Keresés

Részletes keresés

m.musashi Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4385

erre is illik a leírás:Polygonum cuspidatum

Előzmény: szuszetti (4376)
robida Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4384

Nagyon-nagyon aranyosak vagytok, az ártól elájultam, aztán megnéztem a többi helyet, amit eddig tudok, a legolcsóbb 30  e volt, a legdrágább 50.  Klassz.

Egyébként ígérem, jó leszek, s ha addig valahol, véletlenen nem találok olcsóbbat, akkor visszatérhetünk rá?

Előzmény: m.musashi (4372)
CBNora Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4383

Nagy tömegben, kizárólagos növénynek azért sem jó, mert télen ronda lesz. Igazság szerint az év többi részében nekem is tetszik az az átok, az őszi lombja, szára is szép, de utána ott lesz a rengeteg, masszív kóró, amivel valamit kezdeni kell tavasszal. Persze le lehet kaszálni, de a fene kínlódna ilyesmivel ilyen mennyiségben, pláne lejtőn.

Előzmény: sameria25 (4382)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4382

Ha a kertészkedés helyett önként a harcot választod.....Te tudod, én nem tenném.  Tudom,meg akarod fogni a domboldalt. Vannak nagyon gyorsan növő fák,bokrok,hozzá aljnövényzet. Szerintem az is megfogná, és mégis csak kezelhetőbb, mint ez az átok. Vagy,ha egyforma növényzetre gondoltál,akkor amit Nóra mondott,tökéletes. Illatos,gyorsan terjed, megél a homokon is. Úgy emlékszem, Te a homokkal küzdesz.

Előzmény: szuszetti (4376)
szuszetti Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4381

Köszönöm, mindenképpen átgondolom még.

Előzmény: CBNora (4380)
CBNora Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4380

Inkább a Rosa rugosát választanám. Meg még érlelném a dolgot. Azt hiszem, meglehetősen nehéz azt a keserűfüvet kiirtani, ha később találnál valami mást, ami jó lenne oda. Nem lehet csak úgy kiásni. A híre alapján olyan lehet, mint a torma.

Előzmény: szuszetti (4378)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4379

Az biztos, csak az a problémám,hogy ez a halacska a kristálytiszta,hideg vizű hegyi patakok lakója. Ezért írtam,hogy nyáron neki nem lenne frankó a forró fürdő.

Előzmény: m.musashi (4375)
szuszetti Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4378

Az! :)

Most a szintemelés után van egy rézsű, ami nem nagyon művelhető. Van a mi placcunk és a placc oldala ez, aminek a szomszéd kerítése a határa.

Arra gondoltam, hogy oda ezt téve "növényfal" fejlődhetne, eltakarva a szomszéd nézetéből a rút rézsűt.. A szomszéd felé határolná a kerítés betonja a terjeszkedésben, mi meg fent a placc tetején nyírnánk folyamatosan az esetleg kibúvó hajtásokat fűnyíróval (ott fű lesz).

Efféle "meddő" területre sem szerencsés betenni szerinted?

 

Még arra a rózsára is gondoltam ide a rézsűre, amit itt emlegettetek, hogy gyorsan és szemtelenül terjeszkedik.

Jó lenne, ha a szomszéd felől sem csak egy domboldal látszódna, nem szeretném az ő komfortérzetüket elrontani. Ámde olyan növény kellene, ami gyorsan takar - és viszonylag olcsó a telepítése, különben sokára lesz rá keret (vagy sosem).

Szerinted?

Előzmény: CBNora (4377)
CBNora Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4377

Japán keserűfű, Fallopia japonica lehet.

Én se engedném a kertünkbe, gondold még át.

Előzmény: szuszetti (4376)
szuszetti Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4376

Amúgy sziasztok:)

 

Nem tudom, hol hagytam abba a földhegy elhordásáról szóló beszámolókat - a lényeg, hogy mostanra van termőföld (jóféle) elterítve, csak kertrendezni kell majd (minimális munkákat befejezni).

 

Keresek egy növényt. Annyit tudok róla, hogy borzalmasan, kertészek számára szó szerint borzalmasan növő, átláthatatlan növényzetet alkotó, nem őshonos növény. Úgy nő (és terjed), mint a bambusz, a szára is hasonló, megtalálható erdőszéltől kezdve bárhol.

Szára üreges, klassz játékok készíthetőek belőle. Levele nagy, tenyérnyinél is nagyobb, szívalakú. Magasra nő, szerintem a kifejlett példány 2 méternél is magasabb.

