Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Alfás Theo Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62967

Ha jól emlékszem a jtdben a óracsoport kivétele után a baloldalon sárgálik. Anno Kunyho törött alkatrész gépében, mintha ott lett volna. De majd megerősítenek benne a többiek, vagy esetleg javítanak.

Előzmény: Szeky JTD (62966)
Szeky JTD Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62966

Sziasztok!

 

Kis segítség kellene. Az immo dobozt hol találom?

Olasz autós Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62965

Én műanyag alátétekkel oldottam meg, egyszerűen beleragasztottam, volt ott még akkora vállfelület amire rá tudtam ragasztani az alátétet. Persze az enyém olyan volt, hogy a csavar átbújt rajta és nem szakított ki belőle semmit vagy csak picit, láttam már olyat, hogy egy jó nagy darab az ajón maradt, azt nem tudom lehet-e javítani vagy egyáltalán érdemes-e próbálkozni vele... Mindenesetre mind a 3 ajtó karfáját vagyis behúzóját leszedtem és ragasztottam beléjük alátétet. Egyelőre bírják a kiképzést.

Előzmény: lakijanos (62964)
lakijanos Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62964

Sziasztok!Keresek jobb elsö ajtó behuzo kart,vagy esetleg tippeket hogy lehet javitani a kiszakadt részt.köszönöm

Olasz autós Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62963

Most .htm formátumban találtam meg de nem igazán tudom hogy ez volt-e a végleges... jövőhéten hazamegyek és otthonról elküldöm PDF-be.

 

 

Előzmény: Törölt nick (62959)
tomsojer Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62962

Igen, a jelek alapján főfékhenger. Első körben leszed, szétszed, elmos (esetleg egy felújítókészlet bele).

Valószínű, hogy a fenékszelep ragadt be vagy valami elmozdult (vagy eltört) és a dugattyú(k) résvezérlése

nem műkődik megfelelően. 

...aztán ha már újra jó lesz, a megfüstölt féknyergekből célszerű lenne kivenni és minimum megcsiszolni

(vagy cserélni) a betéteket, mert így az égett felület nem egyenlő puhaságú és amellett, hogy csikorogni

fog idővel, még rendellenesen is fogja koptatni a tárcsát. 

Előzmény: Törölt nick (62961)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.21 0 0 62961

Jó reggelt urak! Fékprobléma miatt kérnék segítséget! Pár napja megszorult a jobb első,és a bal hátsó fékem. De úgy rendesen ,melegedés, szag. Magára hagytam  egy órát,gond nélkül hazajöttem vele,de azóta e két keréknél szinte semmi fékhatás! A pedál is furcsán olyan puha,probálta légteleníteni,felkeményedik,csavar lazít olaj jön levegő nem! A másik két keréknél tökéletes.   Esetleg főfékhenger probléma? Esetleg valami okosat írnátok megköszöném!

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62960

Kicsit keresgéltem a neten és úgy látom, hogy valószínűleg lehet már valahogy. Szerintem ki kell próbálni egy termékkel - ahogy én is tettem anno ( pl http://cgi5.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?SellHub3) . Aztán vagy engedi vagy nem ;).. A magyar ebay-n a többi ebay oldallal ellentétben nincs is fent olyan menü, hogy eladás - szóval csak valamelyik nemzetközi oldalról lehet indítani.

Előzmény: granturismo (62958)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62959

Ha jól rémlik, akkor Te valami .doc formátumban küldtel el nekem - vagy tévedek? Ha abban el tudod küldeni, akkor felrakom PDF-ben a letöltésekhez ;)

Előzmény: Olasz autós (62957)
granturismo Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62958

Namost én tudok vásárolni az ebay-en. Már egy csomó mindent vettem. Az eladáshoz ez a regisztráció nem elég?

Előzmény: Törölt nick (62955)
Olasz autós Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62957

A vezérműszíjcseréset el tudom küldeni megint. Nekem megvan a gépemen még. A másikat azt nem én írtam. Ja igen, Opelfan vagyok csak ez a hülye index nem engedett vissza a nevemen néhány hónapja amikor frissítgették...

