Keresés

Részletes keresés

toth-abri Creative Commons License 2005.05.17 0 0 419

Roboter! Fotóskiránduláshoz te hátizsákot használsz? Én nem vagyok nagy kirándulós, de egyszer-kétszer szeretnék elmenni fényképezőgéppel együtt. Szerinted vegyek hátizsákot, vagy a sima válltáska megteszi egyszer-kétszer?

 

Ha kell hátizsák milyet ajánlasz? PL. egy Lowepro Mini Trekker?

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.17 0 0 418
Ha már itt vagy: kidobtam az egész lámpa koncepciót a kukába. Rájöttem, hogy ha univerzálisra csinálom meg, akkor pont a legjobb dolgokat nem tudom lefényképezni, mert akkora lenne az átmérője, hogy nem férnék oda. Szerencsére még idejében szóltam az esztergályosnak, és nem gyártotta le feleslegesen az adaptergyűrűt.

Szóval a makróra csinálok egy kicsit, ami szinte egyáltalán nem növeli meg az objektív kinyúló részének az átmérőjét (55mm), így bárhová odaférek. Ezt egyszerű "elektronikával".

A nagy objektívekre, amelyeknek 70mm körül van az átmérőjül (67mm a menet) készítek egy másikat, nagyobb fényerővel, nagyobb hatásfokkal.

Üdv!
Előzmény: SASFOTO (417)
SASFOTO Creative Commons License 2005.05.17 0 0 417
madgie

A Microdrive valóban minden alkatrészt tartalmaz, mint a nagy HDD, de jóval kisebb tömegűek, ezért lényegesen nagyobb gyorsulást is képesek elviselni, no, meg erre (is) tervezték. A mobil számítógépekben is elég jól bírja a „nagytestvér”.

Egy kis összehasonlítás a http://www.cp.hu/cp/teszt/hard/mem/ lapon, a döntésedhez.

Üdv. SasFoto

Előzmény: madgie (416)
madgie Creative Commons License 2005.05.16 0 0 416
Valszeg igazatok van a Microdrive-al kapcsolatban. Nincs igazán kedvem állandóan parázni, hogy mikor zörgetem meg annyira a gépet, hogy bekrepáljon az MD. Szóval marad a Memo Stick Pro. Köszönöm a véleményeteket!!!!
Előzmény: DIE_ROBOTER (411)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.16 0 0 415
Várom!! Ha kicsit meghírdeted, szerinten sokan fogják olvasni. Nagy segítség ez egy magamfajta kezdőnek...:)
Előzmény: DIE_ROBOTER (414)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.16 0 0 414
Igen, már az objektívek nagy részének adatai készen vannak és kiegészítettem a dumákat is, most csinálom a linkeket. Csak itthonról nem nagyon tudom feltölteni, 100Mega van 1 hónapra. Jövő héten szeretnék tesztképeket is feltenni.
Előzmény: Bobby75 (413)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.16 0 0 413
Király! :)) Én is akarok ilyet!!!!! Honlapot készíted?
Előzmény: DIE_ROBOTER (412)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.16 0 0 412
Ma szerettem volna elmenni kicsit makrózni, bogarak, virágok, stb. Elindultunk a családdal, de 10 percenként elindult az eső, így visszafordultunk. Szóval makró az nincs, helyette ennyit sikerült összehozni az esőben
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.16 0 0 411
Azért gondolom, a PC-d merevlemezét nem szoktad elejteni.....
A Microdrive-nak néha annyi elég, hogy bekapcsolt állapotban erősebben teszed az asztalra a gépet. Nem egy ismerősöm mesélte, hogy elejtette a kártyát... volt 2 Giga, nincs 2 Giga..... Megúszhatod, de akár az ELSŐ alkalommal tönkremehet!
Előzmény: madgie (410)
madgie Creative Commons License 2005.05.16 0 0 410
Valóban nem szeretek össze-vissza lőni, viszont 3-4 napos sátrazáshoz meg jól jöhet a pluszmemória, főleg a raw miatt. A memory stick mellett szól az, hogy most CF van (sajna csak 256 Mb), így maradhat a gépben mindkettő. Viszont (le is kopogom ezt gyorsan!!!) winchesterem sem ment még soha tönkre.
Előzmény: toth-abri (404)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.16 0 0 409
Mehetek nyugodtan.. Kőtáblás képet találtam.. Megoldom valahogy...:) Köszi!
Előzmény: toth-abri (408)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.16 0 0 408
A Shavuottal kapcsolatban pl. a 10 parancsolatot ábrázoló kőtáblát lehetne lefotózni, mivel ekkor volt a törvényadás. Ebben tudok segíteni. CSörögj rám, ha kell, mert megyünk el: 30-389-55-30.
Előzmény: Bobby75 (407)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.16 0 0 407
Ami a pünkösdel, vagy a shavuot-al kapcsolatos....
Előzmény: toth-abri (406)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.16 0 0 406

Mi legyen a képen?

