Keresés

Részletes keresés

EarwLine Creative Commons License 2001.06.07 0 0 387
Erről még régebben neszéltünk ...
De addig is egy pici sztory (és nem is annyira érdekes de tanulságos):

Amikor megvettem a kawát, másnap a haverok kicsaltak a Mátrába. 4-en voltunk, motorok: Kawasaki ZXR 250 (kezdve az enyémmel természetesen), Suzuki LS 650 Savage, Suzuki GSX 600F, Honda Shadow 750. Megjött az első kanyar, GSX 600F-es haveromat már nem is láttam ... elhúzott ... Én hátul mentem a két chopper mögött. Az első két kanyart olyan jó íven kaptam el, hogy úgy döntöttem én is belehúzok (hozzá kell tenni, akkor ültem először speed motoron), visszaváltottam és megelőztem a másik két havert. Jött a kanyar ....... satufék a háta meg szitál, aztán az eleje is (gondoltam: jó volt egy napig birtokolni ezt a mocit egyben, de aztán kivágtam magam és sikerült bevenni a kanyart. Megálltam egy cigire, nem vagyok dohányos, csak néha de akkor kellett. Elindultunk, de szépen visszasoroltam a chopperesek mögé az ő tempójukat tartva. Ennyi
Tanulság: (ami az alapelv) Csak fokozatosan, amikor azt hiszi az ember, hogy na most érzem, akkor fog elszállni

Előzmény: Lord Iffy (384)
sjesz Creative Commons License 2001.06.07 0 0 386
Nem vagyok annyira jártas benne én sem......

Inkább aerodinamikából kérdezzetek... :-))))

Előzmény: EarwLine (385)
EarwLine Creative Commons License 2001.06.07 0 0 385
Hát az utánfutásról inkább sjesz meséljen ... arra én is kiváncsi vagyok ... már nem olyan értelemben, hogy jól tudja-é, mert bitos ... csak nekem nem sok ismereteim vannak róla
Előzmény: Hooshee (383)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.07 0 0 384
Mi van velem? :O))
azthiszem egy kicsit lemaradtam....
Előzmény: EarwLine (382)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.07 0 0 383
Hékás,. mi lesz az én motoros szakismereteimmel? :)))))))))))))
EarwLine Creative Commons License 2001.06.07 0 0 382
Szerintem senki sincs ellene...

Na de majd jövő héten ...
B.gyarmatra viszek digitális fényképezőgépet és minden mocit lekapok ... köztük az enyémet is mert még nem lett lefényképezve az új fényezéssel!

Dübörgő!
Most akkor lehet hogy jösz?
Én szombaton tutira ott leszek, ha netán Te is egymás motorját már naggggyából ismerjük ... ne menjünk el egymás mellett köszönés nélkül ...

... és akkor csinálunk a Te mocidról is egy pár fotót ... egyből lemezre ment úgyhogy helyből el is lehet vinni

... Lord Iffy, sjesz és Ti? Vagy a repülős napokra mentek?

Előzmény: sjesz (381)
sjesz Creative Commons License 2001.06.07 0 0 381
Feltehetek egy-két repülős képet... :-))))))
EarwLine Creative Commons License 2001.06.07 0 0 380
Na, most akkor beOFFolt a téma?
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.07 0 0 379
Nekem is nagyon alacsony, ez tetszik benne.
Állati kényelmes így. Nekem még olyan vágyam is van, hogy hátsótámla, -ülés, -sárvédő le, s kopaszon. Nagyon állat lenne, de hát a 2. személy ugye.

Nekem is volt 1x egy olyan szorim, hogy a sztender nem ment ki teljesen. Nem vettem észre, mert szeműveg nélkül mentünk csak 1 kört, könnyem folyik, be az árnyékba, szal kicsit zilált voltam. Moci 215 kg, asszony hátul, moci dől ... de nem ért le:-))))

Ne irigyelj lffy, nehéz ám a saját 140kg-omat cipelni:-)))))))

