Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2024.03.28 0 0 17471

Azt hiszem a készpénz, euro, kivételére rendesen számolnak fel extra költséget. Ezt a svájci bankok is így csinálják, így már rég leszoktam a különböző valutás számlákról. Nekem pl. nincs is más számlám csak forint. Most már ugyse utazom sehova, vagy majdnem sehova.

Előzmény: szkati (17469)
Caipi Creative Commons License 2024.03.28 0 0 17470

Én is voltam már olyan fodrásznál, ahol lehetett, de kis helyre járok. Háromhetente nem szeretnék huszonezreket fizetni. :) A kozmetikus meg egyszemélyes hely.

 

Gondolom a Raiffeisenhez ment. Én is, de én a rendes folyószámlámmal, a hitelkártyaszámlával meg maradtam az OTP-nél, mert magasabb náluk a visszatérítés. Külföldön meg leginkább a Wise-számláról

költök, amit kedvező árfolyam esetén szoktam töltögetni. 

Előzmény: szkati (17469)
szkati Creative Commons License 2024.03.28 0 0 17469

Én már a fodrászomnál is tudok kártyával fizetni, ami nagy dolog. De pl. van olyan autómosó, ahol csak készpénzzel lehet.

SzPéter azért váltott bankot, mert az MHB-ban lévő euros számlájára nem hajlandók kártyát adni. Azt mondják, hogyha utazik, akkor vegyen ki készpénzt. Na de hát milyen bank az ilyen? Balkáni?

Előzmény: Caipi (17464)
Caipi Creative Commons License 2024.03.28 0 0 17468

Mi minden utazásunkkor találkozunk Németo.-ban és Austriában olyan hellyel / helyekkel, ahol nem fogadnak el kártyát. Itthon nemigen. Szerencsémre DN mindig vesz némi valutát, mert én csak a kártyára hagyatkoznék, ugye Wise-kártyám, azaz kártyánk is van. Per pillanat USD, EUR, GBP és HUF van rajta. A GBP eltűnik, mikor fizetni kell a CUNARDnak a maradékot, az USD meg majd mikor a hajón kell fizetnünk a végén. (Napi szervizdíj, italok) 

Előzmény: Boszorka (17467)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.28 0 0 17467

Nem sokat vásároltam, de most Berlinben mindenütt kártyával fizettem, mert alig volt nálam valami euro. Kérdeztem a barátnőmet is, ő kisebb üsszegeket kp. már nem tudom mennyin felül kártya. Részemről változatlanul nem szeretem a kártyát, bár feltehetően a kutyát se érdekli merre járok és mit veszek, de mégis tudom, hogy ellenőrizhető vagyok. Szóval részemről a kp lenne a kedvenc, ha lenne pl. egy privát búbankautomatám, ami ontja  a pénzt.:-)

Előzmény: Caipi (17464)
nagypapi51 Creative Commons License 2024.03.28 0 0 17466

...alapvetően kedvelem... kivéve, amikor sok egyforma dolgot veszek, és egyenként kell lehúzni...

Nemnem! elég egyet leolvasni, utána beütni a darabszámot. (az Auchanban legalább is így van)

Előzmény: Bubo.Bubo. (17457)
Caipi Creative Commons License 2024.03.28 0 0 17465

Egy csomó helyre megy, most pl. világkörüli úton van. Norvégiában is többször fog még járni idén. 

Előzmény: Boszorka (17458)
Caipi Creative Commons License 2024.03.28 0 0 17464

Nekem fel se tűnik a zene a boltokban, max. karácsony előtt, amikoris utálom az állandósult karácsonyi dalözönt. :) Ami a scan & shopot illeti, gondolom akkor bevásárlókocsival vásárolsz, én viszont mindig kosárral, azzal együtt - és egyedül - kényelmetlen a használata. Azt meg nem is tudom, milyen kápéval fizetni az önkiszolgáló kasszánál.

 

Amúgy idegesítő, hogy van ahova még kell készpénz, nekem ez a fodrász és a kozmetikus. Meg néha egyes orvosok lakásrendelőkben. Meg persze apró a futároknak. Csak ezek miatt kell levennem időnként készpénzt. Persze minden relatív, Németországban sokkal kevesebb helyen lehet kártyával fizetni, mint itt, és azok között is van, ahol csak betéti kártyával, hitellel nem. 

Előzmény: Bubo.Bubo. (17457)
füegy Creative Commons License 2024.03.28 0 0 17463

"de a helyi tescó olyan szinten van büntetőlistán nálunk, hogy csak havi 1-2 alkalommal megyünk oda, és akkor is nagyon célzottan"

 

És mit követtek el ? 

Előzmény: Bubo.Bubo. (17457)
füegy Creative Commons License 2024.03.28 0 0 17462

Na komolyan, eddig nem vettem észre, hogy a Spárban szólna zene....

