Keresés

Részletes keresés

gemminimm Creative Commons License 2017.08.19 0 0 24925

Sziasztok. Október 31.-én megyünk 4 napra Rómába a családdal. November 1.-e vagyis mindenszentek napján azt már tudom, hogy a Vatikáni múzeum nem lesz nyitva. Azt tudja valaki, hogy a templomok látogathatóak-e?

Vagyis a kérdésem: nyitva vannak a templomok Rómában ünnepnapokon, November elsején, mindenszentekkor?

erikanyu Creative Commons License 2017.08.15 0 0 24924

Nagyon jó volt olvasni, és nézegetni a képeket. Igen van amit már láttunk, de vannak még új felfedésre váró részek Rómában számomra bőven. Nem is tudtam hogy a Piéta megrongálásáért magyarok a ludasak. Szomorú. Most egy kicsit megcsalom Rómát Velencével, de Róma még mindig az első helyen áll nálam.

Előzmény: borgyur (24920)
Manipura Creative Commons License 2017.08.13 0 1 24923

Pontosan 7 éve, hogy első alkalommal Rómába érkeztem.  5 nap után visszajövet azt súgta visszavár. Azóta időről-időre visszatérek, talán szelídült, de még mindig nem csitult a vágyódás. 

 

Köszönöm mindenkinek a fórumban található tanácsokat, a ötleteket élménybeszámolókat, a kérdésekre adott válaszokat.

Márkahű vagyok a pezsgő tekintetében most is. :)

pandabarát Creative Commons License 2017.08.10 0 0 24922

Ez tetszik, köszönöm! Kb. felét már láttuk, lesz mit felfedezni legközelebb. Sajnos még nincs meg a következő időpont.

Előzmény: borgyur (24920)
oleandro Creative Commons License 2017.08.10 -1 0 24921
borgyur Creative Commons License 2017.08.07 0 0 24920
Ida14 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 24919

köszönöm de kaptam részletes segítséget egy ismerőstől. ido hiányában nem tudtam volna végigolvasgatni

 szép napot mindenkinek

rothman Creative Commons License 2017.07.31 0 0 24918

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. 7. római utamon is lesz új, izgalmas napunk.

Egyértelmű lett az eljutás Santa Marinellába. V Aurelia- San Pietro FR, majd San Pietro-Santa Marinella FR.

San pietronál vesszük a jegyet, én nem fillérezek soha. Köszi.

Előzmény: aldilá (24912)
vélemény Creative Commons License 2017.07.31 -1 2 24917

Szegény Idát én küldtem  a szenvedélyesből ide a gyakorlati kérdések topicjába.

 

Ida!

Mindkét topicon  üsd be a keresőbe a kérdéseid kulcsszavát, keresd a hozzászólások között. Eredetileg csak a szenvedélyes topic volt, később, mint annak a bevezetőjében olvasható, ott kulturális kérdések kerülnek elő, az egyebek itt.

Röviden a közlekedés. Fiumicinoról buszok járnak a Termini pályaudvarhoz,  több társaság busza. A keresőből vagy a reptér honlapján megtalálod őket a menetrenddel együtt.  4-5€/fő/irány. Onnan a Monti negyed gyalog sincs messze, 3 napra kicsi csomagotok lesz, vagy busz. Menetrend szintén a keresőből. Római BKK  : ATAC Roma, menetrendje a honlapján, vagy a google.maps.  A Colosseumnak több bejárata van, keresőből megtalálod a pontos leírását a legkevésbé zsúfolt bejáratnak.

Keresd Manipura hozzászólásait, mindenről nagyon részletesen és nagyon logikusan ír. Esetleg vegyél egy útikönyvet.

Előzmény: irreverzibilis (24915)
Manipura Creative Commons License 2017.07.31 0 1 24916

San Pietro állomásra. Arra jó a római bérlet. Azt az állomást fura, de én nem ösmerem, szerintem ott van pénztár is,...". 

