Keresés

Részletes keresés

pipeti Creative Commons License 2008.01.17 0 0 117
Ez ertheto, viszont az irrealisan magas GJ dij kozvetve azt jelenti, hogy vagy:
- a gaz felet elengedjuk a levegobe
- alacsony a gaz futoerteke, ennek ellenere nagyon magas az ara
- a kazanok alacsony hatasfokkal mukodnek (sok gazbol keves GJ)
- nagyon sok GJ elveszik mig a tenyleges ho eljut a lakasokhoz
Ebbol szivem szerint az 1-3-at kizarnam. A pontos kalkulaciot valoszinuleg a 4. pont befolyasolhatja, hiszen arrol nincs tapasztalat. Viszont ha a Fotav aktualis arait megnezzuk, meg ott sincs 3ezer forint egy GJ (http://www.fotav.hu/?m=2&s=21). Pedig itt aztan van hoveszteseg (talan tobb mint nalunk az epuleten belul). Persze erre rajon meg az alapdij, ami egy 45 m2-es 2,6m belmagassagu lakasnal ~4600 ft. Roviden, a 10e ft/GJ irrealisan magas (es nem csak annak tunik). Csak futes, melegviz nelkul.
Előzmény: Pumuckly (115)
Pumuckly Creative Commons License 2008.01.17 0 0 116
Nálam pl. 5-ösre kitekert csapoknál kb. 0,3 GJ fogy egy nap alatt és csak 23 fokot lehet így elérni. Ezért a +5 fokért szerintem nem érdemes fűteni.
Előzmény: Törölt nick (113)
Pumuckly Creative Commons License 2008.01.17 0 0 115

A távhő díja valóban 3-4ezer/GJ. Itt azonban a tetőn lévő Hoval gáz kazánok állítják elő a radiátorokba folyó és/vagy a fürdésre használt melegvizet. Tehát nem távfűtést fizetünk, hanem gázszámlát a Fővárosi Gázművek Zrt.-nek. A gáz árát a gazdasági miniszter határozza meg amihez hozzájön még egy alapdíj is. A gázszámlát meg az egyéni hőmennyiség és melegvíz mérők segítségével lehet szétosztani lakásonként. GJ egységárat csak egy éves időszak után lehet pontosan mondani a lakóparkra.

Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 114
Vezetékezés még nem történt, de az UPC-t sikerült ráengedni a comuniue koax kábel hálózatára, a diginek az UTP (CAT5)- hálózatra lenne szüksége, ami ki kell építeni, mert a communique vele nem hajlandó közösködni a comunique. Az O csoport pedig eladta a kizárólagosságot a comunique-nak.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.16 0 0 113

Halihó!

 

A csekk a postaládában volt, a közgyűlés jegyzőkönyvével együtt.

 

Hüledezve olvasom a GJ-okat. Keri fűti az egész házat? :-)

20 GJ-t használtatok el eddig? Mert mi október közepe óta 3,5 GJ-t. És hármason vannak a termosztátok, ez 22 fok. Mondjuk ha mi nem fűtünk akkor is 18 fok van.

 

A többiek mennyit fűtöttek eddig?

 

Üdv:

BB

Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.16 0 0 112
Vidéken, ahol eddig laktam 3 400 Ft volt 1 GJ hődíja és jelenleg is annyi. Ezt is gázból állítják elő a város fűtőerőművében és még végig viszik a városon. Tavaly 90 %-al emelték és ez már az emelt ár, amely vidéki viszonylatban is igen magasnak számít! Akkor milyen 5 000-10 000 Ft-os egységárról beszélünk. Itt valami nagyon nem stimmel!
Keri1974 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 111
Újabb információ,hogy nem biztos a 11000ft/GJ,hanem 5000 és 1?000ft között lesz majd.Ehhez azonban meg kell várni,hogy tudjanak egy átlagot mondani a fütési szezon végén.Reméljük a ház kivitelezése(leszámítva nálunk az ablakoknál-ott nem tökéletes) jó mínőségü.

Üdv
Előzmény: Keri1974 (110)
Keri1974 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 110
Hali mindenkinek!


