Keresés

Részletes keresés

drdoktor Creative Commons License 2004.12.07 0 0 179
Dear Etus,

sajátgép > jobbegér > tulajdonságok > speciális fül > teljesítménybeállítások > virtuális memória módosítás

(sajna itt csak magyar win van, ráadásul w2k, de xp-ben is valami hasonló.
nem akartam angolra visszafordítani, spanyol meg nem beszélni)

helybeli árakhoz nem értek, de 256 helyett 512 MB(!) memória csak 150USD pl itt:
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?j=1&id=1061769820501&type=product&ref=03&loc=01

a helyedben kissé elgondolkodnék....

> Azért én nem értem, hogy egy több mint 2000 dolláros HP gépbe miért ilyen kevés memoriát tesznek.

a HP nevet meg kell fizetni, istenkém, hát keresni akarnak:)
főleg, ha hagyod...

csak tájékoztatásul gyerekem tavaly áprilisban kevesebb mint 500USD-nek megfelelő forintból egész jó kis - igaz "noname" - gépet rakott össze....
ebben a DDR 256 MB PC2100 266MHz memória kb. 37USD volt:)

üdv,
drdr
Előzmény: Etus (178)
Etus Creative Commons License 2004.12.06 0 0 178

Hali " mi doktor"!

Hát mondom én, hogy késön olvastalak...már megvettem. Tetszik egyébként nem is ez gond vele, hanem az, hogy 2 db. (nem is egy hanem kettö CD) jött a mint telepítö és már az elsöt sem sikerült feltennem. A másodikkal meg nem is próbálkoztam ezután.  Tudok vele szkennerezni, de azért jobb volna ha rendesen lenne telepítve szerintem.

növeld meg a virtuális memóriát (pagefile).-> ezt, hogy lehet megnövelni. Tudod nekem úgy magyarázd el, hogy pontosan mit kell csinálni, mert én már csak ilyen kezdö vagyok, de tanulok szívesen....

Ha minden igaz, holnapra ígértek memóriát és akkor sokat segítene nekem. Itt olyan össze-visszaság  van árakban, hogy az egyik helyen az ilyen memóriát ami nekem kell  310,50 USA $-ért vesztegetik :

DB221AX, 256Mb, PC2700 DDR-SDRAM DIMM Memory (32Mx64, DB221AX), $ 310,50

és holnap lesz a kedvenc boltomban ugyanez 200 dollárnak megfelelö bolivárért.

Nem tudom, hogy mennyiért teszik még be, mert ez csak a memoria ára.

Azért én nem értem, hogy egy több mint 2000 dolláros HP gépbe miért ilyen kevés memoriát tesznek.

 

ETUS

Előzmény: drdoktor (176)
drdoktor Creative Commons License 2004.12.06 0 0 177
Szia thoto!
én meg most keveredtem net közelébe, mailt is olvastam, de itt is írom, hátha másnak is használ.

Mustek 1200cp
eredeti telepítője sajnos nem kompatibilis az xp-vel.
mindazonáltal nálam xpsp2hu alatt normálisan működik.
1. először is távolíts el minden a scannerrel kapcsolatos eddigi instalt
2. reboot
3. Mustek oldaláról 4 filet levenni, innen
http://www.mustek.com.tw/Download/driv_scanr/english/1200cp.html
web.exe
web.w02
web.w03
web.w04
ezeket bemásolni egymás mellé egy könyvtárba
4. _eredeti_ telepítő cd-vel install, végén, ha kéri reboot
5. web.exe elindít, végén, ha kéri reboot

más oldalakról levett cumókkal nem kell foglalkozni.

üdv, drdr
Előzmény: thoto (175)
drdoktor Creative Commons License 2004.12.06 0 0 176
Hali Etus!
hát nemmmegmondtam, hogy HP-t inkább ne....
memória:
ez egy marhaság, megint egy szarul megírt driver, olyan HP módra.
növeld meg a virtuális memóriát (pagefile).
Előzmény: Etus (173)
thoto Creative Commons License 2004.12.04 0 0 175

Szia Drdoktor!

 

Én most keveredtem ide erre az oldalra, és örömmel olvastam, hogy neked van egy Mustek 1200cp scannered. Sajnos nekem is van, és nem boldogulok vele. Új winyó lett betéve a gépembe, és azóta nem tudom az XP-re feltelepíteni a scanneremet.