Előzmény: EarwLine (378)
EarwLine Creative Commons License 2001.06.07 0 0 378
Amit szoktunk hétvégenként csinálgatni - az Ural chopperesítve - na a múltkor már belekerült a két kerék és ráültem (kifejezetten low rider tipus lesz) behajlított térdel is az egész talpam lent volt a földön. A többiek megfogták a motort én meg feltettem a lábam a boxermotorra ...
Hát tényleg lehet a choppernek feelingje - olyan kényelmes volt az üléspozíció
sjesz Creative Commons License 2001.06.07 0 0 377
Yamaha Virago XVS 535 !!!!
Előzmény: Lord Iffy (376)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.07 0 0 376
nehezen feltápázkottunk a motorom meg én
ok. akkor japánban már kaphatnál motort.:))

ejj nagyemberek, örüljetek hogy nagyra nőttetek (meg jó kövérre - lásd dübörgő :O))
én a sanyarú sorsommal... kiderült hogy a cbr600-as még a Bros-nál is magasabb.:O((
még a végén veszek egy choppert...;O)

Előzmény: EarwLine (375)
EarwLine Creative Commons License 2001.06.07 0 0 375
"(elég magamat megtartani a nemleérő lábaimmal, ugye EarwLine?! :O)"

Hát igen, bár a speed-ed most elég stabilan tudom tartani

Story: A múltkor a friss fényezéssel nekiindultam pár haverommal Egerbe gyorsulásira ... útközben megálltunk ...
... sztender le (legalábbis azt hittem), amikor lekeltem a motorról már gyanús volt, hogy nem áll meg ott ahol szokott, de akkor már késő volt ... ugyan csak 140 kg, de ha nem számít rá az ember
... mondjuk csak egy parányi helyen pattant le a festék a generátorfedél alatt, mert alatta voltam, nagy nehezen feltápázkottunk a motorom meg én ... a többiek meg csak néztek, hogy most éppen mit produkciózok ....

Előzmény: Lord Iffy (371)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.07 0 0 374
ott, a motoron ülve szoritott nem ott.:O))

Előzmény: Dübörgő (372)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.07 0 0 373
Just for fun:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.07 0 0 372
Azt nem mondtam, hogy ott szorított:-)))

Én emléxem egy fordított szitura, amikor kb 10 évesen engem vittek gyermek napon rendőrmotorral. Kis naív! Felültem mögé! pfúúúúúj! Akkor kellett volna megborítani a mocit, hogy legalább 1-el kevesebb lenne:-)))

Előzmény: Lord Iffy (371)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.07 0 0 371
Ott úgy elkezdett szorítani,

erről nekem is van egy egészfriss élményem. a múlt hónapban motoros napot tartottunk a klubbal egy általános iskolában. első verzióban az volt hogy csak 7-8.-osokat viszünk a végén egy körre, de szerintem voltak fiatalabbak is.
számomra is nagy élmény volt (még kolonccal a hátam mögött is...:O)) rendőri kisérettel motorozni. de azok a kölykök hogy élvezték!
igaz hogy mindegyik majd megfullasztott úgy szoritott, kocogtatták a fejemet minden fékezésnél a sajátjukkal, meg dölöngéltek jobbra-balra, de iszonyat élvezték. mindegyik vigyorgott mikor leszállt.:O)
hálisten sikerült mindig a legkisseb "embert" kiválasztani magamnak, ugyhogy nem volt nagy teher számomra. (elég magamat megtartani a nemleérő lábaimmal, ugye EarwLine?! :O)

Előzmény: Dübörgő (366)
sjesz Creative Commons License 2001.06.07 0 0 370
Én valószínűleg Farkashegyen leszek, de lehet hogy átmegyek, de repülővel.....

A francba, volt egy kis karc a kipufogómon és megpróbáltam eltüntetni Króm tisztítóval... Összekarcolta az egészet, felmattult az a terület..... pedig épp csak kipróbáltam......

Előzmény: Dübörgő (369)
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.07 0 0 369
sjesz te is ott leszel? És a Magna? Akkor is lehet repülni? Mi lesz még, bemutatók, vagy mi?
Mikor érdemes menni?
Előzmény: sjesz (367)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.07 0 0 368
vasárnap én már vitorlázni fogok :)
sjesz Creative Commons License 2001.06.07 0 0 367
Egyébként akit érdekel, vasárnap repülőnap Budaörsön.....
Dübörgő Creative Commons License 2001.06.07 0 0 366
"...de a többiek már biztos voltak így
..."
Barátomat 3 hete sikerült felültetnem magam mögé. Dübörgő indul szépen, kb 20-nál fel 2-be, s kemény 50-60-ig felgyorsítottam. Ott úgy elkezdett szorítani, hogy jobbnak láttam ha 4-ben szépen 40-el cruisongolunk 1 kört, osztán vissza. De ez már nagyon tetszett neki:-)))
Hugokat én is szívesen kihúzatok:-))) Hugacsakahuga:-)))
Előzmény: EarwLine (365)
EarwLine Creative Commons License 2001.06.07 0 0 365
Hidd el én is "szerelmes" vagyok az autómba is. Ő egy CRX és köztudott a crx-esekről hogy imádják az autójukat ... legalábbis a jobbik fajtánk ...
De a motoromat mégis jobban ...

