Keresés

Részletes keresés

Csülkös pacal Creative Commons License 2011.01.25 0 0 9884

pedig pontosan ezt teszik, amit írsz

ha tetszik, ha nem

faszszopó banda ez is

nem kicsit nagyon

 

Előzmény: Törölt nick (9868)
Csülkös pacal Creative Commons License 2011.01.25 0 0 9883

ez lesz az első, amit a következő kormány visszamenőleg meg fog változtatni

a törpe dózsás kurva anyját jut eszembe

Előzmény: Törölt nick (9866)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 9882

Ha viszont maradsz, akkor 20 év munkaviszonyod "termését" 2 év alatt feléled majd, ha a jelenlegi szabályok maradnak.

Ha nyernek is a szoclibek 3, 7, vagy 11 év múlva akkor sem fognak tudni (ha egyáltalán majd akarnak) annyi pénzt visszapumpálni, hogy jó legyen a jelenlegi 40-es korosztálynak.

 

Előzmény: Törölt nick (9877)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 9881

Újabb londoni elemzőház csatlakozott azokhoz a külföldi piaci szakértőkhöz, akik optimistán várják a kormány által februárra ígért reformprogramot. A BNP Paribas közgazdászai korábban még kételkedtek a csomag jelentőségében, ám a napokban kiderült részletek meggyőzték őket. Megítélésük szerint a kilátásba helyezett intézkedések strukturálisan javíthatják a magyar államháztartást, jelentősen mérsékelnék a fiskális kockázatokat és még a hitelminősítők részéről is pozitív reakciókat válthatnak ki. Az elemzők ebben a helyzetben a magyar csődkockázati mutató (5 éves CDS-felár) esésére játszó kereskedési ötletet javasolnak, vagyis az ország megítélésének javulását vetítik előre.

http://www.portfolio.hu/gazdasag/meglepo_fordulat_dicseretet_kapott_londonbol_a_kormany.144516.html

_spyglass_ Creative Commons License 2011.01.24 0 0 9880

Nekem a viszonynak a fele van meg, az összegnél viszont jóval több.

Ezzel mit lehet kezdeni?

Előzmény: Törölt nick (9877)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 9878

Igaz, nem tudom, hogy meg van-e legalább 20 év munkaviszonyod és legalább 3 millád (a manyup számlán).

 

Egyik sincs meg. Csak 2003-ban kezdtem dolgozni.

Előzmény: Törölt nick (9877)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 9876

Ennyi.

Előzmény: Total (9875)
Total Creative Commons License 2011.01.24 0 0 9875

Persze, hogy össze fog omlani a 5-10 éven belül a nyugdíjrendszer. A baj csupán az, hogy pont ez a rendszer fog összeomlani amit most megtartottak és körbeöntöttek betonnal! Érted, a szarból a kurva szar felé mozdultunk el. És ennek egy oka volt, köllött a manyup-nál felhalmozódott zseton. 

Előzmény: Törölt nick (9868)
Kevin Creative Commons License 2011.01.24 0 0 9873

"Magyarul a munkáltatód épp úgy befizeti az államkasszába a bruttó béred 24%-át nyugdíjADÓként, mint az állami rendszerbe visszalépetteknek, csak nekik beleszámítják a nyugdíjukba, neked meg nem."

 

Egy nálunk magasabb demokrácia szinten lévő országban - Észak Korea, Bangladesh, Haiti stb - kapásból alkotmányossági kérdéseket vetne fel.

Előzmény: Törölt nick (9866)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.01.24 0 0 9872

Bocs, rosszul fogalmaztam, nem a maradásra a végső indok, hanem a visszalépésre. Csak végülis ez áll formájában közelebb a maradáshoz, mert ehhez nem kell semmit sem tenni. Kicsit paradox...

 

"Úgy gondolod, hogy az apeh rá fog szállni a manyup tagokra?"

Simán el tudom képzelni, ezzel szerintem olyan fekete pontot vés be a neve mellé az aki marad, hogy sokat szívhat még vele.

És felőlem pedig ne jöjjenek, és nem azért mert találnának bármit is hanem azért mert van sokkal jobb dolgom is, mint pl. apeh vizsgálatokkal elcseszni az időmet meg az idegrendszeremet.

Előzmény: Törölt nick (9871)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9870

Én nagyon gondolkoztam. A számolgatás nem vezetett eredményre, ki tudja mi lesz itt 30 év múlva...

Nálam azt hiszem az lett a végső érv a maradásra, hogy nem hiányzik a vegzálás amit szerintem egyértelműen el fog szenvedni az a pár ezer ember aki marad, mondjuk az apeh részéről.

