Keresés

Részletes keresés

Sony Black Creative Commons License 2022.08.05 0 1 44978

Azét azt hozzátenném, hogy egy kondis kazánnál ha nagyon nem kell tisztitani, mert túl tiszta, az azt jelentheti hogy nem kondenzál annyit a készülék a szezonban. Minél jobban kondenzál egy készülék annál dzsuvásabb szokott lenni. 

Előzmény: blackbile (44971)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.05 -1 2 44977

Nagyon sok kérdésedre választ kapnál, ha csináltatnál egy korrekt hőigény felmérést.

Lehet rájönnél, hogy nagyon sok az 5,5kW alsó teljesítmény, így bármit is állítasz a kazánon, nem lesz jobb.

Meg arra is rájönnél, hogy x1,2,3külső hőmérsékletnél y1,2,3 a ház hőigénye, de a kazán y+z kW teljesítménye miatt kapcsolgat, így pazarol.

Nem mellesleg a radiátorok mérete is a hőigénynek megfelelő méretűnek kell lenni.

Mivel a tél már évek óta enyhének mondható, (-10-15 fok tartósan) ha ebben az időben nem a kondenzációs tartományban fűt a kazán, az elhanyagolható "pazarlás" szemben azzal, ha enyhébb időben csak ki-be kapcsolgatva tudja tartani a kívánt hőfokot.

Szerintem.

Előzmény: csimnikek (44972)
blackbile Creative Commons License 2022.08.05 0 0 44976

még annyit, hogy azért mertem hozzányúlni a Hajdunk szervizparamétereihez, mert a megkeresett Hajdu mérnök segítőkészen iránymutatást adott.

blackbile Creative Commons License 2022.08.05 -1 0 44975

mivel a Remeha kiköti - természetesen -, hogy a telepítői paramétereket csak szakértelemmel bíró szervizes állíthatja, ezért nem javaslom az állítgatását... nem tudom milyen telepítőt szereztél, de vele kellene ezt lezsírozni, csak valószínű, hogy neki nem lesz erre ideje beállítgatni a rendszered.

Egyébként a Remeha holland oldalán megtalálható egy olyan dokumentum, ami tartalmaz információt arra nézve, hogy tönkre tudd tenni a kazánod - értsd virágnyelven -, ezért én most itt többet publikusan nem írok. 

Saját felelősség!!!

Előzmény: blackbile (44973)
csimnikek Creative Commons License 2022.08.04 0 0 44974

Rendben, köszi!
Igen, esélyes, hogy csak szervizes tud beletúrni mélyebben, majd meglátjuk mit mondanak.

Előzmény: blackbile (44973)
blackbile Creative Commons License 2022.08.04 0 0 44973

Hát én nagyon szívesen segítenék, de vannak itt nálam jóval hozzáértőbbek...

Azt láttam a készüléked manualjában, hogy van beszerelői menü, de az ott állítható dolgokról nincs leírás benne... a Hajdu megadja a szerviz menü leírását és ott állítgattam a dolgokat.

Majd küldök neked egy-egy táblázatot alap és általam beállított értékekről, abból esetleg le tudsz vonni következtetést.

Előzmény: csimnikek (44972)
csimnikek Creative Commons License 2022.08.04 0 0 44972

Szia!
Részben már visszaolvastam és részben értem a fűtési rendszered finomhangolásának történetét, azt hiszem a problémám valamennyire hasonló.
Ami adott: felújítás során jön majd egy 24kW-os Tzerra Ace kombi kazán 5.5kW minimummal, szigeteletlen társasházi lakás 68nm-ét befűteni 7 db 22K radiátorral - innen szép nyerni. Tippre az év nagy részére sok lesz a minimum is (földszinten vagyunk, a határoló falak fele szomszéd, alul garázs), de már ebből kell kihozni a legtöbbet, nem nagyon tudtam ugrálni.
Egy Q7RF-el tervezek vezérelni, nem mertem előre belevágni egy drágább OT-sba, talán nem is kell.
A cél az lenne, hogy a gázt minél hatékonyabban égessem és a kazán minél kevesebbet kapcsoljon.
Egész eddig abban reménykedtem, hogy termosztáton széles hiszterézist állítva, a kazánt valahogy kényszerítve a legalacsonyabb teljesítményre (ha más nem külső hőmérséklet érzékelőt venni és bent hagyni a lakásban, bár ez lehet baromság) és 45-ös előremenővel lennék a leghatékonyabb, de már ebben sem vagyok biztos… mintha írták volna, hogy magasabb előremenővel kevesebbet kapcsolna, cserébe gondolom nem/alig kondenzálna. Ha jól értem választhatok, hogy vagy magasabb előremenővel megyek és kevesebbet kapcsol a kazán, vagy alacsonyabbal és akkor jobban kondenzál de többet kapcsol. Pár hete van klímánk is amivel tudnám szépíteni a helyzetet amíg nincs túl hideg, de villannyal kilógunk a támogatott keretből, gázzal viszont eddig "pazarlóan" bánva sem (még). Túl sok változó van ebben a történetben...
Milyen beállításokkal érdemes játszani max előremenő hőmérsékleten kívül, miket keressek a kézikönyvben? Tudtommal jön majd márka specifikus ember beüzemelni a kazánt, de nincsenek nagy elvárásaim, meg hát jogosan mutogathatna, hogy ezt az egészet nem ő cseszte el már az elején, úgyhogy magam próbálom menteni a menthetőt.

