Keresés

Részletes keresés

Szilvi35 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 334
Viktor Emanuel tetején lévő kilátó (panoráma lifttel) 7 €, nekünk jobban bejött mint a Szent Péter Bazilika kilátója.
Csomagmegőrzés van a Terminin is, info:

Baggage consignment:

* Hours: 24 hour service
* Rates 3.80 for the first 5 hours
0.60 for each additional hour from the 6th-12th
0.20 for each additional hour from 12th and on
* Location: underground of the Termini wing

http://www.raileurope.com/europe-travel-guide/italy/rome/train-station/termini-train-station.html
Előzmény: hapcika001 (328)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.30 0 0 333

igen, csak ezek a fixek. :-)

én is esti sétán szeretném megnézni pl. a Trevi kutat, gyönyörű képeket láttam róla..

Előzmény: hapcika001 (331)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.30 0 0 332
Te hányszor voltál már Rómában?! :-)
Előzmény: Catella (329)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 331
Szerintem még Nektek is belefér a 2. napba a Victor Emanuelle emlékmű és az igazság szája is, mert ezek szinte ott vannak a Forum Romanum mellett.
Előzmény: sz.u.sz.u. (330)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.30 0 0 330

ez nagyon hasznos volt, ezer hála!

Akkor úgy tűnik: 1. nap Vatikán 2. nap Colosseum, Forum Romanum, Palatinus domb. A második naptól használnák fel az RP-t. Ostia Antica is jó lenne, ha bele lenne erőltetve még, az azt hiszem 6,5 euro... Uhhhhhhhhhhhhh, annyi a látnivaló és oly rövid az idő! :-(

Előzmény: hapcika001 (328)
Catella Creative Commons License 2009.03.30 0 0 329

Szt Péter bazilika jobb oldalában (lépcső lábánál) van ruhatár és wc.

Vatikáni múzeumban is van csom.megőrző, de akkor vissza kell menni a bejárathoz, ami nincs közel.

Pantheon is ingyenes.

Előzmény: hapcika001 (328)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 328

Vatikáni múzeum:14 euró/fő

Kupola lifttel: 7 euró/fő

Sixtusi Kápolnába külön nem fizettünk.

Vatikáni Bazilika: ingyenes

Vatikáni postán: képeslap 0,5 euró + 0,65 (talán) a bélyeg

Musei Capitolini: 6,5 euró/fő

Angyalvár: Roma Pass

Colosseum: Roma Pass

Forum Romanum: Roma Pass

Trevi kút: ingyenes

Spanyol lépcső: ingyenes

Spanyol lépcsőnél van a Caffe Greco: állva 1 kávé 0,90 euro/fő

Lateráni Bazilika: ingyenes (itt ki lehet menni egy kert helyiségbe az 2 euró)

Szent Lépcső: ingyenes

Igazság szája: ingyenes (van egy persely amibe adományt lehet dobni 1-2 eurót)

Victor Emanuelle emlékmű: ingyenes

Traiainus oszlopa: ingyenes

Phanteon: kívülről láttuk csak

 

A bőröndöket ha lehet hagyjátok a szálláson, mert a Vatikánt azzal együtt megnézni, hát nagyon nehéz lenne, ráadásul nem is tudom be engednének-e nagy csomagokkal.

Előzmény: sz.u.sz.u. (326)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 327
Most dolgozom, de ha hazaértem pontosan megnézem az árakat a belépőkön és megírom! :)
Előzmény: sz.u.sz.u. (326)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.30 0 0 326

hm. jó meglátás  :-)

Vatikáni árakról valaki?

Előzmény: Frajti (320)
pere1 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 325
Aki Alitaliaval menne Rómába,annak érdemes érdeklődnie a járata felől,mert az új menetrendjükben nagy valószínűséggel megszűnik a reggeli budapesti járat,de jegyet még lehet rá foglalni.
Catella Creative Commons License 2009.03.30 0 0 324

Én rákérdeztem, nem jött be. Dolgozik vhol a tulaj, ezzel már nem akar szórakozni.