Pedig a 3m embertől 3e mrd alapján számolt átlag szerint valszeg benne vagyok a top 10%-ban a közösbe bedobott pénz alapján...

Előzmény: Törölt nick (9857)
sergiototta Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9869

abban szerintem is igazad van, hogy a jelenlegi nyugdíj rendszer tarthatatlaná vált, és ez nem  a fidesz hibája

de ez a megoldás, amit kitaláltak, szerintem nem megoldás, csak a problémát tolja arébb néhány évvel

 

és megint azt a réteget sz*patták meg, aki rendesen van bejelentve, aki tisztességesen adózik

Előzmény: Törölt nick (9868)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9868

Az biztos.

Egyrészt puszta úriemberkedésből az államcsőd szélére vitték az országot, amit a jelenlegi kormányzatnak kell rendbetenni. Mivel ők nem számíthatnak a "nemzetközi pénzpiac jóindulatára", így "trükkök százai" kellenek, hogy ne omoljon össze a hazai pénzpiac és ne kelljen az IMF segítő keze.

Másrészt ez az egész nyugdíj kérdés sokkal bonyorultabb. Lehet benne Orbánékat szidni. Lehet az öngondoskodás liberális szent eszméjénél leragadni. Ez azonban nem változtat azon, hogy a jelenlegi nyugdíjas réteg 5-10 éven belül egy fillért sem kapott volna, mert szimplán összeomlana az állami rendszer.

 

Valahogy nem tudom elképzelni, hogy felébrednek Viktorék és azt mondják: Te Gyuri basszunk már ki az emberekkel úgy, hogy a kommancsok hozzánk képest úriemberek legyenek. Zabráljunk be a magánpiacról 3000 milliárd tőkét az államiba. Adóztassuk jól meg az embereket. Csináljunk olyat, amit majd három év múlva is a szemünkre hányhatnak és akkor majd jól elbukjuk 2014-et.

 

"Megnyugtatlak" bőven van még olyan időzített bomba, amit az úriemberék tettek a magyar rendszerbe.

Előzmény: Törölt nick (9867)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9866

Az, hogy magán ágon a munkáltatói nyugdíjADÓ (ugye, kedves nyugdíjvédelmi biztos asszony) valóban marad 24%, csak épp nem számítják bele a nyugdíjadba, tehát nem leszel jogosult utána állami juttatásra. Magyarul a munkáltatód épp úgy befizeti az államkasszába a bruttó béred 24%-át nyugdíjADÓként, mint az állami rendszerbe visszalépetteknek, csak nekik beleszámítják a nyugdíjukba, neked meg nem.

Előzmény: Csülkös pacal (9860)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9865

muterom marad. fel ev mulva nyugdijba mehet legkesobb es fel akarja markolni a penzt ami a penztarban van.

Előzmény: Törölt nick (9857)
Csülkös pacal Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9863

én is így számolom

Előzmény: Törölt nick (9862)
Csülkös pacal Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9861
Előzmény: Törölt nick (9857)
Csülkös pacal Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9860

Te mabi!

 

Itt mi változott???

 

 

2,- 2011-től érvényes dolgok:
most aki visszamegy fizet 10%-ot az állami ágba ( munkáltató marad 24% )
         aki marad                10%-ot magán ágba    ( munkáltató marad 24% )

 

Előzmény: Törölt nick (9859)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9859

Ez a lényeg, amivel én is nagyon egyet tudok érteni (hozzátéve: méltánytalanság=zsarolás):

 

Saját véleményem, hogy méltánytalan és megbocsáthatatlan, hogy ilyen helyzetbe hozott a kormány közel 3 millio embert, akiknek már volt egy jövőbe vetett hite, egy öngondoskodási igénye. Ennek most viszlát, visszalépünk 20-25 évet és várjuk, hogy állambácsi majd mindent megold. De ezalatt az idő alatt megtanulhattuk, hogy az államnak nincs pénze, csak az amit mi összeadunk.

 

Itt viszont kimaradt az, hogy a bent maradók a 24%-ra keresztet vethetnek, igazságos állam bácsi jóvoltából. Pedig ez a legnagyobb kib...ás, ami miatt nem éri meg maradni!