A meglévő telepítő lemezem az xp-vel nem kompatibilis, amit viszont a Mustek honlapjáról meg még más helyről töltök le, az csak az uninstallt rakja fel. Már lassan az örületbe kerget, mert már minden általam ismert és gondolt lehetőséget kipróbáltam, de nem boldogulok. Kérlek ha módod van rá, segits! Előre is köszi.

Előzmény: drdoktor (152)
Etus Creative Commons License 2004.12.03 0 0 174
hiányolja a kevés memoriát=reklamálja a kevés memoriát, akarom mondani....
Etus Creative Commons License 2004.12.03 0 0 173

Szia!

Késön olvastam az üzenetedet....Ma megvettem a szkennert egy HP Scanjet 3770. Lehet vele negativot is szkennelni azt mondták ill. látom, hogy hová lehet betenni a filmet. Most újabb bajom van, mert nem tudom a telepítö két CD-t normálisan feltenni, mert hiányolja a kevés memoriát. Az új Hp pavilion gépem csak 256 Ram memoriás és ami van 192 mert a többit a video foglalja le a szakértök szerint.  Kell minimum 1 hetet várnom a memoriára, mert nem lehet kapni.....ó.....! Hp szervizre kell bízni a gari miatt. Azért remélem, hogy karácsonyra ez is meglesz.

Müködik mert kipróbáltam az elöbb és nem hangos idáig. Majd meglátom, hogy hogyan tovább.

ETUS

Előzmény: drdoktor (170)
Kotit Creative Commons License 2004.12.03 0 0 172
Előzmény: hojoci (165)
drdoktor Creative Commons License 2004.12.03 0 0 171
kösz a pontosítást
Előzmény: edk440 (169)
drdoktor Creative Commons License 2004.12.03 0 0 170
Szia Etus!
HP nem frissítette a drivert sp2-höz.
sajnos ez van, hol a hw, hol az sw öregszik el, állandó pénzköltésre inspirálva a delikvenseket, a gyártók, sw fejlesztők meg röhögnek a markukba.
üdv,
drdr

ps.
én nem vennék HP scannert, legalábbis 5470c-t semmiképp, ami itt van mellettem, nyekereg, sivít, mint egy traktor.
Előzmény: Etus (168)
edk440 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 169
Különböző konzorciumok különböző áron adhatják ugyanazt a terméket. Adott konzorcium viszonteladói természetesen rögzített áron.
Előzmény: drdoktor (166)
Etus Creative Commons License 2004.12.02 0 0 168

Szia!

Szóval mindent kipróbáltam eddig. Nem a szkenner meg a kábel a rossz, hanem az SP2-es csomaggal nem müködik egyik gépen sem. Próbából az egyiken levettem az SP2-t és akkor ment rendesen. Nem olyan nagy dolog mert eléggé elavult és öregecske és jobb lenne egy új ami megint jó vagy egy két évig.

ETUS

Előzmény: drdoktor (163)
drdoktor Creative Commons License 2004.12.02 0 0 167
előző hsz-em törlendő!!!
mégis lehetnek eltérések, itt nézz szét:
http://195.199.249.85/index.php?p=fovall&PHPSESSID=86e9e461822a9c2dd23a0b2b4547d289
drdoktor Creative Commons License 2004.12.02 0 0 166
tökmindegy
a sulinet expressz árai _országosan egységesek_
Előzmény: hojoci (165)
hojoci Creative Commons License 2004.12.02 0 0 165
HP 4670 tipusú szkennert szeretnék vásárolni Sulinetben. Ha valaki tud javasolni olyan üzletet ahol viszonylag elfogatható áron lehet kapni kérem jelezze ebben a fórumban. A Media Markt-ban 69 900 ft.Ennél azért olcsóbban szeretnék hozzájutni. Köszönöm a segítséget.
Etus Creative Commons License 2004.11.29 0 0 164

Szia!

Meg fogom próbálni. Már többször levettem, feltettem eddig, de valamiért nem jó. (Már arra is gondoltam, hogy az SP2 a ludas)

Köszi a segítséget!