Előzmény: blackbile (44971)
blackbile Creative Commons License 2022.08.04 -2 0 44971

Tegnap volt az 1 éves karbantartása a Hajdu HGK Smartunknak, a szervizes azt mondta, hogy az átlagnál jóval tisztább volt a készülék belseje, később ha letelt a garanciális időszak, akkor elég lehet 2 évente a karbantartása/tisztítása.

Előzmény: blackbile (44970)
blackbile Creative Commons License 2022.08.03 -1 1 44970

Tájékoztatásul: ha valakinek már van érvényes nagycsaládos gázártámogatási határozata, annak nem kell a most kialakult helyzetben természetesen újra igényelnie. Legalábbis telefonban ezt mondta az üsz.

pityu68 Creative Commons License 2022.08.02 0 0 44969

Szép estét! Elkövettem egy hibát. Rendeltem  ct200 termosztátot ebay rol. Új ként lett hirdetve. A probléma az hogy nem kommunikál a kazánnal. Lehet ezt javítani  valahol? A kazán bosch 2300i. Jól lett bekötve. Cw 400-as rendesen működik. 

Butyiba Creative Commons License 2022.08.02 0 0 44968

Szia,

 

Köszönöm az infókat.

 

Értem a gondolatod. Már régebben is kacsintgattam a hőszivattyús megoldások felé de a radiátorok miatt ez mindíg "elment". Most viszont a hibrid megoldás nekem pont megfelel.

 

3 szint van ( pince/garázs - radiátor , földszínt - padlófűtés és emelet megint radiátor ). Mind a 3 szint külön szivattyúval van ellátva és okosotthon megoldással a pinceszint 8 C külső hőmérséklet felett automatikusan "lekapcsol" mivel a szivattyút ilyenkor le tudom kapcsolni.

 

Amit linkeltél radiátor-padló modult 340.000 Huf szóval ezt biztosan kihagyom mert ez sem áll másból csak keverő/váltó szelepekből és hőcserélőből ahogy nézem. Akkor inkább leprogramozom az okosotthonban a szivattyú és a keverő szelep vezérlését valamint saját termosztátot teszek fel.

 

Az a helyzet, hogy a gáz már nem lesz olcsóbb napelemet tudom annyival bővíteni, hogy a plusz elektromos áramot kitermelje ami a fűtéshez szükséges. Ha így kb 3 hónap fűtésre amikor a gázhasználat lenne le tudom faragni a fogyasztást nekem már az megfelelő.

 

Amúgy milyen más megoldás van amivel ki lehet vitelezni egy ilyen összedolgozó hibrid rendszert ?

Előzmény: Törölt nick (44967)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.02 -1 0 44967

Nem lebeszélni akarlak, de ha visszaolvasol, láthatod, hogy a ONE sorozattal sok hiba van. Leginkább panelhibára panaszkodnak, jelentsen ez bármit is magyarhonban.

Valamint nem árt jól átgondolni, hogy most ebben a felfordult helyzetben mibe fektetsz be, nagyon sokesélyes még itt minden.

Előzmény: Butyiba (44965)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.02 -1 0 44966

Elvi kapcsolási ábra:

 

 

A köröket meg valami ilyennel: https://www.ventil.hu/ariston-mgm-iii-hidraulikus-futesi-modul.35693.phtml

Így  BUS szabályozás lesz a köröknél.

Természetesen van olcsóbb megoldás is. Kérdés, hogy a meglévő rendszerhez illeszthető-e, vagy drágábbra jönne ki mint a modulos megoldás.

Előzmény: Butyiba (44965)
Butyiba Creative Commons License 2022.08.02 0 0 44965

Sziasztok,

 

Meglévő 20 éves Buderus Logano kazánomat szeretném lecserélni a jelen gazdasági fejlemények miatt.