2011-ben vettem ott a pénztárban jegyet Viterbóba. Remélem, azóta nem szüntették meg. :)

Előzmény: aldilá (24912)
irreverzibilis Creative Commons License 2017.07.31 0 0 24915

pár oldalt visszaolvashatnál v legalább a topic leírásában lévő romaszenvedély lapot megnézhetnéd 

Előzmény: Ida14 (24914)
Ida14 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 24914

sziasztok

 

Rómába utazok 3 napra (tudom nagyon kevés :( ). az alábbi kérdésekben szeretnék segítséget kérni. A szállásunk a Trevi kúttól gyalog elvileg kb 10 perc. A szálloda 45 euroért jönne értünk a Fiumicino repülőtérre érkezik. a kérdésem az lenne hogy eléggé sokallom a fuvardíjat. hogy lehet eljutni a szállodába a reptérről? a másik kérdés hogy a Colosseumba és a Vatikánba milyen oldalon lehet interneten jegyet vásárolni. és minden ötletet, tippet megköszönnék. köszönettel

aldilá Creative Commons License 2017.07.31 0 0 24913

Ha valaki a Lidón van, a 30 perces menetidő a tekergéssel is jóval keveseb, mint bármilyen pénztárcabarát megoldás Róma Centróból ill. azon át. Min. 30-szor jöttem és mentem Cotrallal vagy Ostiáról/-ra vagy Eur Fermitől/-re. Még a 11.30-as is bőven király, leszállsz a buszról és szemben 10 m-re pont ott a Terminal 2, 1 percre a check és az ellenőrzés.

Előzmény: Catella (24910)
aldilá Creative Commons License 2017.07.31 0 1 24912

Valle Aurelia-Santa Marinella. :-) Santa Marinella szuper! Ismerem mindkét megközelítési módját Rómából. Vonattal és Cotral-busszal is. SM jó hosszú "falu", az elejébe (kastély, sétány alatti strand) jobb a vonat, a végébe jó a busz.

 

247-es busz Cipro metrómegálló környékéről indul, van megállója a Valle Aurelia metrómegálló környékén is, én soha nem találtam meg, felüljárós rendszer miatt zavaros. De ha sikerül, akkor ki lehet vele buszozni a Stazione Aureliához, az a busz végállomása. Ott is megáll a legtöbb Terminiből érkező és Santa Marinellában is megálló vonat, de nem mind. Van 1 db vasútijegy-automata, volt időszak, amikor csak bankkártyával lehetett fizetni rajta, idén tavasszal már elfogadta a fémpénzeket is...

 

Tán egyszerűbb a Valle Aurelia vonatállomásra felmozgólépcsőzni, onnan egy megállót vonatozni Róma Termini felé a San Pietro állomásra. Arra jó a római bérlet. Azt az állomást fura, de én nem ösmerem, szerintem ott van pénztár is, meg jól működő jegyautomaták is. Semmilyen CSAK római bérlet nem jó a teljes szakaszra SM-ig, a határ a Stazione Aurelia a római jegyekre-bérletekre, de csak olyan vonatokra, amik persze OTT meg is állnak. A San Pietróról induló összes regionale és regionale veloce vonat megáll SM-ban, de nem mindegyik áll meg Stazione Aurelián. Visszafelé ugyanez igaz. Max. 50 centet lehet tán spórolni irányonként és macerás is.

 

Előzmény: rothman (24907)
aldilá Creative Commons License 2017.07.31 -1 2 24911

Régebben többször is beírtam már ide az Ostia Lido Centro-Aeroporto megoldást a gyakori Cotral-járatokkal, többen éltek is vele, tökéletes és a legolcsóbb Rómába/reptérre jutás mindmáig (mondjuk én a Lido Nord megállót használom, így még gyorsabb). 30+/30+-szor nem késtem le gépet, ill. jutottam gyorsan a városba, 1,30 euró Cotral-jegyár + a római sima jegy vagy bérlet. A tökéletes utazás a szokásos római rizikófaktorokkal: sztrájk, balaset, dugó, lerobbanás, sofőr-beborul-az-agyába-az-asszony-miatt-a-buszról-lezavar-mindenkit-majd-hazahajt-a"némbert"-elverni stb. Különben király!!! Sorok, saroktaposások és előrefoglalásos cserbenhagyás, turistacumiztatás nélkül.

 

Ha okostelód van, a cotral applikációjával egyszerűen megtudod bármely viszonylat, bármely nap menetrendjét.

 

A tekergések kötelezőek, hogy jól ki tudják szolgálni a városokban lakókat, ezzel együtt kb. 30 perc a menetidő. Mennek, mint a meszes... :-) Cotral-buszra jegy a Lido centro trafikjában ill. a reptéri érkezési oldal külső aulájáról nyíló folyosó elején, a trafikban vásárolható.

