Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.21 0 0 9238
És tegyük hozzá, hogy a magánnyugdíjpénztárba befizetett zsé örökölhető. Azaz, ha ne adj' Isten 61 évesen feldobod a pacskert, akkor az egész életed során teljesített befizetések nem mennek a levesbe (támogatni a szegény nagycsaládos kancigányokat), hanem a gyerekeid öröklik. Ez sem egy utolsó szempont!
Előzmény: _spyglass_ (9236)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.10.18 0 0 9237
De amúgy azért néztem ide be mert konkrétan a kurva anyját a magyar igazságszolgáltatásnak:

"mert ez a konzorcium nem közfeladatot végez, így nem minősülnek közérdekű adatoknak a birtokukban levő információk. Tehát miután a konzorcium nem közfeladatot végez, a bíróság nem kötelezheti arra, hogy adatokat hozzon nyilvánosságra, illetve információkat bocsásson a sajtó, a média rendelkezésére."

A Margit híd kibaszott felújítása nem közfeladat. Nem bazmeg, hanem kinek építik? Győzikének személyesen? Ott rohaggyon meg az a bíró akinek van pofája ezt ítélet indoklásban leírni, hogy egy több tíz milliárdos, közbeszerzésen alapúló, önkormányzati tulajdonban levő híd közpénzen történő felújítása nem közfeladat. Ehhez kell a pofa meg a joggyakorlat.
_spyglass_ Creative Commons License 2010.10.18 0 0 9236
Ez a duma és a népbutítás része. Gondolod a híradó lesz most az objektív tájékoztatás mintapéldánya?
Mindenki eldöntheti maga. Évente megkapod az egyenleg közlőt, benne van, hogy mennyi volt a hozam. Ha nem tetszik, közölheted velük, hogy más portfóliót szeretnél. Elviszik neked ázsiai ingatlan alapba is ha szeretnéd, ott megvan a 40% hozam is ha jól alakul... És olyan alap _nincs_ amelyik tavaly nem bukott. Tavaly minden bukott, minden ami ezek fektetni tudnak. Short-olni nem tudnak, az tilos nekik. Tavaly csak azzal lehetett nyerni, világszinten.
És nem mellesleg, mint máshol elhangzott ezek az alapok veszik a legtöbb magyar államkötvényt. Hát most nem fogják, fasza, lehet menni hitelért kuncsorogni mert mások annyira nem rajonganak azért, hogy a magyar államba fektessenek pénzt.
Előzmény: Csülkös Pantani (9235)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.10.17 0 0 9235
volt a híradóban, hogy a lengyeleknél a dupláját hozták az alapok
az évi 10%-ot se hozták
100 eft-re 250-et, ugyan ez a lengyeleknél 4xxeft
Előzmény: Tamas(Ottawa) (9234)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2010.10.17 0 0 9234
Nem. Mennyi? Elérte az inflációs rátát?
Előzmény: Csülkös Pantani (9233)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.10.17 0 0 9233
hallottad a VALÓS számokat?
hogy mennyi is az anyni?
amit kihoztak a remek alapkezelők?
Előzmény: Tamas(Ottawa) (9229)
Pac Creative Commons License 2010.10.17 0 0 9232
Nekem nem - vagy csak nagyon ritkán - így nyugodtan öregezhetem.
Előzmény: Tamas(Ottawa) (9231)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2010.10.16 0 0 9231
Pedig muszáj, mert nagyon szép képeket küld ám nekem... :-)
Előzmény: Pac (9230)
Pac Creative Commons License 2010.10.16 0 0 9230
Sokkal vénebb, ne hízelegj neki!
:-))
Előzmény: Tamas(Ottawa) (9229)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2010.10.16 0 0 9229
Nézd, Te mondjuk legyél 25 éves. Van kb. 40 éved a nyugdíjig. Az erre szánt megtakarításodat a párnahuzatba tömnéd? Vagy inkább oda, ahol legalább az inflációt kiegyenlítő kamatlábat kapsz? Persze annyi idős koromban nekem is pont tízezer fontosabb dolgom volt, de most már van lehetőség előre gondolkodni... akkor Kádár apánk alatt nem volt...
Előzmény: Csülkös Pantani (9228)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.10.16 0 0 9228
persze, tömjük csak tovább a lét a sok szar nyugdíjalapba!
ami nem csinál mást csak eltart jópénzért jó pár zsidrákot!
LÓFASZT!
_spyglass_ Creative Commons License 2010.10.14 0 0 9226
Azért ez a magánnyugdíjpénztáras dolog nálam kicsit kiveri már a biztosítékot...
Pac Creative Commons License 2010.10.06 0 0 9225

Aulich Lajos magyarországi német polgárcsalád leszármazottja, magyarul nem beszélt:
Szolgáltam, szolgáltam, mindig csak szolgáltam, és halálommal is szolgálni fogok. Forrón szeretett magyar népem és hazám, tudom, megértik ezt a szolgálatot.

