Keresés

Részletes keresés

sameria25 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1963

Köszönöm szépen. Most hízik a májam .

Előzmény: Rózsaromantika (1961)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1962

Nagyon szep a kerted!  Nekem kulonosen a kis kerti utad tetszik... szeretem, mikor van egy ut, ami eltunik egy kanyarban :)), azt az erzest adja, hogy meg sokaig lehet menni rajta :)).  Fogadd legsargabb irigysegemet :))!

 

Előzmény: sameria25 (1960)
Rózsaromantika Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1961

Hú de szép kis kerted van.Gratulálok,ügyes vagy.

Előzmény: sameria25 (1960)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1960

Köszönöm a szivélyes fogadtatást,jólesett.Azért kukkantottam be ide (is),mert bár imádom a rózsákat,most is értük dolgozom,  de egy kertben még ezer más elem is van,amit meg kell oldanunk,ötleteket kell szereznünk. A sövényhez a dugványokat kb.két éve nevelgettem, tavaly ültettem ki. Ritkábbb lett, mint gondoltam,így csinálok belőlük kis gömböcöket,később úgyis összenőnek. Ezeket még nem tudom megmutatni,  mert még  alig látszik,hogy mi akar lenni. A fölösleges föld kétharmadát hordtam csak ki,tavaszra folytatom,de hasonlót előkaparok,és fölteszem,valamint az "angolkertemről" is keresek valamit. kb ez is olyan lesz,amíg össze nem nő. (mármint a sövény) Szakembereknek kéretik csak halkan kuncogni.Ime:a parasztdesigne.

Előzmény: zytasu (1959)
zytasu Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1959

Szia, sameria!

 

Örülök, hogy itt (is) vagy...

ujabb tanulmány a rendezéshez - legalábbis számomra :))  Mutasd meg  te is a kertedet... ha olyan, mint a rózsáid...huhu- biztosan nagyon kedves és szép

Mióta van a sövényed - az alacsony - mikor ültetted, hogyan, már szép sűrű?

Én tavaly tavasszal kezdtem kis hajtáskákkal, már nem kell rászólnom senkire, hogy vigyázz, ott a sövényem :))1-2 helyen kissé kikopott, most pótolgatni fogom.... ezért is kérdezlek, hogy mikorra várhatom már azt a sövénynyirást?

De az a legkedvesebb, amit mi mi alakitunk kezdetektől...örülj neki továbbra is és szépitsd kedved szerint... nagyon sok hasznos tanácsot lehet itt (is) kapni, és a linkekben böngészni...

én is alig várom, hogy folytathassam a 2 éve kezdett kertelési kalandot...

Minden egyes felrakott képből vagy linkben keresem, mi hasonló az én kertem alapjaihoz, és hogyan tudnám legszebben - lehetőségeim szerint - megkomponálni. Remélem, nemsokára én is elmondhatom, mint te - hogy kedves számomra...

További jó beszélgetést itt is... nem tudom, hova tüntek a többiek... majd biztosan bekukkantanak.. érezd jól magad!

 

Előzmény: sameria25 (1958)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1958

Sziasztok!

 

Olvasgatom az írásaitokat egy ideje.Mivel nem szetetek csak úgy kukkolni,gondoltam,beköszönök. Vidéken élek,van egy kis parasztházam/zunk/

Nem változtattunk a külső jegyein,csak komfortosítottuk.A kert is így indult.Elöl virágos,hátul veteményes.,néhány gyümölcs.Itt ez a szokás.

Mára az első virágoskert átalakult egy apró erdővé.Csak a bokrok virágoznak egy pici rózsa ágyás kivételével.Utána jön egy kis közösségi tér .Labda,napozás ,ez füves.Nálam a fű nincs sorba fésülve, simán csak aki megmarad alapon, nyírom,és kész.Ha beköltözik egy kis moha,az sem baj.Részint szeretem,részint amit birok,össze gereblyézek. Isteni jó árnyékoló cserepekbe,növények tövéhez.Ha forró a nyár,bárhogy locsolom is, kiég a fű. Most már hagyom.Olyan,mint Newada. Az első esővel kizöldül. A következő rész az évelőké.Igyekeztem úgy válogatni,hogy végig nyíljon valami.Próbáltam a szinekkel is variálni,de az csak részben sikerült.Vannak időszakok,amikor egy-egy szín dominál,de mindig van,aki belerondít az össz hatásba.A következő szakasz két részre oszlik. A jobb oldal bogyósok,szőlő,egy-két gyümölcsfa, pici vetemény, mindenből egy kicsi.A másik fele egy hosszú rózsa ágyás, egy út,a bal oldalon pedig egy most kialakítás alatt álló rózsakert,két egymásba érő kör az egyik rózsaágyás,a másik darabos murva. Az ágyáson körben út,az is murva. Ez az alap,a többit még nem tudom. Mindez összesen 750 nm-en. A körök körbe vannak ültetve buxussal,alacsony sövény lesz. Hát ez az én kertem. Paraszt designe. Semmi művészi, semmi flanc, még az is lehet,hogy nem illik a környezetébe,de a saját kezemmel raktam,(rakom) össze,s ami a fő, marha jól érzem magam benne.