Előzmény: Norbee88 (24904)
Catella Creative Commons License 2017.07.31 0 0 24910

Busz olcsó, de kiszámíthatatlan. Menetrend alapján 50 percenként jár, de saját tapasztalat alapján arra nem lehet mérget venni rá, hogy mikor jön. Csak akkor ajánlom,ha bőven van időtök. Egyébként is körbe tekergi előbb Ostiát, majd Fiumicinot is, maga a menetidő is sok. Lido di Ostán az épület előtt van a végállomás.

Előzmény: Norbee88 (24904)
Catella Creative Commons License 2017.07.31 0 1 24909

Automatából tudod megvenni a jegyet, a heti bérlet a város határig jó.

Előzmény: rothman (24907)
Manipura Creative Commons License 2017.07.31 0 1 24908

Aldilà mester lenne hiteles szakértő, de ritkán ír mostanában. 

 

Az atac oldaláról letölthető a Város bérletével használható viszonylatok térképe, pirossal jelölik a határt, azon belül érvényesek. 

http://www.atac.roma.it/files/doc.asp?r=4

 

Ha  a határon kivül esik, vagy másik vonalon van a célállomás venned kell jegyet. Megteheted a San Pietro Vasútállomáson is. Az érvényesítést még az induló állomásokon  kell megejteni !

Előzmény: rothman (24907)
rothman Creative Commons License 2017.07.30 0 0 24907

Sziasztok!

 

Közlekedés szakértőktől kérdeznék.

Valle Aurelia - Santa Marinella útvonalat szeretném megszervezni.

V Aurelia-San Pietro és San Pietro-Santa Mariella FL reginalét néztem ki.

Heti jegyünk lesz, ez nem érvényes ezekre a regionális vonatokra?

San Pietro állomáson megvehető a vonatjegy?

Köszönöm előre is a segítséget.

juhlaci Creative Commons License 2017.07.30 -1 0 24906
Előzmény: Norbee88 (24904)
bonnita Creative Commons License 2017.07.30 0 0 24905
Előzmény: Norbee88 (24904)
Norbee88 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 24904

Hello!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Lido di Ostia-bol a fiumicino reptérre, hogy a legegyszerűbb es gazdaságos eljutni???

 

Köszönöm

oleandro Creative Commons License 2017.07.25 -1 0 24903

azt honnasn tudod? legfeljebb nem láttad! :)

Előzmény: Torlonia Pyrandus (24902)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2017.07.25 0 0 24902

Nono: idén április 10 körül az Auditoriumtól vissza a 2-es villamos vonalán 23h30 után semmiféle bandák nem voltak a Popoloig.

Előzmény: oleandro (24901)
oleandro Creative Commons License 2017.07.25 -1 0 24901

Véresen.

Humorban nem ismerek tréfát :)

Előzmény: Torlonia Pyrandus (24900)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2017.07.25 0 0 24900

Irónia, vagy komoly?

Előzmény: oleandro (24885)
feher64 Creative Commons License 2017.07.25 -3 0 24899

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenn, mivel látom, hogy nem csak Róma témában megy az üzengetés, hogy október végén lenne 1 hetem, így szeretnék elutazni valahová, nem 100%-ban a fürdés a cél, hanem új élmények felfedezése. Így voltam már Rómában és Lisszabonba, mindenhol isteni volt az idő.

Most Nápoly, Szicília, Bologna, stb jött szóba, de minden tanácsot szívesen veszek.

Olaszokat imádom, bármi jó tanács jöhet ki mit javasolna, és miért????

 

Köszönöm előre is!

oleandro Creative Commons License 2017.07.24 -1 1 24898

valamennyi víz a tóból is kerül a római vízvezetékbe. Most az alacson vízállás miatt a tartományi elnök megtiltotta a vízvételt. Erre a  vízművek tiltakozott, mondván nem ettől apad a tó, a napi vízkivétel jóval kisebb, mint a nyári napi párolgás.

Előzmény: Catella (24893)
oleandro Creative Commons License 2017.07.24 -4 1 24897

habony-művek :(

Előzmény: Time-travelling bunny (24894)
Sikambria Creative Commons License 2017.07.24 0 0 24896

Köszönöm, ez megnyugtató. Akkor lehet, hogy tudunk spórolni Puglia partjainál egy kis vadkempingezéssel és nem kell feltétlenül campingbe, lakóautó parkolóba mennünk.

Előzmény: Time-travelling bunny (24894)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!