Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2016.05.21 -1 1 19063

Ha ilyen marhaságon töröd a fejedet, és szépen megkörnyékezel, akkor esetleg kaphatsz egy klasszikus vaktérképet, aminek nem tudom, mekkora a méretaránya. Abból oszt akkorára kicsinyíted, amekkorára akarod. Az adattartalma ugyanaz, mint a tervtábláké volt.

Előzmény: AmbulanceZoli (19045)
Főlökött Creative Commons License 2016.05.21 -1 1 19062

Régi szép emlékek és csak reméltem, nem okozok - okoztam azzal gondot a honlapnak, hogy egy 25-éves fényképezett tablót, mely egy közösségi oldalon is megosztott, névvel - rendfokozattal felrakok ide is, az akkori RT.-s vezetés teljes gárdájával :) az élen képviseli.

Örülök, hogy tetszik - le tudtad menteni. Én 'kicsit' másképp emlékszem ezen személyekre, de ez igen - igen hosszú történet lenne elmesélni és nem is ide való. Nem véletlenül léptem le onnan, nagy vonalakban megindokoltam, hogy miért is, de nem részleteztem, kár lenne folytatni.

Egy a lényeg, örülök, hogy sikerült lementeni, a többi pedig maradjon a történelem lapjain :))))Ha netán - talán oda kerülne, mármint a címlapra - akkor csak az ügyvédem jelenlétében nyilatkozom !!!! . Jó volt - szép volt és ennyi.

Maradjunk a szép emlékeknél inkább szerintem :))))

Előzmény: monfondir (19061)
monfondir Creative Commons License 2016.05.21 0 0 19061

Azt a mindenit! :) Jó régi képek!

Kövesfalvi ales akkor ment nyugdíjba amikor ott voltam 90 elején, Borsos ales akkor volt Juta parancsnoka amikor ott voltam kiképzésen 6 hétig. Odajött hozzánk amikor egy surranótársammal sepertünk, hogy miként bánnak velünk...Nagyon korrekt volt. Márkus őrnagy meg végig a "főnök" volt Kövesfalvi ales után. Mai napig tisztelem. A jugó balhé után köztársági kitüntetést is kapott (utána meg kinyírták a századot). Veres ales volt az RT  "nagy főnök". 1990-ben volt egy váratlan HKSZ amikor éjjel (kedd hajnal) amikor beállított és ellenőrizte mi, hogyan megy. Akkor az a hír járta, hogy direkt volt. Szóbeszéd járta az állományban, hogy ellentét volt a parancsnokok között. Lövészversenyen 91 tavasszal a taszári törzsfőnök (őrnagy) vitte el a pálmát Sántoson. Előttem van de a neve nem ugrik be.

Előzmény: Főlökött (19060)
Főlökött Creative Commons License 2016.05.21 0 1 19060

25 éves az a tabló :) 93'-ban még Lutter, Technikai főnök volt, a 2.Rt. Zlj.-nél.

Előzmény: Főlökött (19059)
Főlökött Creative Commons License 2016.05.21 -1 1 19059

Gondoltam megleplek :) Elmentem egy kicsit keresgélni.......

Amúgy nem a váltásparancsnok lőt, hanem az ÜTI.

 

Emléknek :

 

  

 

Ez pedig érdekességnek :) :

 

  

 

Taszár 'belső' laktanya :

 

 :)

Előzmény: monfondir (19056)
Főlökött Creative Commons License 2016.05.21 0 1 19058

92' ig biztosan századként működött Juta. Lehetséges, hogy összehozták a technikát, sőt biztos, de Taszárnak, mint zászlóaljnak dolgozott, az biztos. Úgy működött a rendszer, hogy a 4 századnál, 2-2-nél felváltva ment a cm-es és a m-es lokátor. Egyik felderített, másik vitte a célt.

Városföldön dobozolva láttam a Kabinát, még 88-89' között. 90' ben Taszárra mentem, így nem tudtam, hogy mit csináltak vele, összerakták-e.