A kazán rendelkezik Logamatic 2107 vezérlővel mely tudja kezelni a radiátoros és padlófűtést is keverő szeleppel külön külön szivattyú vezérléssel.

Ez a működés nekem tökéletes.

Ariston Hibrid rendszert néztem ki. Ebben a rendszerben van egy kondenzációs kazán de ahogy néztem a műszaki leírását / kézikönyvét alapból benne van 1 db keringtető szivattyú.

Kérdésem, hogy az ilyen kazánoknál, milyen módon lehet szabályozni a különböző köröket ( padló, radiátor és HMV ) ?

Nem szeretném a már kialakított rendszert nagyon átalakítani illetve a szivattyúkat leszerelni mivel a szivattyúkat már kicseréltem a Grundfos energia takarékos szivattyúira ( 5-10 W fogyasztás ) pár évvel ezelőtt.

Előre is köszönöm.

Sony Black Creative Commons License 2022.08.02 -1 0 44964

Sziasztok!

Hát jó rég nem voltam itt. Egy kiadós, elhúzódó covid, és iszonyat mennyiségű munka után gondoltam benézek...

Kicsit bele olvastam itt a diskurzusba, hát nem semmi... 

Én arra kérek mindenkit, hogy ne politizáljunk itt. Ez egy szakmai fórum.

Nekem is meg van a véleményem vállalkozóként is meg magánszemélyként is, a KATÁ-tól kezdve a rezsicsökkentésen, keresztül a benzinár stopig...

Keményen kihat az életemre, nyilván... De nem ide való ezen zsörtölődni.

Varek1 Creative Commons License 2022.07.30 -1 0 44963

 

 Ja !

 

De ilyen  nagyságrendű munkához illik költségvetést adni !

 Az lehet árazatlan és árazott.

 

 

 Amúgy hülye kérdésre csak hülye választ lehet adni.

 Még ez előtt a gáz és villany őrület előtt  az egy lányom  odáig ért, hogy a  Radiant kazánját szerette volna kicseréltetni.

  Csak zárt égésterű - kombi szétválasztott égéstermék elvezetésű.

 

 telefonon érdeklődött... már talán a 3 . - 4.   cimnél  járt amikor közbeszóltam , hogy miért nem 5 millát mond a mester ?

 

   1,5    ----  2,5 milla hangzott el.

  van egy működő rendszer. Kiépített gáz és fűtésrendszer. Javítani kell a kazánt .... amig lehet.

Előzmény: Lacivill (44934)
Sárgamacska Creative Commons License 2022.07.30 -2 0 44962

  Netto  hülyeség,   mondtam a gazdinak !

 

 

  De majd a péter másképpen csinálja !

Előzmény: Unicalfan (44939)
Varek1 Creative Commons License 2022.07.30 -2 0 44961

 

 

 Mondod te és fekete bötükkel.

 

 

 Nagyobb bötűk és lehet színes is !!

Előzmény: blackbile (44944)
Varek1 Creative Commons License 2022.07.30 -2 0 44960

 

 

 És hol ?

Előzmény: coffein2 (44956)
Varek1 Creative Commons License 2022.07.30 -1 0 44959

 

 

 "A padlás födémet szeretnénk leszigeteltetni..mivel utána olvastunk és ott távozik a hő nagy része. "

 Hát  akkor  előre  le kell szigetelni !

 

   A hő a falakon, a födémen és a nyílászárókon távozik.

  A födémen nem a nagy része, hanem fajlagosan a legnagyobb része. Még szerencse, hogy  födém szigeteséhez majd semmi szakértelem nem kell.

 Ha működik az az  Éti már pedig működik akkor minek hozzányúlni. Ugyanez a meleg víztermelő aparátra is érvényes.

 

 

 Aztán azt az ajánlott (pofátlanul magas összegű )  2,5 milliót inkább a fal szigetelésre kell fordítani.

 

 Amúgy mi lehet  abban ennyi ?

 

 Jó kondis kazánt kaphatsz  400 - 450 eft ért.

 A gázszerelés minimális, egy 1 - 2   méteres gázcső és a egy gázcsap.

 

 A kéményt  kell buherálni.. azaz  megfelelő kiépíteni. Szerencsés esetben  egy koncentrikus cső   2 m.

 kell még villanyszerelés ( EPH - és  Fi relés áramkör )

 Egyébként ha nem lesz gáz akkor minek a kondis kazán ?

   ja és az az 50 éves tégla ház miért fogyaszt ennyit ?