Szándékosan olyan helyekre ültetik, ahol szükséges a gyors védelmező takaró sövényszerű növényzet. Ha jól emlékszem, amúgy nem a kertészek kedvence.

Szerintetek mi lehet ez?

m.musashi Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4375

lehet.meg mert finom a husa:)

Előzmény: szuszetti (4374)
szuszetti Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4374

ezen már spekuláltam hogy miért pont pisztráng

 

én úgy vettem ki, azért, mert az demonstrálja, hogy megfelelő a halak számára az életkörülmény.

Előzmény: m.musashi (4370)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4373

Pommier írta Neked az angolban, és amikor megnéztem még volt.   Hungaroplant kft

Előzmény: robida (4371)
m.musashi Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4372

ha tavasszal lesz,és addig nem találsz,és jó leszel akkor szerzek neked egyet:)

de nem olcsó ám! ez tavalyi:ACER GRISEUM 200/225 K
27990huf

Előzmény: robida (4371)
robida Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4371

Én is beütöttem keresztbe-hosszába, latinul, mindenféle magyar névvel, de csak a perintkertet dobta ki, meg a budai kertcentrumot. Az az igazság, hogy lusta lettem, hozzászoktam az internetes kertészetekhez.  Na mindegy, valahonnan remélem be tudom majd szerezni.

Már kitaláltam a helyét, szerintem nagyon szépen fog mutatni.

 

Majd tavasszal fotózok, úgy gondolom, ha ilyen marad az időjárás, ebben az enyhe télben minden megmarad. (Hú de baromira várom már a tavaszt!)

Előzmény: sameria25 (4369)
m.musashi Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4370

ezen már spekuláltam hogy miért pont pisztráng. mert ha megeszi a gazdi,akkor azt idővel pótolni kell.szerintem 1000literen nem túl szaporák.a másik meg szerintem a ponty falánkabb,gyorsabban növekszik,ezért többet kakál.ami több tápanyag.persze ezt csak én gondolom így,a halakhoz nem értek,csak szeretem kifogni őket:)

Előzmény: sameria25 (4368)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4369

Nagyon különleges. Olyan a kérge, mintha üvegből lenne. Van ott még hely, biztosan lenne hova rakni. Nézegettem. Volt olyan faiskola, ahol legalább 20 féle juhart tartanak, de ő nem volt köztük.

Előzmény: robida (4366)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4368

Ahogy olvasom, azért  rágicsálják az emberek minden oldalról, mert a 3500ft-os villanyszámla sem barátságos. Meg kell várni a tavaszt, majd a nyári kánikulát  +42C°-al. Nem kötözködésképen,de a pisztrángot én egy strapabíróbb halra cserélném. Ha mindez klappol,akkor még mindig nem lesz megoldva a NÖVÉNYVÉDELEM. Ha ezt sikerül megoldani,lehet ez a módszer a jövő mezőgazd.-i term-nek a kiegészítője. A kiskerti méret a hatékonyság,és a megtérülés  szempontjából nem előnyös, viszont a gondozása jobban megoldható kisebb méretben. (gondolok itt az állati kártevőkre)

Előzmény: m.musashi (4367)
m.musashi Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4367

két dolog van ami elgondolkodtatott. az egyik a rendszerről:ha már a lisztharmatot hoztam fel példának,akkor annak vagy még 29 másik fajtája nem csak az amit ez a jóember talált a neten.nem mindre lesz jó a szódabikarbóna,és akkor jöhet a ráolvasás,vagy a kén.amit meg a halak nem fognak csípni.akkor ott vannak még az állati kártevők is. esetleg növény kidob,halak lezár,és fertőtlenítés.de ez mellet vajon gazdaságos lesz-e még a termesztés?a face-en rengeteg ember felizgult hogy tavasszal belevág.egy részüknek szerintem addigra elszáll a harci kedve,de aki belevág és nem csak ilyen biokaja megszállott annak idővel lefele fog kunkorodni a szája.ahol ezek a rendszerek működnek ott az éghajlat miatt nem kell üvegház.nagyüzemi szinten biztos termelékeny,de ekkorába?

a másik az üvegház:mi lesz ha rendes tél lesz,sok mínusszal,hosszú borús idővel? hogyan fog akkor alakulni a levegő,és a víz hőmérséklete?hogy fognak rá reagálni a növények és a halak? az igaz hogy a srác elmondta többször hogy március óta működik a rendszer de ezt nem mindenki hallja meg,vagy nem érti hogy ez mit jelent.