Mindegyikben, vagy bolt függő lehet? 

Előzmény: Bubo.Bubo. (17460)
füegy Creative Commons License 2024.03.28 0 0 17461

Ez igaz, de akkor az én kisérletező kedvem sem üti meg a ti mércéteket.

Kényelmesebb lehetek, na.

Ameddig kiszolgálnak, addig csak tegyék.😉

 

Én is azt hittem, elutaztatok. 🙂

Előzmény: Caipi (17456)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2024.03.27 0 0 17460

Irigyellek! Engem pont a gondolkodásban zavar a zene, minél hangosabb, annál inkább. És utálom, hogy füldugóval kellene bemennem, hogy ne bosszantsam fel magam :( 

Előzmény: Boszorka (17459)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.27 0 0 17459

Nekem még soha  nem tűnt fel a sparban meg máshol se, hogy zene is van. Másra koncentrálok, szerintem nem is hallom, vagy nem fogom fel. A 2íeezressel én vigyázok, mert egyszer belemásztam, úgy, hogy nem volt a gépben elég pénz és közel negyed órába tellett, míg kinyitották tettek be pénzt, majd nem kart működni a dolog. A második próbálkozás után elfogyott a türelmem és kicsit emelt hangon érdeklődtem, hogy mégis meddig fog ez még tartani? Erre a nő kivette a pénzt és vissza adott. Nem tudom aztán még meddig szórakozott vele.

Előzmény: Bubo.Bubo. (17457)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.27 0 0 17458

Igazad van arra gondoltam, sőt már az is eszembe jutott, hogy kivételesen nem oda megy a hajó, a kedvetekért.:-)

Előzmény: Caipi (17455)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2024.03.27 0 0 17457

alapvetően kedvelem az önkiszolgálós kasszákat, kivéve, amikor sok egyforma dolgot veszek, és egyenként kell lehúzni :( 

(a Rossmannban viszont utálom, nagyon nem felhasználóbarát)

sokszor azért megyek az önkiszolgálóhoz, mert ott váltom fel a 20000-est (van még 1-2 alkalom, hogy készpénzt kel használnom, és a kis címlet ritka kincs) - illetve sokszor csak ezért megyek be a munkahely közeli Sparba, mert ott csak önkiszolgáló van, de emellett drágák, undokak és elviselhetetlenül hangos a zene

 

amit a legjobban szeretnék, az a scan&shop a tescóban, de a helyi tescó olyan szinten van büntetőlistán nálunk, hogy csak havi 1-2 alkalommal megyünk oda, és akkor is nagyon célzottan

 

(apropó zene - vénségemre kell megtudnom hogy bizonyos tulajdonságaim miatt az aspergeres-autista spektrumon vagyok, ezen tulajdonságok egyike, hogy gyűlölöm a hangos zenét a boltokban, ölni tudnék miatta - és mindig pörölök mindenkivel, akivel lehet - és nem tudom elképzelni, hogy van célközönség, aki ezt szereti (hogy engem elriaszt, az tuti) )

Előzmény: Caipi (17452)
Caipi Creative Commons License 2024.03.27 0 0 17456

Mindenki rutintalanként kezdte. :) 

Előzmény: füegy (17454)
Caipi Creative Commons License 2024.03.27 0 0 17455

New Yorkba?!? Nem tervezünk odamenni. 

Talán a Queen Mary 2-re gondolsz, ami alapból New Yorkba jár, de mi a norvég fjordokhoz megyünk vele, de addig még van pár hónap.

Előzmény: Boszorka (17453)
füegy Creative Commons License 2024.03.27 0 0 17454

Rutintalan vagyok "önkiszolgáló" ügyben, ha többször találkoznék vele, tán megszeretném. 

Így még a hagyományos sorba állok be. 🙂

Előzmény: Caipi (17452)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.27 0 0 17453

Ha lehet én is mindig az önkiszolgálóhoz megyek. Rendszerint gyorsabban végzek, mint a sorban állók.

 

Mikor mentek New Yorkba? El voltál most tünve pár napra, azt hittem már úton vagytok.

Előzmény: Caipi (17452)
Caipi Creative Commons License 2024.03.27 0 0 17452

Meg akartam veletek osztani azt a meglepő dolgot, hogy már a C&A-ban is van önkiszolgáló kassza. (Bp. Árkád)

Hosszú sor állt a rendes(ek)nél, én meg egyedüliként mentem oda. :) 

szuszetti Creative Commons License 2024.03.17 0 0 17451

Alsópáhokon imádtuk őket, többször voltunk náluk, sajnáltam, hogy bezártak. Aztán nemrég láttam, hogy valami nyílt a helyükön (az a Serpenyős), megörültem, hogy talán ők azok, és csak később láttam ezt a táblát :) Mindenképp ki fogjuk próbálni az új helyükön is hamarosan.

