Keresés

Részletes keresés

Catella Creative Commons License 2009.03.28 0 0 304

Ha gond van a géppel, akkor a legközelebbi járat, aminek aznap már nincs más útja: a párizsi.

Mostanában rájár a rúd a wizzre, előtte hónapokig pontos volt a római járat.

Előzmény: Szilvi35 (303)
Szilvi35 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 303
Ez érdekes, a 23-i járat is azért késett több, mint 4 órát, mert meghibásodott a gép és szintén a párizsi járat jött értünk, így este 10 helyett 24-én hajnali negyed 3-kor indultunk haza, tájékoztatás szintén nem volt. :-(
Előzmény: hapcika001 (299)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 301

Viszonylag jó időnk volt, csütörtökön pedig kifejezetten meleg. A dzseki végig nálunk volt, kedden este mikor pont jöttünk ki az Angyalvárból, el kezdett esni a jeges eső, de kb. 15 percig esett aztán el is állt. Ha árnyékban voltunk akkor kellett a dzseki, mert fújt a szél, de csütörtökön annyira meleg volt 20 fok körül, hogy rövidújjú pólóban voltunk. Aznap néztük meg a Forum Romanumot és az arcunkat meg is kapta a nap, mert lengedezett a szél és tűzött a nap.

Az indulásunk kicsit zűrös volt, mert több órát késett a gép és elég fáradtak voltunk már. Nem kértünk taxit a Szent István házból annak reményében, hogy az utolsó vonatot biztos elérjük majd, de sajnos nem így történt. Az volt a szerencsénk, hogy más is ott szállt meg és Ők kértek taxit így odamentünk a sráchoz és így minket is elvitt. Fél 3-ra értünk a szállásra, kb. 3 körül aludtunk el, reggel pedig 7-kor már keltünk.

 

1. nap:

Vatikán, ami nagyon tetszett és tényleg 1 nap kell hogy mindent megnézzen az ember. A Bazilika nagyon szép, több órát bent voltunk, majd megnéztük a múzeumot, a Pápák sírját is. Sikerült egy dugi fotót készíteni II. János Pál Pápa sírjáról is. Felmentünk a kupolába 7 euróért, félig lifttel majd a több mint 300 lépcsőt gyalog, ami kicsit kemény volt! :)

A Vatikáni postáról adtunk fel képeslapot is, amit ma kaptak meg a családtagok. Viszonylag olcsó volt, ha jól emlékszem a bélyeg 0,65 euró  volt és 0,5 euróért vettünk bent a Bazilikában képeslapot.

Az Angyalvárat is megnéztük ( Róma Passal)ahonnan szép kilátás volt a Bazilikára.

Hazafelé kicsit sokat kellett várni a buszra, mert estefelé már ritkábban jár a 44-es.

 

2. nap:

Reggel fél 7-kor már keltünk, megnéztük a Szent István Ház parkját, készítettünk pár fotót ott is nagyon rendezett és szép volt. Az egész környék tetszett, nyugis rész.

A központban szálltunk le a buszról ahol rögtön előttünk volt a Viktor Emanuelle (ingyenes) ami szintén nagyon tetszett. Hatalmas építmény és a túlsó feléről gyönyörű a látvány a Forum Romanumra.

Mellette van a Capitolium és a múzeumba is bementünk, láttuk a Romolus és Remust szoptató farkas szobrát.

Megnéztük Traianus oszlopát is.

Utána a Colosseumba mentünk be szintén a Róma Passal, ahol szintén sok képet csináltunk. Nekem a sok nevezetesség közül ez volt az egyik ami nagyon tetszett. :)

Felmentünk a Via Sacrán, utána már a Forum Romanumba nem enegedtek be, mert már csak 20 perc volt a zárásig.

Metróval elmentünk a Spanyol Lépcsőhöz, és a Via Condottin sétáltunk egy nagyot, nem mintha nem fájt volna már eléggé a lábunk. Rögtön ahogy bementek a lépcsővel szembeni utcába talán a 3. házban van a Caffe Greco kávézó ahová járt kávézni Bizet, Ibsen, Lisz Ferenc, Wagner és még sok sok híresség. Érdemes bemenni, mi is ittunk 1-1 kávét és teát és viszonylag olcsón. Állva ittuk meg, így került a kávé 0,90 euróba.

Elsétáltunk a Trevi kúthoz, addigra már besötétedett, de talán szebb is volt így este ahogy ki volt világítva. Rengeteg ember volt körülötte és persze mi is dobtunk bele pénzt.

