Keresés

Részletes keresés

pk1 Creative Commons License 2019.08.29 0 0 1078

"ő hihetően elszámolt vele"

 

Tőled szarkazmust tanulok.

Előzmény: szőrinszálán (1075)
szőrinszálán Creative Commons License 2019.08.29 0 0 1077

A kétféle anyagtípus, amelyik külön-külön, de összecsomósodik, képezik az eltérő anyagú galaxisokat, melyek egyformán semlegesek elektromosan, de gravitációsan taszítják egymást. Még akkor sem lenne nagy égiháború, ha netán ütköznének, mert a csillagoknak csak pár tized százaléka találná el egymást a nagy távolságok miatt. (itt is jelen van az a fránya téridő) :)

Előzmény: Astrojan (1076)
Astrojan Creative Commons License 2019.08.29 0 0 1076

azért nem látjuk, mert egy másik, tőlünk távolodó galaxist képez az anyagával.

Ez egy kézenfekvő feltételezés, csak szinte bizonyosan nem igaz. A galaxisok túlságosan sokat ütköznek aminek eddig egynek sem lett volna szabad megtörténnie. Ilyenkor ugyanis nagyon tipikus sugárzás lépne fel, a két párnak megfelelő éles frekvenciával, az atombombánál 100-szor erőteljesebb robbanással. igenám, de ez az atombomba csillag méretű lenne, nempedig néhány kg, mint a Fat Boy. A tipikus frekvenciák miatt bizonyosan felfedeztünk volna ilyen robbanásszerű sugárzást.

 

Az elektron-pozitron annihiláció 511 keV, míg a proton-antiproton annihiláció 938 MeV energiájú gammafotonokat kelt.

 

Ez a fotonból részecske, részecskéből foton, energiaveszteség nélkül, elég furának tűnik.

 

Hát, az elemi részecskék világához közelítve egyre vadabb dolgok történnek, de ez azért eléggé egyértelmű: a párkeltés és annihiláció az egyik biztos pont.

Előzmény: szőrinszálán (1075)
szőrinszálán Creative Commons License 2019.08.29 0 0 1075

„Hogy hova lettek Antal és a kis Anti (= antiproton és a pozitron) azt a fizikus sem tudja, pedig neki is el kellene számolnia velük, tőlük már kérdezted?”

 

A részecske fizikus Sz. Gyulát már kérdeztem, és ő hihetően elszámolt vele. (azért nem látjuk, mert egy másik, tőlünk távolodó galaxist képez az anyagával.) Ez a fotonból részecske, részecskéből foton, energiaveszteség nélkül, elég furának tűnik. :)

Előzmény: Astrojan (1071)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.08.29 -1 0 1074

Ha a proton találkozik az elton párjával, akkor egy 3.83x10-17 cm-es proton-neutriniót alkotnak, tehát a részecskék nem semmisülnek meg. www.atomsz.com

 

 

Előzmény: pk1 (1073)
pk1 Creative Commons License 2019.08.29 0 0 1073

"Ha a proton találkozik a párjával akkor persze fotonná alakul, annihilálódik."

 

Végül is nem zárható ki ez az eredmény sem, de attól még valószínűtlen. Egy p+ - p- ütközésnek nagyon sokféle (azaz végtelenféle) kimenete lehet.

Előzmény: Astrojan (1071)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.08.29 0 0 1072

"Sajnos ezekkel te képtelen vagy szembenézni - évek óta.  Ennek oka rejtély."

 

Nem olyan rejtély az!

Az ismert kognitív torzításokból több is afelé hat, hogy a delikvens megőrizhesse a kialakult énképét, és ha valamibe már elképesztő energiákat beleölt, akkor még magának is hazudva a végtelenségig mentegesse a tévedéseit. A bolond crackpot-fizikusok tévképzeteit a pszichológiatudomány gyönyörűen tudja magyarázni.

