Keresés

Részletes keresés

Povi_ Creative Commons License 2003.10.15 0 0 1096
Egzo nem jön? Tudtok róla valamit?
Előzmény: Ep128 (1094)
gafz Creative Commons License 2003.10.15 0 0 1095
Garfield!
Ha összejön, elmegyek én is, de nem biztos, hogy összejön.
Ep128 Creative Commons License 2003.10.15 0 0 1094
Topic tali...
Pvi, Gábor, eSzEs, és aki a régi időkből talán eljön még... (Esetleg én is itt leszek... :-D) Egyéb jelentkező?
Tehát péntek, fél 6 Batthyány tér (nem szökő) szökőkútnál! A dolog addig megy, amíg "téma van", de 10 körül azért "zárni" kéne, mert másnap munkanap sajna a jövő hét miatt... :-(
Kérdés, óhaj....?:-)
Gábriel401 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 1093
Nyasi, sajnos csak egy súlyos hiányossággal tudom átadni a gépet.

Nem találom a zöld joystick-gombot!

Előzmény: nyasi (1090)
misu4245 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 1092
Szkennelt Computer Mánia. Enterprise annyira nem, de Spectrum volt benne. http://amigos.amiga.hu/balage/
Csordaszellem emulátor Creative Commons License 2003.10.13 0 0 1091
Head over Heels pc verzioja, gyonyoruszep grafikaval, tokeletes megvalositasban letoltheto innen:
http://www.576media.hu

Ugyse nagyon jatszottam ezzel Ep-n, se Speccy-n, most vegre megteszem. :)

Valahol megvolt hasonlo kivitelezesben a Batman is, csak az asszem dos volt.

(endi)

nyasi Creative Commons License 2003.10.12 0 0 1090
Ne haragudj twentyone ,de már nagyon rág fenema fogam egy ilyen configra.
Itt a fórumon is volt egy-két ilyen gép amelyekről sorra lemaradtam. :-(

Viszont találtam vmi érdekeset
http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=432208

Még ZX81-et is látni itt!

Előzmény: Gábriel401 (1088)
nyasi Creative Commons License 2003.10.11 0 0 1089
Jó reggelt!

Elnézést ,hogy kicsit off leszek,de talán nem is annyira.
"2003. november 15.-én a Csoky-ban óriási pc-mentes találkozó lesz,
Amiga, Atari, Mac, Commodore, Sinclair, Videoton és hasonló gépremekek
fogják képviseltetni magukat!
Természetesen - mint mindig - most is lesz alkatrész és gépbörze, a gyűjtők
számtalan érdekességet találhatnak maguknak...
Ha van eladó géped, vagy éppen vennél egy újat, gyere el!
http://www.fyanica.hu/10/"

a mac.hu-n olvastam
Talán lesz Enterprise is .

Gábriel401 Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1088
Hát ezt már Nyasival kell megbeszélned, ma reggel 10:02:29-től ő a tulajdonos.
Előzmény: twentyone (1087)
twentyone Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1087
Más esélyt sem kaphat, hogy licitáljon erre a konfigurációra? 10.000
Előzmény: Gábriel401 (1081)
Ep128 Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1086
Na szóval ITT no... (Minden nem sikerülhet...) :-)
Előzmény: Ep128 (1085)
Ep128 Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1085
Szerintem már nincs...:-) Olyan is kint van az oldalamon, ami meg sem jelent.:-D
Előzmény: vicroot.hu (1084)
vicroot.hu Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1084
Van még olyan Enterprise újság, ami nincs fenn???
Előzmény: Gábriel401 (1079)
DoJo Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1083
Fiúk, lányok!

Ha ennyire "adakozó" kedvünkben vagyunk ;) nem akarja valaki elérhetövé tenni számunkra eddig még féltetten örzött progijait. Értem ezalatt: bármilyen tool, demo, játék, ami jelenleg nincs még a web-en.
Én pl. vevö lennék bármire "letöltésileg"!

nyasi Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1082
Tök jó!

"Normális" ember nem örülne így egy ilyen régi gépnek, de én igen ! :-))
Már régóta fenem afogam egy floppy enterprise-ra.
Igyekszem jó gazdája lenni.
Első körben előkotorom a rég Basic/Assembly pogramjaimat és átrakom floppyra :-)


Mostanság kitört rajtam a gépgyüjtési vágy ismét.
1000 forintért utánam dobtak nemrég egy Macintosh IIsi-t Most kapok hozá egeret. Vagy original régi MacOS megy rá vagy vmi linux . Esetleg mindkettő
:-)

Előzmény: Gábriel401 (1081)
Gábriel401 Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1081
Nyasi, Tiéd a gép. Remélem, jobb gazdája leszel, mint én, és nem hagyod a szekrény tetején porosodni. :c) A többit priviben.
Előzmény: nyasi (1080)
nyasi Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1080
Engem érdekelne!
Hátha most nem maradok le róla. :-)
Email ment.
Előzmény: Gábriel401 (1078)
Gábriel401 Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1079
Lenne még egy kérdésem: van-e valakinek lehetősége viszonylag nagyobb volumenű szkennelésre, mert ha igen, felajánlanám az Enterprise újság és a Spectrum világ valamennyi megjelent számát, hogy beszkennelve közkinccsé tegyük.

