Keresés

Részletes keresés

Blende Creative Commons License 2011.07.16 0 0 775

Szia!

 

ugyan nem engem kérdeztél de itt:

 

http://www.thebus.org/

 

Szerintem, bár ugyan mi is most megyünk - autó nélkül eléggé meg van lőve az ember ha Waikiki és Oahu betondzsungelén kívülre menne.

Mi pl Kailua-n szállunk meg, kocsi nélkül esélytelen... Végig néztem google street view-n nincs is járda..

Az autó inkább könnyebség mint macera.

A sok deposit zavar csak minket is..

Előzmény: Olci83 (773)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 774

ugy nez ki oktoberben megyek megint Hawaii-ra, leginkabb Oahu-n leszek, 1 hetre tervezem, jovo heten foglalok jegyet, juheeeeeeee :))))) ugy tervezem korbejarom a szigetet. valaki irta hogy megvan neki pdf-ben az osszes LP, valahogy at tudna kuldeni nekem? evajnai kukac gmail pont com az emailem, nagyon koszi elore is :)

 

Olci83 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 773

Szia angelf419!

 

Olvastam a korábbi hozzászólásaidat Oahu kapcsán és minket érdekelne az idegenvezetés és különféle klassz programok. Szeptember 11-től 24-ig leszünk Hawaii-on, összesen 3 szigeten. Bármilyen hasznos infó, link érdekel :)

 

Oahu-n úgy láttam, hogy el lehet lenni autó nélkül is, mivel megy körbe buszjárat. Tud valaki valamit ezekről a buszokról? Jobb autót bérelni Oahu-n is? Már így is 3 helyen bérelünk hetekre autót, nem akarnék még Oahu-n is autóval nyűglődni :)

 

Üdv,

 

Olivér

Blende Creative Commons License 2011.07.11 0 0 772

Szia,

 

Köszönöm de igyekeztünk. :)  A Kailua Beach-en 500 USD volt cca. 6 napra egy jó kis B&B le is foglaltuk. Honolulu és Waikiki annyira nem vonz de mivel ott vagyunk 1 napot biztos rászánunk Pearl Harbourral együtt. A többi időt inkább a "vidék" felfedezésére szánjuk.

Köszönöm a tippeket GPS már megvan biztos megnézzük amiket írtál.

A Dilingham Airfield ahonnan vitorlával lehet repülni az is arrafelé van.

 

Ez a "skanzen" szerűség nem csak túrista lehúzás? Megéri?

Borneo-n voltunk Kuching ban a Sarawak Culture willage-ben egy hasonlóban azzal eléggé megszívtuk....

 

 

Hát repjegyben muszály.. :) Van már szerencsére némi gyakorlat.. :))

Remélem segítettem..

 

Előzmény: angelf419 (770)
Blende Creative Commons License 2011.07.11 0 0 771

Igen, ezért kötöttem én is Full CDW-t a kocsira. :)

Elvileg egy "Ford Explorer or Similar" hát meglátjuk..

 

3000m felett az biztos, hogy esik a teljesítmény. Már-már érezhetően ha nincs lóerő felesleg. Indiában egy Mahindrával keltünk át a Khardung La hágón. Annál tuti nem dúrvább.. :))

 

Köszönöm a tippeket. :)

Előzmény: No.9 (769)
angelf419 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 770

Szia,

 

Közben látom szállás is van már, együtt van minden, ok. Programhiány biztos, hogy nem lesz, de ha már Oahun vagytok, és érdekel a polinéz szigetvilág, akkor http://www.polynesia.com/. Ha mondjuk erre nem szántok ennyi időt, akkor sem hagynám ki north shore-t, mert már az odavezető út gyönyörű. Tehát , ha megfogadjátok tanácsom , és elmentek north shore-ra, azaz a sziget északi partjára, akkor inkább láthatjátok az igazi oahut, mint Waikikin. Itt szokták rendezni a szörfversenyeket, és a naplemente sem utolsó innen (sunset beachről, vagy turtle beachről). Tehát a városból kifelé Hanauma bay felé kell venni az irányt, utána Sandy beach(helyi szörfösök kedvence),Makapu'u lookout és ezen az úton végig az északi partig. Az út végig a tengerpart mellett vezet.(van autópálya is, de akkor a lényeg kimarad közben:)

A repüléshez good luck, asszem csak ennyit mondok..amúgy pedig csalódni??hm, hát én nem tudom elképzelni..:)

 

P.S. nagyon köszi a repjegy infót, hát nem vagy egy elveszett emberke, ammár biztos:)

Előzmény: Blende (759)
No.9 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 769

A 2-nel allapodtunk meg aztan. Majd kitapasztalod hogy melyikben a legjobb. Az a jo hogy nem a sajatodat amortizalod ezekkel az akciokkal :) Nem hiszem hogy SUV-ben van felezo de elkepzelheto. Ha igen akkor azzal is el lehet jatszani.

