Keresés

Részletes keresés

Cc Moore Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9403

A Politikai vélemény egy dolog.

Én már nem hiszek olyanoknak kik szart se tettek még az országért.

 

Jobbikosok sosem ültetnének egy volt kommunista szar geciládát az ország Köztársasági elnöki székébe.

Ezen kéne inkább elgondolkodni,ezt vártátok 20 éve?Hogy kommunista tetű senki legyen a Köztársaság elnöke?

Hát......Gratulálok.Szeressétek a fideszt

Előzmény: bigacsiga2003 (9398)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9402
Ezzel csak az a baj, hogy szinte biztosan nem tudjak mit csinalnak. En ezt latom es lehet rajta vitatkozni de senki nem tud femutatni semmilyen koncepciot amibe ezek az intezkedesek beilleszthetok lennenek. Vagdalodzas, tuzoltas, hihetetlen modszerek, elkepeszto konoksag es tortetes az ismeretlenbe. Lehetne ezt korrektul is. Es ujra feltennem a kerdest: ha ennyire bevallalosak, hogy engem mint ecceru embert megint a verbe szivatnak es pl ultimatumot adnak nem kis hordereju penzugyi kerdesekben akkor miert nem olyan fasza gyerekek, hogy az eloskodoket es azokat akik ide juttattak az orszagot kemenyen elovegyek? Es mondjuk veluk dobassak ossze a lovet ne velunk.
Előzmény: Törölt nick (9394)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9401

neked nincs fogalmad az utca hangulatáról

30 kollegámból 30 küldi el őket a kurva anyjába őket

és több mint a felük rájuk szavazott

 

hű de kemény lettél.

már barikádokat álmodsz az utcára, mi?

 

idióta

Előzmény: Törölt nick (9397)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9400

a jobbik még ezeknél is hülyébb bakker

Előzmény: Cc Moore (9396)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9399

Belátom, eléggé hívatlan prókátor vagyok ebben a témában... :-)

...ezért csak annyit mondanék, hogy az előző 8 évet kijavító programnak még rettenetesen az elején járunk, és remélem senki sem várt diadalmenetet, a verejtékes hegymászás helyett.

 

Mondom ezt úgy, hogy én 87-es MDFes vagyok, szellemileg a most bukotthoz vajmi kevés közöm van...

Előzmény: Csülkös Pantani (9395)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9398

szerintem meg hulyeseg meg a folotted iro cc is. bazmeg Jobbik, uristen, a legdegenarltabb faszfejekbol bolcseszakarokon alapitott fullsegg banda akik faszt sem csinaltak csak a Hökben kurtak el az egyetmi buli pénzeket?? annyi ostoba faszt mint ott láttam mikor ezek szerveződtek amiből a Jobbik alapja lett három komcsi meg fidesz gyűlésen nem láttam. nyomatékosan mondom: SEGGHÜLYÉK!!! álértelmiségi proletárok mind! nézzétek már meg az index cimlapját bazmeg, mikor vizagyuval meg gumibottal verték szét a népet budapesten akkor nem volt ilyen kibaszott sírás, fele annyi se!

teljesen máshogy csinálják a dolgokat mint ahogy több mint 60 éve a komcsi gecik meg a liberalis faszok tanították nekünk, és mindenki sír meg világvégét lát. értitek, ugyanazt fújjátok mint azok akiket szívből fröcsögve gyűlöltetek TELJES JOGGAL pár hónapja!! Vicc!! térjetek már észhez, nyugi van!

Előzmény: Csülkös Pantani (9395)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9397

Két  világban élünk, ezt eddig is tudtam, de azt is tudom, ha valaki meg akarja dönteni "ezeket" az utcán, ott azért sokan leszünk, kik megvédjük őket veletek szemben.

Itt nincs helye kíméletnek. 20 éve vártam erre.

Sokat csalódtam ebben a 20 évben, lehet bennük is, de magyar és keresztény ellenes Fletóista soha sem leszek.

Még hogy vissza Fletó ? hehehe neked fogalmad sincs az utca hangulatáról ?

Meglátjuk a következő 2 hónapban. Ha addig nem sikerül alapvetően fidesz ellenes hangulatot elérni, akkor a Orbán megúszta egy időre.

 

 

Előzmény: Csülkös Pantani (9395)
Cc Moore Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9396

Szívemből beszélsz.

Én is remélem hogy nem érik meg 2014-et,és eltakarodnak a picsába.

Nem is értem hogy Magyar ember hogy szimpatizálhat ilyen tetvekkel,aki megszavazzák izrael csatlakozását az Unióhoz.Ezek ugyanolyan gecik mint az mszp.

Remélem 2014-ben a be sem jutnak a parlamnetbe,bár ez irányba jól halad orbán cigány

Mehet gyurcsánnyal együtt a g..be

Csak a jobbik!

