Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Rumcice Creative Commons License 2024.09.13 0 0 66534

Átfutottam az olasz utazásos cikket, de még csak fel se merült bennem, hogy megnézzem azt a filmet Gina Lollobrigida főszereplésével. A címe se maradt meg bennem...

Előzmény: giornalista (66533)
giornalista Creative Commons License 2024.09.13 0 4 66533

:)

 

na de ez nyilván egy poén volt, egy kaland, amiben szívesen vett részt, akit bevontak.

 

Csikósnál viszont ezek a történetek sosem egyszeriek. rájár a barátok nyakára, morog, ha valaki elhajtja vagy nem áll rendelkezésre.

 

én is szívesen megyek segítnei autó nélküli cimboráknak költözésnél vagy hasonlónál. cserébe az már nem esne jól, ha minden hónapban elküldenének az Ikeába valami bútorért, hogy vigyem el hozzájuk meg fel a negyedikre, mert úgy megdrágult a házhozszállítás... és főleg az nem, ha ezt elvárnák és megsértődnének, ha lenne pár alkalom, amikor nem érek rá

 

viszont, a korrektség (lol) jegyében azért álljon itt az is, hogy ez a linkelt belsőség-poszt kvázi olvashatatlan. rosszul van megírva, tördelve, elmesélve. érdektelen, nem vonz be, nem tart meg - átgörgettem az egész betűfostengert. Csikós hasonló blogposztjait meg ugye könyvekként is ki lehetett adni kis utómunkával, annyira jól voltak megírva :) jó történetmesélő, bár ki-kilóg a lóláb, de teljesen más minőségű szövegeket állít elő (és állított elő már akkor is), mint ez.

Előzmény: rfc (66528)
murray Creative Commons License 2024.09.13 0 0 66532

ja igen legutóbbi videóban már vmi százezer Ft-os bajokról beszélt. Ennyire padlón van. Kész az Alfa, mennie kell. 

Előzmény: giornalista (66526)
murray Creative Commons License 2024.09.13 0 0 66531

Az ingyenbarátok azóta öregedtek 10-15 évet és mindenhol fáj már... persze hogy nem jönnek. A héten volt egy ingyen szívesség autószerelésem a kezem kuka egy hétig hozzá se nyúlok semmihez. Én se mennék neki.. 

Előzmény: giornalista (66526)
murray Creative Commons License 2024.09.13 0 0 66530

Ez egy letűnt világ. 150ért Bogár. Ma ez másfél milla. 150ért ma rá állhatsz az emelőre 3 órára. Kisszerviz. Karesz szerelte Csík kocsiját, Margó meg etette őket. Mi kell még?  

Előzmény: rfc (66528)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.12 0 0 66529

Ez 10 éve volt? Atya ég, hogy megy az idő, el sem hiszem. 

Előzmény: rfc (66528)
rfc Creative Commons License 2024.09.12 0 2 66528

Török nepper, piha. A legnagyobb spíler Bende volt, amikor rádumálta őket, hogy hétvégén cseréljenek bódét a bogáron:

https://belsoseg.blog.hu/2014/06/01/elment_az_eszunk_kasztnit_csereltunk_a_bogaron

Előzmény: giornalista (66526)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.12 0 1 66527

"Holland tréleres" 😁 jó hogy emlékszel ilyenekre . A mai kontextusban, túla Mercedesen, a másik Alfán a török nepperen ez oriásit üt 😁🤣

Előzmény: giornalista (66526)
giornalista Creative Commons License 2024.09.12 0 4 66526

érthető egyébként, ha egy idő után elmegy a "barátok" kedve a széteső romok ingyen/kedvezményes hétvégi, esti és SOS szerelésétől, hiszen azt látják, hogy mire az (ő ingyen munkájukból) végül összeáll az autó, azt jókora profittal adja tovább az ember, és ül bele a következő alsó polcos lefingott vasba, hogy elkezdje elölről a mutatványt. a hóbortos, korosodó, naivan optimista haver hóna alá még be-benyúltak többen. a megélhetési veteránnepper főáéllású veterán- és kontentgyártásával szemben már kevesebb az empátia.

 

az Alfát már többnyire piaci alapon javítják neki, bele is tört a bicskája, el is fogyott a pénz és már két és fél éve "készül" az autó, ugye. lehet, ezt így nem számolta bele a török neppernél, de hát sietni kellett, Bende kamerája helyett ott a "holland tréleres" volt úton, hogy elhappolja előle a portékát...

Előzmény: rfc (66525)
rfc Creative Commons License 2024.09.12 0 3 66525

Lehet. Nekem viszont feltűnt, hogy akit egyszer kiírnak a sorozatból, az nem tér vissza többet.

Előzmény: RadiX (66514)
Hooshee Creative Commons License 2024.09.12 0 0 66524

Ez így még kevés, mármint bármelyik lehet.

