Keresés

Részletes keresés

lg23 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 4976
egy dolog, hogy egyszerre, de egy ideig azonos cellában is!
Előzmény: Törölt nick (4974)
carbonara Creative Commons License 2007.12.26 0 0 4975
Rákosi 1925 - 1940, Szálasi 1938.július - 1940 szeptember ült Szegeden.

Érdekesség, hogy egy ideig a szegedi Csillag börtön „vendégeként” ugyanabban a cellában kapott helyet, mint korábban Szálasi Ferenc. ( Wikipédia : Rákosi Mátyás)

Hogy ismerték - e egymást, nem tudom. Idejük volt az ismerkedésre.
Előzmény: Törölt nick (4974)
lg23 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 4973
Szálasi csapattársaként?
Előzmény: Törölt nick (4972)
lg23 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 4971
olvasom, hogy 1937 őszén a Kispest Futball Club tisztújításán a klub alelnökének választották Rosenfeld Mátyást. Csak nem Rákosiról van szó? :D
Tizennégyes Creative Commons License 2007.12.25 0 0 4970
Most találtam egy honlapot a neten! Figyelmetekbe ajánlom. Én gyanítom, hogy ez az az oldal, amivel NNS kollégánk már párszor "ijesztgetett minket"! A képanyaga nagyon jó, mármint a stadionképekre gondolok. Köszönet érte!

Magyar futball
sárkánybarlang Creative Commons License 2007.12.25 0 0 4969
Weisz Gyula 1926 őszén 3 egymást követő mérkőzésen védte a Kispest kapuját. Tudtommal a Vasashoz távozott. Ki tud róla valamit?
sonomilanista Creative Commons License 2007.12.25 0 0 4968
Szia ! A karácsonyi kupákról volt már szó , (most időszerű...)
sonomilanista Creative Commons License 2007.12.23 0 0 4966
köszönjük ! Minden "gárdistának" Békés és boldog Karácsonyt !
Előzmény: Törölt nick (4965)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 4965
Kellemes Karácsonyi ünnepeket kívánok a topik olvasóinak!
sonomilanista Creative Commons License 2007.12.22 0 0 4964
Előzmény: sonomilanista (4963)
sonomilanista Creative Commons License 2007.12.22 0 0 4963
ILLUMINATO REGISTA UNGHERESE, PORTO' AL MILAN PRESTIGIO, ESPERIENZA E GRAN VISIONE DI GIOCO. SI IMPOSE SUBITO COME REGISTA DELLA SQUADRA, MA UN BRUTTO INFORTUNIO LO TOLSE DI MEZO DOPO SOLE DUE STAGIONI. MA BANAS SAPRA' ESSERE ANCORA UTILE, COME ALLENATORE E RESTAURATORE ATLETICO...

JOZSEF BANAS ha vestito la maglia rossonera per sole due stagioni e a fine carriera, ma ha saputo regalare ai tifosi rossoneri di metà anni '20 forti emozion. Emozioni dovute, oltre che alla sua bravura in regia, al prestigio e alla fama internazionale che questo regista biondino proveniente dall'est ha saputo portare a Milano. Nato in Ungheria, a Cifer, nel 1894, sin da piccolo si è trasfertio con i suoi a Budapest. Nella capitale ha vestito con onore la maglia del glorioso Ferencvaros, dopo aver iniziato nel Vasas nel 1913. playmaker preciso, dal passaggio filtrante ben registrato in repertorio, Banas si impone presto come uno dei migliori "volanti" europei. Del resto la scuola magiara è una delle più apprezzate dell'epoca, e Banas non tarda a brillare anche in Cecoslovacchia, acquistato dal Vasas. Nel 1924, a 30 anni, accetta la corte di Piero Pirelli e si trasferisce al Milan. E' un gran colpo per l'immagine della società rossonera, ma anche il responso del campo ne trae beneficio: Banas si impone presto per personalità e carisma, piazzandosi nel cuore del centrocampo e pilotando la manovra con esperienza superiore. In quel Milan era quasi un extraterrestre. Le sue qualità migliori erano la visione di gioco caratteristica dei grandi registi, unita ad un tocco sapiente, ad una innata naturalezza nell'innescare gli avanti con movimenti da metronomo. 20 gare al primo anno, e un gol. 20 gare al secondo, poi il destino ha deciso di fermarlo sfasciandogli il ginocchio: carriera finita, in occasione di un pari con l'Alessandria. Banas smise la maglia del Milan e tornò in patria. La società rossonera lo richiama nel 1930, come scopritore di talenti. Banas col tempo diventò allenatore, anche dello stesso Milan; guidò Padova, Cremonese, Pescara, Palermo e Acireale, allenando in veneto anche Nereo Rocco. Nel '58 tornò al Milan come consulente e restauratore atletico, rimise in sesto la squadra che era sfinita e le consentì di volare fino allo scudetto. Insomma, un grande uomo, bravo in ogni campo. Anche senza scarpette chiodate.