ETUS

Előzmény: drdoktor (163)
drdoktor Creative Commons License 2004.11.29 0 0 163
több minden van azon a lapon, 0 spanyol értéssel:

1. alapdriver
Software/controlador de PrecisionScan LT para ScanJet 3200C

2. frissítések
Actualización de destinos del software de escaneo HP PrecisionScan 1.0, incluida la compatibilidad con MS Office XP

Actualización de "No se ha encontrado el escáner" del software de HP PrecisionScan LT v2.02 para ScanJet 3200c para Windows 2000 y XP

ezek közül az első gondolom akkor kell, ha Office XP-d is van

3. diagnosztikai eszköz
HP System Diagnostics Utility

ezzel prőbáltad megnézni?

alapvető, hogy előbb távolítsd el a fent levő drivert, gép újraindít, alap+frissítés telepít, majd diagnosztizál.

az én Mustek scannerem csak így működik WinXP alatt, ha felteszem alapdrivert, ami nem ismeri még az XP-t és utána a frtissítést.

hw hiba kábelen kívül olyan is lehet, hogy a csatlakozójában van valami hiba.
Előzmény: Etus (162)
Etus Creative Commons License 2004.11.29 0 0 162

Szia!

kipróbáltam egy másik kábellel is, de ugyanaz a jelenség. A drivert meg innen töltöttem le Xp-hez  http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?lc=es&lang=es&cc=ve&dlc=es&product=60115&os=228

 

Van ennél jobb is hozzá?   HP Inteligent Scanjet3200C van a szkennerre írva. Most már ott tartok hogy ha el akarom indítani, akkor a képernyöm megjelenik a képe és onnan nem megy sehová sem. Tök lefagyasztja a gépet és alig tudom kikapcsolni, mert a kép "beragad" és utánna meg egy fehér kocka látható a helyén az asztalon.

Az oprendszerem XP prof SP2-vel.

 

ETUS

Előzmény: drdoktor (161)
drdoktor Creative Commons License 2004.11.29 0 0 161
scannerek inkább párhuzamos porton szoktak csatlakozni, vagy usb-n.
kábelt érdemes cserélni első lépcsőben.
hp-től biztos a megfelelő drivert töltötted le?
Előzmény: Etus (156)
Mallory Creative Commons License 2004.11.28 0 0 160
Hát nagyon szeretek "potyázni", de Venezuálába biztos, hogy nem ugranék el a cuccért... ;-)
Viszont ha egyszerű kontakthibáról van szó, szerintem nem érdemes új szkennert venned. Egy kábelt talán még házilag sem lehet olyan nehéz kicserélni (főleg, ha a szkennerhez is "dugasszal" csatlakozik és nincs fixen beleépítve).
Előzmény: Etus (159)
Etus Creative Commons License 2004.11.28 0 0 159

Szia!

Köszi, hogy válaszoltál.  Lehet, hogy igazad van. Próbáltam más gépre is kötni ott is ezt a hibát produkálta. Most már nincs egyik gépen sem win.98SE, hanem XP prof. vagy Home. Azt hiszem kicsit nehéz lenne neked adni ezt a szkennert, mert elég messzire vagyunk...vagy te is itt él Venezuelában?

Nem tudom most, hogy milyen szkennert vegyek ami jó, mert az HP márkában kissé csalódtam az utóbbi hónapban. Csak nornál használatra kellene, fotók, számlák srb. szkennelésére.......

ETUS

Előzmény: Mallory (158)
Mallory Creative Commons License 2004.11.28 0 0 158
Szia Etus!
Bár ebben a topicban szerintem én vagyok a legkevésbé hozzáértő, azt azért elég valószínűnek tartom, hogy valamiféle kontakthibáról lehet szó. Lehet, hogy a kábelt kéne kicserélni, vagy egy másik soros portra csatlakoztatni. Szóval szvsz ne dobd ki a cuccot! (Inkább add nekem! ;-)))
Előzmény: Etus (157)
Etus Creative Commons License 2004.11.27 0 0 157

Hát én azt hiszem, hogy megpuszilom és kidobom ezt a szkennert.....veszek egy újat, mert már jóformán semmire sem megy win.xp alól. Nem a gép a rossz, csak nem passzol xp-re.  Akármit töltök le a netröl, egy ideig óráig müködik vele aztán már nem. Van egy BENQ márkáju scannerem is amit kaptam  az egyik gép vásárlásakor ami szerencsére jól müködik.

