Keresés

Részletes keresés

Arimanius Creative Commons License 2009.04.12 0 0 442
Sziasztok!

Tehát még egy rövid időre visszatérve A Kultúra hetére ...lényegében akkor az adott időszakra Roma Pass helyett elég pl CIS-t venni? Ha a főbb látnivalókat szeretnéd körbenézni pl.:Forum Romanum,Palatino,Capitolium Museum,Colosseum egyéb állami múzeum.

Melyiket javasoljátok?

Jól értelmeztem hogy a 16 eurós CIS jó például ha Tivoliba ( Villa D'Este, Villa Adriana ) akarok kibuszozni illetve vonattal kimenni?

Ha jól tudom Róma "szülinapja" április 21 ez munkaszüneti nap vagy csak több rendezvény van Rómában ekkor?

Üdv!
R2R Creative Commons License 2009.04.11 0 0 441
Szuper! Ezt is felírjuk! Köszi neked is!
Előzmény: aldilá (440)
aldilá Creative Commons License 2009.04.11 0 0 440

Szerintem Fiumicinòban nem lehetetlen sutkèrezni ès megmàrtòzni. Az Isola Sacràn a Tevere kèt àga kozott hùzodik a Lungomare della Salute. Van homok, meg vìz - lagùnàcskàk. A muholdas tèrkèpen is làthatò. Persze Ostia nyàron nagyon profi. En jobban kedvelem nàla Nettuno vàroskàt 60 km-re Ròmàtòl, strandok is vannak, bàjos sikàtoros òvàrosa is. Ide a Terminibol òrànkènt vannak vonatok.

 

Amùgy Ostiàbòl a Lido Centro àllomàs elol nagyon jò a kozlekedès a fiumicinòi reptèrre a Cotral buszjàrataival:

 

http://www.cotralspa.it/PDF_Orari_Comune/Roma.pdf

 

Az 50. oldalon van az idevàgò menetrend.

Frajti Creative Commons License 2009.04.11 0 0 439
akkor nem találkozunk :(:)
Előzmény: Catella (438)
Catella Creative Commons License 2009.04.11 0 0 438
:) Júli 7-15
Előzmény: Frajti (435)
Frajti Creative Commons License 2009.04.11 0 0 437
Megvan minden repjegyünk!! :)))

Catella! Te pontosan mikor leszel kint?
Frajti Creative Commons License 2009.04.11 0 0 436
gyere! :)
Előzmény: R2R (433)
Frajti Creative Commons License 2009.04.11 0 0 435
ennyire átlátszó vagyok? :(

:))
Előzmény: Catella (434)
Catella Creative Commons License 2009.04.11 0 0 434
1 napos kör lesz? Hiányzik a mangó fagyi?:)
Előzmény: Frajti (424)
R2R Creative Commons License 2009.04.11 0 0 433
Tudom ;)

láttam képen :)

Csini!

Tényleg el kéne utaznom már 16.-án ;)
Előzmény: Catella (432)
Catella Creative Commons License 2009.04.11 0 0 432
Azt meg honnan tudod, hogy szöszi?:)
Előzmény: R2R (422)
Frajti Creative Commons License 2009.04.11 0 0 430
Azért ez jó hosszú út így. : ): (

viszont csak 22:35 tájt száll fel a gép, úgyhogy ráér az ember kiérni tényleg. Még a végén én is meggyőzöm kedves utitársamat jó idő esetén pancsoljunk : D
Előzmény: Catella (426)
Frajti Creative Commons License 2009.04.11 0 0 429
akkor gyere 16-án is.:)
Előzmény: R2R (425)
R2R Creative Commons License 2009.04.11 0 0 428
ja, most értelmeztem a végét is ;) tante grazie
Előzmény: R2R (427)
R2R Creative Commons License 2009.04.11 0 0 427
zsír. vissza nem érdekes, este jövünk haza ;)
Előzmény: Catella (426)
Catella Creative Commons License 2009.04.11 0 0 426

Ha oda akartok menni, akkor Ciampinon busz, elvisz a metro végállomásra (piros, Anagnina), Terminin átszáll a kék metróra (Laurentina irányba) Piramide megállóban leszállsz, és átsétálsz (100m) a "HÉV"-hez, aminek a végállomása Lido di Ostia.