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.22 0 0 4962
Milyen aranyos, hogy itt elemailezgettek, miközbena mostani Narancsban kőbunkónak nevezed a valóban kőbunkó újpesti zsűrit.
Előzmény: Tempó Vasutas! (4954)
dabad Creative Commons License 2007.12.21 0 0 4961
Egyetértek.

Amúgy meg mi lehet fontosabb, mint például a Sabaria 1927-es összeállítása?
Előzmény: carbonara (4959)
lg23 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 4960
köszi szépen! De az ilyeneket lehet a jövőben e-mailben? :D
Előzmény: Törölt nick (4956)
carbonara Creative Commons License 2007.12.21 0 0 4959
Röhögni járhatsz ide, gyalázkodni felesleges.
Rengeteg topic van, amit egyesek írnak, mások olvasnak olyan témákról, ami sokak számára teljesen érdektelen. Így kerek a világ. Én a magam részéről, bár hozzászólni alig tudok, nagyon élvezem, hogy egyesek veszik maguknak a fáradságot és kutatják régi idők kis csapatainak történetét.
Fogalmad sincs továbbá, mennyire érdekli ugyanezeket az embereket a mai futball. Sjose például lelkes Sampdoria szurkoló, a Sere A -ról éppúgy mindent tud, mint a 28-as Szekszárd tarcsiról.
De mindennek nincs jelentősége, itt arról írnak, ami a téma, ha tetszik olvasd, ha nem, hát nem, de hozzászólásaidat szíveskedjél kulturált hangnemben fogalmazni.
Előzmény: Franzstadter (4958)
Franzstadter Creative Commons License 2007.12.21 0 0 4958
A másik meg az, hogy a topic rém primitív és nevetséges.
Én is csak röhögni járok ide.
Akiknek az egész futballt körülvevő világból csak annyi az érdekes, hogy Józsi vagy Béla volt-e 28-ban a Szekszárd tarcsiban az a Fledmayer nevű kétszer feketén játszott jobbszélső.
Nem hiszem, hogy nem érted.
Előzmény: Törölt nick (4955)
Franzstadter Creative Commons License 2007.12.21 0 0 4957
Ezt a Rudas Feri mondta a könyvben, megint félrebeszélsz.
És bármikor megkérdezheted tőle.
Gondolom, csak hitelesebb, mint egy lila majom.
Előzmény: Törölt nick (4955)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.12.20 0 0 4954
Küldtem e-mail pár embernek (lg, sjose, Bozsik Stadion, Tizennégyes).
Franzstadter Creative Commons License 2007.12.20 0 0 4953
Figyelj már, ha valaki folyékonyan hazudik a történelemről az megfelelő viselkedés ebben a topicban?
Előzmény: Törölt nick (4952)
Franzstadter Creative Commons License 2007.12.20 0 0 4951
Értem, a hazugság meg az életetek része.
Előzmény: Törölt nick (4950)
Franzstadter Creative Commons License 2007.12.20 0 0 4949
Majd ha jön ez a szerencsétlen lila majom, aki szerint a Henni pénzért ment a Dózsába, a napokban megjelenő Dalnoki könyvből egy részlet.

>>> Henni Gézának például minden oka megvolt, hogy fejet hajtson, amikor a belügyminisztérium megkereste ajánlatával. A bátyja politikai okoból börtönben ült, ezzel tudták őt zsarolni. Elmesélte nekem, hogy valamelyik főrendőr közölte vele: vagy aláírja az átigazolási lapot, vagy a testvére a sitten rohad meg. <<<
Tizennégyes Creative Commons License 2007.12.19 0 0 4946
Egy igazi gyöngyszemre bukkantam! (legalábbis nekem az)