Előzmény: Bobby75 (405)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.16 0 0 405
VAlaki nem tudna ajánlani a pünkösdi cikkemhez képeket illusztrációnak?
toth-abri Creative Commons License 2005.05.16 0 0 404

Mivel amicrodrive tartalmaz mozgó alkatrészeket, én nem vennék, mivel szerintem sérülékenyebb, mint a többi. Ez csak az én véleményem...

 

Más: akisebb kapacitású kártyáknak azért van egy-két haszna is. 1. ha tönkre megy, kevesebbet vesztesz, mint egy nagy kapacitású kártya. 2. Az a tudat, hogy kevesebbet exponálhatsz, mivelkevesebb tárhelyed van, összeszedettebbé tesz a fotózásnál, mivel jobban meggondolod, mit fotózz, és ez a képeiden is meglátszik. Szerintem bizonyos szemszögből úgy kell fotózni digitális fényképezőgéppel, mintha filmrefotóznál és tudod, hogy "kevés" képre van lehetőséged. Ha az ember csak kattongat a világba, annak nem sok jó eredménye lesz. Ezt nem gondolom rólad, madgie, csak egy érv a kisebb kapacitású kártyák mellett!

Előzmény: madgie (403)
madgie Creative Commons License 2005.05.16 0 0 403

Nu, lenne egy kérdésem...

Sony F-828-amhoz némi memóriabővítést tervezek. Bár nem vagyok oda a digitfényképezőkkel való mozgóképekért, azért jó volna kihasználni a 640x480/30 fps-t. Ez pedig csak Memory Stick Pro-val, vagy Microdrive-al lehetséges. Egy árban (25 ezer pénz) van 1 Gb MS Pro és 2 Gb Hitachi MD.

Szerintetek melyiket vegyem???

Ja, szeretek Raw-ban fotózni, és egy kép 16,7 mega...

Bobby75 Creative Commons License 2005.05.15 0 0 402
Az nem ma volt? JA, nem... MA Marso kosár volt....
Előzmény: Ogányó (401)
Ogányó Creative Commons License 2005.05.15 0 0 401

Hi All !

 

Rabócsi Ring Máriapócson. Holnap. Én ott leszek és fotózok.

Ki jön még?

 

 

Ogányó

toth-abri Creative Commons License 2005.05.15 0 0 400
Ja. Azért ha tudsz valamit mást írj.
Előzmény: Bobby75 (399)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.15 0 0 399
Pünkösdi Sokadalom
időpont:
május 16. 09:00
helyszín:
Nyíregyháza (Sóstófürdő)
Sóstói Múzeumfalu
Tölgyes u. 1.
népzene, néptánc, modentánc, társastánc, színjáték, vásári komédia, kézműves foglalkozások, ügyességi versenyek, táncház, pünkösdi király választás, zöldáágjárás

Ez lesz, bár ma mikor Imivel kint voltunk, nem erősítette meg a szervező.. Én biztosan nem megyek, mert ugye nincs gépem, Imi meg dolgozik. A programot elnézve, téged meg nem fog érdekelni....
Előzmény: toth-abri (398)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.15 0 0 398
Bocsi Bobby! Csak most néztem be a klubba. Ma nem lett volna jó, mert egy kis rendcsinálásra volt szükségünk, meg hát egész nap esett. Holnapra tudtok valamit ajánlani nekünk? Reméljük jobb idő lesz, mint ma, legalább is nem fog esni. Még nincs lefixált programunk.
Előzmény: Bobby75 (397)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.15 0 0 397
Toth-abri!

Nem jöttök ma ki a falumúzeumba?
toth-abri Creative Commons License 2005.05.15 0 0 396
OK, csak most a feleségem kiosztotta a "házi" feladatokat... :-)
Előzmény: Ogányó (395)
Ogányó Creative Commons License 2005.05.15 0 0 395

a skype nevem simlis007. Ha rákeresel, akkor tudunk beszélgetni.

Előzmény: toth-abri (394)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.15 0 0 394
Megtaláltad a huszasod tegnap a cellux alatt?
Előzmény: Ogányó (393)
Ogányó Creative Commons License 2005.05.15 0 0 393
Ühüm.
Előzmény: Bobby75 (389)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.15 0 0 392

Igen ő az.

 

Nézd Bobby, ha később lesz pénzed venni másik objektívet is (és miért ne lenne), akkor én is a profibb vázat választanám!

Előzmény: Bobby75 (389)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.15 0 0 391
És ha adok, mivé változol? :-)
Előzmény: DIE_ROBOTER (388)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.15 0 0 390

Szegények! :-)

 

Egyszer egy fotós talin bemutathatnád a munkafolyamataidat! Engem tényleg érdekel, hogy dolgozol!

Előzmény: DIE_ROBOTER (387)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!