Keresés

Részletes keresés

kürtök Creative Commons License 2018.01.11 0 0 49865

Asszonykámnak úgy hidaltam át, hogy mindenre villantson rá, néhány fokozattal lejjebb állított fényerőnél. Így nem égett ki, nem mosódott el, és nem lett zajos, illetve nem látszott. Aki eddig 30 ezerből fotózott, lehet hogy nem tudjuk tükrösre rábeszélni...

Előzmény: exhighand (49864)
exhighand Creative Commons License 2018.01.10 0 0 49864

Csakhogy egy új kompakt alig-alig jobb zajban ( pöttyösek a képek, ezt írta) mint a régi.

Előzmény: kürtök (49863)
kürtök Creative Commons License 2018.01.10 0 0 49863

Én úgy sejtem, kompaktban gondolkodik, a régi gépének egy újabb verziója megfelelhet, ebből nem szabad használtat venni, és kezelni már tudja. Persze a keretet is jó lenne ismerni...

Előzmény: exhighand (49862)
exhighand Creative Commons License 2018.01.10 0 0 49862

Kérdések, amiket hasznos tisztázni egy válaszhoz:

 

1. Új vagy használt, amiben gondolkozol?

2. Akarsz-e min. 30-50 órát rászánni a tanulásra, vagy "egygombos" amolyan mobilszerűen működő, csak jobb minőségű gépet szeretnél?

3. Mekkora a költség kereted?

4. Mekkora méretben szeretnéd megmutatni másoknak a családi fotókat?

5. Mi lenne a másodlagos felhasználás? Állatok madarak messziről, esetleg utazáson a táj, épületek fotózása?

Előzmény: Rita_ (49861)
Rita_ Creative Commons License 2018.01.10 0 0 49861

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni fényképezőgép választás ügyében, milyen gépet melyik márkát és típust javasolnátok családi fényképezés céljából. Fontos lenne, hogy jó minőségű képeket készítsen beltéren is.  Panasonic Lumix DMC-TZ40 gépem van, de beltéren teljesen szemcsés képet készit és mostanában a vaku vagy felvillan vagy nem, pedig csak 3 éves a készülék.

kürtök Creative Commons License 2018.01.09 0 0 49860

Mejött a D750, belefutottam egy leárazásba, így csak ca. 400 euróval volt drágább, mint az e-bayen vagy bárhol egy használt 20 000 expoval. Most tanulom... van mit.

kürtök Creative Commons License 2018.01.07 0 0 49859

Pontosan. A megapixellel meg az isoval a "tapasztalt" fotósokra minden szart rá lehet sózni, holott a Nikon D700 12 megapixeles volt, posztert lehetett nagyítani róla, és az apsc-k is jobb képminőséget tudnának, ha nem erőltetnék arra a kis szenzorra a 24-et. Hiába is próbálod magyarázni, a sógor koma jóbarát okosabb tenálad((

Előzmény: exhighand (49858)
exhighand Creative Commons License 2018.01.06 0 0 49858

Már a kezdők sem vesznek 8Mp-s vázakat, mert a népítélet és a köztudomás szerint a megapixel a minőség mérőszáma. Nem gondolnak bele, hogy már 2002-ben is micsoda fantasztikus képeket lőttek a profik ezekkel a 6-8Mp-s gépekkel, olyanokat, amilyet a mostani kezdők majd 4-6 év múlva fognak 50Mp-el.

Előzmény: kürtök (49856)
kürtök Creative Commons License 2018.01.06 0 0 49857

Nem tudom szabad-e, de felteszem ide is. Ez a Nikim vált eladóvá.

kürtök Creative Commons License 2018.01.06 0 0 49856

Ebből a keretből tényleg csak az jön ki amit a kolléga írt, és akkor még nyitott kérdés az expo-szám, hogy a megvásárolt váz mennyit bír még? Most árulom a D5500-asomat, negyvenezer expoval, ez bő két évi termés, ezek a vasak cirka 100 ezerre vannak gyártva, tehát még cirka öt éve van hátra. A magas expo a hdr-mániám terméke, öt képből csinálom. Ezért írtam hogy egy normális amatőr még öt évig eléldegélhet vele, de ez is 120 ezer körül mozog az e-bay-en és otthon is. A Canon kezdésnek lehet hogy jó választás lenne, nem több mint 25-30 ezer expoval, de ötvenezerből az se fog kijönni...