Lefele feltlenul 1 vagy 2 hogy legyen normalis motorfek. Lehet hogy lesz a valton "down-slope" allas ami direkt ilyenre van ugyhogy azt lehet  hasznalni.

 

A visitor centertol felfele joreszt salakos, poros amin gondolom rosszabbul tapadnak a gumik. Nem olyan meredek, de az utolso par kilometeren folyamatosan felfele megy, nincsenek "pihenos" szakaszok. Nem vagyok fizikus de a jozan esz azt mondja hogy 4,000 meter kozeleben az oxigen hiany miatt a motor is alacsonyabb hatasfokon uzemel. Az utolso szakasz nagyon porol ugyhogy erdemes kivarni egy olyan idoszakot amikor jo hosszu szakaszon nincs elotted senki.

Nem olyan veszes egyebkent csak megfontoltan, normalisan kell vezetni es nem lesz gond.

Előzmény: Blende (768)
Blende Creative Commons License 2011.07.08 0 0 768

Hát látom az sem egy terepjáró... :) Bár szép nagy batár kombi.

 

Az  automata váltót "D" -ben hagytad? Nem jobb ilyenkor az "1"vagy a "2" ?

(nem sokat vezettem automatát..)

 

A meredekség v. az út minősége a fő gond?

Fotókon nem tűnik vészesnek..

Előzmény: No.9 (766)
Blende Creative Commons License 2011.07.08 0 0 767

Szia,

 

Köszönöm a válasz. Időközben meglett a szállás is.

Autót átfoglaltam egy SUV-ra gondolom azzal nem lesz gond.

 

LP az alap igen. :) megvan az összes szinte PDF -ben. :)

Előzmény: Törölt nick (765)
No.9 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 766

Dodge Magnummal mentunk fel. Az automata valto meg volt hulyulve az utolso szakaszon. Kisse egett szag, de felment :) Lefele motorfeket hasznalni!

Előzmény: Blende (763)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 765

a korabbi kerdesre meg valaszolva:

- a kolcsonzoben eleg a kartyas jogsi, usaban elvileg kell a nemzetkozi is... 

- a benzinar utoljara ugy remlik 3.5 dollar korul volt a nagy szigeten (/gallon termeszetesen nem /liter :)

- sajna szallasban nem tudok segiteni mert en puccos hiltonban voltam a pontjaimbol, de a lonley planetben vannak minden arkategoriaban ajanlatok. 

 

Előzmény: Törölt nick (764)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 764

szia!

Nissan Altimaval. de csak a visitor centerig, es este, mert 10-ig ott vannak jo kis csillagaszati tavcsovek meg ket lelkes oreg es lehet nezegeti az eget vele meg magyaraznak melle.

en amugy Mo-rol nem tudom raszantam-e volna a penzt de usa-ban voltam es onnan repultem at. mivel megyek ki ujra ezert elmegyek meg1x meg az ismerosom is meginvitalt :)

nagyon jo utat nektek ha van meg kerdes probalok segiteni. mi "lonley planet-big island" alapjan maszkaltunk ott.

korabbi hozzaszolasomban van link fotokra meg leirtam nekem mik tetszettek ott.

 

Előzmény: Blende (763)
Blende Creative Commons License 2011.07.07 0 0 763

Szia, Köszönöm!

 

Ti mivel mentetek fel?

A biztonság kedvéért átfoglaltam a kocsit egy 4WD -re. csak 60 USD a felár 4 napra.

 

Örülök, hogy neked így tetszett nagyon megoszlanak az eddig olvasott vélemények. Engem vmiért nagyon vonz polinézia.

Árban pedig ez a leg elérhetőbb része.

A párom kicsit aggódik, hogy amilyen relative drága nem lesz olyan jó. De én bizakodom. :))

 

 

Előzmény: Törölt nick (762)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.07 0 0 762

Visitor centerig renedes ut van jol jarhato.

