Ft a külömbség a mi lakásunkra kivetítve.

Viszont ha a hőérzet megkívánja a 3 db 350 W-os panelt megéri a többletköltség, hiszen vagy 20 évig még itt fogunk lakni.

Ja és még egy utolsó kérdésem lenne, mit kell nézni a panel vásárlásakor milyen típusok vannak, melyik a jobb mi a külömbség közöttük?

 

Előre is köszönöm válaszodat.

 

(ha más is tud válaszolni várom azok válaszát is)  

Előzmény: bemér (147)
tutibor Creative Commons License 2011.01.27 0 0 151

Te hol hallottál az infrafűtés által okozott elektroszmogról?

Előzmény: Hakka0709 (144)
Axióma Creative Commons License 2011.01.26 0 0 150

Nekem aztan mind1, hogy hogyan szivatod meg magad... akademiailag, jo duma:)

Az erdekelne inkabb (ld. hulye fizika es az energiamegmaradas torvenye), hogy egy atlagos napon mennyi a maximalis hofokkulonbseg ugy terben, mint idoben? A levego me'rt homerseklete alapjan erdekel (mennyire hagyod lehulni a nem hasznalt helyisegeket, es mondjuk egy nappalit mennyire hagysz lehulni ha nem vagytok otthon). A hoerzet egy dolog, de attol meg az energia torekszik kifele futesi szezonban, hihetetlen alacsony belso homerseklethez tartozna ez a fogyasztas egy ennyire szigetelt hazban (kivancsi lennek, mit hozna ki egy energiatanusitvany, mennyi energia kene szerintuk ill. hat a fizika szerint).

Előzmény: bemér (149)
bemér Creative Commons License 2011.01.26 0 0 149

Akadémikusan, és funkcionálisan is megfelel az előírásoknak.

 

Egyébként, azért elegendő ennyi energia, mert sugárzó fűtés technikában jártas, hozzáértők tervezték, és építették.

 

Előzmény: Axióma (148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!