Előzmény: paszlivivi (49850)
kürtök Creative Commons License 2018.01.06 0 0 49855

Mindenképpen szakszervíz, de kérj árajánlatot, és döntsd el hogy érdemes-e megjavíttatni, vagy kivársz és veszel egy gépet. Mellesleg a javítás szinte biztos, mert így, eladni sem tudod... Ha olyan alakatrészt cserélnek benne, amivel a mozgatómechanizmus élettartama újra nulláról ketyeg, és a gép maga neked megfelel, akkor is ezt választanám.

Előzmény: karesz43 (49848)
kürtök Creative Commons License 2018.01.06 0 0 49854

Nehéz lesz elfogani...-)

Előzmény: exhighand (49853)
exhighand Creative Commons License 2017.12.28 0 0 49853

Hozzátenném, a tükör reflexes APS-C méretű értékelős 8Mp-s gép részletesebb képet csinál, mint egy 20Mp-s telefon, vagy bridge, compact. Hogy miért, abba most nem megyek bele, mert hosszú nagyon, de fogadd el ezt az állítást.

exhighand Creative Commons License 2017.12.28 0 0 49852

Használt 8-12Mp-s tükörreflexes Canon-Nikon, 18-55-ös alap zoom-al, szvsz. A keretbe biztosan beleférsz, rengeteg van eladó.

Előzmény: paszlivivi (49850)
Soká Creative Commons License 2017.12.28 0 1 49851

Valószínűleg a válaszadók 99%-a azt fogja mondani (bár nem olvassák már sokan ezt a topikot), hogy ebből a pénzből legfeljebb egy használt, 8-10éves tükörreflexes gépet tudsz venni.

De leginkább azt kellene tudnunk és főleg neked tudnod, hogy ez a bizonyos hobbi fotózás mennyire komoly elgondolás a részedről? Milyen előzményei vannak az ötletednek? Mobillal fotózgattál idáig legalább, vagy volt már valamilyen fényképezőgéped? És vajon milyen igényeid vannak a képeiddel kapcsolatban? Mert itt, és általában fotós oldalakon az az alapvetés, hogy cserélhető objektíves géppel kell fotózni, de ebből az alapigazságból kimarad a felhasználó igénye. Én például tökéletesen el tudom képzelni azt is, hogy vesz valaki egy jobbfajta kompakt fényképezőgépet (persze 50.000Ft-ért azt is csak használtan) és tulajdonképpen bizonyos határok között az is nagyszerűen használható.

De azt sem tudhatom, hogy Te például mennyire vagy hajlandó foglalkozni a képeiddel? Mert sokan nem tudják, hogy a fotók igénylik az utómunkát. Aki erre sajnálja az időt, az még hobbifotósnak sem nevezhető.

 

Szóval, milyen gépeket nézegettél az elmúlt 3 hónapban?

Előzmény: paszlivivi (49850)
paszlivivi Creative Commons License 2017.12.27 0 0 49850

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. El szeretnék kezdeni fotózni (hobbi szinten). Természetet/tájat fényképeznék. Ebben szeretnélek kérdezni titeket. Milyen gépet ajánlanátok? Illetve ahhoz milyen kiegészítőket. Kb. 3 hónapja nézegették gépeket de mivel nincs tapasztalatom ezért nem tudtam dönteni. A keret kb:50.000 lenne. A válaszokat előre is köszi!

Soká Creative Commons License 2017.12.27 0 0 49849

Talán itt próbáld meg inkább: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9191036

Előzmény: karesz43 (49848)
karesz43 Creative Commons License 2017.12.26 0 0 49848

Sziasztok!

D90 es gépem megadta magát. Nem vagyok hozzáértő!! Amit tapasztalok az error felirat illetve az objektív levételével a tükör nem a megfelelő pozicióban áll. Kb. féluton valahol. Gomb lenyomásra hallok motor hangot de semmit sem csinál a gép. Mindenképpen a szakszervíz vagy tudok esetleg valamit tenni?? Építő válaszokat előre is megköszönöm!! Karesz

kürtök Creative Commons License 2017.11.22 0 0 49847

Ez komoly...