A buszhoz sétálva megnéztük még kívülről a Phanteont is.

Este 1/2 11-re értünk haza, kimerülve.

 

3. nap:

Reggel fél 7-kor keltünk szintén, megint a 44-es busszal mentünk be a városba. Útközben megálltunk egy piacnál is ahol elég olcsón 1 euróért vettünk nagy tábla csokoládékat.

Az igazság szájába mi is bedugtuk a kezünket, és a mellette lévő templomba is bementünk.

Felmásztunk a Capitolium melletti lépcsőn és megnéztük a templomot is.

Utána elmentünk a Forum Romanumba szintén a Róma Passal majd gyalog elsétáltunk a Lateráni Bazilikához.

Mellette van a Szent Lépcső, amin csak térdelve lehet felmenni. Azt mondják ezen vitték fel Jézust a Pilátus elé.

A párom nem vállalkozott rá, de Anyukámmal mi felmentünk rajta, bár őszintén szólva nagyon kemény volt. Szó szerint is, én már a 2. lépcsőn azt hittem nem bírom ki, annyira fájt a térdem. Ráadásul a többiek minden lépcsőfokon elmondtak egy imát és így nagyon lassan haladt felfelé a tömeg. Kb. 40 perc alatt értünk fel.

117-es busszal lementünk a Colosseumhoz, ettünk 1-1 fagyit, összesen 14 euróért, de megérte, mert finom volt.

Visszamentünk a szállásra a bőröndökért, és este 7 körül indultunk ki a reptérre. Az Apáca nagyon győzködött minket, hogy inkább a taxival menjünk, mert már nagyon kiszámoljuk az időt, ha tömegközlekedéssel megyünk, de mi bevállalósak voltunk. :)

Szerencsére simán ment minden, pont 2 perc múlva indult a vonat is, így már 8-ra kint voltunk a reptéren.

Hazafelé is késett a gép majdnem 1 órát.

 

Most hirtelen ennyi, de majd apróbb részleteket is megírok.

 

Előzmény: sz.u.sz.u. (300)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.28 0 0 300
igen, mindenképp lesz útiterv, egy napot a Vatikánra szánunk, még ez ami biztos. várjuk az élménybezámolót! :-) Ja, és milyen időtök volt kinn?
Előzmény: hapcika001 (299)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 299

flower21

Őszintén szólva nem tűnt fel, hogy nyílnak-e a jázminok a tetőteraszokon, de ha nyílnának akkor biztos észre vettük volna és az általad említett illatokat is megéreztük volna. :) Sok fa már virágozott és a balkon ládák is tele voltak ültetve. :)

100holdas

Mi tegnap 26-án éjjel jöttünk és hazafelé is késett a gép 22.05 helyett 22.50-kor indultunk el. Nekünk sem mondtak semmit, de megmondom őszintén minket már az is vigasztalt,hogy nem kellett több órát várni,mint az odafelé úton. Persze nem volt kellemes hulla fáradtan a reptéren bóbiskolni. 

Odafelé állítólag az egyik gép meghibásodott és meg kellett várni míg  Párizsból megérkezik a járat ami el tudott minket vinni Rómába. Mostanában elég sokat késnek ezek a wizzair gépek tényleg!  :(

sz.u.sz.u.

Szerintem jó, ha nagyjából eltervezed az utat indulás előtt, pláne ha tartalmasan szeretnéd eltölteni a 4 napot! Én amiatt írtam fel, hogy mikor mit nézzünk meg, hogy kint már ne ezzel menjenek el órák, mert ugye 3 nap valóban nem sok idő Rómához. De  azért a 3-4 napba is sok minden belefér, aztán a Trevi kútba pénzt kell dobni, hogy visszatérhessünk a többi látnivalót is megnézni! :)

Hétvégén megírom, hogy mit néztünk meg és megpróbálok képeket is felrakni. 900 képet csináltunk a 3 nap alatt, de sok helyen voltunk viszonylag!

sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.27 0 0 298

Aloha, Isten hozott itthon! Én már nagyon várom az élménybeszámolót! Mi 4 napot leszünk Rómában és még nincs útitervünk. :-( Az első nap szinte biztos hogy a Colosseum, Forum Romanum és Palatinus domb, talán még az Angyalvár...