 

Előzmény: Csülkös Pantani (9395)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9395

remélem nem lesz  semmi

ésmennek a gecibe ezek a tevek

rosszabbak,mint fletó

remélem a jövőhétre kimennek az emberek az utcára és megdöntik ezeket a geciket

 

mert ez kellene

takarodjanak a kurva anyjukba

Előzmény: Törölt nick (9394)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9394

Én nem tudom, hogy jó lesz ez vagy nem.

Annak ellenére, hogy részben köze van a szakmámhoz.

De azt tudom, hogy most van kétharmad, 20 éve erre vártam és tudom sokan mások is.

Most már Budapest is a miénk, ahogy az ország is. Még 3 és fél évig.

Ki kell használni, mert ha nem, akkor nagy gáz lesz.

Nincs más út csak előre. Én totálisan bízom Orbánban, jobban, mint áprilisban, mert akkor nem hittem, hogy ilyen keményen mennek majd.

Mivel számomra a másik várakozó oldalon maga az ördög, a ballib van, így csak néhány dolog érdekel,:

1/ 2014ben legyen meg a győzelem, ha kicsivel is de legyen meg.

2/ 2014ben Budapest maradjon nemzeti oldalon.

3/ Az Orbánék által megkezdett út, nem kis veszélyeket okozhat gazdaságilag, de remélem nem lesz gond 2014ig.

4/ Oktatásban, gazdaságban, alkotmányban, médiában, stb hajtsák végre a szükséges fordulatokat !!!!!!!!!

 

A munkahelyemen a ballibek teljesen nyiltan elmondták nyáron, hogy azt várják, hogy a gazdasági nehézségek, a szükséges megszorítások miatt egyre rosszabb lesz a hangulat és az emberek totálisan Orbán ellen fordulnak, mindezt nem kis kéjjel mondták, mosolyogva. Ezért fogadták dühvel a pénzvilág megdoztatását, mert ők nem ezt várták.

A Fidesz mindent elfoglal amit lehet. Igazából nagyobb ellenállást vártam, meglep, hogy meg lehetett csinálni.

Így tovább. És remélem tudják mit csinálnak mindannyiunk érdekében.......

Az biztos, hogy ami eddig volt nem mehetett tovább.

Kitartás !!!!

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9393

Így vala !!

Előzmény: Kevin (9366)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9391

Total Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9389

Pontosan.

Előzmény: elefantkillah (9388)
elefantkillah Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9388

a főbaj egyébként szerintem nem is ez. hanem ezzel a húzással kalapáccsal verik bele az emberek fejébe, hogy "vidd innen a pénzed, titkold el, ha van, nehogy Magyarorszon fektesd be" . az meg a másik, hogy eléggé átbaszottnak érzem magam énis, hogy a magánizébe csurgatott pénzemből hipp-hopp a cigók segélyét fogják fizetni.

 

 

Előzmény: Total (9386)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9387

Világos, én csak a korkedvezményes nyugdíj témakörben mozogtam, vannak persze cifrább tünetek szép számmal.

Előzmény: elefantkillah (9385)
Total Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9386

Na ja, csak a nyugdíjad azon része amit az MNyP-ba fizettél konkrétan megvan, létező pénz a tiéd és ha nyugdíjba mész megkaptad volna.

A teljes állami rendszer meg azonnal elkölti a lét max. valami kamu virtuális számlán vezetik mennyi pénzed lenne és azokat a tudományos-fantasztikumokat hagyjuk már, hogy az állam okosan befektet és gazdálkodik. Ez Magyarország, nem Norvégia!

Előzmény: Törölt nick (9371)
elefantkillah Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9385

ja de ennél már csak az az idegesítőbb, amikor a "soha életében egy percet se dolgozott" valaki, aki egész életében csak a segélyeket nyalta fel, meg a támogatást, meg a szocpolt, meg a kisfaszomat, elintézi okosba' a rokinyugdíjat, meg ezeket. 

Előzmény: _spyglass_ (9383)
Swallow My Pie Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9384

dettó!:-))

Előzmény: Ljungberg (9356)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9383

Jogos.

Igazából az a bicskanyitogató amikor a 40 éves nyugáállományú tábornok/ezredes vakargatja a tökét az irodában, felveszi a nyugdíjat meg a rendes fizut meg a franc tudja milyen pótlékot mert egyszer átrugdosta magát a Rigó utcában egy középfokú C-n.

Előzmény: elefantkillah (9381)
elefantkillah Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9381

szerintem a tűzoltók is megérdemlik. 

Előzmény: Csülkös Pantani (9380)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9380

pláne hogy az átlag életkor 65 körül van

 

csak van egy rakás rokkantnyugdíjas

egy rakás rendőr, tűzoltó (a bányászok azok a kivételek, akik megérdemlik!!!) kórkedvezményes nyugdíjban

 

az is vicc, hogy az utolsó X évből számolják a nyugdíjadat

a régi cégem nyugdíj előtt 2-3 évvel megnyomta a fizujukat és így jó kis kiemelt nyugdíjat kapnak

miért nem az elmúlt 10-20 év átlaga?

felőlem súlyozva is

Előzmény: _spyglass_ (9379)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9379

Beépített szabályról én sem tudok csak olyanról, hogy várható életkor meg statisztika és azok szerint a 90 évesek az üdítő kivételek, a 70 évesen meghaltak pedig a túlnyomó többség.