Gábriel401

Gábriel401 Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1078
Sziasztok!

Bár itt a fórumon új vagyok, de régi EP-snek sorolom be magam, lévén 1987 óta boldog tulaja egy ilyen gépnek. Viszont az 1.17-es emulátor annyira jól sikerült (köszönet a készítőknek), hogy most már nyugodt szívvel válok meg tőle, mert lélekben velem marad. Tehát felajánlom (természetesen ingyen) az alábbi konfigot bárkinek, aki vállalja, hogy szívén viseli sorsát:

1 db Enterprise 128 számítógép
Tökéletesen működőképes, bár a TV-kimenetet sosem használtam, nem biztos, hogy müxik. A négy irány és a szóköz billentyűk alatt mikrokapcsoló van a nagyobb strapabírás érdekében.
1 db monokróm(zöld) monitor
1 db kazettás magnó
Eredeti, a két hozzávaló (remote) kábellel
2 db Rombay cartridge
1 db rendszerbővítő sín asszem öt hellyel
1 db bővítőkártya 512 Kb memóriával és floppy-vezérlővel
2 db 5,25-ös floppy-meghajtó, 720k
2 db külső joystick
1 db Spektrum-emulátor bővítőkártya
Kapcsolós, bekapcsolása után kb 95%-ban emulálja a Spectrumot
1 db printer-portra csatlakozó "hangkártya"
Hangfelvételre és lejátszásra alkalmas, a hangminőség kicsit elmarad a hifi-től :c)
4-5 db 5.25-ös floppy
4-5 db EPROM
1 EPDOS, gyorstesztes TEST_ROM
2 BASIC-DTEST-MON ez a kettő lehet, hogy egy 64k-sban van, majd kiderül
3 HEASS-MON5
4 EXDOS-EPROM-VLOAD-PCK meg még egy pár apró util, némelyik saját tákolmány
5 FENAS
Ja, és persze az eredeti 16k-s BASIC.Ja, meg van BRD is, meg talán + (plus)-os is.

Bonus: zöld és piros belső joystick-gomb, persze ha megtalálom! :c)

Kívánságra összeszedem CD-re a progijaimat is, van egy néhány.

Más: olvasom, hogy 1-2 proginak gondja van az emulátorral, pontosabban az EXDOS-sal és a memóriabővítéssel. Ezek közül a Get dexter, a Sorcery, a Wizard's Lair és a Mirror world problémáját még annak idején megoldottam, amikor megvettem a floppy+memóriabővítést, ha érdekel valakit, szívesen elküldöm.

Gábriel401

UngiB Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1077
Helló fiúk, helló lányok :-)
Nekem is volt Prisém, de elajándékoztam néhány éve. Nem volt egy jó döntés… Viszont megtartottam úgy 18 kazit (Akai-k, Maxell-ek, de pl. van köztük egy eredeti 588 Ft-os LoriGraph is). A kazik átadók - viszont van egy kérésem: kellenének a rajta lévő szövegek floppyra másolva (gépírásgyakorló, ívhegesztés, stb.) és a Basic progik. Valaki olyannak adnám, akinél megvan hozzá a szükséges konfig: EP, magnó, és PC. Floppyt adok, of coz'.

Más: hogyan lehet a floppys .com-okat könnyen, gyorsan .tap-ra konvertálni, emulátor + akármi használatával, hogy ne kelljen a floppykat dugdosni?

Povi_ Creative Commons License 2003.10.09 0 0 1076
Szuper! Akkor jövő hét pénteken rám tuti számíthattok! (legalább holnap du. már el tudok menni Szlovákiába...)
Előzmény: Ep128 (1075)
Ep128 Creative Commons License 2003.10.08 0 0 1075
Rendben srácok. Itt is a jövő hét felé "húz" egy kicsit a szavazás érzésem szerint, és a még esetlegesen elérhető tagok értesítéséhez is idő kell, eddig hiába kajtattuk őket sajna. Akkor legyen jövő hét péntek, du. fél 6 Batthyány téren a szökőkútnál! (Ami jelenleg nem szökik, amióta ilyen ku...va hideg van.) :-D
Kéretik jelezni, hogy "vettétek az adást"! Remélem ez az időpont már nem módosul!
De előtte 1-2 nappal még "nyugtázom" itt a dolgot.
Mindenki hozza magával a "kérdéses kütyüit", programjait, lemezeit, kazettáit, stb.