Előzmény: hapcika001 (294)
100holdas Creative Commons License 2009.03.27 0 0 297
Szia Hapcika, te is 25-én éjjel jöttél haza? Amikor 1 órát késtünk és a FCO-n az olaszok nem mondtak semmit, hogy miért nincs még bent a gép?
Előzmény: hapcika001 (294)
DominusLupus Creative Commons License 2009.03.27 0 0 296
Köszönöm, akkor az már nem játszik, holnap indulunk, majd ott megvesszük.
Előzmény: sz.u.sz.u. (263)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 294

Sziasztok!

 

Éjszaka fél 1-re értünk haza Magyarországra, nagyon fáradtan!

Szép volt Róma, teljesen lejártuk a lábunkat! Az indulással valóban nem volt szerencsénk, sokat késett a gép. Na de kárpótolt a látvány, szinte mindent sikerült megnéznünk 3 nap alatt amit elterveztünk.

Majd jövök az élménybeszámolóval is, csak sajnos holnap már dolgozom!

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.27 0 0 293
Köszi
Előzmény: baloghpal (287)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.26 0 0 292
megvan az rp-nk!  juppie :-)
Előzmény: Catella (289)
100holdas Creative Commons License 2009.03.26 0 0 291
Ha BIG-et veszel, az érvényes bármikor bármire a na 24-ik órájáig. De ha csak sima BIT a jegyed, az kizárólag a buszra, trolira, villamosra érvényes 75 percig, a metróra NEM! Ott csak 1 útra használhatod, ha 2 perc, ha 30, de csak 1 vonalra, 1 irányba:-(
Előzmény: FLaci (280)
100holdas Creative Commons License 2009.03.26 0 0 290

Szia, most jöttem haza Rómából, és a Villa Mater Redemptorisben szálltam meg, 1 főre a 2 ágyas szoba reggelivel, közös - de tiszta és meleg vízzel remekül ellátott - fürdővel 26 euró volt. Nagyon kedvesek, nagyon tiszta, gyönyörű a környezet, csöndes, nagyon szuper a közlekedés, pl. a Vatikán 5 metrómegálló (kb. 10 perc). A központ - bár Rómában ez nemigen használt kifejezés - max. 15 perc. Nézd meg az oldalt: http://redemptoris.freeweb.hu/index.htm

Jó utat, irigyellek:-((

Előzmény: hapcika001 (214)
Catella Creative Commons License 2009.03.25 0 0 289
8 éjszaka. De még 104 nap...
Előzmény: sz.u.sz.u. (288)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.25 0 0 288
OK, köszönöm! Te mennyi időt töltesz Rómában?
Előzmény: Catella (286)
baloghpal Creative Commons License 2009.03.25 0 0 287
Nem kérték sehol a múzeumokban az életkor igazolását a 18 év alattiaknál, csak megkérdezték, hogy melyik ország (csak eu-s országoknak jár az ingyenesség).
Előzmény: Törölt nick (268)
Catella Creative Commons License 2009.03.25 0 0 286

Metró megfejtés: hsz 221

Az utolsó FR1 23:27-kor megy, akkor tényleg taxi. Állomások előtt szokott lenni. Vagy busz, azok éjfélig járnak.

Előzmény: sz.u.sz.u. (285)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.25 0 0 285
Nekem is lenne egy olyan kérdésem, hogy ha elérem az FR1-et (pl. 22:27-est), de Ostiense-nél már nem lesz metró, mert elment az utsó, akkor ott is tudok taxit hívni? Így azért költséget spórolnék....
_kristy_ Creative Commons License 2009.03.25 0 0 284
Aranyosak vagytok, köszönöm szépen :)
Catella Creative Commons License 2009.03.25 0 0 283

Éjszakai buszok térképe (éjfél után), de ez városi: http://www.atac.roma.it/docunet/file.asp?mid=3&rid=358

"n" jelűek az éjjeli buszok.

Előzmény: _kristy_ (279)
Catella Creative Commons License 2009.03.25 0 0 282

Az 1€-s buszjegy a Ciampinoval kapcsolatban lehetett leírva, de már 2 éve nem ott landol a wizz.

 

Ha elment az utolsó vonat, már csak taxi van. De ha összeálltok mással, akkor csökkenthető a költség.

Előzmény: _kristy_ (277)
Szilvi35 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 281

Az FR1 utolsó járata 23.27-kor indul, Ostiense-n és Tuscolana-n át lehet szállni metróra. Ostiense B metro, Tuscolana A metro (megálló neve Ponte Lungo)

Leonardo utolsó jára 23.36-kor indul.

