Keresés

Részletes keresés

Smíró Creative Commons License 2018.10.29 0 0 23274

2 napja voltam ott, esti napsütésben és kb 25 fokos melegben:) Tegnap már gyanús volt, hogy jönni kell...

Előzmény: vélemény (23273)
vélemény Creative Commons License 2018.10.29 -1 0 23273

Iszonyatos. Ugye te biztonságos helyen voltál?

Előzmény: morago (23272)
morago Creative Commons License 2018.10.29 0 0 23272

Siena, Piazza del Campo, ahogy meg nem lattatok:

https://www.radiosienatv.it/tempesta-in-piazza-del-campo-video/

Smíró Creative Commons License 2018.10.29 -1 0 23271

A választ megköszönheted valóban. Sok értelme volt kérdezni is:)

Előzmény: hutlen (23268)
Smíró Creative Commons License 2018.10.22 -1 0 23270

Holnap reggel indulunk. Vissza valamikor hét elején:)

Előzmény: hutlen (23267)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 23269

Köszi szépen, megnézem! :)

Előzmény: egér61 (23266)
hutlen Creative Commons License 2018.10.16 -1 0 23268

Elnézést, kimaradt egy kulcs szó: kocsival érkezik és indul vissza.

Még egyszer előre is köszönöm a választ.

Előzmény: hutlen (23267)
hutlen Creative Commons License 2018.10.16 -2 0 23267

Üdv mindenkinek:))

Lenne egy rövid kérdésem: van esetleg valaki, aki most, a hosszú hétvégét kihasználva, október 20 után érkezik Toszkánába, és a jövő héten indul vissza Magyarországra? Megköszönném a választ:))

egér61 Creative Commons License 2018.10.12 -1 0 23266

Szia

Júniusban itt szálltunk meg: B&B Casa Di Campagna In Toscana, Strada Dell'aeroporto 1, 53018 Sovicille, Olaszország. Siena valami 8 km, a reggeli nagyon jó volt, van medence, csendes hely, tiszta. Bookingon foglaltuk.

Előzmény: Sunnyrob03 (23264)
bonnita Creative Commons License 2018.10.09 -2 0 23265
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.10.04 0 0 23264

Újraterveztem egy kicsit a programot, mert teljesen igazatok van, nagyon sokat gondoltam erre a 7 napra. Igaz, még rengeteg idő van jövő tavaszig, de nem tudok nem ezzel foglalkozni, mert annyira várom már és annyira készülök lélekben :) Ha Isten is úgy akarja, akkor autóval megyünk és tényleg 7 napra, viszont a programból lefaragtam. Szállás tekintetében egy kis takaros agriturismo-ra gondoltam valahol Pisa és Firenze között félúton vagy lehet kicsit délebbre Siena fele is, lényeg hogy onnan tudjunk csillag túrázni.  1. nap kora délutáni érkezés esetén szállás elfoglalás és esetleg a környék megnézése, mert a sofőrnek lesz mit kipihenni. 2-3. nap lenne még frissen Firenze. Ezen még gondolkodom, hogy a két firenzei nap közötti éjszakára inkább érdemes lenne ott a városban foglalni valamit, hogy megspóroljuk a 2x oda-vissza utat. 4. nap tengerparti lazulás lenne és esetleg ha belefér még egy kis városnézés este fele (pl. Volterra). 5. nap San G. és Siena, 6. nap Pisa és Lucca ha belefér és utolsó nap szabad program, meglátjuk még mire lesz idő és energia hazaindulás előtt.

Ez így már talán megvalósítható :) 

Firenzét tekintve szeretnék nyilván minél több dolgot megnézni, de ott is behatároltam kicsit. Nagyon gondolkodom a kártyában, mert annak ellenére, hogy csak két napunk lesz ott, úgy láttam, a belépők árait összeadva igencsak megérné még így is (főleg a sorban állások elkerülése miatt is). Így gondoltam: 1. nap: Accademia, San Marco, San Lorenzo, Dóm + múzeum, S.M. Novella és este ha még lesz energia a Palazzo Vecchio (úgy hallottam 11-ig nyitva és este kevesen vannak - erősítsetek meg!) 2. nap: Uffizi, Santa Croce, Pazzi kápolna, Ponte Vecchio, Boboli, Michelangelo tér és San Miniato. Erről mit gondoltok, teljesíthető?