 

 Nagyon nagy ? Ha így van csak a felét kell fűteni... a meglévő és működő fütő berendezésekkel.

 mennyi az ?

 

  Én 75  nm -t  fűtök  elmegy úgy 1200 m3 gáz.

Előzmény: creativehun (44926)
Törölt nick Creative Commons License 2022.07.30 0 0 44958

Szia!

Majd írd meg, hogy cserélted e az NTC - ket és így jobblett e ?!?

Előzmény: mx999 (44923)
creativehun Creative Commons License 2022.07.29 0 0 44957

Szia.

 

Köszönöm az ajánlatot.

 

Sajnos nem a közeledbven lakom. Vas megyében Celldömölkön élek.

 

Elég behatároltak a lehetőségek mivel nincs elegendő szakember.

 

A 2,5-es  ár egy totál hasracsapás volt..a szerelő szerint nem rég csinált valakinél egy hasonló munkát ilyen nagyságrendű összeg lett a vége.

 

Aztán,hogy ez most konkrétan milyen kazánt meg egybeket takar...passz...

 

 

Előzmény: Lacivill (44934)
coffein2 Creative Commons License 2022.07.29 -1 1 44956

Szia !

A lakossági szabályozás érthetően le van írva.

Keress rá, miden kérdésedre választ kapsz!

Előzmény: zöldeskékek (44955)
zöldeskékek Creative Commons License 2022.07.29 -2 0 44955

 Van benne valami, hogy kopik. 

 De sajnos a kínálat még rosszabb !

  Eleve rossz a kommunkáció.

 

  Mert az egy értelműen nem jött le, hogy  a kvóták - normák  évre vagy  hónapra szólnak.

 Mert  lehet úgy is hogy 1750 m3 / év.. ezt lebonthatjuk a hónapra vagy akár    a  napra is.

 na meg vellanynál nekem a fogyasztási hely  csak jó pár nap múlva esett le. Hogy az  mérőórára vagy  lakásra vonatkozik é ?

 

 De még mindig bizonytalan vagyok. Vannak lakásaim ahol mindenütt 2 villany mérő van. Van a 24 órás és a vezérelt. / nappali és éjszakai   az elmaradottabbaknak /.

 

 Úgyanis leírva sehol sem láttam.

Előzmény: Unicalfan (44938)
Törölt nick Creative Commons License 2022.07.29 -1 0 44954
Előzmény: Törölt nick (44952)
nagykunsági Creative Commons License 2022.07.29 -1 1 44953

Nem bontok, érdeklődöm. 

 

Mutogatod a grafikonokat, mi értelme van ha ennél sokkal olcsóbban kapja Európa lakossága? 

Kit érdekelnek a hamisított grafikonok? Az számít amit fizetni kell érte Európa országaiban. 

Sehol Európában olyan magas összeget nem kell fizetni mint nálunk. 

 

Vagy majd mi diktáljuk a világpiaci árat? Mert olyan nagy tényező vagyunk gázexportban. :)

Előzmény: Törölt nick (44951)
Törölt nick Creative Commons License 2022.07.28 -3 0 44952

Forrása honnan van? Mert ilyet bárki össze tud rakni sajnos.

Előzmény: Törölt nick (44935)
Törölt nick Creative Commons License 2022.07.28 -4 0 44951

Az utóbbi hetekben 170-180Eur/MWh körül mozgott a gáz ára a világpiacon (energiatőzsdén).

 

Most már elértük a 200eur határt, sőt felette vagyunk

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220726/kilott-a-gazar-mar-214-euronal-jarunk-558071

 

Ha ezt lebontod, akkor:

 

1kWh az 0.2eur környéke.

 

1m3 gáz 34MJ körül van, ami kb 9.5kWh.

 

Ha elvégezzük az osztást szorzást, egy kWh energia  durván 1.9eur nettó. erre jön áfa meg mindenféle sallang. Azaz bizony ott vagyunk a 800-1000Ft-os árban a világpiacon sajnos.

 

 

 

Azt nem tudom viszont megmondani, hogy ezen ár és a lakossági ár között pontosan milyen összefüggések vannak, mennyire mi merre formálja.

 

 

Előzmény: nagykunsági (44937)
Unicalfan Creative Commons License 2022.07.28 -1 0 44950

Majd rájössz,hogy az nem úgy van ahogy azt elgondolod...

Előzmény: Dehogyne (44943)
Törölt nick Creative Commons License 2022.07.28 -1 1 44949

Ne feledjük már azt sem ki Uraim, hogy a mi bérünk hol áll, a "világpiaci" árakhoz!?! Így, ugye drága a gáz (is)!

Előzmény: blackbile (44946)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!