 

Ha behozol egy autót egy konkrét feladatra, mittudomén, cserélj olajat, az előbbi. Amikor behozol egy autót egy olyan hibával, ahol diagnosztizálni kell, az meg utóbbi, hozzátéve azt, hogy itt is lehet több irányba menni, és mondhatja a szerelő hogy amíg meg nem javítom, addig csinálom, meg azt is hogy best effort, én eddig tartok, ha ezek nem segítenek, nem tudom mi lehetne még. Kommunikálni kell előre az ügyféllel, és világossá tenni hogy a diagnosztika is munka, és nem 100% hogy van eredménye.

Előzmény: Rumcice (66523)
Rumcice Creative Commons License 2024.09.12 0 0 66523

Felteszem a kérdést, ez vajon átverés-e. Jogászkodjunk. Mert ugye létezik olyan, hogy megbízási szerződés és létezik olyan, hogy vállalási szerződés.

 

Előbbi azt vállalja, hogy mindent megtesz legjobb tudása szerint az ügyedben. Ilyen pl. az ügyvéd vagy orvos, akinek fizetned kell akkor is, ha elveszíted a pert vagy nem tud meggyógyítani.

 

Utóbbinál van eredmény kötelem, tehát csak akkor fizetsz, ha az illető tényleg megcsinálta, ami elvállalt. Pl. kifestette a festő a szobát, tehát kifizeted a festéket és a munkadíjat.

 

Az autószerelő, aki nem találta meg a hibát, és az autó továbbra is rossz, melyik típusú szerződés? Mint említettem, a beépített alkatrész ki lett fizetve, csak a munkadíj nem.

 

Ti az ő helyében hogyan gondolkodnátok?

Előzmény: Törölt nick (66522)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.12 0 0 66522

Megértem, engem is vertek már át. De én nem erre akartam kihegyezni, hanem arra, hogy a másik amber nem tud érdemben reflektálni egy negatív veleményre.

Előzmény: Rumcice (66521)
Rumcice Creative Commons License 2024.09.12 0 0 66521

Ismerek olyat, hogy egy szerelő elektromos hibát kergetett egy napon keresztül egy autón, több alkatrészt kicserélt, de a hiba megmaradt. A tulaj kifizette az alkatrészeket, de a munkadíjra azt mondta, ha nem tudtad megjavítani, nem csináltál semmit, nem fizetek. És nem is fizetett azóta se. Azóta nincsenek beszélőviszonyban.

Előzmény: Törölt nick (66520)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.11 0 0 66520

Nem nézem most végig az összes epizodot, az biztos, hogy a Yamaha Sr-es rész 2 éve van fent, tehát valamelyik az utáni részben de lehet Q+ A ahol rákérdeztek, hogy mi van az Sr-el és ő válaszolt. Amugy lehet, hogy 100%ban igaza van és az a valaki nem megfeleő munkát végzett. Nekem csak annyi volt a fura ezzel kapcsolatban, hogy nem ott és ugy kéne ezt kiteregetni az érintett nélkül. 

Előzmény: Rumcice (66518)
R100 Creative Commons License 2024.09.11 0 2 66519

Tapasztalatom szerint az a viszonylag kis számú szakember aki akar és tud is oldtimer/youngtimer autókat javítani nincs rászorulva a hírverésre. Jellemzően komoly várólistával dolgozó kis kapacitású műhelyek, amelyek időt rabló, szöszögős munkákat is elvállalnak. Ezek jó és akár rossz híre is szájhagyomány útján terjed. Ide ismeretség alapján keveredik hősünk, de itt sem olcsón, sem gyorsan nem készülnek a munkadarabok. A "jövő héten megyünk nyaralni" sürgetés szimpátia alapján talán egyszer elmegy, de rendszert ebből nem akarnak csinálni.

Előzmény: Hooshee (66512)
Rumcice Creative Commons License 2024.09.11 0 0 66518

Erről link hogy ki és hol történt ez?

Előzmény: Törölt nick (66517)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.11 0 0 66517

Persze tisztességes munkát kell kiadnia mindenkinek a kezéből. Ezen nincs vita. De most csak azt tudjuk, hogy az a bizonyos ember valamiért nem szimpatikus már neki és hogy szerinte nem volt korrekt. Most akkor vagy bontsa ki 100% ig és halgassa meg az ő verzióját vagy engedje el. De ez nekem így fura

Előzmény: Hooshee (66506)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.11 0 2 66516

"Ez már nem az autószeretőknek szól, hanem egy szélessebb retegnek ami még mindig csak "réteg" "

Ne haragudj de a mondtadom egyik fele lemaradt az idézeteben. Még pedig az hogy "ami még mindig csak réteg" . Tehát nem állítottam sehol olyant, hogy ettől fog szaladi a szekér vagy ahogy te mondtad "gigafan" lesz valaki. De ez is egy része a csatorna építesnek. Autómosos szerződés, új autó teszt, vegyél bögrét ( mi a f@sznak?) Rakj matricád a kocsidra stb... rengeteg apró dolog. Néha elhintik, hogy elmennek életmód felé legyen az bármi is de gondolom a 90es évek ferfi magazin szerűségében, "menő" óra, ilyen olyan kütyük...  egyszerűen el adhatóvá kell tenni mindent,  legyen nézettség ami miatt aztan a nagyobb cegeknek is érdemes reklámozniuk náluk ami ugye bevétel.... nincs ezzel gond csak az már nem az amit én szívessen nézek. 