Előzmény: jogértelmező (1070)
Astrojan Creative Commons License 2019.08.29 0 0 1071

Az antiproton nem spirálozik el, mert ugyanolyan stabil mint a proton (tórusz). Hasonlóan a pozitronhoz ami az elektron ikertestvérkéje amely szintén stabil részecske (tórusz). Ezek négyen végtelen életidejűek, ameddig nem találkoznak a párjukkal. Ha a proton találkozik a párjával akkor persze fotonná alakul, annihilálódik. Az elektron-pozitron dettó. A foton is stabil, végtelen ideig működik, nem fárad, örökmozgó, egészen addig amíg nem találkozik a többiekkel. Ha koppan akkor leáll, elbomlik. Ha a foton fáradna az alaposan felborítaná a kozmológiai képzeletünket, az enyémet is.

 

Hogy hova lettek Antal és a kis Anti (= antiproton és a pozitron) azt a fizikus sem tudja, pedig neki is el kellene számolnia velük, tőlük már kérdezted?

 

Azok a részecskék spiráloznak el amelyek nem záródnak körbe, ilyen nem stabil részecskéket tartanak számon a fizikusok már száznál többet. Ezeket elemi részecskének vélik, de nem azok. Elemi részecske csak kettő van: a graviton és az elektromos töltésrészecske.

Előzmény: szőrinszálán (1069)
jogértelmező Creative Commons License 2019.08.29 0 0 1070

Elgondolásod hibás, ugyanis ordító ellentmondásokra vezet. Sajnos ezekkel te képtelen vagy szembenézni - évek óta.  Ennek oka rejtély.

Előzmény: Astrojan (1059)
szőrinszálán Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1069

Az antiproton hová spirálozott el, hogy nem találjuk nyomát?

Előzmény: Astrojan (1068)
Astrojan Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1068

Az elektron és a proton tórusz fény gamma-foton bomlásával alakul ki tehát a frekvencia adott, az a bomló foton frekvenciája. Csak két frekvenciánál záródhat pontosan körbe a tórusz, az egyik az elektron/pozitron pár, a másik a proton/antiproton pár. Más frekvenciáknál nem záródik körbe, ezek a részecskék elspiráloznak, nem stabilak.

 

Igen, tudom, hogyan gondolja Gyula, kicsit hasonlóan de erősen eltérően, nem baj.

Előzmény: szőrinszálán (1066)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.08.28 -1 0 1067

"Egyébként is igazolhatnád végre a téridő létezését inkább például."

 

Tessék:

https://www.nobelprize.org/prizes/physics/2017/summary/

 

 

Ha magadtól nem értenéd, hogy ez hogyan bizonyítja a téridő létezését, akkor majd holnap szájbarágósan, óvodás szinten elmagyarázom.

Előzmény: Astrojan (1062)
szőrinszálán Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1066

A tömegnek két meghatározása is van. Ez melyikre vonatkozik?

A tóruszban pörgő/keringő elemi részecskék frekvenciája, milyen hatásra alakul ki? Egy tippem az, hogy az egymással szemben, párhuzamosan haladó „graviton sugárzás” felpörgeti őket. iszugyi szerint, a kétféle töltés okozza a nyugalmi tömeget.

Előzmény: szőrinszálán (1065)
szőrinszálán Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1065

„a tömeget a tóruszban pörgő/keringő elemi részecskék frekvenciája és ezáltal a tórusz tehetetlensége szabja meg és nem a tórusz mozgási sebessége.”

A tömegnek két meghatározása is van. Ez melyikre vonatkozik?

Előzmény: Astrojan (1064)
Astrojan Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1064

A téridő görbületét leíró egyenletek a nyomó gravitációs sugárzás tömegek közelében kialakuló gradiensét írják le. Ilyenképpen a relativitáselmélet éppen a nyomó gravitációt írja le, csakhát elvileg rosszul. Előszöris a látszó világot írja le és nem a valóságot.