 

Igen, a kiadó tábla nem az övéké - az is egy régi "bútordarab" étterem volt, de nem egyetlenként zártak be ők sem :/

Előzmény: nagypapi51 (17450)
nagypapi51 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 17450

Igen, anno ők voltak Alsópáhokon, ami most a Serpenyős.

Most a Majerik hotelban főznek, melegen ajánlom őket!

(a kiadó tábla nem rájuk vonatkozik!)

Előzmény: szuszetti (17448)
szuszetti Creative Commons License 2024.03.17 0 0 17449

Most is van minden, csak bele kell egy-egy kívántba kukkantani, onnan már szabadulni sem lehet attól a témától :)

Előzmény: trombitafújó (17425)
szuszetti Creative Commons License 2024.03.17 0 0 17448

Nagypapi, ezt tegnap fotóztam, tudsz erről valamit? Ők a régi csapat?
Az egyik hotel éttermében vannak a központban Hévízen


Előzmény: nagypapi51 (16706)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.16 0 0 17447

Én a "kolbászos bácsitól" veszek házi kolbászt, amit nagyon szeretünk. Töpörtyű és társai miket nem érdekelnek. Lényem a császár szalonnát megenné, de nem kap.:-)

Szezonban ott vettem mindig lucullusz paradicsomot, később fantasztikus szőlőket. Miután kedden a takar0tás miatt hajnalban kell kelnem, mindig arra kanyarodok, mielőtt Lényemhez megyek.

Előzmény: szkati (17446)
szkati Creative Commons License 2024.03.16 0 0 17446

Most már mi is csak ezt a fajta kenyeret esszük. Néha kettőt veszek és berakom a mélyhűtőbe. Minden egyéb kenyér számunkra lassan ehetetlen. Félbarna félkilóst veszek a leggyakrabban, de ha van gazda kenyér bió búzából( hetente 2x), akkor azt. Kevés kenyeret eszünk,de mondjuk az legyen ehető.

 

Egyébként meg az Önkormányzat előtti piac( csütörtök és szombat) is nyújt olyanokat, amik nekünk nagyonis tetszenek. Ehető töpörtyű, szalonna, sült császár, és igazi. Most éppen azt határoztam el, hogy itt fogom venni a húsvéti sonkát is. Igazi füstölésűt. Legalább nem kell elmennem a Klauzál térre, amit a fiam javasolt.

Rodoszról, a házigazda ajándékaként hoztunk vagy 2 kg olajbogyót, na meg pár liter olivaolajat. Itt, az önkormányzatnál árulnak görög olajbogyót, mert hogy ugyebár a miénk már elfogyott. A levét hál Isten megtartottam, itt meg a belevalót tudom pótolni.

Előzmény: Boszorka (17444)
Caipi Creative Commons License 2024.03.16 0 0 17445

Persze hogy szólnék. :)

 

Én igazából próbálok teljes kiőrlésű pékárun élni, de nem mániákusan, ma se azt fogok enni. A Lipótiban szoktam venni zsömlét, vagy ha nincs, kiflit. 

Előzmény: Boszorka (17444)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.16 0 0 17444

Arra én is szoktam járni, ha látsz szólj rám, mert szokásom csak úgy elmenni az emberek mellett. Pocsék az arcmemóriám és elég rég láttalak.


Kati által pékség tényleg nagyon jó ,ár több mint egy éve csak az ottani kenyeret esszük. Félbarna cipó a neve. Délután már nem cipó formában van, hanem hosszúkás tégla alakú, de ugyanaz az íz.

Előzmény: Caipi (17442)
Caipi Creative Commons License 2024.03.16 0 0 17443

Oké, köszi a tippet!

Előzmény: szkati (17440)
Caipi Creative Commons License 2024.03.16 0 0 17442

Én se voltam csak 2-3x, de én amúgy bárhova képes vagyok elmenni, bérletem is van meg rá is érek. És nem, nem jött be olyan nagyon, de minden ehető,

és teljesen kellemes hely. Anyám viszont teljesen bele van szeretve valamiért. 

 

Amúgy a Bagatelle az egy metró (ami 10 perc tőlünk), és egy busz vagy villamos. A Széll Kálmán térnél amúgy aránylag rendszeresen előfordulok, onnan kell menni az idősek otthonába

anyámhoz, a Széchenyi hegyre a nagybátyámhoz, meg a Maros utcába a fogorvoshoz. És A Sonkás-nál is vásárolok néha a Fény utca piacon, meg a Culinaria Italia-ban a Mammutban. 

 

Előzmény: Boszorka (17438)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!