Nem akarok rémisztgetni senkit,de állítólag 1GJ=kb.11000ft.Ez alapján ki lehet számolni mennyi lesz a fűtésszámla!!!!!!Vicc!!!Egy panellakásban ennek a töredékét fizetik!!Azt akarják elhitetni,hogy nem egész 3 hónap alatt 250000ft lenne a fűtésem???És ebben még nincs benne a melegvíz!Arról nem is beszélve,hogy a szar kivitelezés miatt iszonyatos a lakás szigetelése!Lehet a tv-n torzsalkodni,de az első fűtéscsekk után szerintem már nem lesz olyan fontos a szolgáltató!



Üdv mindenkinek:

Keresztes István
Jakos79 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 109

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy miért nem a legkedvezőbb Digi Kábelt próbáljuk "beengedni" a házba? Sokkal jobb az ajánlatuk! Igaz nem ismerem, hogy mennyire megbízható a hálózatuk, de náluk olcsóbb ajánlatot ilyen sávszélességek mellett nem fogunk kapni. Esetleg valaki tapasztalat?

Mi az hogy elvből nem engedik be őket? Ki és miért? Jelenleg ki dönti el, hogy ki jöhet és ki nem? Azzal nem valami sokat érünk el, ha idejön a UPC lassan már több pénzért (de még ha ugyanannyiért is) internetet, vagy tvt szolgáltatni, mint a Comunique. Mivel 3 szolgáltató kábelei férnek el a csövekbe ezt érdemes lenne átgondolni, hogy mire is van szükségünk, és mennyit vagyunk érte hajlandóak fizetni. Nehogy beválogassunk 3 drága céget, mert utána a kábelt már nem fogják kihúzni nekünk a falból. Manapság sokszor lemondani is nehéz egy szolgáltatást, nemhogy lecserélni egy szolgáltatót.

Én úgy sejtem, hogy valószínűleg azok a cégek, akik a lakóparkba egyszer már megvetették a lábukat (azaz kiépítettek valamit) azok maradni is fognak. Szóval ne kapkodjuk el, mert nincs sok lövésünk!

Ha nincs minőségbeli probléma Digiéknél, szerintem válasszuk őket (már ha lehet).

 

 

Üdv,

Jáger Ákos

B301

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 108
Kedves KG!
Az jó, ha lesz a UPC-nek a házra kidolgozott ajánlata, mert az interneten ajánlott árai most egyáltalán nem olcsóbbak, mint a Comunique akciós árai. Annyi a különbség, hogy a Comunique hasonló árért kétszer gyorsabb internetet (10 Mb/s) kínál igaz 3 éves hűségnyilatkozattal.

Kedves Béla78!
Milyen módon jutottatok hozzá a csekkhez? Személyes úton vagy postaládában?
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 107

Sziasztok!

 

Mi is megkaptuk végre a közösköltség csekkeket, így végre fizethetünk, hurrá! :-)

 

De miért is fizetünk?

 

Merthogy arról volt szó, hogy a novemberi gázszámlát az építtető állta. A biztonsági őrség tervezett díja pedig 3800 Ft volt lakásonként (3000 a lakásra 800 a beállóra) 2 főre, de ha jól tudom, csak egy őr van. Továbbá nem volt gondnok, takarítás, és az őrök is az építtető alkalmazásában voltak januárig. Tehát a költségek változtak, de ez a mi egyenlegünkön nem látszik...

 

Kedves Beatrix!

 

Kifejtené, hogy Önnek mi a vélemnye ezekről a tételekről?

Továbbá szeretném ha leírná, hogy a ház biztosítása pontosan mire terjed ki.

 

Előre is köszönöm

 

BB

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 106
Kedves Revon!
Az ELMÜ-nél a teljes ingatlan (a leendő teljes lakópark területe) mint egységes fogyasztási hely ezen a címen szerepel. Gondolom ezt már korábban, még az építkezés előtt így alakították ki. Akkor még nem volt arról szó, hogy ez ház, mint lakcím akár három utca nevét is viselheti. Majd ők is át fogják vezetni, csak az ELMÜ malmai is lassan őrölnek. Mint általában Magyarországon. Tudod, a dinoszauruszos példa: mire az inger a farkától a fejéig elér.
Revon Creative Commons License 2008.01.15 0 0 105
Ma vették át nálam a villanyórát, de egyvalamit nem értek: a munkalapon az szerepel, hogy fogyasztási hely: 1115 Bp, Bartók Béla 98-102, értesítési cím: 1114 Bp Hamzsabégi út 38-40.
Hogyis van akkor most ez? Miért nem a hamzsabégis címen van a fogyasztási helyi is??
Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 104
Ma beszéltem Kovács Ellával, aki arról tájékoztatott, hogy 2 héten belül lesz UPC szolgáltatás a házban.