 

Hosszkontrakciót vízionál pedig az csak egy látszólagos hatás, valójában semmi nem történik a bot hosszával csak menetközben másképp látjuk, mérjük.

 

Idődilatációt vízionál de az órák ugyanúgy rezegnek mint a földi kontroll, csak másképp látszanak. Kevés a kisérlet.

 

Tömegnövekedést vízionál pedig a mozgó részecskék tömege nem változik meg semennyire, mert a tömeget a tóruszban pörgő/keringő elemi részecskék frekvenciája és ezáltal a tórusz tehetetlensége szabja meg és nem a tórusz mozgási sebessége.

 

Szingularitást vízionál oda ahol a gravitáció nem a végtelenbe hanem éppen nullához tart, nevezetesen a BH belsejében. Így csak az elkövetett hibának van szingularitása, a BH-nak nincs.

 

Tehát nem a téridőnek feleltethető meg hanem a téridő van megfeleltetve a nyomó gravitációs sugárzásnak illetve annak tömegek közelében kialakuló gradiensének, mint a nyomó gravitáció matematikai leírása. Semmi esetre sem fordítva.

 

A fizika tele van hibával és téveszmékkel, a fizika egyfajta diktatúra.

Előzmény: szőrinszálán (1061)
szőrinszálán Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1063

Elminster Úr! Az eddigi megnyilatkozásaid alapján azt gondoltam, hogy utálod a kinyilatkoztatásokat. Ha már a véleményről is ilyen dehonesztáló a „véleményed”, akkor mi a teendőnk? :(

Előzmény: Elminster Aumar (1060)
Astrojan Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1062

Akkor mi a rossebnek nyomod a (személyeskedő) véleményedet, folyton?

 

Egyébként is igazolhatnád végre a téridő létezését inkább például.

Előzmény: Elminster Aumar (1060)
szőrinszálán Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1061

„ez a graviton. Örökmozgó, nem fárad el, nagyon gyors és nagyon nagy erőt fejt ki. Egy tükörképi párban kapcsolódva alkotja a gravitációs sugárzást,”

 

Az általad definiált graviton, mint az az anyag alapvető, fáradhatatlan mozgatója, milyen módszerrel mutatható ki, különös tekintettel annak sugárzási formája? Eddig a téridő görbületét favorizálják, a gravitációs erő okának. Ha ez a minden irányból érkező sugárzás betölti az egész univerzumot, ami tulajdon képen, megfeleltethető a téridőnek is, ha a többi anyagi objektumot magába foglalja, mivel vonatkoztatási rendszernek használható.

Előzmény: Astrojan (1059)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.08.28 -1 0 1060

Na, ebből amit leírtál, nem tudsz egyetlen egy állítást sem bizonyítékokkal igazolni. A te személyes fantáziavilágod az egész. Mint iszugyinak a négy elemi részecskéje.

 

Amúgy tudod, mit tartanak a "vélemény"-ről? Olyan mint a fing: jobb bent tartani!

Előzmény: Astrojan (1059)
Astrojan Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1059

Véleményem szerint van egy elemi energiarészecske ami mozgatja a világot, ez a graviton. Örökmozgó, nem fárad el, nagyon gyors és nagyon nagy erőt fejt ki. Egy tükörképi párban kapcsolódva alkotja a gravitációs sugárzást, ami a gravitáció okozója. Átmegy a Földön mintha üvegből lenne a Föld, nagyon pici nyelődik el belőle. A kicsi elnyelt rész úgy okoz gravitációs erőt, hogy felülről a teljes erő nyom téged lefele, de alulról egy iciri piciri résszel kevesebb sugárzás nyom téged felfelé. A két sugárnyomás nyomóerejének különbsége okozza a súlyodat.

