Keresés

Részletes keresés

Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44454

Tényleg? 

 

  Hogyan?  A fotont csak és kizárólag a részecskéken kiváltott hatásain keresztül

érzékeljük.. és a kijelzés mindig elektronokra gyakorolt hatásán alapszik..

 

  Hogyan válaszhatnád el a kettőt? 

Előzmény: Gergo73 (44448)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44453

Nos, igen..  A foton nem viselkedik semmilyen hullámként..

 

   Nem mutatja a hullámok alapvető tulajdonságait, mint az interferencia, stb.

 

   A detektorban, igen.. létrehoznak a fotonok elektron áramlásokat.. amikor energiájukat, impulzusukat, fázishelyzetüket átadták az elektronoknak..

 

  Akkor ezek bírtokában az elektronok hullámzanak, stb.. 

 

   Plank felismerte, hogy a fotn energiája és a megfeleltethető freki között mi az összefüggés.. valóban természeti törvény.

 

  Akár csak a Lebegyev által 1902-ben Koppenhágában publikált E=mc2  amit Einstein  átvett, és sokan még közülletek is Einsteinnek tulajdonítanak.

  Ebben a természeti törvényben sem a foton tömege, hanem az E enegiájú

fotonnak megfeleltethető tömeg szerepel.

Előzmény: Gergo73 (44447)
Mungo Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44452

Így Einstein specrel nevű rémálma sem fogadható el a fogyatékossága miatt.

 

Hát, hogy ki, vagy mi fogyatékos, azt most ebben a topikban nem tudjuk megvitatni, mert az éber moderáció mindíg résen van. :o))

Egy biztos, hogy neked nem sikerült megértened szinte semmit a fizikából, mert például a fotonról alkotott véleményed minimum siralmas. De se baj.

Nem tudom te mit taníthatsz és kinek, de ha táncoktatásnál komolyabb tudományos felkészültséget is igényel esetleg a dolog, akkor símán bűnelkövetőként kellene kezelni téged, na meg az intézményt is, amelyik ilyen felkészültséggel alkalmaz.

A fórumokon persze elmegy a Gézoo fizika is a többi sületlenség mellett, de azért ne fűzz komolyabb reményt az elismeréshez.

Előzmény: Gézoo4 (44378)
Gergo73 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44451
És főleg ne keverd az intenzitást a frekvenciával.

Bagoly mondja verébnek? Egyelőre te kardoskodsz amellett, hogy a frekvencia az valamiféle fotonsűrűség, holott normális helyen az utóbbi az intenzitás és az előbbi a részt vevő fotonok (hullámcsomagok, energiakvantumok) energiája (leosztva a Planck-állandóval).
Előzmény: Gézoo4 (44444)
mmormota Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44450
"Látom nem végeztél radiológiai tanulmányokat sem.. Pedig hasznos lenne.."

Az már igaz. Megröntgenezzük a Dirac deltát. Mindjárt kiderül, tényleg olyan keskeny-e.
Előzmény: Gézoo4 (44440)
ivivan Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44449
Hát ne haragudj meg érte, de én optikai képzettség nélkül úgy értem amit mondasz, hogy detektáljuk a fotonokat, amiknek van valamilyen "fázishelyzete" (amiről még nem hallottam, de ez most lényegtelen) és a frekvencia az 1mp alatti azonos helyzetű fotonok száma. Nomármost, ha a fénysugár felét (mondjuk egy félig áteresztő tükörrel) eltereljük, akkor a te definíciód szerint a frekvencia csökken, vagy nem jól értem?
Előzmény: Gézoo4 (44444)
Gergo73 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44448
Itt nem elektronikáról diskurálunk, nem is elektronokról, hanem fényről és fotonokról.
Előzmény: Gézoo4 (44443)
Gergo73 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44447

Tudom számodra egykutya, de próbáld megérteni a különbséget.

Én valami egészen mást próbálok itt megérteni.

Egy foton, az egyetlen Dirac impulzus E energiával.. amiiit megfeleltetünk f=E/h segítségével egy frekinek..

Nem mi feleltetjük meg, hanem ez egy természeti törvény, amit Planck felfedezett. A fotonok olyan részecskék (energiacsomagok), amik c-vel száguldanak és egyben olyan hullámként is viselkednek (leírhatók, modellezhetők olyan hullámmal), aminek frekvenciája a részecske energiája leosztva a Planck-állandóval.

 

Előzmény: Gézoo4 (44440)
mmormota Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44446
"Egy foton, az egyetlen Dirac impulzus E energiával.. amiiit megfeleltetünk
f=E/h segítségével egy frekinek.."