ETUS

Előzmény: Etus (156)
Etus Creative Commons License 2004.11.26 0 0 156

Sziasztok!

Van egy idösebb scannerem  HP Scanjet 3200C és vin XP frof. oprendszerem. Mikor vettem win.98SE volt. Késöbb  sikerült letöltenem a neten a megfelelö soft.-ot, de nem mindig müködik. Sokszor lefagy a képernyö, néha azt mondja, hogy nincs csatlakoztatva (soros port), de ha megmozgatom a kábeleket akkor müködik egy ideig.  Amit szeretnék kérdezni, hogy esetleg valami más progival jobban menne-e vagy csak így akadozva.......

ETUS

edk440 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 155
Eladósorba került bő 4 éves Acer 2720 filmszkennerem, minden tartozékával.

A típusról értékelés

Probléma vele, hogy a motor, ami a filmtartót behúzza, az idióta kefekialakítása miatt már nem sokáig húzza. Valószínű pár hónap múlva cserélni kell, valamint a lámpája is alighanem öregszik, ezért túlexponált negatívok szélét hajlamos barnásra színezni. Dián, valamint olyan negatívon, ahol a szélén nincs beégett felület, ez nem jelentkezik.

Friss tesztképek

Ára: 30 kFt.

Érdeklődést mailben várok: edk440 kukac filmszken pont com

drdoktor Creative Commons License 2004.11.22 0 0 154
fotókhoz nekem a PaitShopPro nagyon bejött.

> dokumentumok, könyvek archiválására.
e célra az Adobe Acrobat a "nagy" (nem a csak olvasó!) legtökéletesebb, ára persze megvan nekije.
Előzmény: Mallory (153)
Mallory Creative Commons License 2004.11.22 0 0 153
Köszi a választ, zaj-ügyben egy kicsit megnyugodtam.
Képbuzerátor progik közül melyiket érdemes beszerezni? Bár nem elsősorban fotók scannelésére tervezzük használni a cuccot, hanem inkább dokumentumok, könyvek archiválására.
Előzmény: drdoktor (152)
drdoktor Creative Commons License 2004.11.22 0 0 152
otthon van egy olcsó Mustek 1200 CP, szinte halk, alig zajol.
itt most mellettem egy ölég drága hp scanjet 5470c, mint a traktor, ha kenetlen utánfutót húz....

színhelyesség: elég sokmindent lehet állítgatni a scannerekhez adott programokon, de mindenképpen kell egy képbuzerátor progi, ha fotókat akarsz feldolgozni.
Előzmény: Mallory (151)
Mallory Creative Commons License 2004.11.21 0 0 151
... hmmm. Az a helyzet, hogy részben pánikkeltés volt. Ha a scannerhez adott ArcSoft Photo Studio programból (ahová a kép scanneléskor kerül) elmentem a képet jpg-ben, más "képnézegetővel" a minőség teljesen elfogadható. (Kivéve a színhelyességet, bár ez lehet, hogy az elégtelen megvilágításnak köszönhető.) Szóval - legalábbis részben - feleslegesen estem kétségbe...
Viszont a működés közbeni zaj továbbra is zavar. Erre nézve van valami tippetek?
Mallory Creative Commons License 2004.11.21 0 0 150
Sziasztok!
Gyors tanácsot szeretnék kérni: megvettük életünk első scannerét, egy Canon Lide 30-t. Nem vártunk tőle túl sokat, de még azt is bőven alulteljesíti... :-(
Egy egyszerú színes újságoldalt beolvasva - az állítólagos fotóminőségű beállításnál - a színhelyességnek nyoma sincs, pl. piros = narancssárga.
Még egy sima fekte-fehér dokumentumot is raszteresen, alig olvashatóan "húz be". A 4 lehetséges beolvasási minőségből (Photo/Magazine/Newspaper/Document) kizárólag a Magazine ad elfogadható minőséget.
Ugye az a helyes megoldás, ha visszavisszük a cuccot az üzletbe és kicseréltetjük? Vagy tényleg ennyire rossz minőségű scannelést várhatunk el egy ilyen, olcsóbb készüléktől?
(+1 kérdés: scannelés közben elég hangosan zörög a szerkezet. Ez normális jelenség? Amikor korában scannert használtam, emlékeim szerint semmilyen mechanikus zajt nem hallottam. )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!