 

Damjanich János vagyontalan szerb katonacsalád sarja:
Azt gondoltam én leszek az utolsó, mert a csatában mindig az első voltam. Szegény Emíliám! Éljen a haza! Legyőztük a halált, mert bármikor készek voltunk elviselni azt.


Cserneki és tarkői Dessewffy Arisztid magyar középbirtokos nemes:
Tegnap hősök kellettek, ma mártírok… Így parancsolja ezt hazám szolgálata.


Kiss Ernő magyar anyanyelvű, gazdag örmény családból származott:
Istenem, az újkor ifjúsága egész ember lesz-e? Árpádok dicső szentjei virrasszatok a magyar ifjúság felett, hogy Krisztusé legyen a szívük és a hazáé az életük.


Knezich Károly horvát határőrtiszt és magyar édesanya fia:
Milyen különös, hogy Haynau bíró is keresztény és én is az vagyok. Csak az ördög keverhette így össze a kártyákat.


Lahner György magyarországi német polgárcsaládból származott, a magyar nyelvet törve beszélte:
Krisztus keresztje és a bitófa oly rokon. És az isteni áldozat mellett oly törpe az én áldozatom.


Lázár Vilmos magyar anyanyelvű, örmény származású nemes:
Ki tehet arról, hogy ilyen a magyar sorsa? Krisztus keresztje tövében érett apostollá az apostolok lelke és bitófák tövében kell forradalmárrá érni a magyar lelkeknek.


Altleiningeni gróf Leiningen-Westerburg Károly német arisztokrata család fia:
A világ feleszmél majd, ha látja a hóhérok munkáját
Csak most, későn esett tudomásomra, hogy a hírlapokban felülem azon hír szárnyal, mintha én Buda vára bevételénél az osztrák tiszteket orozva legyilkoltattam volna, nekem most többé lapok útján ezt megcáfolni alkalmam nincs, de itt az utolsó percben, Isten szabad ege alatt, a jelenlevők előtt – midőn mindjárt az Isten ítélőszéke előtt állandok – e felőlem terjesztett hírt ünnepélyesen alacsony rágalomnak nyilvánítom.


Nagysándor József magyar kisnemes:
De rettenetes volna most az elmúlásra gondolni, ha semmit sem tettem volna az életemben! Alázatosan borulok Istenem elé, hogy hőssé, igaz emberré, jó katonává tett.


Pöltenberg Ernő lovag, osztrák nemesi családban született:
Minket az ellenség dühös bosszúja juttatott ide. Szép deputáció megy Istenhez a magyarok ügyében reprezentálni!


Schweidel József magyarországi német család sarja:
A mai világ a sátán világa, ahol a becsületért bitó, az árulásért hatalom jár. Csak egy igazi forradalom, a világ új forradalmi embersége söpörheti el ezt az átkozott, meghasonlott világot


Török Ignác kisbirtokos magyar nemesi családból származott:
Nemsokára Isten legmagasabb ítélőszéke elé állok. Életem parányi súly csupán, de tudom, hogy mindig csak Őt szolgáltam.


Hernádvécsei és hajnácskői gróf Vécsey Károly magyar arisztokrata család fia:
Isten adta a szívet, lelket nekem, amely népem és hazám szolgálatáért lángolt.

 

 

 

Németújvári gróf Batthyány Lajos magyar arisztokrata:
A gyermekeket áldd meg és csókold meg az én nevemben, ne szégyelljék, nem kell szégyellniük atyjukat, az én halálomnak gyalázata előbb vagy utóbb azokra hull vissza, akik engem igazságtalanul és hálátlanul meggyilkoltak. Ebben az ünnepélyes órában megesküszöm, hogy a király és a monarchia elleni árulásnak soha egyetlen gondolata nem férkőzött lelkemhez, és hogy a hazához nem kevésbé hű voltam; ugyan ki hiszi el ezt most! És ezért halok meg; a törvény, a király esküje volt vezérfonalam, és sem jobbról, sem balról nem hagytam, hogy visszaéljenek velem. Viam meam persecutus sum, ezért ölnek meg engem.

