Keresés

Részletes keresés

y3k Creative Commons License 2008.09.21 0 0 573
2231-ben joval jobb a panel, mailt kuldtem elvileg.
Előzmény: emyl (571)
emyl Creative Commons License 2008.09.21 0 0 572
(tudom hogy sok hülye kérdés, de rendesen körbe akarom járni a témát)
emyl Creative Commons License 2008.09.21 0 0 571
3+1. kérdés: oké hogy az Eizo 2431 kifutó széria, de ez számomra mit jelent?
van rá egy minimális esély hogy 170-180 között valahol be tudjak szerezni egy ilyet, érdemes-e (és ha nem akkor miért nem) gondolkodni rajta?
Előzmény: emyl (570)
emyl Creative Commons License 2008.09.21 0 0 570
"Eizo: jobb elektronika és képminőség, ha nem a HC-s Dell-ről van szó, akkor nagyobb színtér is."

két kérdés:
1. mijazhogy HC-s?
2. egy lelkes amatőr felhasználó számára menyire feltűnő a képminőségbeli különbség?
mi az amit az Eizo-n jobban meg tudok csinálni mint a Dellen?
kiállítási célú képbaszkurálástól még nagyonnagyon messze vagyok, csak saját célra reszelgetem a képeket szóval semmi professzionális szükséglet...

3.: melyik hol/mennyibe kerül?
Elinfo lapján láttam 2408WFP-t 149k-ért, ez mennyire reális és mennyire sok/kevés a másik versenyzőhöz képest?
Előzmény: KTTech (569)
KTTech Creative Commons License 2008.09.21 0 0 569
Dell: nagyobb felbontás és méret, több HDCP-s bemenet (ha jól emlékszem HDMI is).
Eizo: jobb elektronika és képminőség, ha nem a HC-s Dell-ről van szó, akkor nagyobb színtér is.
Előzmény: emyl (568)
emyl Creative Commons License 2008.09.21 0 0 568
"a Dell 2408WFP megérdemli a figyelmet, ebben az árkategóriában mindenképpen az Eizo S2231 és a Dell között vacilállnék."

a Dellen nekem is megakadt a szemem...
szóval akkor körkérdés mindenkihez: miért az egyik és miért a másik?
Előzmény: imoka (565)
emyl Creative Commons License 2008.09.21 0 0 567
"2231 messze a legjobb valasztas, olvass utana. Mi is tartjuk, raktarrol, ceges elerhetoseget mailban adok"

az elérhetőséget (meg esetleg árlistát) megköszönném, mélem publikus :)
Előzmény: bokor (562)
KTTech Creative Commons License 2008.09.21 0 0 566
Én 2231W-t használok, nagyon meg vagyok vele elégedve. Persze az S-PVA panel keretein belül (ami azért nem hibátlan, de egyetlen LCD sem az).
Előzmény: emyl (561)
imoka Creative Commons License 2008.09.21 0 0 565
Esetleg a Dell 2408WFP megérdemli a figyelmet, ebben az árkategóriában mindenképpen az Eizo S2231 és a Dell között vacilállnék. Az Eizo mellett a képminőség és az általános minőség szól, a Dell "multimédiásabb" cucc nagyobb felbontással, több csatival. Amatőr képfeldolgozásra szvsz mindkettő alkalmas, de kizárólag ehhez a feladathoz én az Eizot választanám. Többcélú otthoni monitornak viszont lehet inkább a Dell-t.

Egyébként én is tanakodom a kettő között, de az Eizo felé hajlok... :)
Előzmény: emyl (561)
y3k Creative Commons License 2008.09.21 0 0 564
Elmegyek fel percre, aztan asszony atjelentkezik, nem baj, majd arul Eizot ezentul:)
bokor Creative Commons License 2008.09.21 0 0 563
Valos 16:9-es keperannyal, en is ezt varom:)
Előzmény: KTTech (560)
bokor Creative Commons License 2008.09.21 0 0 562

A 2431 kifuto modell, a 2231 messze a legjobb valasztas, olvass utana. Mi is tartjuk, raktarrol, ceges elerhetoseget mailban adok.

Előzmény: emyl (561)
emyl Creative Commons License 2008.09.21 0 0 561
eizo s2231w és s2431w családról pl mi a vélemény? s-pva paneles korrekt cuccoknak tűnnek...

hol lehet/érdemes ilyesmit vásárolni?
ahol normális a kiszolgálás és neadjisten a gari-intézés is...
lehetőleg olcsóért :DDD
Előzmény: y3k (559)
KTTech Creative Commons License 2008.09.21 0 0 560
Csak kezdenének már el olcsón 24-es,1920x1200-as felbontású OLED-es kijelzőt forgalmazni :D
Előzmény: y3k (559)
y3k Creative Commons License 2008.09.21 0 0 559
Megjeloltel egy keretet, boven belefer az Eizo, ezek a legjobbak..
Előzmény: emyl (558)
emyl Creative Commons License 2008.09.21 0 0 558
"Mert profi eszkozbe nem raknak tunert, de Samsungbol biztos kapol ilyet is, mar volt hozza szerencsem, hagyjuk.."