Lesz külön a háznak kidolgozott csomag és egy személyes ügyintézőn keresztül lehet ledani az igényeket.

Köszönettel: KG
susu77 Creative Commons License 2008.01.12 0 0 103
Minősíti a közösképviselet hanyag, gondatlan munkáját, hogy a mai napig nem kaptuk meg az lakógyűlés jegyzőkönyvét.

Nincs semmi információnk a hő díjról, mennyi fog kerülni a lakás fenntartása.

Nincs szelektív hulladékgyűjtő, nincs szórólapgyűjtő.

Nem lehet tudni, hogy az UPC szolgáltat-e a házban?

F U :-(

azgaka Creative Commons License 2008.01.12 0 0 102

Sziasztok,

körkérdésem lenne... más lakásokban sincs padlóösszefolyó? Vagy ez ma már nem kötelező? Csak elgondolkodtam azon, hogy mi történik a szép laminált parkettával, ha kiönt a szuperintelligens vízömlést is érzékelő mosógépünk.

pvilcsek Creative Commons License 2008.01.10 0 0 101
sziasztok,

erdeklodnek, hogy tud e valaki valamit az alabbiakrol:

# a kozos kepviselo felhivott, hogy faxon elkuldene, hogy kinek es mennyit kell kozos koltseg gyanant fizetni. ez kb 1 honapja volt. azota semmi...

# mikor kapjuk meg irasban, hogy mirol es hogy dontott a kozgyules?

# mikor mukodik majd a lift a C lepcsohazban

# mi a dontes TV, internet ugyben? kivel lehet szerzodni, mikor, mennyiert, stb.

koszonettel.

Peter
Keri1974 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 100
Sziasztok!

Az üveget az Olimpia vette ki,és hamarosan tesznek be újat(köszönet Kiss Varga úrnak!!).A többi hibát is jelezzük majd felé.


A bejárati ajtókat tényleg be kéne zárni(ma is az őr dobott ki 1 csövest),ez mindannyiunk érdeke lenne és nem is 1 bonyolult dolog.

Amúgy egyetértek tényleg nem rossz itt lakni:)))

Üdv
Előzmény: azgaka (99)
azgaka Creative Commons License 2008.01.10 0 0 99

A kertkapuhoz egy észrevétel... gyönyörű és hamar kész lett minden, apró probléma, hogy az A lépcsőház kertkapuja nem éri el a keretet, így nem is lehet becsukni.

Egyébként az A-ban kitört gazdátlan üveget valaki kiverte, így már gyerekbiztos, de gondolom nem azért kétrétegű, hogy egy minden törtés esetére maradjon. :)

A folyosókon a korlát és a palózat között (ahová a csirkehálót felrakták) szintén kiférne egy kisgyerek, ráadásul a legkisebb terhelésre a csirkeháló deformálódik.

:) És miért nincs ereszcsatorna sehol? Ázik az egész ház, a falakon kívül félig a folyosók, valamint teljesen feléesleges ablakot mosni. Úgy láttam, csak az előkelő hatodik emeletnek járt az eresz.

Mindemellett jó lesz, ha összeszokunk egyszer. 

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.09 0 0 98

Szia Keri!

 

Valóban volt takarítás, én 2-re emlékszem, de az épitkezés nyomai (pl: festék a padlón) megmaradtak. Igazából az építtetőnek kellett volna kitakaríttattni szerintem. Úgyhogy a mostani nagytakaraítás költségeit talán neki kellene kifizetnie.

 

Én már több hibát jeleztem a Kiss Varga úrnak, de mintha megállt volna az idő az építkezésen...