Minden jegy 1€, de vegyél napijegyet, az 4€.

Visszafelé a HÉV végállomásától 400m az Ostiense vasútállomás, az FR1-el kijutsz FCO-ra, 5,50-ért.

Előzmény: R2R (425)
R2R Creative Commons License 2009.04.11 0 0 425
ja. nekem jó lett volna 16is, de nem egyedül megyek.

kicsit délre van a várostól lido di ostia nevű hely, azt néztem ki.
Előzmény: Frajti (424)
Frajti Creative Commons License 2009.04.11 0 0 424
te mész júni 17én?

mi 16án, már csak a bgy-cia repjegy hiányzik :)
:(

fiumicinonál egyébként nem tudok fürdési lehetőségről, strandról. tudom, hogy elvben közelebb van a reptér, de én nem találtam módot az egyszerű kijutásra oda.. :/
Taxi elvben 40€ körül biztos lesz...
Előzmény: R2R (422)
Frajti Creative Commons License 2009.04.11 0 0 423
:))))))))))))))))
Előzmény: R2R (422)
R2R Creative Commons License 2009.04.11 0 0 422
Üdv!

Egy helyes szöszi lányka ide irányított a kérdésemmel;)

Roma szakértőknek:
CIA-ról hogy jutok át FCO-ra ill. Fiumicino városba legegyszerűbben? (taxi is lehet, ha valaki tudja az árát)

Azon agyaltam, jún közepén dög meleg lesz, millióan lesznek Rómában, lehet hogy kimegyek a tengerhez hempergni, oszt' citytour meg majd ősszel lészen :):)
Frajti Creative Commons License 2009.04.10 0 0 421
Előzmény: Frajti (420)
Frajti Creative Commons License 2009.04.10 0 0 420
Legjobb tudomásom szerint nem jelent meg a Róma magyarul.

http://utikonyv.eu/shop_artdet.php?shop_id=2218&cikk=terkep_929248
Előzmény: rummutt (419)
rummutt Creative Commons License 2009.04.10 0 0 419
Sziasztok!

Tudna valaki segiteni, hogy hol talalom meg a Lonely Planet utikonyv sorozat Romarol szolo reszet, lehetoleg magyar nyelven, de akar angolul is erdekel. Ha megvan valakinek es ugy gondolja, hogy esetleg eladna, akkor itt egy vevo ra! Majus kozepen utazom, addig jo lenne beszereznem. Koszi a segitsget! Udv
Frajti Creative Commons License 2009.04.10 0 0 418
csak mert itt a kilátásokról beszéltél, és kimaradt. pedig az csúcs. :)
Előzmény: sz.u.sz.u. (417)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.04.10 0 0 417

nem, mert még ott is hatalmas sor volt :-)

és már nagyon komoly izomlázzal küzdöttünk a negyedik napra. Ha kicsit is megálltunk és újra el kellett indulni, azt hittem ott halok meg.  :-)

És a hatodikon laktunk, no lift. A földrengéskor komolyan megijedtünk, hogy ,egint le kell menni gyorsan a lépcsőn...

na jó, ezek csak kifogások, de ha visszamegyek, nem hagyom ki! ;-)

Előzmény: Frajti (416)
Frajti Creative Commons License 2009.04.10 0 0 416
szt péter bazilika kupolájába nem másztatok fel?
Előzmény: sz.u.sz.u. (415)
sz.u.sz.u. Creative Commons License 2009.04.10 0 0 415

Sziasztok, ígértem a beszámolót, íme!