Amugy nem mondom, hogy nem nézem de egyre kevesebbet.

A vicc az, hogy a Bollát a TC-n nem igazán kedveltem, most meg ő hozza ki a legjobb autós dolgokat.

Előzmény: kraptrovics (66505)
Rumcice Creative Commons License 2024.09.11 0 1 66515

Írta, hogy elfogyott a pénz, leáll a projekt. Így nyilván senki nem dolgozik az Alfán. Eladja a Fiat kombit, meg még pár mittommit, meg elad még sok-sok könyvet balekoknak, aztán folyt. köv.

Előzmény: rfc (66513)
RadiX Creative Commons License 2024.09.11 0 0 66514

Nem kell kirúgnia, de lehet, hogy már nem prioritizálja, és ha azt mondja neki, hogy 3 vagy 6 hét múlva tud vele foglalkozni, akkor az lehet hogy elviszi inkább máshová addig.

Előzmény: rfc (66513)
rfc Creative Commons License 2024.09.11 0 0 66513

...és akkor kirúgom azt az ügyfelet, amelyik a publicitást és az ügyfélkört hozta?

Előzmény: Hooshee (66512)
Hooshee Creative Commons License 2024.09.11 0 0 66512

Ha csak simán kikopik, az lehet annyi hogy már megvan amit keresett, azaz meglett az ügyfélkör bővülés, a reklám, már nincs szüksége a hírverésre. Nyilván nem látunk mögé minden ilyen esetnek.

Előzmény: rfc (66511)
rfc Creative Commons License 2024.09.11 0 0 66511

De mellőlük nem csak a rossz szerelők kopnak ki, hanem a jók is. Szóval vannak ezeknek a sztoriknak kibontatlan szálai.

Előzmény: Hooshee (66506)
kraptrovics Creative Commons License 2024.09.10 0 0 66510

Jogos!... "hatoscsavar".

 

Előzmény: Rumcice (66509)
Rumcice Creative Commons License 2024.09.10 0 0 66509

Vagy ki voltak szerelve és máshol voltak, mikor a tűz volt...

Előzmény: kraptrovics (66508)
kraptrovics Creative Commons License 2024.09.10 0 0 66508

Ha a kárpit valamiben sértetlenül megmarad, ott azért a kaszni sincsen utolsó elemig rommá égve, sőt.

 

Előzmény: ciel (66504)
Hooshee Creative Commons License 2024.09.10 0 3 66507

Azt hiszem ez a csikós írás volt az amiben több karaktert görgettem át mint amennyit elolvastam.

Hooshee Creative Commons License 2024.09.10 0 2 66506

Az mindig egy érdekes kérdés, hogy ha egy celeb igénybe vesz egy szolgáltatást, és ott nem azt kapja amit kifizetett (Winkler és Karotta esetében pl azért általában nem baráti szívesség, hanem inkább megrendelt, pénzért folytatott tevékenység volt a téma), akkor arról most szóljon, ne szóljon, és milyen platformon tegye azt. Nyilván a médiatérben nem egyenlő felek küzdelme, ugyanakkor ezt az is tudta aki elvállalta a munkát egy ilyen témában, és nyilván remélte hogy majd az ismertségen keresztül további melók fogják megtalálni.

Előzmény: kraptrovics (66505)
kraptrovics Creative Commons License 2024.09.10 0 1 66505

"brand építés folyik" "nem az autószeretőknek szól, hanem egy szélessebb retegnek "

 

Háááát....hogy egy szpídzón majd Csikósék utazásain és erőltetett story-zásain keresztül szerez új rajongókat, ez valami teljes tévkoncepció szerintem.

 

Kurvára nem tudom elképzelni azt a lassan nagypapa kurú réteget, aki majd mostantól giga "fan", mert egyáltalán ismeri, látta, esetleg még szerette is ezeket a filmeket, történeteket, amikkel Csikós traktálja itt a népet.

 

Ezek a szerelőszidások meg mindig ingoványosak, én jól emlékszem winkler eseteire, amikor elhordott mindennek embereket, műhelyeket..., de karotta és a hangyász körül is voltak teljesen ilyen story-k.

 

 

Előzmény: Törölt nick (66497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!