Szerintem a Cotral buszokra gondolsz, egy 2007-es info szerint 4,5€ a menetdíj. A reptéren mindig látjuk kiírva, hogy honnan indulnak, de még nem vettük igénybe.

 

Előzmény: _kristy_ (277)
FLaci Creative Commons License 2009.03.25 0 0 280
Amúgy A vonalról B vonalra átszálláskor kell váltani új jegyet?

Nem - nincsenek is kapuk a 2 vonal közti átszállásnál. Ugye a BIT az egy 75 percig érvényes jegy, átszállasra is érvényes. Abban nem vagyok biztos hogy metró -> felszíni közlekedés vagy felszíni közlekedés -> metró átszállasra is érvényes-e. Az ATAC angol nyelvû infója sztem nem egyértelmû.

"on the metro lines A and B (for one journey only, using both lines but without going out from the turnstiles)"

"In order for it to be valid, you must always validate your ticket at the beginning of your journey and when transferring onto the metro"

Tudja valaki tutira?
Előzmény: _kristy_ (277)
_kristy_ Creative Commons License 2009.03.25 0 0 279

Értem, köszönöm.

 

Esetleg az éjszakai járatokról tudsz valamit?

Előzmény: Frajti (278)
Frajti Creative Commons License 2009.03.25 0 0 278

Ha volna ilyen busz, mindenki ezzel járna. Másik reptérről volt ilyen busz a metróvégállomásig.

Előzmény: _kristy_ (277)
_kristy_ Creative Commons License 2009.03.25 0 0 277

Sziasztok,

 

Remélem valaki tud segíteni...

Még a keresőt sem tudom használni, mert nem tudom hogy keressek rá. :)

 

Hallottam egy buszról(?) ami 1 euroért visz be a reptérről Rómába.

Milyen busz ez, tényleg 1 euro?

Az esti wizzair járat idejében (10re ér oda ha épp nem késik szokásához híven) jár még?

 

Nekünk a Colosseo megállónál van a szállásunk úgyhogy ez csak 2 euro lenne.

Amúgy A vonalról B vonalra átszálláskor kell váltani új jegyet?

 

Milyen éjszakai járattal tudunk menni ha a gép sokat késik?

 

Ha jól tudom az FM1 utoljára 22.36-kor megy, a Leonardo pedig 22.52-kor.

(Nővérem gépe fél 11-re érkezett, de a csomagja eltűnt, ezért pl. lekéste volna, ha nem taxival mennek amúgy is.)

 

Előre is NAGYON köszi!

 

Szilvi35 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 276
Mi a 13 éves fiunkkal voltunk, nem kértek tőle semmilyen igazolványt, viszont az ő jegyét mindig kérjétek ki, adnak egy "ingyen jegyet".
Előzmény: Törölt nick (268)
Szilvi35 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 275
Tuscolana-n megáll, mi is ott szálltunk ki. A metro állomás Ponte Lungo, egy utcával feljebb van, kb. 5 perc gyalog. Vagy a 16 busz is megy.
Előzmény: .vatti. (270)
Szilvi35 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 274
Sziasztok! A Wizz tegnap esti késése közel 4 órás volt. Rómából 22.05-kor indult volna, ehhez képest a már a check in-nél közölték, hogy az új időpont 01.20 lesz. Ezért a késésért adtak 1 szelet pizzát mindenkinek és 1 pohár üdítőt. A beszállókártyán a B5 kapu volt megjelölve, ehhez képest egyszer csak módosított B13-ra, csak a tájékoztatás volt "kissé" nehézkes. Az 01.20-hoz képest valamikor hajnali negyed 3-kor szállt fel a gép, akkora már mindenkinek elfogyott a türelme, leginkább szerintem azért, mert szinte semmilyen tájékoztatást nem kaptunk a késés okáról. A kapitány annyit közölt, hogy az eredeti gép defektet kapott, így a párizsi járatot kellett megvárni és jött ki végül.
Ehhez képest a pénteki 40 perc csúszás semmiség volt. Jegyet tudtunk még venni, egy kis jegyárus nyitva van, mindkét vonatra árul jegyet. Metróaluljáróban mindenhol van jegyautomata, egyszerű a kezelése is, de azért némi apró valóban nem árt.
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.24 0 0 273
Nem akarok én "feszkót", de hát a térkép  amit belinkeltem magárért beszélt. Utána még vagy 3 szor megkérdezed, amit ránézésre meg lehet állapítani.... Vagy nekem van ma alacsony szinten a türelmem?
Előzmény: .vatti. (272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!