Előzmény: bigacsiga2003 (9377)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9378

 azt tudtam h nagy reszt allampapirban kell tartani, ez egyfelol vmifele biztosnag volt, masfelol meg valoban az h egyik zsebbol ki a masikba be, csak kozben egy kicsit lecsipett a penztar. a maradek 25%-ot meg szerintem az utobbi evek zuhanasai miatt mind szarul fektettek be es jo ha allampapir kamatot szereztek abbol. es nem hiszem h evvel mostanaban kellene jatszadozni h a total ingatag labon allo tozsdeken az egesz bizniszvilag dulongel mint egy reszeg biciklis, hogy ezekre a piacokra sok ertelme lenne a kozel vagy kozeptavu jovoben nagyobb penzeket tologatni, mert abbol csak megcsunyabb bukta lehetne.

viszont ha pl. az allam ezeket nyugdij a penzeket befektetne mondjuk a hazai iparba, mezogazdasagba, ujra lennenek nagy allami jol mukodo nyereseges gyarak, csomo kajank es piank az egy ertelmesebb alternativa lenne mint a reszvenypiacokon bohockodni.

Előzmény: Törölt nick (9376)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9377

jo de a nyugdijnak mindig ott a kockazata h lehet h valaki elmegy 65 evesen nyugdijba es elpurcan hetven evesen, de lehet h 90 evesen is meg playboy kurvazik mint Faludy. bevallom erre nemtudom milyen beepitett szabalyok vannak a maganpenztarak es az allami nyugdijak mellett, mert hat ugy nem mindegy h 5 vagy 25 evig kapsz x osszeget.

Előzmény: _spyglass_ (9374)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9376

"hogy a maganpenztarak toke gyakorlatilag egeszet betoltak allampapirba, aminek a minimalis kamatai volt a haszon."

 

Mivel az állam előírta, hogy a befektetés 75% állampapír kell, hogy legyen.

 

"egy jol mukodod allam, egy esetlegesen jol befekteto allammal a rendszer sokkal sikeresebb lehetne."

 

Ezt most ugye te sem gondolod komolyan? Te nem Magyarországon élsz?

Előzmény: Törölt nick (9371)
Pac Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9375

Az egyik legrégebbi politikai/üzleti húzás mások ötletét lehülyézni/elhallgatni/legyinteni rá - majd pedig alkalmazni.

Előzmény: Törölt nick (9368)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9374

1, A pénztárak működését lehetett (kellett) volna adminisztratív módon szabályozni, a költségeiket és a sápjukat szépen leszorítani.

2, Próbálj meg nyugdíjba menni és akkor meglátod mi a különbség a között az összeg között amit 40 évig befizetsz (és normális kezelés mellett kamatozik) meg a között amit mondjuk utána 10-20, neaggyisten 30 évig kapsz, az aktuális törvények szerint kiszámolva.

Előzmény: Törölt nick (9371)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9373

ja itt egy kis nikvaltas hiba tortent :)

Előzmény: Törölt nick (9371)
_spyglass_ Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9372

Azért nem feltétlenül ugyanaz beszedni a lóvét és befoltozni belőle a költségvetési lyukakat aztán reméleni, hogy legközelebb nem lesz sok béna fasz aki bedönti a piacokat VAGY beszedni a lóvét és többek között olyan intézményeket, alapokat létrehozni belőle amik segítenek megakadályozni a béna faszok legközelebbi akciójának következményeit.

Előzmény: Törölt nick (9365)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 9371

igazabol nem nemtudom. amennyit errol olvastam ez kb az volt, hogy a maganpenztarak toke gyakorlatilag egeszet betoltak allampapirba, aminek a minimalis kamatai volt a haszon. Tettek mindezt eleg magas koltsegekkel.

Tehat a folyamat kb ez volt: Nyugdijjarulek -> maganpenztar, mukodesi koltseg -> allampapir -> allam ad kamatot -> maganpenztar mukodesi koltseg -> dolgozo megkapja a penzt.

 

Tehat nem igazan latom ertelmet a maganpenztaraknak, egy teljesen felesleges beepitett plusz elem lett a rendszerben. minek folyassuk at ketszer a szazmillairdokat magankezben levo penztarakon, ha nekik a tevekenyseguk abbol all h allampapirt vesznek, vagyis az allamtol varjak a kamatot?

egy jol mukodod allam, egy esetlegesen jol befekteto allammal a rendszer sokkal sikeresebb lehetne. a baj csak az persze h a kurva sok nyugdijas miatt az allam nem tudja befektetni a penzt hanem kifizeti az aktualis nyugdijakra. szoval nehez ugy a dolog, de az biztos h a penztarrendszer radikalis atalakitasa nem egy ordogi dolog.

Előzmény: Törölt nick (9370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!