 

Jobbat nem tudok így leírom ide:

 

- Az összekötő folyosók, legalábbis a C és B épület között nem jól vannak kivitelezve.

A víz megáll a folyosón (5.em), és a vízvetőkről az alattuk lévő emelet korlátjára csöpög a víz, amiről szertefröccsen. Így esőben az egész folyosó tiszta víz.

- Az ablak és a folyosó padlója közt 10cm-es rés van.

- A C épület Fsz.-i garázsba vezető ajtaja a beköltözés óta éri a padlót, így szorul, és összekaristolta a járólapot.

- arról volt szó, hogy a bejárati ajtók tokját lefestik, a miénket azóta is festik...

 

Más. Úgy látom a bejárati ajtók zárása nem igazán megy nekünk. Lehet én vagyok paranoiás, de szerintem úgy jó ha kulcsra van zárva. Én ha nyitva találom bezárom, jó lenne ha, mindenki ezt tenné. És a kerten is azért van kapu, hogy legyen mit becsukni...

 

Ezek a negatívumok, bár nem írom le ugyanilyen hosszan a pozitívumokat is, de azért az tény hogy jó itt lakni, legalábbis mi nagyon szeretünk. :-)

 

Üdv:

BB

 

Előzmény: Keri1974 (97)
Keri1974 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 97
Hello!

Hétfőtől már az új cég takarít,remélhetőleg nagyon hamar lesz eredménye(a garázst-1 szint)már elkezdték.A cég 3 hetet kért,hogy teljesen rendbe legyen a ház.Sajnos az előző "takarítást" is be kell hozniuk.Egyébként állítólag az új cég előtt már volt nagytakarítás(nevetséges).A szönyeget a közösképviselet a mai nappal megrendelte,remélhetőleg hamar meglesz.


Üdv, Keri
Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.09 0 0 96

Takarítás? Milyen takarítás?

Egy kezemen meg tudnám számolni hogy hányszor takarítottak, pedig október óta itt lakunk. De cáfoljon meg valaki, ha nem így van.

Előzmény: pipeti (95)
pipeti Creative Commons License 2008.01.09 0 0 95
Nekem szinten hianyoznak a bejarati szonyegek. Amiota kesz lett a hatso bejarat, mar a sar sem akkora, es igy a takaritas eredmenye talan tovabb latszodna.

Udv
Előzmény: szentesi.i (93)
Pumuckly Creative Commons License 2008.01.08 0 0 94

Amennyire tudom a hődíjba tartozik az egyénileg elfogyasztott hő és melegvíz előállítás költsége + a közös helyeken elszivárgó meleg arányos része.

A hő előállítást az épület tetején lévő gázkazánok biztosítják. Körülbelüli egységárat csak 1 éves üzemeltetés után lehet majd pontosan tudni. Ezt befolyásolja pár dolog, mint pl. a téli időszak keménysége, gázár emelkedés, stb.

Hőmennyiség és melegvíz mérők leolvasása fél évente történik, így ekkor kerülhet sor bizonyos fizetési korrekcióra. Így előfordulhat, hogy aki sok hőt vagy melegvizet használ, annak nem fedezi ezt majd a 130Ft/m2/hó általánydíj és rá kell még fizetnie. De ha valaki sejti, hogy sok hőt használ el az fizethet kicsivel többet is havonta és akkor nem lesz félévkor akkora meglepetés.

No meg persze ennek az ellenkezője is érvényes lehet, hogy ha valaki kevesebb hőt használ el, akkor annak a félév utáni hónapban nem kell annyi közös költséget fizetnie.

 

A (71)-esben már volt szó a közös költség befizetésről.

 

A csekkes befizetés egyébként a legdrágább megoldás és növeli a közös költséget. Legolcsóbb pl. a sarki OTP-ben befizetni a lakópark számlájára.

 

Előzmény: szentesi.i (93)
szentesi.i Creative Commons License 2008.01.08 0 0 93
Tisztelt Hölgyeim Uraim!

Először írok ide, így mindenkit üdvözlök és utólag is boldog új évet kívánok mindenkinek.

