Keresés

Részletes keresés

Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.07 0 0 570
igazad van, de annál a képnél nem volt annyira zavaró, mármint számomra, és kapásbol azt mondtam volna rá hogy az 1 jó felvétel:)
itt látszik mennyi értek hozzá:) semmit..
Előzmény: Kan_guru (569)
Kan_guru Creative Commons License 2003.01.07 0 0 569
"köszi, megint tanultam vmit, látom hogy miröl is van szó, de ez annyira zavaró?:)"
Annyira. Sőt még jobban is. Nappali világos képen nagyon szúrja a szemem. Itt kicsik azok a területek ahol jelentkezik, úgyhogy itt még elmegy.
Most gondold el, hogy ugyanez jelentkezik, ha egy fát vagy épületet vagy mittoménmit lefotózol és a körvonalai mentén szép kis kék kontúr lesz. Nekem annyira nem hiányzik :))
De mint láthatjuk a rekesz szűkítésével eltünthető a jelenség. Csak akkor meg mi a fenének a jó fényerejű objektív.
Egyébként a G2-nél is van úgy látom.
Előzmény: Kulecsakr (565)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.07 0 0 568
Köszi, már rá is bukok:)
épp most merült le a gépecske, megvagyok elégedve az akuval..:)
Előzmény: Kan_guru (567)
Kan_guru Creative Commons License 2003.01.07 0 0 567
Mindenképp olvasnod kell, akár írok ide akár nem.
Van egy jó lap, az alapok elsajátításához. A cím:
http://stargate.eik.bme.hu/foto/kisokos/gyorstalpalo/index.html
A kérdésedre a válasz "A mélységélesség" című bekezdésben, "A rekesz és a viszonossági törvény", illetve jó ha még elolvasod "Az objektív fényereje" című fejezetet. Ha Bármit nem értesz akkor szólj, elvégre azért vagyunk itt hogy segítsük egymást.
Előzmény: Kulecsakr (566)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.07 0 0 566
hát akkor rögtön kérdezek is:)
nem igazán értem az F értékeket hogyan kell beállítani, mikor mit kell használni.
rengeteg kérdésem lenne de azt hiszem 1 hét is kevés lenne a megválaszolására:)
Előzmény: Kan_guru (564)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.07 0 0 565
köszi, megint tanultam vmit, látom hogy miröl is van szó, de ez annyira zavaró?:) mert engem nem zavar...:)
még....
Előzmény: Kan_guru (560)
Kan_guru Creative Commons License 2003.01.07 0 0 564
"de vettem könyvet+olvasgatom a fórumot és így majd csak megtanulom, nagyon sok mindnet nem értek, de hát 1x elkell kezdeni"

Ez nagyon helyes. De mondjuk igaz, hogy én is a legtöbb dolgot fórum-ról tanultam, úgyhogy ha bármi kérdésed van kérdezz bátran. Nekem is lesz még a G3-ról mielőtt kiadok érte ennyi pénzt.

Előzmény: Kulecsakr (563)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.07 0 0 563
hát sajna ez van, előtte 1 Canon A200-as gépem volt kb 1 hétig, de nem igazán vált be, és ugy gondoltam hamár veszek akor vmi jót kéne, tényleg nem értek hozzá, semmit nem tudok a fényképezésről, de vettem könyvet+olvasgatom a fórumot és így majd csak megtanulom, nagyon sok mindnet nem értek, de hát 1x elkell kezdeni, és nagyon megtetszett a fényképezés:)
Előzmény: Kan_guru (560)
Kan_guru Creative Commons License 2003.01.07 0 0 562
"Ez tipikusan a képmező széle felé fordul elő talán tele állásnál (de lehet, hogy nagylátószög esetében?)"

Én eddig csak G3-nál láttam ilyen képeket, hogy c a képmező széle felé aberrál, de tényleg így van. Mingyár nézek G2-t is. Inkább nagylátószögre jellemző az aberráció.

