Keresés

Részletes keresés

bubus Creative Commons License 2004.04.29 0 0 3364
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.01 0 0 3363
...köszönöm... leglább mi legyünk itt 'békében' meg egymással...
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.01 0 0 3362
Várokozó állás felvéve. ;-)
Előzmény: Törölt nick (3360)
Qqberci Creative Commons License 2004.04.01 0 0 3361
Így van.
Előzmény: Törölt nick (3360)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.01 0 0 3360
...nem értem az indulatokat: ki kell várni, igaz-e a hír, s kész...
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.31 0 0 3359
Akkor most lassan és szájbarágosan.

Nagyon sok jó kezdeményezéssel találkoztam eddig, Vagy lett belölük valami, vagy nem. Nem szándékom kötözködni senkivel sem, de elvárom azt, hogy a tény, állitás, vagy hívatkozott hírforrás ellenörizhető legyen.
Pl. vOrOn senki, ez idáig stimmt. vOrOn elinditja magán harcát a kannibalizmus ellen, ez is stimmt, vOrOn megbeszéli ezt a ENSZ titkárával, ez is stimmelne, ha olvasoink értesülnének róla, nemcsak a vOrOntól, hanem az ENSZ valamely PR, vagy ENSZ hívatalos személyétöl, hogy ez a megbeszélés tényleg megtörtént, és nemcsak közös pisilés alkalmával, és váloban arról szólt, amiröl vOrOn nyílatkozik. Ehhez képest találok valamit a mvisz hívatalos oldalán? Vagy google-n? Már elnézést lópatkót sem.

Akkor most miért én vagyok a gaz ellen, aki kötöszködik? Hmm?!

Biztosan paranoid alkat vagyok...

Qqberci Creative Commons License 2004.03.31 0 0 3358
Ha visszaolvasol a (3349)-ig, akkor láthatod, hogy a februári MVISZ űlés után viszonylag tömören leírtam azt, amit lehetett. Kötözködés volt rá a válasz. Most is leírtam azt, amit lehetett, igaz, benne volt az a kis szurka a 20 tanuval. A válasz megint kötözködés.

Van olyan, hogy egy találkozót előre meghirdetnek, de ez általában nem a zártkörű rendezvényekre vonatkozik.

Februárban leírtam, hogy _lesz_ munkaprogramja a CSA-nak, a válasz kötözködés volt. Most ha leírom, hogy _van_ munkaprogram, akkor az lesz, merthogy nincs is kinn az interneten. Ettől persze még van, meg költségvetése is van az elvégzendő munkának és fedezet is van rá. A tegnapi szeánsz egyik lényeges eleme volt a munkaprogram és a költségvetés elfogadása.

vOrOn biztos, hogy nem volt ott, de nem azért, mert - a Te szavaiddal élve - olyan kis senki, hanem mert ha ott lett volna, akkor most nem kötözködne, hanem inkább örülne, hogy végre elkezdődött valami, ami lehet, sőt biztos, hogy nem ma vagy holnap hoz eredményt, de talán holnapután.

Előzmény: Solt (3357)
Solt Creative Commons License 2004.03.31 0 0 3357
"Az a helyzet, hogy az események előbb szoktak megtörténni és közlemény csak utána szokott lenni róluk. Nyilván fel fog kerülni a dolog a MVISZ honlapjára is, ami most épp átalakítás alatt van, annál is inkább, mert fényképeztek is."

Én találkoztam már olyan szokással is, hogy egy ilyen összejövetelt előre meghirdetnek.

"Azért voltam egy kicsit berágva, mert..."

Hidd el, fordított esetben te is joggal lennél nagyon berágva, ha az érdeklődésedre, vagy akár kétkedésedre azt kapnád válaszul, hogy 20 ember látott két másikat egy kávézóban, de te olyan kis senki vagy, hogy tutti nem voltál ott a kiválasztott 20 között.

"Akkor most még azt mondd el, kit és miért kellene feljelenteni? :-)))"

Ha belenéztél a feljelentős oldalba, akkor tudod, hogy csak akkor van esélyed oda riportolni, ha beveszitek mondjuk Majkát is. :-)))

Előzmény: Qqberci (3356)
Qqberci Creative Commons License 2004.03.31 0 0 3356
Az a helyzet, hogy az események előbb szoktak megtörténni és közlemény csak utána szokott lenni róluk. Nyilván fel fog kerülni a dolog a MVISZ honlapjára is, ami most épp átalakítás alatt van, annál is inkább, mert fényképeztek is. Az tény, hogy a TV nem volt kinn közvetíteni,k de attól még ez esemény volt. Azért voltam egy kicsit berágva, mert (3347)-ben vOrOn pusztán azért kétségbe vont egy friss (aznap délutáni, a MVISZ kibővített elnökségi értekezletéről származó) információt, mert az interneten még nem találta nyomát.