Következő kérdéseim lennének: 2007.12.28-as számvizsgálói bizottsági ülésen történt 2008-as költségvetés megtárgyalása pont alatt láttam, hogy megemlítették a közös költséget, gépkocsi beállók havi költségét és a hő dijjat.
Lehet csak én nem értem, ez a hő díj a fűtés díj? Mert sajnos a hőmennyiség egységáráról semmi információm nincs. A SZVB-i kollégák 11.000 Ft/1GJ -os értékkel riogattak. Mondjuk, ha 130Ft/m2/hó-val megúsznánk, akkor az korrekt lenne.

SZVB-s kollegák megkértek, hogy amit észreveszek hibákat hiányosságokat, ezen a fórumon jelezzem:

1. B lépcsőház 3.emeleti lifthez vezető ajtajának zárnyelve nem működik, így az egy erősebb széltől mindig kicsapódik (az üveg betörésének a veszélye), és ezzel a folyosó kihűl. Az lenne a javaslatom, hogy ezt meg kellene javítani, ezen felül egy ajtócsukó berendezés felszerelése is jó lenne.

2. B lépcsőház 3. emeletén a C lépcsőház átvezető folyosóján az automata ajtócsukó hiánya miatt be is tört az ajtó üvege, amitől a folyosó folyamatosan hűl.

Mindkét pont azért is kellemetlen, mert a lakások bejárati ajtajai nem hőszigeteltek.

3. A fent említett folyosón a bejárati ajtók melletti világítás kapcsolók nem működnek.

Végül, de nem utolsó sorban az lenne a kérdésem, hogy kitől és mikor számíthatunk közös költség csekkre? (már úgy be szeretném fizetni :-) )

Üdvözlettel:
Szentesi István
B303

Keri1974 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 92
Az elöbb lehagytam,hogy beindították a cső fűtőszálát is.
Előzmény: Keri1974 (91)
Keri1974 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 91
Ma itt voltak a vízszerelők a kivitelező részéről és leszigetelték a csövet,így remélhetőleg már nem lesz csőtörés.Ugyancsak ma már itt voltak az új takarítók és feltakarították az elmúlt 2 csőtörés nyomán kialakult jeget.
Előzmény: Pumuckly (90)
Pumuckly Creative Commons License 2008.01.05 0 0 90

A közös helyiségek műszaki átadásán jegyzőkönyvezve lett, hogy néhány cső nincs leszigetve. Az ilyen kivitelezési hibákat legkésőbb feb. 28-ig kell kijavíttatni az építtetőnek.

Sajnos a földszinti beálló nyitott marad. A rácsok is csak azért lettek ideiglenesen feltéve, hogy az építkezés befejezéséig ne menjen be jogosulatlan személy. Később a lakók döntése lesz, hogy maradjon-e a rács.

Szerintem jó lenne üvegtéglával felrakatni és beépíteni pár szellőzőt, mint ami a garázs másik oldalán is van. Így a hó már nem esne be. Teljesen zárt csak akkor lehetne, ha a szellőztetést megoldanák hasonlóan mint a -1-en.

Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.05 0 0 89
Szeretném, ha már már nem kéne bántanom többet a tervezőt, kivitelezőt, de ezek a csőtörtések szerintem szintén tervezési hiba következményei. Ha a tűzoltó rendszer állandóan vizzel kell tele legyen - mert ugye csak akkor tud oltani -, akkor legalább gondoskodni kellett volna róla, hogy a garázs - ha nem is légmentesen -, de valamennyire zárt legyen és valamiféle temperáló fűtése is legyen. Egy nagyobb hóviharnál a földszinti, jelenleg csak berácsozott ablakokon úgy befú a hó, hogy be sem tudunk menni az autóval. A hidegről meg a jegesedésről nem is beszélve! Mi van, ha valaki maga vagy a kocsijával megcsúszik a jeges aljzaton? Az Olimpia helytáll a károkért?
Keri1974 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 88
Tisztelt Tulajdonosok!!

Ma (2008.01.04)ismételten csőtörés volt a B épületnél a garázsban(a fali tűzcsap zárószelepe hibásodott meg),ezért a bejárati ajtó elött a sózás ellenére jeges az út.Mindenki vigyázzon amikor belép a garázsba!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!