Előzmény: Törölt nick (62939)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62956

Motoros ülések voltak benne?

Előzmény: SAABSKY (62954)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62955

Én kb két éve próbálkoztam regisztrálni a német ebay-re, mert nekem is volnának eladó veterán alkatrészeim. Nyilván én is ott tudnám őket jobban eladni. Akkor ott elakadtam a regisztrációnál, mert magyarként nem engedett regisztrálni - csak ha van német lakcímem, ahova megerősítő levelet küldenek. Aztán olvastam valami help-centerben, hogy magyarországról egyelőre csak venni szabad, eladni nem..

Hogy azóta változott-e már a helyzet, azt nem tudom. A hirdetési tarifáikat viszont néztem anno és az egyéni eladók bizony elég rendesen meg vannak sarcolva az előfizetéses vállalkozókhoz képest.

Előzmény: granturismo (62953)
SAABSKY Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62954

Üdv Mindenkinek!

 

Kappa 2.4 JTD bontás alatt,első ülések kivételével még van minden!Metál grafitszürke,kék belső.

Kérdéseket, Tel:06705905759 várom!Bp!

 

Üdv!

 

granturismo Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62953

Kérdés.

Árult már valaki az e-bay-en?  Van valami tapasztalat?

Mert én már évek óta fenn vagyok, de eddig csak vettem. Van egy csomó eladó Coupe alkatrészem, de szerintem azokat csak ott tudom eladni. Itthon reménytelen.

granturismo Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62952

Urak!

 

Téligumi garnitúra lemezfelnivel együtt. (15-ös) 24eft az egész.

DVlad Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62951
A mély kötodés ugye. Mind két esetben. :DDD
Előzmény: granturismo (62950)
granturismo Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62950

Hát az biztos, hogy egy nem szabadulós ár.:-)

 

Jut eszembe ismerek egy illetőt (már idős) aki egész életében azt csinálta, hogy amint vett egy autót az rögtön eladó volt persze drágábban. Ki volt téve az ablakba az eladó tábla állandóan.

 

Ez a cociallizmusban különösen menő volt mikor akár 5-6 évet kellett várni egy új autóra egy új Zsigát jóval drágábban el lehetett adni mikor megkaptad mint a vételára. De ő a 90-es években is csinálta és akkor is többször volt olyan madár aki "becsiripelt" neki.

 

 

Előzmény: DVlad (62949)
DVlad Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62949
Ami benne van az enyémben x éve.

Az olyan ár... nem is akarja eladni azt a Kappát. :DDD
Előzmény: granturismo (62948)
granturismo Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62948

Már melyik mostaninak?

 

950-ért van fenn, nem könnyű ma annyiért eladni egy Kappát. Van egy fehér az pld. az már évek óta fenn van.

Előzmény: DVlad (62947)
DVlad Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62947
Az igaz! Az meno.

Értem. Akkor ez sosem jönn össze. :-D (Bár a mostaninak jobb fénye van...)

Előzmény: granturismo (62946)
granturismo Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62946

Nade így elmondhatom, hogy nálam van a világon utoljára lerendelt Coupé ajtókárpit díszléc.:-)

 

Úgy függ össze, hogy azt nyilatkozta, a xenon szett eladása csak akkor lesz aktuális miután eladta az autót.

Előzmény: DVlad (62945)
DVlad Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62945
Akkor hiába. :-(

A 2 dolog, hogy függ össze?
Előzmény: granturismo (62944)
granturismo Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62944

Jaj de nem ám!:-) Meg a jelvényeket sem!:-)

 

Bár most ezeken a kárpitokon is rajta vannak a műfák és mind a 4 hibátlan.

 

SW_Zoli autója most is fenn van a Ha.hu-n még nem kelt el. Gondolom azért nem jelentkezik.