 

Az elemi részecskék tulajdonságai horrorisztikusak, nem a makroszkopikus világ szokásai jellemzik. Nem tudom, hogyan nyom, milyen mechanizmussal képes trillió trillió newtonos erőt kifejteni, de ezt teszi. Ez az erő mozgatja a galaxisokat és ez működteti az Univerzumok ciklusait.

 

A másik elemi energiarészecske (kvantum) az elektromos töltésrészecske, szintén párban. A gravitonnal így négyen alkotják a fény fotont.

 

Ha a foton elbomlik akkor jön létre a normál, barionos anyag a foton egyik feléből (elektron). A másik feléből pozitron.

Ha a foton energiája nagyobb (1836 -szor) akkor a másik feléből nem pozitron hanem proton jön létre (emebből meg antiproton)

 

Tudom, hogy durva, de a pozitron és a proton ugyanaz az anyag, különböző frekvenciával keringenek a saját tóruszukban.

Az elektron antianyaga nemcsak a pozitron hanem a proton is antianyaga. Az elektron és a proton nem tudnak egymásra felszállni mert durván különbözik a frekvenciájuk. Az annihilációhoz két azonos frekvencia kell, mert a foton két fele csak azonos frekvenciával alakulhat ki.

 

Bocs ha egy kicsit továbbmentem, de így épül fel és így működik az anyagi világ. A fő mozgató erő és energiahordozó a graviton.

Előzmény: szőrinszálán (1058)
szőrinszálán Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1058

„Amit megfigyelhetsz az mind, mind valamiféle anyag.”

 

Asztrojan! Szerinted az univerzumban minden anyag, a tér és idő, csak szellemi termék. Arra lennék kíváncsi, hogy az erő fogalma, mint szellemi termék, szerinted melyik anyagi formátumból ered? Mire vezethető vissza?

Előzmény: Astrojan (1038)
Astrojan Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1057

Ja. Meg az Univerzum. Benne is van a nevében: Univer zoom. De az Univer Babos Zöldségkrém is tágul.

Előzmény: szaszg+++ (1056)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1056

Az alsónemüd gumija tágul.

 

Előzmény: Astrojan (1055)
Astrojan Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1055

mert akkor mi tágul? a "lökéshullám"? Ez valóban elképzelhető, hogy a lökéshullád tágul. Főleg ha vizihulla.

 

Egyébként meg az Univerzum tágul, nem mondtam még? De.

Előzmény: thoughts (1048)
thoughts Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1054

...pontosan!

Előzmény: thoughts (1052)
thoughts Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1053

laikus ez tény.

Előzmény: thoughts (1052)
thoughts Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1052

mi kifogásod van a magyarázataimmal?

Előzmény: szaszg+++ (1049)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1051

A GRAVITÁCIÓ EGY KÖLCSÖNHATÁS A TESTEK KÖZÖTT ÉS NEM VÁLTOZTATJA MEG A TÉR-IDÖ METRIKÁJÁT.

 

 

Előzmény: szaszg+++ (1050)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1050

Ez "Azonban a gravitáció olyan, hogy POZITÍV VISSZACSATOLÁSSAL VAN a tér geometriájára. Akármilyen görbületű a tér, a gravitáció az idő előrehaladtával azt az irányú görbületet NÖVELI. Ha kezdetben negatív görbületű volt, akkor mára nagyon-negatívvá teszi, ha a kezdetben pozitív görbületű volt, akkor mára nagyon-pozitívvá teszi a visszacsatolás az univerzum görbületét." abszolút az ostobaság tömkelege.

 

 

A GRAVITÁCIÓ EGY KÖLCSÖNHATÁS A TESTEK KÖZÖTT ÉS NEM VÁLTOZTATJA MEG A TÉT-IDÖ METRIKÁJÁT.

Előzmény: Elminster Aumar (1044)
szaszg+++ Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1049

Az agyad tágul a sok hülyeség magyarázatától.

 

Előzmény: thoughts (1048)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!