1 órát késett a Wizz, de legalább odaértünk :-)

Végül úgy döntöttünk, hogy az utolsó napra hagyjuk a Vatikánt és egyáltalán nem bántuk meg a döntést. Mivel a Termininél laktunk, az első nap a Colosseumig lesétáltunk és megnéztük még a Forum Romanumot és a Palatinus dombot is. Nekem ez a nap tetszett a legjobban de lehet hogy csak korgó gyomorral kutattunk ebéd után. Este még elmentünk megnézni a Trevi-kutat és a Pantheont is. A Trevi-kút gyönyörű éjjel!

Szombaton az Angyalvárat néztük meg és ezzel ellőttük a két ingyenes belépést az rp-vel. Megnéztük nappal is a Pantheont, ami a legszebb épület volt, amit láttam! Legalábbis számomra. A Trevi-kutat nappal is meglátogattuk, de azt nem ajánlom senkinek, mozdulni nem lehetett a tömegtől! Oda kora reggel érdemes talán menni...

Te jó ég, összefolynak a napok annyi minden látnivaló volt! Ööööööööööö......... Vasárnap sajnos nem jutottunk be a Galeria Borghese-be, de cserébe bejártuk a parkot és még olyan kis furikát is béreltünk, amivel bringáztunk egy órát!  kis csónakázó tó nagyon szép, mindenkinek ajánlom hogy nézze meg! A Piazza del Popolo-ról elsétáltunk a Spanyol lépcsőhöz, ahol rengetegen voltak. A Via Condottin megnéztük a sok luxucikkeket áruló boltokat, micsoda alakok mászkáltak arra! :-)

A Santa Maria del Popolo-ba is bementünk, a Santa Maria Maggiore mellett laktunk, így természetesen azt sem hagytuk ki!

Éjjel visszamentünk a Pincio-ra, nekem az volt a TOP1 kilátás, pedig voltunk az Angyalvárban, Vatikánban, Spanyol lépcsőn is. Ezek mind gyönyörű kilátást adnak!

 Láttuk az igazság száját, az pici csalódás volt, mert el volt kerítve, nem lehet közelről megnézni és a szája olyan kicsi, hogy sztm be sem fér az ember keze. Kimentünk a pici kis szigetre is, van ott egy jó fagyizó és lógattuk mi is a lábunkat, az emberek, mint a verebek, ültek sorban a Tevere partján csodás napsütés volt!

A Piazza Navona-n ettünk többször is, éjjel is visszanéztünk oda.

Haza csak este 10-kor indult a gép, aznap reggel elmentünk a Vatikánba, a Szt Péter Bazilikánál körben állt a sor a téren, de fél óra alatt bejutottunk. A Vatikáni Múzeumnál ugyanekkora sor, de az is hamar lepörög, nem kell megijedni. Ezt semmiképp nem szabad kihagyni, benn rengeteg múzeum, és persze a Sixtus-kápolna, ahol sajnos nem lehetett fotózni.  :-(

Rengeteg élmény, remélem visszajutok még egyszer, bedobtunk pénzt a Trevi-kútbam biztos ami biztos :-) Sajnos kimaradt a Janiculum a déli harangszóval, az Ostia Antica, a GAleria Borghese,stb... Vissza KELL mennem! :-)

csilla.kardos Creative Commons License 2009.04.10 0 0 414
Én elküldtem még az út előtt. Beleírtam a időpontot, a foglalási számot és a szabályzat ide vonatkozó részét. Kértem, hogy tájékoztassanak az ügyintézés módjáról.
Előzmény: pier11 (413)
pier11 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 413
Köszi a tájékoztatást, de mi legyen a mélben?? Ezt még most, utazás előtt kell elküldeni?
Előzmény: csilla.kardos (412)
csilla.kardos Creative Commons License 2009.04.09 0 0 412

Szia!

 

Egy faxot kellett küldeni (foglalási számmal) a 777-9444 számra vagy e-mailt a customerrelations@wizzair.hu-ra akkor foglalkoznak az ügyünkkel.

 

Ezt te is mindenképp intézd el!

Előzmény: pier11 (411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!