 

2,- 2011-től érvényes dolgok:
most aki visszamegy fizet 10%-ot az állami ágba ( munkáltató marad 24% )
aki marad 10%-ot magán ágba ( munkáltató marad 24% )

Előzmény: Törölt nick (9856)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9858

Én nem. Egy ideig gondolkoztunk az asszonnyal, hogy egyikünk maradjon amolyan "veszteségminimalizálási" célzattal, de aztán ezt is elvetettük, mert én pl. bőven el tudom azt is képzelni, hogy egy év múlva adminisztratív módon az összes manyup-ot megfojtják, és aki akkor jön át mondjuk, annak már sokkal kedvezőtlenebbek lesznek a feltételek.

 

A jelenlegi kondíciók mellett egyszerűen felelőtlenségnek tartanám, ha maradnék.

Előzmény: Törölt nick (9857)
Pac Creative Commons License 2011.01.14 0 0 9855

Lehetséges, de az Urál mögött még volt azért pár tucat érintetlen hadosztály.

És pár millió km2, amit nem lehetett volna lendületből elfoglalni.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (9854)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2011.01.13 0 0 9854

Ez erősen a "mi lett volna ha" kategória.

Utólag persze könnyű okosnak lenni, de a szovjetek elleni háborúba belépéskor egy olyan német hadseregnek kellett volna nemet mondani, amely addig minden szembejövőt levert, mint vak a poharat. A másik dolog, hogy '41 tele a legkeményebb tél volt a 20. században, enélkül a "Nagy Honvédő" háború valószínűleg az Urál lankáin ért volna véget teljes orosz kapitulációval.

Előzmény: Törölt nick (9853)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 9853

Egyetértünk.

Mondjuk engem kissé zavar, hogy ha mi nem megyünk nekik, akkor talán ők sem nekünk!

Mondom ezt annak fényében, hogy nem sokkal hadbalépésünk előtt Sztójay Döme berlini követ még olyan jelentéseket küldött haza, hogy Berlin nem vár aktív magatartást Magyarországtól, ill. Molotov népbiztos, jegyzéket jutatott el Budapestre, mi szerint ha Magyarország kimararad az agresszióból, úgy Szovjet-Oroszország támogatni fogja Erdélyi területi igényeinket.

Előzmény: Törölt nick (9852)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 9852

Helytelen retorika volt honvédőnek nevezni a Kárpátokon túli műveleteket.

Azon belül viszont nem.

Előzmény: Törölt nick (9850)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 9851

Jelentős hadászati hiba volt, de sorsunk sajnos valamilyen szinten determinált volt a bécsi döntést követően.

A nagypolitikában sincs semmi ingyen.

Előzmény: Total (9849)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 9850

Így is van! A kommunisták által elkövetett bűnökért nekik kell bocsánatot kérniük!

De ne térjünk el a tárgytól! Honvédő háborúnak hívták akkori magyar vezetőink is a ruszkik elleni háborút!

Előzmény: Törölt nick (9847)
Total Creative Commons License 2011.01.13 0 0 9849
Igazad van.
Nem eredendő bűn!
Alapvető hülyeség az Oroszokba bármikor is belekötni. (Csak a Háború és Békét kellett volna elovasni.)
Előzmény: Törölt nick (9847)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 9848

Az is a Zorbán bűne. Bűzös kis ország lehet az a Kanada. Tiszta 30-as évek. :))))

Előzmény: Tamas(Ottawa) (9846)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 9847

Látom még mindig tartja magát az a divatos elmélet, amely szerint eredendő bűn a nagy Szovjet-Oroszország ellen támadni.

(Nagy) Honvédő háborúként a szovjet történetírásban az oroszok harcát nevezik. 

A divatos bocsánatkérést ki lehet terjeszteni a magyar kommunisták magyar nemzet ellen elkövetett bűneire is. De vehetjük ide a "felszabadító hősök" által elkövetett borzalmakat is, melyet ugye nem illik emlegetni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (9845)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2011.01.13 0 0 9846

Csak csendben annyit, hogy éppen ma hallottam a rádión, hogy a Canadian Broadcasting Standards Council tiltólistára helyezte a Dire Straits egyik számát. Mindezt itt, a demokrácia egyik melegágyában. Tehát, ami otthon történik az a nemzetközi demokráciai trend egy darabkája. Az ügyet nem kínosnak, hanem avantgárdnak kell tekinteni.

 

Egyébként, egy (1) új-foundlandi hallgatónak nem tetszett az, hogy a kérdéses nótában háromszor hangzott el egy (1) olyan szó, amely a homokosokra nézve sértő. Nos, ha ez mostantól bárhol felcsendül Kanadában, nem csak a sugárzási licencét vonhatják be, hanem még büntetést is fizethet az illető állomás.

Előzmény: Total (9843)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!