Jo szorakozast, en marciusban voltam Big islanden-en, nagyon tetszett, es lehet hogy oktober-novemberben visszamegyek Oahura 1 hetre mert iden van ott ismerosom..mar alig varom :)

Előzmény: Blende (756)
Blende Creative Commons License 2011.07.06 0 0 761

Vicces... kiszámoltam 6,1 HUF / km :)))

 

 

Előzmény: Blende (760)
Blende Creative Commons License 2011.07.06 0 0 760

Szia,

 

A kombináció relative egyszerű volt:

 

BUD-SFO-BUD retúr 120.000.- HUF / fő (illetékkel és mindennel)

van benne egy free JFK stopower is.

(expedia.com on volt akciós)

 

ehhez néztem szintén akciósan egy  United SFO-HNL-SFO retúrt 353.- USD ért.

 

Az egész így megállt 183.000.- HUF ból.

 

Lett még volna 100 USD vel olcsóbban is Delta de ott az időpont nem tetszett ill. nem HNL re Hanem OGG re ment.

Előzmény: angelf419 (758)
Blende Creative Commons License 2011.07.06 0 0 759

Szia,

 

Programra szerintem nem lesz gondunk. :)

Oahun azért maradunk olyan "sokat" mert 1-2 napot repülni akarok majd itt:

 

http://www.soarhawaii.com/rentals.htm

 

Amúgy lesz meg Pearl Harbour, Waikiki, merülés stb. szóval a 6 nap hamar elhussan.. :)

 

Szállásban viszont megköszönném a segítséget. Találtam már 1-2 BB közvetítő irodát de minden ajánlat jól jönne.

 

 

Előzmény: angelf419 (757)
angelf419 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 758

Szia Blende,

 

Még valami eszembe jutott, írtad,hogy vettél repülőjegyet-olcsón, te melyik társaságnál nézted/vetted?

 

 

Előzmény: angelf419 (757)
angelf419 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 757

Kedves Blende,

 

Az oahui részénél szerintem tudok segíteni. Nővérem kint lakik Honoluluban, ő programszervezéssel foglalkozik magyarok számára, de talán a szállástalálásban is tud segíteni és egyéb hasznos infókban. Emellett, nem tudom mit terveztek az oahui 6 napra, de ha ketten vagy max. 3-an vagytok, akkor el tud vinni titeket nővérem olyan helyekre, amiket garantáltan csak a helyiek ismernek-tehát nem a szokásos turistaprogram.

Ha érdekel, szólj nyugodtan tudok küldeni Nektek emailben a programokról leírást+ elérhetőséget nővéremhez esetleg a szállás ügyben.

ÜDv,A.

Előzmény: Blende (756)
Blende Creative Commons License 2011.07.04 0 0 756

Még 1 kérdés: Ha nem akarom az economy bérautót gyötörni van alternatíva a Mauna Kea tetejére feljutni?

A Visitors Center-ig jól járható az út?

 

 

Blende Creative Commons License 2011.07.04 0 0 755

Sziasztok,

 

Mi is idén október elején megyünk Hawaii-ra. 13 napunk lesz 3 szigetre. (Oahu 6 nap, Maui 3 nap, Big Island 4 nap)

 

A repjegyek már fixek. (és olcsóak voltak.. :) ) Jelenleg a szállásokkal küzdök kicsit.

 

Nem szeretjük a nagy hoteleket (nem szeretnék elmenni nyaralni a 28. emeletre..) inkább a BB típusú szállások válltak be.

Tudtok esetleg Oahu (Winward coast) és Big Island-en ilyesmit ajánlani? Szeretnénk 100 USD / szoba / éj alatt maradni.

 

Autót mind a 3 szigeten bérelünk (Alamo, National) a magyar kártyás jogsi elég vagy ki kell váltani a nemzetközit?

Van esetleg tapasztalat, hogy autóbérlésnél mennyi extra depositot foglalnak be?

Milyen üzemanyag árakra lehet számítani?

 

köszi,

 

Blende

angelf419 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 754

Szia,

 

Nekem ugyanezekre az információkra lenne szükségem a vízummal kapcsolatban.

Nem tudom, te most hol tartasz a dologban, de ha már tudod, hogyan működik az a dolog, hogy a kinti munkáltató ad neked papírt, akkor kintről is intézheted-e a munkáltatói vízumot, nagyon megköszönném, ha tudnál segíteni, mivel én is most szeptemberben tervezem a kiutat és ez fontos lenne.