Hiába no, új fizika új matematikát is igényel. Kíváncsi leszek, erre mit lép Gergo73. :-)


Előzmény: Gézoo4 (44440)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44445

Jajj neee.. Már te is..??

 

  Mi van ma fiúk?  Jaaa, ma van a tavasz első napja! 

 

 

Előzmény: pint (44441)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44444

 

  Kár volt, mert így már nem hiszem, hogy viccel, hanem látom, hogy túrót tanultál te mikrohullámú szakon emelt szintű fizikát.

   De legalább olyannal vitatkozz amit leírtam..  ne mással..

 

  És főleg ne keverd az intenzitást a frekvenciával.  Ha már a fázis fogalma sem világos számodra. 

Előzmény: mmormota (44442)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44443

"Van fogalmad arról, hogy mekkora a látható "

 

   Szóval ennyit az elektronoikai ismereteidről.. nem ismerted fel a kisérletet..szép.

 

Jó veled vitatkozni .. jó vicces.

Előzmény: Gergo73 (44439)
mmormota Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44442
Ok, akkor leírom még egyszer, de most ki is fejtem - azt hittem, nyilvánvaló, előszörre azért nem részleteztem.

"Az időegység alatt detektált azonos fázisú fotonok száma a frekvencia.. "

Ez hülyeség.
Ha napszemüvegben nézed a lézert, megváltozik a színe?

----

A napszemüveg a fotonok egy részét elnyeli. Vagyis napszemüvegben időegység alatt kevesebb foton jut a szemünkbe, mint napszemüveg nélkül.
Mivel szerinted "az időegység alatt detektált azonos fázisú fotonok száma a frekvencia", ebből következően kevesebb foton kisebb frekvencia, vagyis napszemüvegben a lézer frekvenciáját kisebbnek kellene látni. Más színűnek.
Előzmény: Gézoo4 (44438)
pint Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44441
rajzot!!
Előzmény: Gézoo4 (44440)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44440

Pardon, ezt írtad??  :

 

  "Gézoo, felfogtad, hogy minden egyes foton egy teljes hullám annak összes fázishelyzetével együtt? Mert a fizikakönyvekben (kb. Planck óta) erről olvashatsz, nem pedig fotonok fázishelyzetéről."

 

     Nos, ha már, akkor nem a fotonok fázishelyzete..  hanem az azonos fázishelyzethez tatozó foton..

     Tudom számodra egykutya, de próbáld megérteni a különbséget.

 

   A elejét tekintve sem..  Mert fotonok sorozatának van fázishelyzet sorozat indukáló tulajdonsága.

 

  Egy foton, az egyetlen  Dirac impulzus E energiával..  amiiit megfeleltetünk

 

   f=E/h segítségével egy frekinek..  

 

(  Látom nem végeztél radiológiai tanulmányokat sem.. Pedig hasznos lenne..)

Előzmény: Gergo73 (44436)
Gergo73 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44439
Van fogalmad arról, hogy mekkora a látható fény frekvenciája? 400-790 terahertz, ami azt jelenti, hogy a "szép színuszos görbe", amit te bármiféle műszeren látsz, valami egészen más, mint az elektromágneses hullám, amiről mi itt diskurálunk.
Előzmény: Gézoo4 (44437)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44438

Jajj tee!

 

 Már kezdtem azt hinni, hogy komolyan gondoltad.

 

Előzmény: mmormota (44435)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44437

 

    Sokkal jobban jártál a" drága életem"-mel, mint ha leírtam volna azt ami akkor jutott eszembe, amikor szemtelenkedtél velem egy "tudományos vitában"..

    Azokra a válaszaidra utaltam, amikor az latolgatod a tudomány nevében, hogy én mihez nem értek..

 

   Visszatérve a fotonsorozatra..  fogsz egy detektort, rákötöd egy szkópra és

ráküldesz egy állandó frekijű fotonsorozatot a detektorra..

 

  A szpópon  szép színuszt fogsz  látni.. 

 

  Így pl. megszámolod, azokat a fotonok amik a felső holtponthoz ezzel a 90 fokos fázis helyzethez tartoznak, megkapod a jelgenerátorodra írt frekvencia értékét.

 

  De számlálhattad volna azokat a fotonokat is, amik egy másik fázishelyzethez tartoztak.. de mindig az adott fázishelyzetet hordozó fotonok ismétlődési számát, ütemét számláljuk..