19033 hsz.-ében Ridley4Lev fórumtárs leírta : "Ugye a Kabina 4 helyen volt végül: Juta, Kup, Sárbogárd és Érd" Így Városföldön mit keresett, nem tudom, hogy ott ténylegesen működött-e, azt sem. Lehet, hogy ott kipróbálták, majd továbbvitték. Egy biztos, volt ott Kabina, egy ideig.

Elmenő adatok terén, az AVAK biztosan megkapta, a Tőletek eljövő adatokat is, mármint a lokátorról lejövő éles - friss adatokat. Ez alapján volt lehetséges a felderítés és a célkijelölés. Veszprémbe ment-e, elképzelhető, nem tudom. Az Avak 2-3, cm-es lokátor adatait megkapta, sőt néha használta is, amikor elrendelték az éles üzemet. Veszprém rendelte el, hetente két alkalommal dolgozott a szerkezet.

Előzmény: monfondir (19055)
schlumberger Creative Commons License 2016.05.20 -3 0 19057

Nem állványosra gondoltam. Az én szobámban galéria van, annak oszlopai között lehetne le-fel húzogatni több térképet, éppen ami kell.

Te még emlékszel Mariskanénire :-))) ? Azóta már visszakaptam magamat, miccimacci30 sem vagyok :-)

Előzmény: Maz (19052)
monfondir Creative Commons License 2016.05.20 0 1 19056

Erről nem tudok, ez már az én idő után volt, ráadásul 92-ben akkor már ki is volt települve Siklós-Beremend közé a technika egy része illetve egy mobil HÁP. Az összes váltás pk-t ismertem, volt akivel direkt párban voltam szolgáltban sor.áll.váltás pkh. Mindenkinek volt heppje, de én jól kijöttem mindenkivel (a taszáriakkal nem mind, mert úgy tűnt sokszor, hogy "utaznak" ránk vagy valamelyik váltás pk-ra, Kedvencem egy vén róka tzls volt aki néha baromi viccesen tudott visszaszólni :)
Lövéses sztorit viszont hallottam, sőt ismertem is a zls-t akiről ez a hír járta. Akkor már nem volt HÁP-os, egyszer-kétszer azonban beugrott ha úgy alakult.

A sztori az volt (amit nekem meséltek), hogy rosszul vittek egy célt és hozták "befele" (hogy a TT kezelő volt balfék vagy aki adta a célt, azt nem tudom) erre el kezdett ordítozni, hogy mi ez és hova adják célt (a koncinál ugye mi is láttuk a "csövet") de csak hozták befele. Lassan 1.fokba. Erre fogta magát (a legenda szerint) és belelőtt a táblába, hogy "ott van a cél idióták". Nem tudom mi igaz és mi nem. Amikor mi szolgálatban voltunk 90-91-ben, a váltás pk nem hordott fegyvert szerintem.

A zászlóalj PK, V. ales, a pk akivel beszéltél nálunk M.J őrnagy úr volt? Mikor volt ez?

Előzmény: Főlökött (19028)
monfondir Creative Commons License 2016.05.20 0 1 19055

1990-ben amikor  Jutára kerültem februárban GK kiképzésre (full zászlóalj ott volt összeszedve) a Kabina66 a 2 hátsó dombon volt és szinkronban mentek, 3 PRV-17-el. Nekem azt mondták, ezek a vadászirányítók.  Sehol máshol nem láttam, igaz más zászlóaljhoz nem nagyon volt mászkálás. Aztán a honvédségi újságban ami járt hozzánk a laktanyába, volt egy cikk Városföldről és abban volt egy fotó egy Kabina lokátorról, 1db-tól. Ebből sandítom, 1990-91-ben lehetett ott is (talán mint Jután, a kecskeméti vadászok miatt). Radarképet tudtommal csak a Polje továbbított, miután az oroszok összedobták (P18-P37-SzT). Ha jól rémlik, Kaposhomokon volt egy fontos átjátszó mi oda továbbítottuk az adatokat a reléseken keresztül. Úgy tudtuk Veszprémbe, de lehet hogy az AVAK volt a fogadó a zászlóaljnál? Régi főhadnagyunk (T.G főhadnagy úr) talán tudná a választ. A Polje-t ismered esetleg? Azt hiszem volt minden egységben, kivéve Juta mert ott a nagy VP volt HÁP bunkercsövekben. Előtte is alakiztunk eleget :)

a beton placcon.