Előzmény: sameria25 (4364)
robida Creative Commons License 2012.01.10 0 0 4366

Az klassz lenne, ha tudna segíteni. Gyönyörű kis fa, ugye? Mindig elhatározom, hogy többet már nem ültetek, aztán beleszeretek valamibe, és akkor na jó még ezt az utolsót

 

Előzmény: sameria25 (4365)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4365

Szia Robida!

Köszi,Neked is. Mindig valami ínyenc falatot keresel. Gondolom, Ágicza tudna lelő helyet ajánlani.

Előzmény: robida (4362)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4364

Tényleg kár. Aki habzó szájjal védi az igazát, ott valami nem stimmel. Még egyszer megnéztem a filmet, nincs szó a növényvédelemről. Ha figyelted a paradicsom levelei gyakorlatilag már csontszárazak voltak.

Éppen a napokban láttam egy cikket ezekről a termesztési módokról. A tömegtermelésben,és azokon a helyeken tartja elfogadhatónak, ahol más mód nincs friss zöld előállítására. Fontos még, hogy az így termesztett növényekben a mikroelemek mennyisége elenyészően kicsi a fölben termesztettekéhez képest. Szépek,de a szervezet számára csekély a tápértékük.

Előzmény: m.musashi (4361)
robida Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4362

Bujjék!

 

Nincs valakinek ötlete, hol lehet kapni acer griseumot?

robida Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4362

Bujjék!

 

Nincs valakinek ötlete, hol lehet kapni acer griseumot?

m.musashi Creative Commons License 2012.01.09 0 0 4361

megkérdeztem,de csak harmadszorra kaptam választ a készítőtől.annyit mondott hogy a kártevők is a rendszer része. aztán egy baromarcú kioktatott,de ezt inkább bemásolom.a lisztharmatot hoztam fel példának,meg a kártevőket,és ezt kaptam:

''Csaba Homolya  Modern egyetemet végzett kertész vagy? Szeretném megtudni mennyire részletesen nézted át az ezzel a konkrét üggyel kapcsolatos adatokat. Találkoztál-e azzal a résszel amikor Péter leírja mi történik a halak trágyájával? Hogyan, mi által alakul a növények által hasznosítható anyaggá? Ott vannak a baktériumok! A rendszer ÉLETE a baktériumokon múlik, nélkülük nem nőnének meg a növények. Ma a "hagyományos" biokertészek súlyos pénzeket költenek baktériumtörzsekre, melyekkel "megfertőzik" a földjüket, mert ők tartják az egyensúlyt a biokertben (mint a bifidusz a belekben) egyfajta immunrendszert működtetnek. Ha elegen vannak nincs gombásodás! Vannak akik a tógazdaságukat is baktériummal oltják, mert egészségesebbek nagyobbak lesznek a halak és eltűnnek a gombás megbetegedések róluk? Itt a net-en találsz leírást.
A lisztharmatot a Sphaerotheca fuliginea nevű gomba okozza. A szódabikarbóna hatásos lehet a lisztharmat ellen, de rossz a tapadása, egyesek mosószappant kevernek még hozzá. Ez erősen lúgosít! Az üvegházban ha jól emlékszem a képekre, semleges, majd egyre lúgosabb kémhatás volt mérve. A gombák nem bírják a lúgos közeget.''

szerintem egy ilyen barommal kár is vitatkozni.

Előzmény: sameria25 (4360)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4360

Sokféle bio irányú termesztési formát láttam már,de mindnek volt számomra valami gyenge pontja.  A talaj kártevőit kiszűrte,de mit csinál a gombákkal?     

Egyébként nagyon meggyőző.

Előzmény: m.musashi (4359)
m.musashi Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4359

DeadFox Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4358

de havas ez a kerti pad... senki nem ül rá mostanában...

krisztababa Creative Commons License 2011.12.25 0 0 4357

Boldog, békés ünnepeket kívánok mindannyiótoknak! Puszi: Kriszti

Kiskertész Creative Commons License 2011.12.24 0 0 4356

Mindenkinek békés, szép karácsonyt kívánok! És ha kiültök a Kerti Kispadra, azt csak forraltborral a kezetekben tegyétek. Ja, és a kispárnát se felejtsétek el a feneketek alól. :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!