A haverod csinálta rosszul aki ment mint állat amikor felültél mögé ...
Aki először ül motoron azzal először finoman kell menni mert megutálja ...
Egyszer vittem a bátyámat. Ő is először ült akkor motoron, még a szája is remegett a félelemtől amire meggyőztem, hogy üljön fel mögém ... hát ő mint az első motorosok a kanyarba mindig az ellenkező irányba dölt nehogy eldőljünk ... ez autóban nem gond, de a többiek már biztos voltak így
Szal finoman mentem és azt mondta hogy tök jó volt...

Másik:
Haverom vitte a hugát és kihuzatta mint állat ...
na vagy fél évig nem üllt fel senki mögé ... de a múlt héten rávettük ... finoman mentünk és a végén azt kérdezte:
-megyünk jövő héten is??? mindenképpen szóljunk neki!!!

Előzmény: Hooshee (362)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.07 0 0 364
Na de ez milyen arány? hogy bármilyen baleset van, vagy a halálosaké? Mert autóval még egy középméretű koccot is jó eséllyel túlélek...
Előzmény: sjesz (363)
sjesz Creative Commons License 2001.06.07 0 0 363
Dunakeszire nem nagy dolog átrepülni.... (Farkashegyről) csak elég rossz a pálya állapota ott.....

A motoros gépek 2 vagy 4 személyesek. A Vitorlák 1 vagy 2. Persze ezek mind pilótával együtt....

Szóval: a repülésben gyekorlatilag csak 1 veszélyes dolog van, ami reálisan előfordulhat, hogy meghibásodik a motor és leáll....

Na ilyen vitorlázó géppel NEM TUD előfordulni !!!!

Ezért a vitorlázó biztonságosabb, mint a motoros...

Baleseti arány vitorlánál 60000:1 autónál 5000:1 !!

Előzmény: Lord Iffy (361)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.07 0 0 362
Earw, kétlem hogy nagyban változna a dolog :)))

Lehet hogy majd egyszer azért kipróbálom (akár valamelyikőtök mögött), de abban 100%-ban biztos vagyok, hogy saját motorom nem lesz... Számomra az autózás szerelem, és lehet hogy te a motoron énrzed magad szabadabbnak, de én valahogy kötöttségnek érzem, hogy spec ruha, bukósisak, zenehallgatás nix, meleg van, ha esik az eső a pofámba kapom az egészet... és nincs meg az a szerelem (ami nálatok igen), hogy kompenzálja mindezt :)

Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.07 0 0 361
úgyláccik elbeszélünk egymás mellett...:O))

szóval repülni biztonságosabb. és hány személyes egy ilyen repcsi? de inkább valami motoros-repülővel mennék, azon mégiscsak van motor nem csak úgy vitorlázik a nagy semmibe.:O)
gondolom van ugye 1 személyes meg 2 személyes is?

Előzmény: sjesz (359)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.06.07 0 0 360
ferihegy?! ááááá.:O))
itt nincs se aszfalt, se váróterem meg taxisblokk sem. ellenben van sok fü, fü, gaz, birka (fünyiró). ez ilyen hobbirepülőtér vagy hogy hivják és dunakeszi.:O))
Előzmény: Dübörgő (354)
sjesz Creative Commons License 2001.06.07 0 0 359
Vitorlával mentőernyővel repülünk, de nincs rá szükség.....

Az a helyzet, hogy a legkisebb repülőbalesetről tudósítanak, míg a motorosokról nem igazán....

A vitorlázó repülés 12 -szer biztonságosabb, mint az autóvezetés....

Mellik reptér fele laksz??????

Előzmény: Lord Iffy (350)
Hooshee Creative Commons License 2001.06.07 0 0 358
Korán reggel van még :)))) mondhatni alig pirkad még a 11 :)
Előzmény: EarwLine (355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!