Előzmény: xgab76 (558)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.07 0 0 561
Köszike!
Előzmény: xgab76 (558)
Kan_guru Creative Commons License 2003.01.07 0 0 560
"Az aberrációrol igazán nem tudok írni, mert nem tudom mi az:)"
Ejjh ejjh. Ilyen jó gép mellet nem tudni mi az aberráció :) Na mind1. De ha azért mégis érdekelne rábukkantam egy másik tesztre ahol vannak fent remek aberrálós (F2.3-nél)http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_g3-review/IMG_0150.JPG
illetve aberrációmentes (F4.7-nél) képek
http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_g3-review/IMG_0154.JPG
A fényforrások mellet a kékes (vagy lilás?) elszíneződést kell nézni.
Az aksinak örülök, hogy ilyen sokat bír.
Ha xgab76-nál előkerülne a magyarnyelvű .pdf akkor légyszi nekem is küldd már el.
Előzmény: Kulecsakr (556)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.07 0 0 559
jóvanmá na:)
1x-es optikai zoom, így már jó?:)
Előzmény: _Pompi_ (557)
xgab76 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 558
Habár én csak kotnyeleskedek, de ha jól emlékszek a nagyokra, akkor: az aberráció a kromatikus aberrácóra utal. Azt jelenti, hogy a különböző hullámhosszúságú fény különböző helyre vetül a CCD-n. Ez tipikusan a képmező széle felé fordul elő talán tele állásnál (de lehet, hogy nagylátószög esetében?). Például világos égbolt előtt sötét fa, ekkor a fa és az ég találkozása között lehet (lilás?) elszineződés. A hibát az optika okozza. Én először azt hittem, hogy a CCD a galiba okozója. De nem.
Előzmény: Kulecsakr (556)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.01.07 0 0 557
Bocs, de mi az, hogy 1x optikai zoom? :))))))
Előzmény: Kulecsakr (556)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.07 0 0 556
Az aberrációrol igazán nem tudok írni, mert nem tudom mi az:).
Az aksija nagyon jó! eddig csináltam vele 400 képet folyamatos LCD mellett és még ne mmerült le.... volt olyan hogy 1x-re csináltam több mint 100-at vakuval LCD-el ahogy kell:) és még birja, igaz már gondolom lassan tölteni kell.
megmondom őszintén én az optikai keresőjét nem használtam még, ezért nem zavar:)
de most megnéztem és kb 1x optikai zoomnál már nem látszik! az optikai kereső kb 80%-os az LCD viszont 100%!
http://www.extra.hu/digit-foto/ tőlük vettem, korrekt srácok, jóval oclsobb mint boltban, csak nincs magyarnyelvű leírás, csak német:(
Előzmény: Kan_guru (555)
Kan_guru Creative Commons License 2003.01.07 0 0 555
Én még csak most tervezgetek egy ilyen G3-ra való beruházást, de előre is lenne pár kérdésem. Láttam angolnyelvű tesztoldalakon, hogy elég gáz az aberrációja nagyon nyitott rekesznél. Tényleg így van ez? Mennyie zavaró? És mennyivel kell kisebbre venni, hogy elmúljon a hatás.
Mennyit bír az akksija. Az egyik oldalon azt olvastam, hogy ennek a gépnek a legkisebb a fogyasztása, ami nálam nem lenne egy utolsó szempont ha már sajátakksis gépet veszek, ugyanis egy pótaksi 30eHUF körül mozog. Esetleg lehet olcsóbban is kapni pótaksit?
Mennyire zavaró, hogy belelóg az optikai keresőbe az optika? És mennyit kell zoomolni, hogy ne lógjon bele. Mekkora a lefedettsége a keresőnek?
Nagyjából most ennyi jutott eszembe. LEhet kicsit sokat kérdeztem. Előre is köszi a segítségért.
Ja és te hol szerezted be a gépet?
Előzmény: Kulecsakr (537)
xgab76 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 554
Mea culpa! Nagyon ciki, de nem találom a leírásomat. :( Még keresgélem otthon. Addig is, míg meg nem találom: http://anapfotoja.pcdome.hu/teszt/canong2/01.htm illetve http://index.hu/tech/digicam/cikkek/canonpsg2_1/. Esetleg felmerülő kérdésedre én is megpróbálhatok válaszolni. Nekem amúgy a G2 esetében az angol nyelvű leírás valahogy emészthetőbb volt, még a szakszavak ellenére is. Szívesen segítek egy angol nyelvű leírás alapján is.
Ui.: A magyar nyelvű leírás - amúgy - nem tartalmaz bővebb leírást, mint a fent említett leírások közül a sikerültebb. :( Ilyen szempontból jobb a Canon Hungárián keresztül beszerzett darab, talán.
Előzmény: Kulecsakr (536)
SzGyuri Creative Commons License 2003.01.07 0 0 553
Jol tudod, lehet...
Előzmény: _Pompi_ (549)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.06 0 0 552
PS-ben hol van a red eye funkció? sehol nem találtam....:)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.06 0 0 551
Rendben, köszönöm szépen!
Előzmény: xgab76 (550)
xgab76 Creative Commons License 2003.01.06 0 0 550
Küldöm, csak most nincs nálam. :( Amúgy elég tré, pdf-ben van, tele hibával... De legalább magyar nyelvű és neked ez a lényeg.
Előzmény: Kulecsakr (536)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.01.06 0 0 549
OK. De amúgy az exifbe is lehet commentet rakni ha jól tudom.
Előzmény: Soká (548)
Soká Creative Commons License 2003.01.06 0 0 548
pompi
Félreértés-hegyek, bocsánat. Ez van amikor nyomok egy hozzászólást, és órákkal később okézom le. Ráadásul félreértettelek, a rárakás alatt valószínűleg a képen való megjelenítést értetted, én meg az exifbe való belenyúlásra gondoltam.
Előzmény: Soká (547)
Soká Creative Commons License 2003.01.06 0 0 547
Pompi
Ez a "bármikor rá tudom rakni utólag" mit is jelent pontosan? Mivel és hogyan? Nem a dátum érdekelne engem, inkább egyéb rövid szöveges megjegyzés. Köszi! (Lehet, hogy a PS is tudja, ezt még nem néztem...)
Előzmény: _Pompi_ (540)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.05 0 0 546
visszavonom, nem létezik G3-hoz:)
Előzmény: Kulecsakr (545)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.05 0 0 545
most láttam hogy A40-eshez van frissítés, létezik ez G3-hoz is?:) és ha igen ez mire jó?
változtatnak vmin?
mostanában nagyon kevés hozzászólás érkezik, mindneki áttért S602z-re?;)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.05 0 0 544
csak hogy ne felejsük el, G3-as magyar leírást még mindig keresek....:)
jöhetnek az ajánlatok
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.05 0 0 543
Köszi neked is, kiprobáltam elég jó!
Előzmény: _core (541)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.05 0 0 542
Köszi!:) azt hittem meglehet gépen belül.....:)
Előzmény: _Pompi_ (540)
_core Creative Commons License 2003.01.05 0 0 541
"...megjelenjen a dátum olyat lehet? ha igen hogyan?:)"

DCE AutoEnhance progiban van egy Extra menu es itt meg tudod adni azt hogy a datum latszodjon a kepeden.
A program trial verzio!A neten talalsz hozza okosagot.

Előzmény: Kulecsakr (539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!