Attól függetlenül nagyon sokat gyönyörködöm a képeitekben. Most ezek a füvesek is nagyon tutik. De be kell látni,hogy így összerakni csak szakember tudja. További jó "kertelést" kívánok Nektek.Sziasztok. Ja,és az egész cucc fagyal sövénnyel van körbevéve.Sokat javít a mikroklímán,no meg az én hangulatomon.A szomszéd már nem annyira szereti. Mondtam neki,mi lenne,ha emeletes házat építettünk volna? Erre eldugult.Már jó a sövény is.

krisztababa Creative Commons License 2011.02.10 0 0 1957

Sziasztok Drágáim, újra köztetek, s jelentem visszaolvastam mind a 14 oldalt! Gyönyörű képeket tettetek fel!

Alig várom a tavaszt, a teljes kertet át kell építeni (a tervek, kalkulációk nagyjából megvannak). Sajnos nagyon sok növény tönkrement a belvízben, de sikerült a nagy víz előtt az évelők jórészét tőosztani és biztos helyre menekíteni, így azért van állomány.

Aa 6 éves flamingó juharnak drukkolok nagyon, folyamatosan szivattyúztuk a tövétől a vizet, most úgy látom, már kezd rügyelni, nagyon remélem, nem érte kár, sírnék érte...

Kérdésem lenne: tavaly tavasszal lebujtottam a magnóliabokor 2 ágát (bemetszéssel, jó földdel, sziklanehezékkel), az ágacskák - a bokor többi részéhez hasonlóan - rügyben vannak, egészségesnek tűnnek. Szerintetek mikor leshetem meg (áshatom ki), meggyökeresedtek-e? Március első felében, vagy várjak áprilisig inkább (ez utóbbi esetben viszont virágzáskor bolygatnám, talán nem az lenne az ideális), vagy várjam meg, amíg levirágzott? Köszönöm előre is a jótanácsokat.

Puszi mindenkinek: Kriszta

zytasu Creative Commons License 2011.02.03 0 0 1956

nem tudom, miért van ez, hogy valamit felkapnak és akkor mindenkinek az kell...

 láttam 1-2 helyen nagyon jókat... pl. egy ház előtt volt 3-4 sima zöld, hatalmas bokoló együttes... akkor kezdtem felfigyelni.. hopp ez nagyon jól mutat...

rengeteg fajtája van és tényleg mind egyedi hangulatot áraszt...

jó a link is nagyon... áttanulmányozom majd még őket...

most tavasszal érdemes venni-ültetni? megnézem, hol lehet a legjobbakat.... majd elmondom, milyeneket  választottam...

Előzmény: agicza (1954)
leo.nyeg Creative Commons License 2011.02.03 0 0 1955

Tényleg nagyon jó képek, én is nagyon szeretem őket (bár nem füvezek :D ), tervezek is velük valami "ültetési akciót" idén :)))

Előzmény: agicza (1952)
agicza Creative Commons License 2011.02.03 0 0 1954

Szerintem nem érdemes kihagyni őket a kertből, ugyanúgy beilleszthetők egy modern, mint egy klasszikus vagy préri-stílusú kiültetésben, mutatnak egyesével és tömegben ültetve is.

 

Fű-guru: www.oudolf.com/

 

 

Itthon sajnos nincs sok becsülete a fűféléknek - még, mert 'csak' füvek, és abból a pink bugás, agyonshoppolt pampafűnél meg a lámpatisztítófűnél megáll a tudomány....

Előzmény: zytasu (1953)
zytasu Creative Commons License 2011.02.02 0 0 1953

lehet, hogy gyűjtőjük leszek? nagyon  öltöztetnek...hangulatot árasztanak...

Előzmény: agicza (1952)
agicza Creative Commons License 2011.02.02 0 0 1952

Fűfélék, mint kertkompozíciós elemek:

 

agicza Creative Commons License 2011.02.02 0 0 1951

Szerencsésebb klímájú helyeken azért a magasabb páratartalom megoldja, hogy az is megmarad, ami nálunk esélytelen.... 

 

Függő játszma reloaded, Attilának ajánlva... ;-P

 

Előzmény: Teresz (1941)
agicza Creative Commons License 2011.02.02 0 0 1950
sz_attila Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1949

egy-két szépség :)

sz_attila Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1948

Fene egye meg, tegnap reggel -18 fokot mértünk. Remélem, semmi nem megy tönkre a faiskolámban.

ZsuR Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1947

Nem konnyu szep mazasat talalni - de sokkal jobb mint a hamlo terrakotta...  pedig nagy terrakotta rajongo vagyok.