U.i.:
Akik jönnek, sajnos fel kell vállaljanak egy "nyüzügét": (Aki kicsit "ismer" már tudja, többieknek...)
1998 augusztusa óta sajnos én nem hallok. (Egy vírus kilőtte a fülemben a halló idegeket, orvosok töketlenek voltak, stb. Hosszú sztori...) Szóval a kommunikáció köztünk úgy fog működni, hogy részben tudok szájról olvasni kicsit, részben pedig van itt Ep, egy PC, amin lehet szééépen írogatni a mondandót!:-) Remélem mind ez nem okoz majd komolyabb fennakadást semmilyen téren!;-)

Előzmény: GÁBOR (1074)
GÁBOR Creative Commons License 2003.10.08 0 0 1074
A mostani péntek sem jobb mint a jövőhét. Erre időt kell szakítani és kész. Én ottleszek bármikor is legyen.
Előzmény: Ep128 (1071)
Povi_ Creative Commons License 2003.10.08 0 0 1073
Na én mennék a gyűlésre, de lehet, hogy a jövő hét nekem is jobb lenne. Egyébként ha most lesz, az is jó. Írj majd légyszi egy emilt, vagy a fórumra, hogy pontosan hánykor és hol lesz a buli... (exdos@freemail.hu)
Előzmény: Ep128 (1071)
aramir Creative Commons License 2003.10.07 0 0 1072
Én igazán nem akarok beleszólni, de a honlap bal alsó sarkában ez áll:

Utolsó frissítés:
2002. Március 6.

Azért másfél év alatt sokminden történhetett.

Előzmény: nyasi (1070)
Ep128 Creative Commons License 2003.10.06 0 0 1071
Má' miért ne merném?:-) Nem vagyok ám ilyen szempontból "szívbajos". Ha az lennék, nem lenne nekem sem fejlesztett Ep-m. (ez már akkoriban sem volt egyszerű...)Tényleg nem felvágásként mondom, de én voltam anno az egyetlen, akit még Kopácsy Vilmos (Enterprise magyarországi vezér képviselet volt főnöke) is fogadott egy interju erejéig, holott ezt éveken át senkinek nem sikerült elérnie nála. :-D (Addig másztam a nyakára, míg megunta...) "Arra felé" abszolúte nem lakom, sőt, egy órányi útra van, de megígérem, hogy bemegyek érdeklődni! Tényleg bosszant, hogy "le akarnak rázni". Értem én, hogy púpa a hátukon már manapság a téma, de ne mááá'... Részben színte az egyetlen bagázs, aki még "papíron" foglalkozik Enterprise-al, részben (elvileg) van is még hozzá ez+az náluk, csak lusták voltak kihúzni az összes fiókot. Szóval ez nem állapot, amint lesz egy óra szabadom valamelyik hétköznap, teszek egy látogatást arra felé.;-)
Más...
MINDENKI!!!! Aki jönne pénteken topic-talira "tegye fel a kezét"!:-) Ha kevesen vagyunk, akkor "tolom" egy hetet az egészet, mert Szeile Sanyi barátom telefonon próbál elérni pár "régebbi Ep klub tagot", akik lehet, hogy szintén jönnének, de az idő szűke miatt esetleg nem jó nekik ez a hét.
Ha ragaszkodtok a mostani péntekhez, nekem az ellen sincs semmi kifogásom, sőt...
Szóval ezennel "népszámlálás!!
Előzmény: nyasi (1070)
nyasi Creative Commons License 2003.10.06 0 0 1070
Nyuszi vagy! Nem mered! :-))))

Ha Ott lenné ka közelbe én biztos bemennék személyesen.

Azért érdemes megnézni a honlapjukat
http://www.microteam.hu/hun/szolgaltat.html

Itt még ott virít ,hogy javítanak, upgradelnek Enterprise-t is :-(

Előzmény: Ep128 (1068)
gafz Creative Commons License 2003.10.06 0 0 1069
Ismerkedés az Enterprise számítógéppel című könyv teljes egészében letölthető: http://www.tar.hu/gafz/ismerkedes/IES.htm
Ep128 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 1068
Azért ez durva... Tudják, hogy van, de "nem találják". Na, közel állok ahhoz, hogy odamenjek megkeresni! ;-)
Előzmény: nyasi (1067)
nyasi Creative Commons License 2003.10.01 0 0 1067
Egy szomorú válasz:

"Kedves Sándor! (Ez én vagyok :-)

Sajnos már nagyon régóta nem foglalkoztunk Enterprise-os dolgokkal,
feledésbe merültek. Mások is kértek hasonló dolgokat, és én úgy emlékszem,
hogy valahol vannak is ilyenek de amikor próbáltuk megkeresni, sajnos nem
jártunk eredménnyel. Mindezek miatt sajnos nem tudok segíteni Önnek.

Üdvözlettel:

Bankó Miklós MICROTEAM Kft.
T: 220-8-220, F: 383-2625
www.microteam.hu mteam@microteam.hu"

Ehhez képest a weboldalukon írva vagyon ,hogy foglalkoznak Enterprise/sinclair gépekkel is. :-(((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!