Ahová megyek, az nagyobb, van recepció is, így nem gond a csomag sem. De az is majdnem olyan jó helyen lesz. (Csak az € lenne már olcsóbb...)

Előzmény: Frajti (322)
Catella Creative Commons License 2009.03.30 0 0 323
Előzmény: TBeatrix17 (317)
Frajti Creative Commons License 2009.03.30 0 0 322
Amikor a Casa Olmataban laktunk, vagyis annak egy odébb lévő lakásában, akkor is otthagyhattuk a főhadiszálláson a cuccot. Szerintem megoldás biztos van. Persze a rákérdezés szokott működni :)
Előzmény: Catella (321)
Catella Creative Commons License 2009.03.30 0 0 321
Erre azért rá kell kérdezni. Most azért nem a Pz Mattei-en fogok lakni, mert a B&B tulaja nem ott lakik, a kulcsért meg de. jön.
Előzmény: Frajti (320)
Frajti Creative Commons License 2009.03.30 0 0 320
Eddig akárhol szálltam meg Rómában (és máshol is), mindenhol biztosított lehetőséget a csomagmegőrzésre...
Előzmény: sz.u.sz.u. (319)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.30 0 0 319

Köszönöm, meg is beszéltük, hogy vagy énteken, vagy hétfőn megyünk megnézni a Vatikánt. Ha hétfőre jut, akkor csomagostul kell mennünk, mert este már repülünk vissza  :-(

Azt olvastam egy könyben, hogy a Vatikán árai a következők: Múzeumok + Sixtus-kápolna: 14 euro, Szent péter Székesegyház: ingyenes, de 6 euro a kincstár és ugyanennyi a kupola is. Bár a Te leírásodban a kupola már 7 euro volt. Van más változás is? Mennyi összegre számítsunk?

Előzmény: hapcika001 (318)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 318
Az Angyalvár inkább a Vatikán közelében van, ezt érdemes figyelembe venni. Ti 4 egész napot lesztek Rómában, így valóban a Roma Passt érdemes kihasználni vagy az utolsó 3 napra vagy elsőkre. Viszont ha már a Vatikánban vagytok akkor nézzétek meg az Angyalvárat is, mert ezért az egyért visszautazni arra a városrészre, nem tudom érdemes-e. Legfeljebb a Roma Pass-t más ingyenes belépésre használjátok fel. Pl. Colosseum, Forum Romanum, és ha a tervetek megnézni a Villa Borghese-t oda is be lehet vele menni és annak ráadásul 14 euró a belépője, ha jól emlékszem. Mi ott nem voltunk, de ha lett volna több időnk azt is megnéztük volna. Persze a te döntésed melyik nap mit néztek meg, csak mi elég fáradtak voltunk tényleg sokat kell gyalogolni, hogy minnél több nevezetességet lásson az ember.
Előzmény: sz.u.sz.u. (316)
TBeatrix17 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 317

sziasztok!

Tudna segíteni nekem valaki abban, hogy hogyan jutok el a Hadrianus Villához? A Tivoli felé vagy a Tivoli felől (után) érdemesebb és busszal vagy vonattal?

Köszi a választ!

 

sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.29 0 0 316
minden érdekel, köszi!  :-)
Előzmény: hapcika001 (314)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.29 0 0 315

Ismét köszönöm! :-)

Akkor ezt talán érdemes az utolsó napra tartogatni, hogy az RP-t minél jobban ki tudjuk használni.

Előzmény: Catella (312)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 314

Valóban nincs messze az igazság szája, ha a Colosseumtól jössz a Victor E. emlékmű túloldalán van ahol fel lehet menni a Capitoliumhoz is, tovább kell menni picit lejt és kanyarog lefelé az út, pár perc séta. Biztos belefér az első napotokba, mert az csak pár percet vesz igénybe (ha nem áll előtte hosszú sor). Fényképet is gyorsan kell készíteni, mert áll ott egy emberke aki tereli tovább a túristákat.