értem.
egyéb, eizo-nál olcsóbb megoldások?
Előzmény: y3k (556)
y3k Creative Commons License 2008.09.21 0 0 557

Magat a penelt ritkan arulnak kulon, en meg elfogult vagyok az LG-vel, kerulom:)

Előzmény: emyl (555)
y3k Creative Commons License 2008.09.21 0 0 556
Mert profi eszkozbe nem raknak tunert, de Samsungbol biztos kapol ilyet is, mar volt hozza szerencsem, hagyjuk..
Előzmény: emyl (554)
emyl Creative Commons License 2008.09.21 0 0 555
S-IPS panelekről is jókat mondanak, nem?

mi a vélemény az LG termékekről? pl őróla ?
Előzmény: emyl (554)
emyl Creative Commons License 2008.09.21 0 0 554
"Amiben tuner van, az alkalmatlan lesz barmi masra, s igazabol tv nezesre is altalaban."

ezt kifejtenéd?
magyarán a tv-tuner és a normális színhűség egymást kizáró tényezők?


"maradj az overdrive.os SPVA paneleknel. A megjelolt arbol valogathatsz akar Eizok kozott is."

nem akarok feltétlenül eizo-t, nem vagyok ennyire márkafan, ergo nem gond ha az adott képességű eszközt olcsóbban is megkapom :) pl samsungokkal mi a helyzet? van belőlük adott méretben elfogadható minőségű?


(meg akkor kell külön venni valami küldő tévétunert bár az már nem nagy péz...)
Előzmény: y3k (553)
y3k Creative Commons License 2008.09.21 0 0 553
Amiben tuner van, az alkalmatlan lesz barmi masra, s igazabol tv nezesre is altalaban. A valaszidot meg felejtsed el, ez legyen az otvar TN paneleket elsozni akaro gyartok versenye, maradj az overdrive.os SPVA paneleknel. A megjelolt arbol valogathatsz akar Eizok kozott is.
Előzmény: emyl (552)
emyl Creative Commons License 2008.09.21 0 0 552
sziasztok

20-24 colos tartományban keresgélek monitort (majd karácsonyi ajándék lesz :)), amivel fotókat viszonylag normális színhűséggel lehet baszkurálni, de jó lenne viszonylag gyors válaszidő (5 vagy 2 ms nemtom mennyire sok/kevés), mert tévénézéstől jáccásig sokmindenre használnám.
extraként esetleg lehet benne tévétuner (tudom, a kezem belelóg a bilibe :))

kb 150-170et szánok rá (nem baj ha karácsonyi akcióban lejjebb megy :)) bár nemtom ez így mennyire reális, ezért kérdezlek benneteket :)

előre is köszi
y3k Creative Commons License 2008.09.16 0 0 551
Ennyi penzert korrekt nagyon, de nem szabad Eizohoz hasonlitani.
Előzmény: SyL (550)
SyL Creative Commons License 2008.09.16 0 0 550

Mi a véleményetek a HP LP2275w, 22"-os PVA paneles monitorról?

(mondjuk az Eizo S2231W -hez hasonlitva)

 

http://prad.de/en/guide/screen4655.html

 

Most 70e körül lehet kapni.

 

http://www.logik.hu/szamitastechnika/kosarba/725865/hewlett-packard/hewlett-packard-lp2275w/

y3k Creative Commons License 2008.09.16 0 0 549
Raktaron van. Avnet nem nagyker, hanem kepviselet, elvileg hozzank kellene, hogy iranyitsanak. Az arres meg akkora, hogy ha egyesevel hoznank, gyakorlatilag bukta lenne.
Előzmény: gabor01 (547)
y3k Creative Commons License 2008.09.16 0 0 548

1932 elvileg, de alig olcsobb mint a 2231, es egy klasszis van kozottuk

Előzmény: Sanya_67 (546)
gabor01 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 547
Azt nem ismerem.
De most az Avnet-et bombázom.
S2231W kellene :-)
Előzmény: y3k (545)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 546
Van még 19"-os Eizo 1931-esed vagy 1932???
Előzmény: y3k (545)
y3k Creative Commons License 2008.09.16 0 0 545
Ecseri?
Előzmény: gabor01 (544)
gabor01 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 544

Eizo-t hol lehet legolcsóbban venni?

Az általam ismert nagykerekben is elég drága...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!