A Magyar Úszó Egylet jelvénye! Nagyon érdekes szimbólmokat használtak. A felkelő nap a víz fölött. Nekem igazi kurriózum!
zöldpáncélos vérteknős Creative Commons License 2007.12.18 0 0 4944
A tegnapi NS-ben megjelent a temetéséről szóló értesítés, ami szerint "a Hungária FC bajnokcsapatának és a Phöbus FC KK győztes csapatának nemzeti válogatott jobbszélsője." A Hungáriában mikor játszott? Kíváncsi lennék, hogy honnan szedték a KK győzelmet, hiszen olyanja még a Hungáriának sincs. Bezzeg az
Újpestnek! (Azért a zöldeket is említsük meg.)
Előzmény: Törölt nick (4892)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.12.17 0 0 4943
Annyit még ehhez, hogy szerintem a régi focival foglalkozóknak három könyvet kell mindenképpen ismerniük: Földessy + Pluhár + Selmeci.
Előzmény: Tempó Vasutas! (4940)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.12.17 0 0 4942
Más is ismeri.:-)
Előzmény: sonomilanista (4941)
sonomilanista Creative Commons License 2007.12.17 0 0 4941
lg ezt biztos ismeri :

www.ujpestlexikon.hu/
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.12.17 0 0 4940
Én ezekből tanultam a legtöbbet:

Dénes Tamás – Peterdi Pál – Rochy Zoltán – Selmeci József 1999: Kalandozó magyar labdarúgók. Budapest

Feleki László 1941: A WM-rendszer. Budapest

Fodor Henrik (szerk.) 1914: A Magyar Testgyakorlók Köre története 1888–1913. Budapest

Földessy János 1926: A magyar futball és az MLSZ. Budapest

Gerhárd Lajos (szerk.) 1932: A magyar sport pantheonja. A magyar sport reneszánszának története 1896-tól napjainkig. Budapest

Máriásy Lajos (szerk) 1941: A vállalati sport 40 éves története. Budapest

Pluhár István (szerk.) 1941: Magyarországi sportegyesületek története. Budapest

Rejtő László 1969: Kilenc klub krónikája. Budapest

Zuber Ferenc 1925: A Magyar Athletikai Club története 1875–1925. Budapest.
Előzmény: Törölt nick (4934)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.12.17 0 0 4939
Sándor Mihály - Dénes Tamás által jegyzett Futballtörténelmi Lecke nem csak fiúknak c. könyv már az első könyvben is beharangozott 2. része ki lesz adva valaha is?


Fogalmam sincs. Remélem megjelenik majd egyszer.
Előzmény: lg23 (4935)
lg23 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 4936

Nekem ez a kedvencem: Ez a cikk sokat elmond a korabeli NS színvonaláról:

Nem csalás, nem ámítás, ez egy budapesti amatőr III. osztályú (!!!!! - vagyis gyakorlatilag az országos IV. osztályú!!!!) mérkőzésen történt horzsolásos (!!!!) sérülés dokumentálása... ezek után mi az, ami NEM szerepelt az NS-ben? Manapság meg válogatott játékosokról se írnak le mindent, ami történik velük...

Előzmény: Törölt nick (4933)
lg23 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 4935

Hát a két Földessy-t összehasonlítani sem lehet... mint ég és föld(essy). Az 1926-os Földessy a Pluhárnál is sokkal részletesebb, bővebb, színvonalasabb alkotás. Gondold el, az összes addig létező magyarországi kupasorozatról ír... a Sipőcz Serlegtől a Ladányi Dezső vándordíjig. A Népszigeti húsvéti tornától a Corinthián-díjig. Aztán benne van minden klub története, az UTSE-től a nem tudom kiig :D Több oldalon részletezve, fotókkal illusztrálva. Az összes magyar csapat minden nemzetközi meccse....

 

Statisztikák, adatok, képek, szövegek, leírások, magyarázatok, történetek egyszerre :D

 

Szóval ez nagyon alap.

 

Én még hozzátenném mindenképpen a "Barna könyvet", vagyis a Selmeczit. Az én Újpesttel kapcsolatos gyűjtésem 2/3-ad részben újpesti forrásokból (egy klub által a korbeli NS-ből kiiratott jegyzőkönyv gyűjtemény és egy 2002-ben kiadott szintén jegyzőkönyveket tartalmazó könyvből) táplálkozik, 1/3-ad részben pedig a Selmecziből. Hihetetlen mennyiségű adatot kaptam ebből a könyvből...

 

Aztán van egy 1936-os 10 éves a BLASZ c. könyvem, de az csak a BLASZ iránt érdeklődöknek nagy szám, egy "mezei gyűjtőnek" gyakorlatilag 6-8 érdekes oldal van benne.

 

Szóval nálam a top 3 az a Pluhár, a régebbi Földessy és a Selmeczi.

 

Jut eszembe! TV! Téged, mint debreceni illetékest kérdeznélek, hogy Sándor Mihály - Dénes Tamás által jegyzett Futballtörténelmi Lecke nem csak fiúknak c. könyv már az első könyvben is beharangozott 2. része ki lesz adva valaha is? Mert az első nagyon jó, hiánypótló kiadvány volt... és évekig vártam a 2. részét hiába...

Előzmény: Törölt nick (4934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!