Keresés

Részletes keresés

Kevin Creative Commons License 2010.11.08 0 0 9290

Nekem nem azzal van bajom, hogy ők kapnak, mert én is szeretnék vidéken is kulturált körülmények között meccset nézni.

 

Hanem azzal, hogy a többiek miért nem. Pl. a Fradi miért nem?

Előzmény: Törölt nick (9289)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9287

A kolléga úr nagyon pontos válaszához nincs mit hozzátenni, kiváló összefoglaló.

 

Még annyit tennék hozzá, hogy Zentaira, ha jól emlékszem, egy zsidó megölését tudták (?) rábizonyítani (itt lehet, hogy az ismereteim nem megfelelőek), nálam ez max. aljas indokból elkövetett emberölés, az meg rég elévült.

Előzmény: Törölt nick (9286)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.04 0 0 9286

Az emberiség elleni bűncselekmények megítélésének két két alapja van: a II. VH után kötött nemzetközi jogon alapuló szerződéses kötelezettségvállalások és az AB 53/1993. sz. határozata. Az utóbbi mondja ki, hogy a nemzetközi szokásjogot ezen kérdés esetében jogforrásként kell kezelni.

 

Az ügyészi indoklás szerint: "a feljelentésben megjelölt cselekmények nem minősíthetők a vonatkozó nemzetközi dokumentumok szerint emberiség elleni bűntettnek, így a feljelentett személyek nemzetközi szokásjog alapján történő felelősségre vonására nincs lehetőség"

 

A keresetben "különösen politikai okból üldözés, emberölés és más embertelen cselekedetek miatt" alapozták az emberiség elleni bcs-re való hivatkozást.

 

Az ügyészség szerint Biszku tette nem emberiség elleni bcs. (Álláspontjuk szerint nem sorolható be sem a béke elleni sem a háborús bűncselekmények közé. Ugyanis a BTK XI. fejezete ezeket tekinti emberiség elleni bcs-nek.) A "történeti tényállásban" leírtak nem merítik ki a  háborús uszítás, tiltott toborzás, népirtás, apartheid  sem a háborús fosztogatás, bűnös hadviselés, tiltott fegyver alkalmazása, harctéri fosztogatás, fegyverszünet megszegése, hadikövet elleni erőszak, illetve visszaélés vöröskereszttel bűncselekmények törvényi tényállásában foglaltakat.

 

Egy dologban el lehet gondolkodni (kérdés, hogy ezt megtették-e) ez pedig a BTK 158. §-ban szabályzott polgári lakosság elleni erőszak. 

 

E szerint az aki hadmûveleti vagy megszállt területen polgári személlyel vagy hadifogollyal szemben erõszakot alkalmaz, embertelen bánásmódot tanúsít vagy hatalmával más módon súlyosan visszaél, amennyiben súlyosabb bûncselekmény nem valósul meg, bûntettet követ el, és öt évtõl tíz évig terjedõ szabadságvesztéssel büntetendõ.

 

Kérdés az mennyire lehet érvelni azzal, hogy Magyarország megszállt terület volt, ugyanis formálisan ugye önálló független állam voltunk. Ha és amennyiben megállapítható az, hogy nem szuverén államként funkcionáltunk akkor elő lehet húzni a 158 § (3) bekezdését.

 

E szakasz (3) bek szerint  "E § alkalmazásában embertelen bánásmód különösen...b) a polgári lakosság és a hadifoglyok megfosztása attól a joguktól, hogy szabályos és pártatlan eljárásban ítélkezzenek felettük. "

 

Itt lehetne fogást találni szerintem a nyomozás elutasítása elleni panaszban. Már ha lesz ilyen.

 

Előzmény: Törölt nick (9283)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.11.03 0 0 9285
az egyiket zsidók ellen követték el, a másikat "csak" magyarok ellen
ennyi
a szokásos kettős mérce
Előzmény: Törölt nick (9283)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.10.30 0 0 9282
"Más társadalmi-politikai berendezkedés"

Na, pont ezért lehet de nem érdemes párhuzamot állítani. Not even the same ballgame. :)

De végülis mindegy, hiába ráncigálunk elő bármilyen példákat vagy párhuzamokat, te úgy gondolod, hogy teljesen helyes amit és ahogyan tesznek és ez az út vezet a kollektív üdvözüléshez, én pedig úgy gondolom, hogy nagyon messze van ez attól, ami a legjobb lenne itt mindenkinek, hosszú távon. Viszont az a faramuci helyzet, hogy én is annak drukkolok, hogy neked legyen igazad. Csak hinni nem tudok benne.