Előzmény: Szabolcsi Mihály (49844)
kürtök Creative Commons License 2017.11.22 0 0 49846

A zoom azért lett Nikon, mert mindig az volt a gépen, ez az egy van vr-el. Amikor a többit elkezdtem használni, időbe telt, míg megtanultam hogy nyudodtabb kéz kéne...

 

A nagylátószögű paletta - hát igen, nem fotózok messzire, a néha befutó tájképekhez meg a széles állványon teljesen jó, néha még a hdr is összejön.

 

Mivel a természet fotózás (nem a tájkép), egyelőre még időben sem klappol, a hétköznapi témákhoz volt a 10-20 mm meg a 18-200. A 35 mm Nikont azért vettem meg, mert kellett a nagyobb rekesz és a bokeh, és a színek formák is jobban tetszettek mint a zoomoknál, arról nem is beszélve, hogy ha a blende max. 3,2 és nem minimum 3,5, egész más az élet. Tűéles és gyönyörű tiszta minden vele, de igen csak be van határolva hova jó. Innen jött az új családtag, a Sigma 20 mm fix, mert nyilván többet lát mint a 35, és minden távolságra, a legtöbb helyzetben jó, még a zoom is sokat van szabadságon. Na persze 1200 euróért már lehet is jó. Amíg a természetfotózás nem jön képbe, ezekkel el vagyok. 

 

A teszt amit leírtam, azért volt, mert a lányok a studióban sokszor állítanak össze egy 50x70 kartonon furmányos dolgokat, amit le kell fotózni, és háttér lesz egy projektben. A tavalyit láttam, más se volt csak derékszög, négyzet sarkok meg kör. De ekkor jutott eszembe, hogy akkor az arc is jó lesz, lehet ahogy mondtad, rugózni a fényeken, beállításokon. Az igazolványkép-beállítás az egy régi standard, de a portré azért ennél több. Most gyűjtöm az ötleteket a modell beállításáról, úgy gondolom nyolc-tíz beállásból lányonként meglesz, aztán majd használják amelyik jó. Egy nőt úgyse lehet soha kiszámítani, hát még nyolcat:-)) Még jó hogy nem tudnak magyarul)

Előzmény: Soká (49845)
Soká Creative Commons License 2017.11.22 0 0 49845

Bocsánat, figyelmetlen voltam, azt hittem Canon rendszerről van szó, ezért javasoltam az 50mm-est. Canonéknál ez - bár nem néztem most az árakat -  olcsó (volt) relatíve.

 

Amit meg leírtál a 18-200-as tesztedről, arról megint az jutott eszembe, hogy kevéssé életszerűen közelíted meg a témát. Amit leírtál, az egy műszaki fényképezéshez kapcsolódó objektív-teszthez kiváló, de portré esetén teljesen indifferens. Anélkül, hogy ismerném azt az obit, látatlanban azt mondanám, azt érdemes megnézni, hogy a rajzolata az adott fókusztartományban mennyire marad el mástól. Az, hogy a képszéleken hogyan teljesít, az is problémás lehet, de pont egy portrénál ez elhanyagolható szempont. És mondom, ha jól világítod és fotózod a modellt, akkor nem lesz létkérdés, hogy a rajzolatod nem nyújtja a maximumot.
Szóval, én a helyedben nem problémáznék a lencsevásárláson, használnám a 18-200-at és inkább a téma fotográfus részére gyúrnék, nem a műszaki tartalmakra.

 

Nagylátóban meg széles a palettád :)

Előzmény: kürtök (49842)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.11.22 -2 0 49844
Előzmény: kürtök (49841)
kürtök Creative Commons License 2017.11.22 0 0 49843

 Na reggel van, úgy értem egy a/4es lapot alakzatokkal a sarkokba, egyet hajszálra középre na. Majcsak összejön. Tudom mit akartok mondani: nem kell túllihegni a millimétereket. De ebbe' a ko(ó)rba' az ember már nehezen változik ha egyáltalán. 