 

Előzmény: Sunnyrob03 (23263)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 23263

Köszönöm a véleményeket :) Tudom, hogy elég zsúfolt lenne, de ez a terv arra az esetre lett kitalálva, ha autóval megyünk, kicsit még akkor is sok talán. Ha egyedül megyek, biztos hogy jelentősen módosítani kell, mert nem fogok tudni ennyi helyre eljutni ennyi idő alatt. De azért Sienát valahogy még megpróbálnám akkor is beletenni, mert azt mindenképp szeretném látni. Inkább mondok le Pisáról, mint Sienáról. Mondjuk ha már eleve Pisába érkezem, akkor azért belefér az is. Még sok minden változhat, meglátjuk hogy alakul, de azért próbálok minél többet betervezni, mert ki tudja, hogy visszajutok-e még oda harmadjára is...és nem akarom, hogy hiányérzetem maradjon. Persze közben, ha túl sokat akarok egyszerre, akkor meg egyes helyeken nem tudok rendesen körülnézni, szóval ez ilyen csapda helyzet...:/ Rómában is tapasztaltam, hogy néha már muszáj lelassítani, mert az embernek fizikai korlátai is vannak (bár én hajlamos vagyok ilyenkor nem tudomást venni róla) :D

vélemény Creative Commons License 2018.09.10 -2 1 23262

Ne akarj túl sokat! Felezd meg. 1-1 nap Pisa és Lucca, ha Pisaba repülsz, akkor ott alvással, inkább az út végén, mint elején.  A többi napon pedig kényelmesen nézd meg Firenzét. Vegyél egy Firenze Cardot. Drágák a belépőjegyek, csak a Carddal lehet spórolni.

A többi helyszínt  tedd el a következő útra.

 

Előzmény: Sunnyrob03 (23260)
onlyread Creative Commons License 2018.09.10 0 0 23261

Szia!

 

Pitti helyett szerintem Uffizi. A Boboli külön is látogatható. A jegy jó a Bardiniba is. 

 

A Medici palotában szerintem csak a Gozzoli kápolna érdekes. Lehet, hogy első alkalommal kihagynám.

 

Ha 7 napra mész, ez rengeteg...

Előzmény: Sunnyrob03 (23260)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 23260

Sziasztok,

Ezen a topicon új vagyok, de egy ideje már olvasgatok. Egyszer már jártam Toszkánában, de sajnos csak egy napig voltunk akkor (úgymond átutazóban) és San Gimignano-t néztük meg, amit imádtam. Viszont az idei Róma után, jövőre ismét Toszkána van tervben. Nagy álmom, hogy visszatérek és az egész környéket alaposabban felfedezem, különös tekintettel Firenzére. Már elég sokat olvastam/hallottam, szóval sok infót gyűjtöttem a városról és a látnivalókról, de egy valami itt ezen a fórumon tűnt fel. Többen említettétek a Medici Palotát. Erről eddig nem tudtam, mert mindenhol csak a Pittit, a Palazzo Vecchiot, az Akadémiát, az Uffizit említik a látnivalók listáján. Most utánanéztem Wikipédián és úgy látom, ez is érdekes lehet. Ti mit gondoltok, ha 2 napot szánok Firenzére és ez az első alkalom, akkor mit preferálnátok? Én az Akadémiára, a Pittire (Boboli kerttel, mert az nagyon érdekel) gondoltam a nagyobbak közül, plusz persze a templomok, a Michelangelo tér, stb. Mit gondoltok a Medici Palotát is megérné belevenni? Várom véleményeteket. Érdeklődésemet tekintve én ha korlátlan időm lenne szívem szerint mindent megnéznék, mert mind a történelem, mind a művészetek nagyon érdekelnek...de két nap nyilván nem lesz mindenre elég. Összességében amúgy egy 7 napos körútra gondoltam, amiben még benne lenne: Pisa, Lucca, Portovenere, Siena, San G., Montepulciano és a Val d'Orcia környéke vagy Cortona (ez még képlékeny) és egy nap strand Siagge Bianche fehér homokos partján. Volterra is még kérdőjeles kategória. Sok függ attól, hogy végül egyedül megyek vagy a húgomékkal (ő és a vőlegénye), mert ha együtt megyünk, akkor autóval mennénk, ha csak én, akkor viszont repülő és tömegközlekedés, ami nyilván teljesen más szervezést igényel. Szóval még sok minden kérdéses, de az biztos, hogy én menni akarok jövő május környékén. Legrosszabb esetben nyár végén, ha előbb nem sikerül. Bármilyen véleményt szeretettel várok :)

19montini85 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 23259

Pisában tudnátok ajánlani egy őrzött parkolót, parkolóházat, ahol a csomagok biztonságban vannak a kocsiban? Köszi

Blue Scenic Creative Commons License 2018.09.06 0 0 23258

https://index.hu/kulfold/2018/09/06/buntetik_az_utcanevest_firenzeben/

Érdekes elképzelés ... mondjuk pont Firenzében nem ettem az utcán (csak fagyit), de egyébként séta vagy nézelődés közben simán.