Érdekes pl őt olvasni, sok mindent lehet róla mondani de azt nem, hogy bármilyen formában szemben állna a jobboldallal:
http://torokgaborelemez.blog.hu/
Előzmény: Törölt nick (9281)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.30 0 0 9281
Nem hasonlítottam. Párhuzamot vontam. Más társadalmi-politikai berendezkedés tudom, de párhuzam állításra tökéletes.
Előzmény: _spyglass_ (9271)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.10.29 0 0 9280
Én azon röhögök, hogy mintha átaludta volna az államfő váltást. Mit duzzog Sólyomnak? Orvosi eset, még mindig...
Előzmény: Csülkös Pantani (9279)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.10.29 0 0 9279
Gyurcsány Ferenc szerint Sólyom László köztársasági elnökként a demokratikus normákra és az erkölcsre hivatkozva rendszeresen támadta őt és kormányát. A volt államfőnek címzett nyílt levélben azt írta, hogy ha Sólyom fellépése valóban elvi álláspontból fakadt, akkor most, amikor a kormányzó párt "sárba tiporja a jogállamiság alapértékeit, ugyanúgy meg kellene szólalnia.


beszartok, hogy ez a bohóc dumál még mindig!!!

http://index.hu/belfold/2010/10/29/solyomot_provokalja_levelben_gyurcsany/
Pac Creative Commons License 2010.10.29 0 0 9278
Egyes indián törzsek valóban üzemeltetnek kaszinókat, de ez mióta kárpótlás?

Ennyi erővel az is kárpótlás, ha Weisz néni unokája bankot alapít.
Előzmény: Csülkös Pantani (9277)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9277
volt valami okosság nekik a kaszinókkal is
Előzmény: Pac (9275)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9276
Biztos valami durva peyote-ot rágcsáltál amikor a törzsfőnököd kiosztotta a lét, így jártál. :)
Előzmény: Pac (9275)
Pac Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9275
Az indiánok több százmilliárd dolláros kárpótlást kaptak?

Nagyon le vagyok maradva, erről most hallok először.
Előzmény: Kevin (9272)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9274
leszophatnak
Előzmény: Kevin (9272)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9273
Ez nyilván szárnyakat fog adni folyamatnak. :)
Előzmény: Kevin (9272)
Kevin Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9272
Ezt meg csak úgy a zsidó - nem zsidó megbékélés érdekében:

'A magyaroknak a vérükben volt a gyűlölet'
_spyglass_ Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9271
Ha az odaát az usa akkor egyrészt szerintem ne hasonlítsuk magunkat velük, mert semmi alapja nincs. Ők világméretű mutyiban utaznak, ha kell gyártanak hozzá bármit, szó szerint bármit. Ha az érdekük azt kívánja előbb-utóbb földönkívűli támadás is lesz.
Másrészt a hideg kiráz a gondolattól, hogy egy olyan berendezkedés és társadalom vegyen körül, mint az amerikai.

Szerintem ha valakinek nincs vaj a füle akkor nem kell magát pl a médiában mindenhol bebetonoznia. Ha meg van győzödve róla, hogy jó amit csinál akkor tudja kezelni a kritikát. A kritikát gyökerestül kiírtani diktatórikus motívum.
Előzmény: Törölt nick (9268)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9270

Annyit, hogy remélem odafigyelnek legközelebb és nem követnek el ilyen jogtechnikai hibát.

Előzmény: Törölt nick (9264)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9269

Az alkotmányos jogrend és a demokrácia felkent bajnokaként nem Viktor pózol szerintem.

 

Amúgy nekem nincs ellenemre az AB regulázása, mert ha játszunk egy kicsit a gondolattal, akkor oda jutunk, hogy ő az alkotmányosság őre. Ne tévesszen szerepet és ne lépjen elő kvázi jogalkotói szerepkörbe.

 

 

Előzmény: Törölt nick (9265)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9268

Rátapintottál a lényegre. Azt a hibát még egyszer nem akarják elkövetni, amit anno 1998-és 2002 közt. Akkor nem nyúltak olyan sarökkövekhez, amihez kellett volna. Azt hitték, hoyg az Isten adta nép majd akceptálja, hogy jobban él, mint a szocik alatt. Hát nem tette.

 

Most a kétharmad birtokában bebiztosítja pozícióit a médiában, az államigazgatásban, miegymásban. Kiszorítja az előző klientúra embereit. Bizalmi helyekre saját bizalmi embereit teszi. Nincs ebben semmi meglepő.

 

Júeszében is ez van egy demokrata-republikánus váltásnál. Repül az utolsó takarító nő is a Vájthauzból. Parlamenti váltógazdaság vagy mi.

 

Amúgy ha már alkotmányosság. Odaát a nagy nemzetbiztonsági törvény hatására a magánélet szentségét alapjaiban sértő rendszer épült ki mégsem sír senki az alkotmányosság haláláról.

Előzmény: _spyglass_ (9267)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9267
Viktor nem hülye, ez tény. De 2002-ben kapott egy akkora sallert, amitől azóta is kóvályog és önmaga árnyéka. És pont leszarom az _ő_ érdeke mit kíván. Ő Magyarországnak az érdekében cselekdjen, bassza meg.