Előzmény: kürtök (49842)
kürtök Creative Commons License 2017.11.22 0 0 49842

Sigma 10-20 mm, Nikon 35 mm, Sigma 20 mm, Nikon 18-200 mm, öt akkor lesz, ha megveszem az 50 mm-est. De igen, három van 50mm alatt:-) 

 

Mellesleg, hogy ne hiába legyen itt sok feszkó amit szerencsésen előállítottam, kipróbáltam a 18-200 zoomot állványon. Indesignban rajzoltam geometriai alakzatokat, zomm nélkül, vízbe-függőbe állított vassal lefényképzetem, majd az automatius objektívkorrektur után beimportáltam Indibe, és ráhúztam az eredeti képre. 50x70 cm fehér kartonlapon tettem egyet középre, egyet a jobb felső és egyet a bal alsó sarokra. Minden kör, és derékszög volt, álllítva megpróbálom zoommal is. A Sigma 20-mmes fixel minden elmászott igaz a frontlencséje olyan mint a teknősbéka, ez várható is volt.

 

 

Megpróbálom asszonykámat 75 mmre állítva lefotózni ha visszaér, lehet hogy tényleg jó lesz. Kösz a tippet, de mentségemre legyen mondva, csak arról a metódusról hallottam, amiről írtam. 

Az 1:1,8 ca. 200 euró, ennyi belefér.

Előzmény: Soká (49840)
kürtök Creative Commons License 2017.11.22 0 0 49841

Milyen márka a 70 mmes? Nikonhoz még 75 is kerestem volna, de ahol vásárolni szoktam és lehet részletre is, ott csak 85 van. Jó lenne külsőstől is, ebben a katetóriában az eredeti annak való aki hivatásos...

Előzmény: Szabolcsi Mihály (49839)
Soká Creative Commons License 2017.11.22 0 0 49840

Azt írtad 5 objektíved van. Nehezen tudom elképzelni, hogy mind az öt 50mm alatti.

 

A fix 50/1.8 szerintem egy olyan obi, amit egyszerűen kár kihagyni. Szépen rajzol, ár/minőség arányban a legolcsóbb és ha nincs más, használható portréhoz APS-C-n. Nekem például ezen felüli tartományban csak két zoomon van (24-105/f4 70-200/f4) és nem problémázom ha ezzel portrézok, főleg az utóbbival, de nem is idegesítem magam olyan szakirodalommal, hogy ezek nem jók és mást kéne venni :)

Előzmény: kürtök (49838)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.11.21 -2 0 49839

Anno dacumal - fél évszázada - kisfilmes masinámhoz egy db. 80mm/f2,8 lencsém volt - (így kaptam ajándékba:) - éveken át nem is vettem mást, bár portréhoz azé' rövidelltem egy kicsit. Most APS-C-re többnyire 70 mm-es lencsével portrézok - az nekem tök jó.

Előzmény: kürtök (49838)
kürtök Creative Commons License 2017.11.21 0 0 49838

Igen, az is. Itt most az objektíveken megy a vita, bár én a témát tegnap este lezártam, úgy értem hogy megnéztem a 75 és a 85 mm fix obi árakat...( arról meggyőztek a fiúk, hogy a 35 mm felejtős, de csak ötvenest tudok venni maximum. Mellesleg karácsony előtt szerencsére mégsem lesz belőle semmi, van időm gyúrni egy kicsit, és megvenni a megfelelő háttereket.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (49834)
kürtök Creative Commons License 2017.11.21 0 1 49837

Ha van egy sd kártya a közeledben bárkinek, tedd bele a gépbe, nézd meg mindhárom jpeg (alap, normál, finom) beállítással mit ír ki, és ehhez lehet igazodni. Jpeg-ből általában már a 16 gigásra is elegendő fér. Ahogy a kolléga írta, a tömörítési ráta is számít, de jpeg finom beállításnál egy 20 megapixeles géppel cirka ezer fotóra számolhatsz.

Előzmény: Marcell73 (49835)
scarabaeus Creative Commons License 2017.11.21 0 1 49836

Az adott gép letölthető kézikönyvében általában van egy táblázat, hogy az adott gép által alkalmazott tömörítéssel pár példának megadott kártyára hány kép fér. Ugye, a jpeg a kép összetettségétől függően kisebb-nagyobb fájlt generál, de nagy átlagban a gyártó által idézett értéket kell nézni, a gép becsült képszámlálója is azon alapul.

Előzmény: Marcell73 (49835)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!