VAn aki a terrakotta cserepet is duplazza - igy nem talalkozik a vizzel, nem hamlik.

Előzmény: Teresz (1946)
Teresz Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1946

Igen, arra tényleg nagyon jó.

Ritka kivételtől eltekintve a mázatlan cserepek jobban tetszenek.

Előzmény: ZsuR (1945)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1945

Terrakotta cserepet be kell tenni egy zomamcosba, akkor arra jo, hogy szellozzon - es a latvany is szep.

 

En inkabb kulso megoldasokra gondolok, ott ahol egy fal van, kerites, ahova nem lehet ultetni semmit a foldbe.  Arra tokeletes megoldas.

 

 

Előzmény: Teresz (1944)
Teresz Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1944

Ez tényleg nagyon klassz, nekem is tetszik! Kiküszöböli a cserépelhelyezési problémákat. Bár nálunk ilyesmire használható falfelület se nagyon van (=nincs). Ki kellene találni a plafonra szerelhető formát :D! Ha jól meggondolom ezzel a zsebes megoldással lehet, hogy az is működne?

A 'meadow'-nál és az 'islands'-nál valóban mindig ilyen makulátlan marad a textil külseje, hiszen itt nagyon látszik, és még a terrakotta cserép is ki szokott "virágozni" a nedvességtől és az oldott sóktól, ami azért elég gusztustalanná tenné ezeket a megoldásokat. Az ára eléggé horribilis, persze tudom, minden relatív, de a hazai viszonyokhoz mindenképpen. Sejtésem szerint a felhasznált anyagok speciális volta miatt is ilyen drága.

Előzmény: ZsuR (1943)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1943
Előzmény: ZsuR (1942)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1942

Ezekl nagyon tetszenek nekem... 

Előzmény: Teresz (1941)
Teresz Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1941

http://www.verticalgardenpatrickblanc.com/#/en/projects/typological/museums/149

 

Ugyan nem hiszem el, hogy ezek valóban hosszú távon fenntarhatóak lennének, vagy csak őrületes karbantartással, de hát mi nem ...

zytasu Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1940

Ebben igazad van/ lehet --- de mint kompozició nem rossz...-- sztem itt csak háttérként szolgál  a táj... -- megtöri a viz vonalát, érdekes ablakot teremtve.... nekem tetszik.

 

Tudod izlések és .... :))---- de mondd csak, gondolatébresztőnek nem rossz....

 

Nem csak azért teszek be hasonló képeket, mert "nekem" tetszik, hanem érdekes, humoros,  vagy csak pihentagyú elképzelés,

az ötletet tovább lehet fejleszteni, vagy alakitani saját izlésünkre...a lényeg, hogy nem kell 10-100 ezreket költeni egy kerti "szoborért"

 

pl. a lapátos kép chelsea kiállitásról való ....jópofa, otletes, de biztosan nem disziteném vele a kertemet.... viszont a napokban láttam, hogy egy csajszi kicsipkézte lángvágóval a  lapátot, talicskát, ... fantasztikusan szépek, azokat bármikor szivesen elhelyezném--- sajna nem tudtam elmenteni, igy megmutatni sem.

Előzmény: Tánya- (1938)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1939

Muveszi kompozicio...:))

 

De az az elso igazan tetszik!

 

 

Előzmény: Tánya- (1938)
Tánya- Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1938

Megint nem leszek népszerű, de harmadik kép: Miééééért kell egy ilyen izével belerondítani egy szép tájba?:))))

Előzmény: zytasu (1937)
zytasu Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1937

fűltől ------ smajli-------fülig

 

nekem is van ppppár a gyűjtéseimből :

 

és 1 saját régi bödönös csendélet..

Előzmény: agicza (1933)
agicza Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1936

Teraszhoz, pihenőhöz pár ötlet:

 

agicza Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1935

Vácrátót: legalább öt éve nem jártam arrra, de azok a mocsárciprusok meg az üvegház... Szóval az évszázados matuzsálemek mellé nem ártana egy csapat, aki fenntart, szelektál és  vérző szívvvel, de kivág, ha valami már nagyon útban van. A  botkert fazonírozása és a látogatóknak is vonzóbbá tétel pl. új, színes ágyásokkal nagyjából biztosan pénzügyi okok miatt nem valósul meg...

Előzmény: robida (1930)
agicza Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1934

Baccus, ezt nem is láttam, pedig ez már tényleg  a pofám leszakad különdíjas kategóriája... Hogy van ehhez gyomruk???????????!?!??

 

De  há'persze, lehet, hogy az a legutolsó, tizenéves fotót is ők kivitezték még vmikor, az már mellékes, hogy ezek a kültére használatos fák többnyire trópusiak, mahagóniból, cédrusból szoktak ilyeneket csinálni, jatobából, eukaliptuszból, aminek tüze van... És nem vörösfenyőből, bakker.

Előzmény: Tánya- (1931)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!