19montini85 Creative Commons License 2018.08.31 0 1 23257

Ezt én is adom, hogy a kevesebb több, és nem szeretek rohanni. Ha tudnám , hogy jövőre visszatérünk, biztos, hogy sokkal lazábbra veszem a programot, így viszont egy kicsit tényleg szorosabb a program. De egyszerűen minden érdekel. Egy hónap is kevés lenne rá:)

Előzmény: uati (23255)
uati Creative Commons License 2018.08.31 0 0 23256

Egyébként a mostani eszemmel Volterrát simán kihagynám. Egyszerűbb, komorabb, kisebb, mint San Gimignano és kevésbé hangulatos. Mellesleg San Gimignanoban tudsz világbajnok fagyit enni!

Előzmény: 19montini85 (23248)
uati Creative Commons License 2018.08.31 0 0 23255

Mi San Gimignanoban simán ellötyögtünk egy napot úgy, hogy nem mentünk be mindenhova. Kocsival voltunk és ingyen parkoltunk kb. 1,5 km-re előtte a volgyben jobbra ( nyugatról érkeztünk). Osztom azt a véleményt, hogy a kevesebb valójában több. Végigrohanni valamit nem célravezető! Régen mi is csináltunk ilyet, de rájöttünk, hogy nem láttunk igazán semmit a maga teljességében, így mehettünk vissza, a lehetőségekhez mérten persze.

Előzmény: 19montini85 (23248)
19montini85 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 23254

Köszi,igen néztem én is. Éppen azt nézem ,hogy hová szeretnénk bemenni, oda mennyi a belépő, és megérné-e kiváltani így. Tudtok esetleg ajánlati a kötelező múzeumokon kívül okyat amit esetleg érdemes még megnézni?Köszi

Előzmény: vélemény (23253)
vélemény Creative Commons License 2018.08.30 0 0 23253

A Firenze Card a templomokra is érvényes. Sta Maria Novella, Sta Croce, Battistero, San Lorenzo.

Előzmény: 19montini85 (23250)
19montini85 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 23252

Ez tényleg így van, főleg ezek érdekelnek, illetve a történelmi látnivalók, műemlékek. Firenzét viszont szeretném alaposan felfedezni:) magam is múzeumban dolgozom jópár éve mint gyűjteménykezelő illetve tárlatvezető, szóval tényleg Firenzén kívül csak pár engem/minket érdeklő kiállítást néznék meg.

Előzmény: irreverzibilis (23251)
irreverzibilis Creative Commons License 2018.08.30 -1 0 23251

mert csak ezt írtad:"Elsősorban kirándulni szeretünk, a természet, a szép tájak,"

Előzmény: 19montini85 (23246)
19montini85 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 23250

3 éjjel Artiminoban leszünk, ötöt pedig Firenzében. Mindenképpen szeretnénk meglátogatni több múzeumot is. Mellette csak simán a várost felfedezni, akár Janka egy napos firenzei sétáját bejárva. Boboli kertre gondoltunk még, esetleg Fiesolebe kimenni ha lesz rá idő. A Firenze Cardon gondolkodtam, még végig futok a múzeumokon, ha megéri kiváltjuk.

Előzmény: onlyread (23249)
onlyread Creative Commons License 2018.08.30 0 0 23249

Szállás hol lesz?

"Elsősorban kirándulni szeretünk, a természet, a szép tájak,ismeretlen városok,falvak megismerése jobban vonz minket mint a képtárak," 

Ha ez így van, akkor mi a program 4 napig Firenzében? Ami ott fontos, az főleg múzeum, templom, palazzo. Vagy a kerteket akarjátok?

Előzmény: 19montini85 (23248)
19montini85 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 23248

Szia. És egy San Gimignano-Volterra nap reális választás?Az is baj, hogy nem tudjuk, hogy hol mennyi időt érdemes eltölteni. Ebben nehéz tanácsot is kérni, mert valaki lehet bemegy az összes múzeumba, más egybe se. Valaki beül kávéra, vagy egy ebédre. és akkor ott van az is, hogy nehéz kalkulálni a forgalommal illetve a parkolással. Lehetséges , hogy a 4 nap Firenzéből egyet elveszek, és így nem lesz annyira rohanós.

Előzmény: uati (23247)
uati Creative Commons License 2018.08.29 0 0 23247

Szia!

Szerintem Siena-San Gimignano egy napba nem fér bele. Nyilván nem vagyunk egyformák és ti simán megcsináljátok!

Előzmény: 19montini85 (23240)
19montini85 Creative Commons License 2018.08.29 0 0 23246

Hajóval szeretnénk, rosszabb idő esetén vonattal. Sajnos sokat vártam arra, hogy eljussak Toszkanába, és valószínűleg nem is mostanában tudjuk megismételni,emiatt biztos,hogy rohanósabb lesz, de szeretnénk normális kereteken belül, de minél többet látni. :)

Előzmény: irreverzibilis (23245)
irreverzibilis Creative Commons License 2018.08.29 -1 0 23245

 

Te tudod mi fér bele és ezt a formációt tervezed?https://cinqueterre.hu/aktiv_pihenes/sportolasi_lehetosegek/turazas/

Előzmény: 19montini85 (23244)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!