Total Creative Commons License 2010.10.06 0 0 9224
Előzmény: sasmadár77 (9223)
sasmadár77 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 9223
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.10.06 0 0 9222
Ez most nem kapcsolódik közvetlenül a szurkoláshoz, de mint az mindenki tudja hazánkat nagy katasztrófa érte tegnap.
Mi ezzel a kis felhívással is segíteni próbálunk.

Segíts Te is! Nemzeti Segélyvonal

A Nemzeti Segélyvonal villámgyűjtést szervez a Vörösiszap-katasztrófa károsultjai számára.
Hívd a 1752-es Nemzeti Segélyvonalat és segíts Te is!
Küld tovább ezt a telefonszámot, hogy minél több emberhez eljusson!

Segítségeteket előre is köszönjük.

Ultrashun
Előzmény: Tamas(Ottawa) (9221)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2010.10.06 0 0 9221
Lehet, hogy nem idevaló... részvétem a Devecser környékieknek. Most mutattak megdöbbentő képeket a zagytározó túlfolyásáról. :-(((((

Biztos lesz valami gyűjtés szegényeknek, tegyétek majd ide a részleteket.
Swallow My Pie Creative Commons License 2010.10.03 0 0 9220
:-))))))))))
Előzmény: Bohóóóc (9216)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.10.03 0 0 9219
már fordított az előbbi állás szerint
Előzmény: earl.hickey (9218)
earl.hickey Creative Commons License 2010.10.03 0 0 9218
Lápföldön a faszszopó MSZP vezet
a IX kerületben a Fidesz jelöltje
Bohóóóc Creative Commons License 2010.10.03 0 0 9217
Elnézést áthúztam, nem gondoltam, hogy lila lesz. :-)
Bohóóóc Creative Commons License 2010.10.03 0 0 9216

Boccs de nem bírom kihagyni:-)

A nap legkreatívabb kampánycsendsértése: az öszödi beszéd szól a szavazóurnából. (Terézváros ha igaz a hír.)

Swallow My Pie Creative Commons License 2010.10.02 0 0 9215
+t
Előzmény: Swallow My Pie (9214)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.10.02 0 0 9213
leszarom
azért a kommancs gecik csak ne ugassanak a listázásról
kuss nekik
Előzmény: Törölt nick (9212)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 9211
Ezzel 100%-ig egyetértek.
Előzmény: Swallow My Pie (9209)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2010.09.26 0 0 9210
"a németek a háború után tíz évvel már talpraálltak, és nem is akárhogy. nálunk húsz év alatt nem sikerült azt a szintet elérni, pedig sokkal jobb pozícióból indultunk. ..."

Azt azért ne felejtsük el, hogy a háború után volt egy Marshall terv, amiről Rákosi oly lovagiasan lemondott. 1989 után már nem osztogattak ilyesmit... sőt, talán inkább fosztogattak...
Előzmény: elefantkillah (9200)
Pac Creative Commons License 2010.09.26 0 0 9208
Én ezért szerettem a Kókát nagyon.

A nagy bizniszmen, aki kb. attól nagy bizniszmen, hogy szóltak neki hogy merre van a pénzcsap.
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2010.09.25 0 0 9206
Ne keverjünk egy közönségesen korrupt közbeszerzést (Sulinet - Elender) egy állami vállalattal. Az internet szolgáltatói piacon azóta van verseny, amióta az állami szabályozás elősegíti azt (hurokátengedés és társai).
Előzmény: Törölt nick (9204)
elefantkillah Creative Commons License 2010.09.25 0 0 9205
a kóka nem az elenderrel szedte meg magát?
Előzmény: Törölt nick (9204)
elefantkillah Creative Commons License 2010.09.25 0 0 9203
http://www.bevezetem.hu/cikk/ujragondoljak-az-allam-es-gazdasag-szerepet

erre azért fasza lenne elmenni, bár nyilván nem fogok.

a hozzászólásod második bekezdésével abszolút egyetértek. de azt azért hozzátenném, hogy kár lenne azt várni bármilyen magánkézben lévő vállalattól, hogy elsődleges szempontként a munkavállalói érdekeket tartsa szem előtt, viszont az államnak elvileg pont ez lenne a feladata.
Előzmény: Nyugdijas_szektor (9202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!