Köszi előre is,A.

Előzmény: Bridge01 (728)
Rock022 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 753

Üdv Mindenkinek!

 

Az az igazság,hogy arra az elhatározásra jutottam,hogy elhagyom az országot,gondolom ez nem meglepő.

Sokáig éltem Hollandiában,azután Angliában még többet. Nagyon jó volt a munkám,egy angol milliárdosnak voltam a testőre...De hazajöttem annak reményében,hogy csak nem lehet olyan rossz itthon. Hiányzott a családom,a barátok. 

Semmi lehetőség itthon. Most Hawaii a cél,olyan helyre szeretnék menni,ahol jól is érzem magam. Bármilyen munkát megcsinálok én.

Érdeklődnék Tőletek,akik azért már megjárták a helyet,esetleg éltek ott,hogy van-e lehetőség a letelepedésre,ha egy fikarcnyi is én megpróbálom. Dolgozni szeretnék...ÉLNI! mert itthon tényleg nem hagyják az embert sajnos. Mennyire nehéz munkát találni? Gondolom ugyanaz a munkavállalói vizum érvényes oda is,mint az USA többi területére?

Biztos a turizmus miatt az árak is megvannak,de mennyire fizetik meg az embert ott? A 2kezű munkát megbecsülik?

Légyszives segitsetek ki pár információval!

Előre is köszönöm Nektek!

 

Szép napot! :)

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.23 0 0 752

http://www.hiltonwaikoloavillage.com/

 

Igen elégedettek... :)

 

Előzmény: Olci83 (751)
Olci83 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 751

Jók lettek a képek :) Big Islandon melyik hotelt választottátok? A fotókból nem tudtam kideríteni. Elégedettek voltatok a szállással?

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.17 0 0 750

Na elnezeset kerek, de a lustasag nagy ur...raadasul akarhanyszor ranezek a kepekre kb ramjon a sirhatnek annyira visszamennek :((

Itt vannak fotok: 

https://picasaweb.google.com/evajnai/BigIslandHI#

 

 

Előzmény: Septimus Severus (749)
Septimus Severus Creative Commons License 2011.04.08 0 0 749

Képek? Elég lesz ha feltöltesz 400-450-et valahova, 15-20 oldalas beszámolóval.

Előzmény: Törölt nick (747)
isihawaii Creative Commons License 2011.04.07 0 0 748

Csodás Hawaii !

Öröm olvasni,hogy ki miként ment Hawaii-ra vagy éppen milyen élmény beszámolókat tart !

Én is tervezem,hogy elmegyek megnézi a Paradicsomot ! Bár nekem megvan a részletes program.(lehet hülyének néztek)

-Waimanalo úton található a Magnum sorozat birtoka amely most Eve Glover Anderson politikusé.

-Felkeresni a Kamehameha King Clubot

-Látogatás Mauira

- Big Island ahol agyaggyalmb lövészeten múlik az idő

 

Bár az ember eltervezi,h miket is nézz meg ahogy kiér az ember a látnivaló csak visz mindenhova.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.04 0 0 747

Mi a Lonley Planet Big Island konyve alapjan mozogtunk, eleg jo tudom ajanlani.

Nem mondom hogy Oahu-n nem erdemes maradni, kinek mi jon be, nekem a varos Honolulu nem nagyon tetszett, de a szigeten biztosan vannak meg erdekes helyek, de nem akartunk sokat repkedni es minel tobb idot szerettunk volna a Big Island-en tolteni, meg ez is keves volt :((

Mindenkepp visszamegyek meg Hawaii-ra...

muszaj lesz, nagyon szomoru vagyok hogy hazajottem :((((((((((((((((((((

Kepeket este megprobalom feltolteni! 400-500 kepbol kell kivalogatnom es meg at is kell mereteznem..

Szerintem 6-6 napra oszd szet ket szigetre, tul sok idot nem erdemes ott a szigetek kozotti repkedessel eltolni.

 

 

Előzmény: Olci83 (746)
Olci83 Creative Commons License 2011.04.03 0 0 746

Jó végre olvasni valami élménybeszámolót Hawaii-ról :) Írhatnál még tovább információkat is :)

 

Oahu szigetén semmi időt nem érdemes eltölteni? Próbálom elosztani a 12 napot, ami Hawaii-ra jut és még mindig nem sikerült eldöntenem hányfelé is osszam.

 

Képeket is kérünk :)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!