 

   

    

Előzmény: ivivan (44424)
Gergo73 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44436
Gézoo, felfogtad, hogy minden egyes foton egy teljes hullám annak összes fázishelyzetével együtt? Mert a fizikakönyvekben (kb. Planck óta) erről olvashatsz, nem pedig fotonok fázishelyzetéről.
Előzmény: Gézoo4 (44432)
mmormota Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44435
Mester, ellenpéldának hoztam fel a hülyeségedre.
Előzmény: Gézoo4 (44430)
Gergo73 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44434
Ivánnak írtam egy pici összefoglalót

Összefoglaltad, hogy te miként képzeled a dolgokat, ami persze tanulságos számunkra.
Előzmény: Gézoo4 (44429)
mmormota Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44433
Eltartott egy darabig, amíg rájöttem, mit írtál... :-)
Mármint hogy egy hullámhegy egy foton, a következő hullámhegy a második foton és így tovább, mintha beszámoznánk a fűrész fogait. Ez már tényleg akkora idétlenség, hogy a tudat alatt próbáltam védekezni, és valami más módon értelmezni.
Előzmény: Gergo73 (44426)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44432

Olvass, érts, kérdezz..

 

 

Előzmény: Gergo73 (44426)
Gergo73 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44431
Ezen szinuszfüggvény szerint feszültségváltozás fázishelyzeteit értjük az "indukált áram fázishelyzetén" -- röviden a foton fázishelyzetének is nevezzük..

Na itt kezdődik a kavarodás. Amikor valaki az áramot keveri az elektromágneses sugárzással (röviden fénnyel).
Előzmény: Gézoo4 (44428)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44430

Tessééék??

     Tudsz még ekkora butaságot, vagy ezt is valakiről másoltad??

 

  Mmormota! Ennél többet várok tőled!

 

Még hogy megváltozik a lézer színe a napszemüvegben?? 

 

   ajj Istenem! Nehogy valaki bevegye..

Előzmény: mmormota (44423)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44429

 

    Ivánnak írtam egy pici összefoglalót..  De bármelyik középiskolás fizikakönyv megteszi.. csak vegyél már egyet legalább a kezedbe.. Lehet, hogy már a borítóját elegendő megnézned, mert díazítésként rajta van az ábrázolás.

 

Előzmény: Gergo73 (44422)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44428

Nos, rendben..  Bár ez nem az optika alapjai tantárgy .. de legyen.

              Egyetlen IR,ben tárgyaljuk végig, hogy el ne kezdj kombinálni!

   Minden elektromágneses sugárzásra  jellemzői,

 

      a polaritás, polarizáció

      az indukált áram fázishelyzete,

      az egy fotonjának energiája és ebből következő sajátfrekvenciája

     

      és a fotonsorozatban egymást követő fotonok azonos fázisú jelet indukáló

      tagjainak időegység alatti száma,  és térbeli helyzete adott időpontban.

 

 

      Mit jelentenek ezek a fogalmak?

 

    Polaritás..polarizáció.  - szemléletesen a rezgés síkjának is szokás nevezni..

De a valóságban annak a síknak az iránya amelynem az indukált feszültség értéke

a legnagyobb.

    Normál fénynél ill speciális antennáknál (helix-stb) körpolarizációról beszélünk

forgásirány megjellölésével.  (Jobbra forgó v. balra forgó.. ill. vegyes csomag)

 

    Az indukált áram fázishelyzete..  Ha a detektor a polarizációs síkban van,

akkor a detektoron színuszos feszültség/áram mérhető. 

    Ezen szinuszfüggvény szerint feszültségváltozás fázishelyzeteit értjük

az "indukált áram fázishelyzetén" -- röviden a foton fázishelyzetének is nevezzük..

 

 

   

Előzmény: ivivan (44421)
pint Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44427
ne viccelj már, persze, hogy nem tanít semmit. esetleg azt el tudom képzelni, hogy egy vidéki általános iskolában techikatanár lehet. de az se valószínű.
Előzmény: mmormota (44425)
Gergo73 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44426
Van egy olyan érzésem, hogy Gézoo az elektromágneses hullám "hullámhegyeire" gondol úgy, mint "azonos fázishelyzetekre", "hullámcsomagokra", azaz fotonokra. Nagy blődség, de megmagyarázná az ámokfutását.
Előzmény: mmormota (44423)
mmormota Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44425
"legfeljebb valamelyik hallgatóm gyereke vagy unokajáa lehetsz"

Csak remélni merem, hogy nem természettudományt okítasz... :-(
Előzmény: Gézoo4 (44420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!