Tegnap délután volt a MVISZ első idei közgyűlése a Parlament Kávézó Rendezvénytermében, ott történtek bizonyos dolgok amik szerintem hasznosak lehetnek a SW-felhasználók számára. Szó nincs tehát arról, hogy Sebők és Dankovics összefutottak a büfében, hanem Sebők meghívottja volt a MVISZ közgyűlésnek és Dankovics mint a CSA vezetője hívta meg. Nem értem, hogy ezt miért kell azonnal kétségbevonni.

Akkor most még azt mondd el, kit és miért kellene feljelenteni? :-)))

Előzmény: Solt (3354)
Ramius Creative Commons License 2004.03.31 0 0 3355
Nono!

Nézzük ezt egy kicsit árnyaltabban!!

Ugyebár arról szó sem volt, hogy felmentenek?!?!

Hanem arról, hogy eltekintenek a büntetéstől...

Mert a kettő bizony nem ugyanaz!!!

Ha ugyanis felmentenek, akkor automatikusan nem kell fizetned, ellenkező esetben viszont igen. Függetlenül attól, hogy kapsz-e büntetést!!

Előzmény: G.C. IceTea (3314)
Solt Creative Commons License 2004.03.31 0 0 3354
Most én sem értelek.
Teljes normálisan meg lett kérdezve, hogy erről hol lehet bővebben olvasni, erre te lekezelően azzal jössz, hogy bibi, 20 ember látta egymás mellett Dankovicsot és Sebőköt a büfében (!).
Én virtuálisan ismerlek, és tisztellek, biztos vagyok benne, hogy úgy van, ahogy írod, de ha visszaolvasod az itt leírtakat, akkor neked is be kell látnod, hogy kivülről nézve ez inkább emlékeztet egy gyenge-közepes álhírre.
Az informatikusok krémje által létrehozott szoftverhasználói érdekvédelmet felvállaló komoly szervezet legalább egy közleményt megérne a mvisz.hu-n. Persze biztos még csak alakulgat a dolog, de addig amig legalább egy közlemény nem jön ki, addig ez csak egy ötlet, maximum gittegylet.
Amit eddig írtál annak inkább itt lenne helye (de a szereplők szerény ismertsége miatt talán itt sem): velvet.hu/feljelento
Előzmény: Qqberci (3353)
Qqberci Creative Commons License 2004.03.30 0 0 3353
ENSZ határozat ne legyen belőle?
Előzmény: Törölt nick (3352)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.30 0 0 3352
Melyik résszel legyek elégedett?

Dankovics Viktor - informatikai igazgatóhelyettes EGIS Gyógyszergyár Rt.-nél.

Sebők Erzsébet, a BSA főtitkára.

Idáig stimmt, a többi, hogy csoportos pisilés, kávézás közben ki, mit, kinek igért, addig amig nincs rola hivatalos nyílatkozat, tudod mit ér.

Magyarország - politikusok, és az igéretek országa.

Majd ha az index.hu, netert.hu is leközli, akkor leszek valamennyire elégedett, amennyiben életképes is lesz a dolog, akkor boldog. Ilyen egyszerü.

Előzmény: Qqberci (3351)
Qqberci Creative Commons License 2004.03.30 0 0 3351
Ma délután találkozott Sebők Erzésbet, a BSA főtitkára Dankovics Viktorral, a CSA vezetőjével a Parlament KV-zóban. Van még vagy 20 tanu, a VISZ tagjai. Te nem voltál ott. Elégedett vagy?
Előzmény: Törölt nick (3350)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.26 0 0 3350
Esetleg valami normálisabb válasz? Hivatkozás?

Amugy Öregezd otthon a szüleidet, rokonaidat.

Előzmény: Qqberci (3349)
Qqberci Creative Commons License 2004.02.26 0 0 3349
Jól van, Öreg, okos vagy. A Föld meg lapos és négy teknősbéka tartja a hátán.

milyen jógi személynek?

Jelentem, jógi nincs a csapatban...