Előzmény: Főlökött (19027)
___Szabó_Gyula___ Creative Commons License 2016.05.20 -1 0 19054

ez alapján a kép alapján kezdtünk el keresgélni :)

Előzmény: Volt tüzér (19036)
Főlökött Creative Commons License 2016.05.20 0 0 19053

Hogy is ment a repülés, a 90' években :), itt egy rövid történet egy hadműveletről és annak kivitelezéséről :

 

http://airbase.blog.hu/2016/05/12/valami_civilek?utm_source=bloghu_megosztas&utm_medium=facebook_share&utm_campaign=blhshare

Maz Creative Commons License 2016.05.20 0 0 19052

OFF

 

Kihúzható állványos Roll-upra tetszik gondolni kedves Mariska néni? :-)

Biztosan tudnak, de a rollup outlet Csepelen szerintem olcsóbb: http://www.rollupoutlet.hu

Ráadásul úgy nézem ők ki is szállítják utánvéttel.

Előzmény: schlumberger (19051)
schlumberger Creative Commons License 2016.05.20 -3 0 19051

És olyan rolószerűen le-felhúzható műanyagra (fóliának nem nevezném) is tudnak nyomtatni?

Előzmény: Maz (19050)
Maz Creative Commons License 2016.05.20 0 0 19050

Vannak olyan nyomtatók, amik a plexit, illetve bármilyen táblás anyagot meg tudnak nyomni.

Így ha sikerül esetleg vektoros anyagot szerezni, átrajzolni, akkor szinte bármekkora méretben megoldható.

Egyik cég, akiknek biztosan van ilyen technológiájuk a Bigprint. Hamzsabégi út, a Kelenföldi Buszgarázs mögött.

Előzmény: AmbulanceZoli (19045)
Főlökött Creative Commons License 2016.05.20 0 0 19049

Lehet és meg is lehet csinálni, de mire használod ? Tér - elválasztásra ?

 

Google a mi barátunk :

 

 

 

Veszel egy méretes plexit és átrajzolod :) Fok-km-ert nem érdemes, mivel nincs működő lokátorod telepítve.

 

Itt találsz még 1-2 térképet :):

 

https://www.google.hu/search?q=Légifolyosók&client=aff-maxthon-maxthon4&channel=t28&tbm=isch&imgil=heAqnbuvsiSn9M%253A%253B-Heb8rCrhg9UIM%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fwww.youtube.com%25252Fwatch%25253Fv%2525253DR3gfHThzzbc&source=iu&pf=m&fir=heAqnbuvsiSn9M%253A%252C-Heb8rCrhg9UIM%252C_&usg=__hsvXr4tN9LgqeVeH4VlsQuxJaDs%3D&biw=1282&bih=813#imgrc=ExSfxT6lZInX_M%3A

Előzmény: AmbulanceZoli (19045)
Főlökött Creative Commons License 2016.05.20 0 1 19048

Egy főhadnagy kapta 88-89' körül a feladatot, hogy tegye rendbe az AVAK-ot, mert nagy volt a káosz körülötte. Hogy Ő kitől kapta és mikor, nem tudom. 90' év végén adta át nekem, leltárral, iratokkal. Ő is lelépett Taszárról.

Minden rajza, leírása, használati - működési - utasítása megvolt és mind titkos volt. Olyan mennyiségű irat volt hozzá, hogy 4 páncélba fért el az összes :).

Pontosan mikor került Taszárra, nem tudom. 92'-ben passzoltam tovább Jutának. Jó kis benzines nyerges-vontatók ráncigálták át, a kamionokat Kaposváron keresztül. Jután hova tették, használták-e egyáltalán, beüzemelték-e, nem tudom, mivel átadás után nem sokkal leléptem.

Előzmény: hadsz (19039)
Főlökött Creative Commons License 2016.05.20 0 0 19047

88-89' körül, ha jól emlékszem. Mármint Kecskemét.