Nem tudom mennyire érdekel téged, de nekem tetszett a Romolus és Remus kis szobra is. Elég olcsón sikerült venni a Colosseum lábánál a Forum Romanum felőli oldalon a zebránál árulta egy srác, aki 5 euróért oda adta. Csak azért írom le, mert valahol 20 euróért volt kitéve vagy 15-ért. Persze abból is engednek, csak ennyiért sehol sem akarták adni. Érdemes alkudni, mi pl. gyerekeknek vettünk pólókat is aminek fix ára van 5 euró, de mi vettünk 2 pólót és egy baseball sapkát is 12 euróét.

Azt viszont nagyon sajnálom, hogy a Colosseum közelében rajzolt egy idősebb úr és a képeit 10-20-30 euróért adta. Tervem volt hogy veszek egyet emlékbe majd másnap, csak akkor már nem volt kint a bácsi. Párom szülei mennek május végén, majd megpróbálok velük hozatni. :(

Ja és a Forum Romanummal szembeni utcában van egy pizzéria ahol 8 euró 1 menü. Finom volt a Lasagna+ kaptunk még egy szelet tortát és egy pohár üdítőt. A kávé ugyanott már 4 euró volt. És az utcai árusoknál a hot-dog is fincsi, bár nem annyira olcsó, 4 euró. Ugyanez a Vatikánnál pl. 3 euró volt.

Előzmény: sz.u.sz.u. (309)
Catella Creative Commons License 2009.03.29 0 0 313
Catella Creative Commons License 2009.03.29 0 0 312

NEM: Vatikánban sehová sem jó.

 

 

Előzmény: sz.u.sz.u. (311)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.29 0 0 311

köszi! :-)

az nincs messze a Colosseum-tól, talán belefér az első napba!

azt nem tudod véletlenül, hogy a Vatikánra feljogosít-e az RP? Ugye nem? :-(

Előzmény: Catella (310)
Catella Creative Commons License 2009.03.29 0 0 310

Ez római meteorológiai lap (a helyi pontosabb szokott lenni): http://meteo.repubblica.it/sintesi_localita.php?id_loc=5913

 

Az igazság szája S.Maria in Cosmedin templom előterében van. (link alatt a térkép)

Előzmény: sz.u.sz.u. (309)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.03.29 0 0 309

Hűű, remek beszámoló, élvezet volt olvasni! Még 4 nap és én is Rómában leszek, már alig várom!!!  :-)

Örülök hogy jó volt az idő, megnéztem a weather.co.uk-n és tegnap még enyhe esőt írtak, de ma már enyhén felhős időt, esőt nem. Úgy legyen!

Hol van az igazság szája?

Előzmény: hapcika001 (301)
Frajti Creative Commons License 2009.03.28 0 0 308
Ezzel így vagyok. Késés amúgy minden légitársasággal előfordulhat, csak fapadoséknál nagyobb erre a sansz. Én örülök, hogy eljutottam, no meg vissza. Nekem többet ér az épségben megérkezés, mint problémás géppel indítsanak el bárhová... Mondjuk nekem most egy ideig elég volt a hétfői akció...
Előzmény: Catella (307)
Catella Creative Commons License 2009.03.28 0 0 307
Hát igen... Ha a Sky-t nézem, akik 2 havonta vannak csőd szélén, visszavették a flottájuk 2/3 részét, és most már stornóznak is járatokat, akkor örülhetünk, hogy a wizz még áll a lábán. Bosszantó az ilyen késés, de ilyen árért nekem ez is belefér.
Előzmény: Frajti (305)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 306
Hát azért bosszantó tud lenni a késés is! Pláne, hogy utána mi pl. alig aludtunk és a 3 nap alatt kicsit fáradtak voltunk.
Előzmény: Frajti (305)
Frajti Creative Commons License 2009.03.28 0 0 305
a késés legyen a legnagyobb gondjuk...
Előzmény: Catella (304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!