Amúgy fingjuk nincs mit csinálnak, egy árva konkrétumot nem tudnak kinyögni mégis hogyan és milyen változásokat várnak az új adójogszabályoktól, hogyan változik majd a foglalkoztatottság, mitől élénkük így a gazdaság. Semmi. Arra nem voltak képesek, hogy kitalálják hogyan fogják kompenzálni a magánpénztári tagokat. Ad-hoc szinte minden intézkedésük sajnos, még a legnagyobb horderejűek is. Pedig sok évük volt kitalálni a tutit, úgy kompletten. És esetleg a legbetegebb szent teheneket is rendbe tehetnék, mondjuk egészségbiztosítás, önkormányzatok, stb.... Szimbolikus erőpolitizálás helyett.
Előzmény: Törölt nick (9261)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9266
Egyébként emlékszem, az ogy választás előtt micsoda hőbörgés ment meg főleg röhögés a "dilettáns Jobbikra", hogy képzelik a multik megadóztatását, mindegyik ki fog vonulni, mi lesz a GDP-vel, te JÓ ÉG!

Most mintha milyen csöndben lennének az akkori okosok, most, amikor olyan ügyesen lenyúlta ezt az ötletet a fidesz és végre is hajtotta.
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9265
Pont mostanában beszéltem két csont fideszes ismerőssel. Mind a kettő totál ki volt akadva ezen a lépésen is, meg a magánynugdíj-pénztáras húzáson is. Mondjuk jogász mind a kettő, tehát lehet, hogy van hozzá érzékük.

Te meg akkor óbégassál meg "zsidó rinyálás"-ozzál akkor, de nem érted, hogy mi a baj ezzel.

CoS, pontosan így van, nem lehet szűzen baszni. Tehát nem lehet magunkat az alkotmányos jogrend és a demokrácia felkent bajnokainak hirdetni, és közben ilyen húzásokat meglépni.
Előzmény: Csülkös Pantani (9263)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9264
Ez mit változtat azon, amit a fidesz csinál?
Előzmény: Törölt nick (9262)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9263
jajj, ne kezd már te is ezt a zsidó rinyálását
egy heteró, szittya férfi emberhez nem méltó

el kell vonni a sok faszszopó kamu végkielégítést
ha ehhez meg kell nyirbálni az AB jogkörét LESZAROM

nem túl elegáns, de hatásos!
és ha megkérdezel 100 embert 75% biztos támogatja
Előzmény: Törölt nick (9260)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9262

Nem amblok a 98%-ra mondta a taláros testület ki az alkotmányellenességet, hanem arra, hogy nem lehet rosszhiszeműnek tekinteni a törvény által garantált végkielégítést.

 

Csak csendben szólnék...

Előzmény: Törölt nick (9260)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9261

Sokkal jobban tudja Viktor, mit miért tesz, mint mi azt sokan gondolnánk.

Nem hülye gyerek. Céltudatos és ha érdeke úgy kívánja konfrontálódik. Bárkivel.

Amúgy nem lehet egyszerre dugni és szűznek is maradni ebben a játszmában.

 

Előzmény: _spyglass_ (9258)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.28 0 0 9260
Az ne zavarjon, hogy az AB EGYHANGÚ döntést hozott, a fidesz által delegáltak is támogatták, még Stumpf is!

Nem arról van itt szó, hogy ne lehetne egyetérteni a 98%-os különadóval, hanem arról, hogy az alkotmányos berendezkedés alapjait bontogatja le épp a csodás fidesz-kdnp kormány.
Előzmény: Csülkös Pantani (9255)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9259
az első dolgom lett volna ezt a törvényt meghozni
az első 10 napban
és nem októberben
Előzmény: _spyglass_ (9258)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9258
Addig szent tehén meg elvtársak megsarcolása ameddig valamelyikőtök véletlenül nem kerül bele egy olyan brigádba, amire visszamenőleg kivetnek akármilyen adót. Merthogy az AB-nek nagyjából ennyi baja volt vele. Az az AB, amit részben ők raktak össze ráadásul. Ahhoz, hogy ez a testület beszóljon nekik azért valszeg már tényleg valami orbitális baromságot sikerült kisütni.

Nálam jobban kevesen rühellik a tavasszal leköszönt bagázst és a haverjaikat és a szavazataimat is mindig ennek megfelelően helyeztem el de amibe most a Fidesz kezdett az agyatlanság és kurvára nem tudja senki, még maga Viktor sem, hogy hova vezet. Vakrepülés. Ha rosszul sül el akkor nem ő fogja megszívni, hanem mi, ebben biztos lehet mindenki.

Ezeket a történéseket egy mantrás kézlegyintéssel elintézni szerintem nagy hiba és naívitás.
De ugyanúgy ahogy annak is drukkolok, hogy legyen igaza az Üllői129-nek Juniorral kapcsolatban (leigazolás előtt: óriási tehetség, a jövő játékosa), annak is drukkolok, hogy nektek legyen igazatok és csak a mainstream média károgása legyen a mostani haraszt zörgés, aztán majd jöjjön a kánaán.
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.27 0 0 9257

A fiúk hozzányúlnak a szent tehenekhez.

Be is indul a mantra a fősodorvonalú médiában.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!