Előzmény: Törölt nick (3348)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.25 0 0 3348
Szervusz Qqberci!

> Megalakult a CSA, a Customers' Software Alliance.

Ezt írtad korábban. Nyoma ennek a megalakulásnak csak van? Bejegyzés vagy valami hívatalos ókírat? Mert nemes a szándék, de ha csak elgondolás szintjén van...

> Nem kacsa, március végére fog öszeállni a véglegesnek tekinthető munkaprogram

Értem, szóval még nincs _kész_ program.

> ... így most más adja a jogi háttérszolgáltatást.

Kinek? Mármint milyen jógi személynek?

Itt nem találtam semmit, ami erre utalna: Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetsége.

Előzmény: Qqberci (3346)
rali Creative Commons License 2004.02.25 0 0 3347
Esetleg juthat nekem is valami feladat?
Előzmény: Qqberci (3346)
Qqberci Creative Commons License 2004.02.25 0 0 3346
Nem kacsa, március végére fog öszeállni a véglegesnek tekinthető munkaprogram. Amint több információm lesz, közkinccsé fogom tenni. A CSA megkereste a Köves & Clifford ügyvédi irodát és ajánlatot kért a jogi támogatásra, de a BSA-val hagyományosan jó viszonyban lévő cég keményen nyolcjegyű számmal leírható árajánlata inkább tréfának volt tekinthető, így most más adja a jogi háttérszolgáltatást.
Előzmény: Törölt nick (3344)
Degeczi Creative Commons License 2004.02.24 0 0 3345
a csa.hu-t sajnos már rég bejegyezte vki más, igaz, úgy tűnik csak levelezésre használja
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.24 0 0 3344
URL?

Nagyon kacsának néz ki.

Előzmény: Qqberci (3341)
pucogi Creative Commons License 2004.02.24 0 0 3343
Hol lehet belépni? :-))
Előzmény: Qqberci (3341)
rali Creative Commons License 2004.02.24 0 0 3342
Hurrá!Isten éltesse a kezdeményezést!
Előzmény: Qqberci (3341)
Qqberci Creative Commons License 2004.02.24 0 0 3341
Megalakult a CSA, a Customers' Software Alliance.

A VISZ (Vezető Informatikusok Szövetsége) támogatásával működik és többek között azt kívánja elérni, hogy a szerzői jogot érintő cselekmények elbírálása a BTK-bál kerüljön át a PTK-ba valamint a SW-szállítók legyenek kötelezve a magyar jog szerinti garanciális és terjesztési előírások betartására. A CSA-nak nem célja a szerzői jog megsértésének pártolása, viszont szükségesnek tartja azt, hogy a szabályozások ugyanolyan szigorral érvényesüljenek a SW-szállítókkal szemben is.

G.C. IceTea Creative Commons License 2004.02.08 0 0 3340
No megjött a csekk. Be kell fizetnem 160.000 Ft perköltséget. Nem tudom fellebbezni, szóval megszívattak azzal a dumával, hogy nekem ez semmibe sem kerül. Most már kicsit sajnálom, hogy nem ügyvéddel mentem. Főleg az a vicc, hogy én sosem írtam cd-t, sosem volt cd írom. Volt 150 cd-m amit lefoglaltak, és elvitték a winyómat. Épphogy kitudom fizetni, hisz közel 2 éve munkanélkül vagyok. A poén az, hogy a rendőrségi szakértő aki kint volt (én nem voltam otthon!!!) kb. 2 óráig szenvedett, hogy bekapcsolja a gépemet. (AT-s ház volt ATX-re átalakítva). Ilyen ember dolgozik, én meg nem. Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy a paksi ügybe (én ebbe voltam) a fő gyanúsított mit kapott. Érdekes hely ez a Magyarország…
bubus Creative Commons License 2004.01.31 0 0 3339
bubus Creative Commons License 2004.01.31 0 0 3338
Az adatvédelmi ombucmanó ugrott a témára és vizsgálta az ügyet.

PinaBubus

Előzmény: Gerenda (3329)
szako Creative Commons License 2004.01.31 0 0 3337
Vajon ugyanez érvényes a video-fájlokra (kvázi a filmekre)?
Elm Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3336
Bocs, igaz, a zene magancelra hasznalhato. Ezt elfeledtem.
Előzmény: Degeczi (3332)
mcwatt Creative Commons License 2004.01.30 0 0 3335
Értem - köszönöm a választ.
Előzmény: Degeczi (3334)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!