Előzmény: DVlad (62941)
DVlad Creative Commons License 2012.09.20 0 0 62943
Ebben a themaban utoljára, annyival kiegészítve hozzátenném (vagy inkább pontosítanám), hogy a gáz pont az volt, hogy kb. 2 héttel a fizetõssé válás elõtt közölte tényként, hogy delete all!
Előzmény: kappa_tds (62938)
DVlad Creative Commons License 2012.09.19 0 0 62942
Azóta sajnos nem reagál érdemben se itt, sem emailen.
Előzmény: granturismo (62937)
DVlad Creative Commons License 2012.09.19 0 0 62941
Örülök, hogy nem hiába szereztem meg neked a világ egyetlen fa díszlécét! :DDD
Előzmény: granturismo (62937)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.19 0 0 62940

Igen - visszagondolva tényleg ez váltott ki általános felháborodást, hogy bármiféle előrejelzés nélkül szüntette meg az oldalt, és kikötötte, hogy az oldalról semminek a publikálásához nem járul hozzá. Ez mondjuk tényleg erős kijelentés, mert több szerelésit más cartárs írt le és küldött be (hirtelen most pl Tomsojer kupluncseréje ugrik be példának) - azon kívül a PDF-eket ő is úgy szerezte, illetve más Cartársak is küldtek neki.

Ekkor regisztráltam be a lanciak.hu domaint - ami akkor még csak a cartársak által (legtöbb Alfás Theotól származik) újra összegyűjtött PDF-ek publikálásáról szólt évekig. A fórum rész csak később jött hozzá.

Az eltűnés ideje sem esik egybe az én "megjelenlésemmel" - bár az tény, hogy egy időben Sutto, Theo, én, te  és még páran nagyon aktívak voltunk és felpörgött a topic rendesen - bár előtte sem volt épp lassú. Az utóbbi 1-2 évben többen kikoptunk "érdekmúlás" miatt, így szerintem a topic is eléggé lelassult. Talán majd más új kappások felpörgetik ;)

Előzmény: kappa_tds (62938)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.19 0 0 62939

Azért azt csendesen megjegyezném, hogy nagyságrendileg 50-60db lancia kappás PDF tölthető le az oldalon a mai napig is - csupán 5-6 szerelési útmutató tűnt el - ezek javát én irtam (tolatóradar, zármotorcsere stb), illetve emlékeim szerint  Opelfan is kettőt (fűtőmotor csere és vez. szíj csere)

A PDF  letöltésekhez bárki megtudhatja a jelszót a Lanciak fórumon - csupán azért lett idő közben lejelszavazva, mert elkezdték az ilyen pdf lopó robotok lenyúlni és amúgy is szerzői jogi kérdéseket vethet fel.

Előzmény: Ambassador Kappa (62926)
kappa_tds Creative Commons License 2012.09.19 0 0 62938

"Goldmatic" nagyon normális ember volt, én még a balatonkenesei találkozón ismerkedtem meg vele.A Kappát nagyon szerette, és közülünk talán elsők közt próbálta ki a Thesist is, amit szintén nagyon megkedvelt, a szomszéd topicot ő is nyitotta meg!Ő szólt, hogy megszűnteti az extra a tárhelyet, így hamarosan nem lesz elérhető az általa felrakott anyaga, ez idáig teljesen érthető is volt.Ellenben volt egy mondata, hogy senkinek, semmilyen formában nem járul hozzá , hogy az általa készített oldalak lementéseit publikálja, vagy azt tovább adja!Na ez volt az ami szerintem nagy megdöbbenést váltott ki itt egy-két emberből, és ez szerintem elég vállalhatalan dolog volt, máig sem értem.Tudomásom szerint nem volt újságíró, hogy szerzői jogokat érvényesítsen, ráadásul ő is előszeretettel használta mások írásait, dokumentumait az oldalán.Szóval innen nézve meg pláne durva a dolog.Mindegy, az ő döntése volt, de gondolom, ha a topicot olvasta utána, elhiszem, hogy nem mert ide a nicknevén újra feljönni.Pedig vmennyire tisztázhatta volna magát, és akkor még most is aktív tagja lehetne a fórumnak.(egyébként "goldmatic" nem volt kigyúrt, kopasz, barna, dúshajú, magas és vékony, vagy átlagos testalkatú ember volt.Számtalan kép volt itt róla felrakva a kenesei találkozóról.

Előzmény: Petrak (62932)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!