Előzmény: Ridley4Lev (19035)
schlumberger Creative Commons License 2016.05.20 -1 0 19046

asszonykompatibilis, 

 

Tetszik ez a szakkifejezés. :-) Ezek szerint nemcsak én vagyok lehülyézve...

Előzmény: AmbulanceZoli (19045)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2016.05.20 -1 0 19045

Most nagyon vadat fogok kérdezni Kedves Fórumtársak! :D

Lehetne otthon, házilag egy tervtábla kicsinyített mását (kicsinyítést értsd asszonykompatibilis, garázskompatibilis, lakótelep kompatibilis....) építeni? És ha igen, akkor honnan lehetne valami dokumentációt szerezni? Ha nem, akkor miért nem?? (Nah jó az utolsó kérdés csak provokáció volt!!)

schlumberger Creative Commons License 2016.05.19 -1 2 19044

Eb for president! (a mostani helyett!)

Előzmény: D-peti (19043)
D-peti Creative Commons License 2016.05.19 -2 0 19043

Ez az eb nem volt megvesztegethető. És akkor még nagyon finoman fogalmaztam! Ha annyira hivatástudó emberekkel lenne tele az ország, mint amennyirre becsületesen védte az objektumot a kutya, akkor még a szomszéd országokban se lenne korrupció, nemhogy nálunk! :-))

Előzmény: schlumberger (19040)
D-peti Creative Commons License 2016.05.19 -2 0 19042

Szerintem arra fokozottan vigyáztak, hogy a bent tartott állatok ne kóboroljanak el, illetve az eb ne jusson ki.

Előzmény: ___Szabó_Gyula___ (19031)
hadsz Creative Commons License 2016.05.19 0 0 19041

:-)))

Előzmény: schlumberger (19040)
schlumberger Creative Commons License 2016.05.19 -1 0 19040

Szerencsére amíg bent voltam elzárták,

Manapság a korrupció folyik mindenhonnan. Vittél volna a zsebedben egy bakarasznyi kolbászt, farkcsóválva körbevezet az objektumban :-)))

Előzmény: D-peti (19030)
hadsz Creative Commons License 2016.05.19 0 0 19039

Igen, erre az eseményre gondoltam! Nagyon köszönöm a megerősítést és a pontosítást! Ahogy írtad a sztorit, egyre több részlet ugrott be, melyek stimmeltek az akkor hallottakkal.

 

Az AVAK mikor került Taszárra?

Előzmény: Főlökött (19017)
hadsz Creative Commons License 2016.05.19 0 0 19038

Nagyon köszönöm a precíz választ! :)

Előzmény: monfondir (19016)
safranek50 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 19037

Igy, ebben a sorrendben, pls. :)

Előzmény: Főlökött (19007)
Volt tüzér Creative Commons License 2016.05.19 0 1 19036

Ez a kép egy szakkönyvből való. Ezt hajdan digitalizáltam, de bármennyire is szerettem volna, semmiféle térképre nem sikerült ráillesztenem. A könyvbéli kép annyira elnagyolt skicc, hogy semmihez nem illeszkedik.
Ez van! Sajnos!

Előzmény: Ridley4Lev (19032)
Ridley4Lev Creative Commons License 2016.05.19 0 0 19035

Ez mikor is volt? 

Előzmény: Főlökött (19034)
Főlökött Creative Commons License 2016.05.19 0 1 19034

Városföldön mit keresett nem tudom. Kecskeméten voltunk egy darabig az Rt.-seknél. Elmentünk szd.-látogatásra, ott álltak halmonban, fenyőfa ládák. Akkor kérdeztük, hogy mik ezek. Az volt a válasz, egy új Kabina részei, mely összeszerelésre vár, csak gondok adódtak vele, így maradnak, ahol vannak, sőt lehet, hogy össze sem lesz szerelve.

Ténylegesen ott voltak, de hogy miértre, ezt a választ adták :) Reszletekbe nem mentünk bele.

 

 

Előzmény: Ridley4Lev (19033)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!