Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.04 0 0 24

Azért, mert nem annyiba kerül, mint ami a boltban ki van írva.

-A hazai terméket hatékonyabban lehet ellenőrizni, mint egy olyat, amelyiknek az előállítása nem itthon történik. Az olcsó külföldi termék sokszor rosszabb minőségű, neadjisten károsabb is.

-Az által, hogy a hazai termelő/gyártó elveszíti a piacát és a munkahelyét is, nő a munkanélküliek száma, akik nemhogy nem fizetnek adót, de a segélyek által pénzt vesznek ki az államkasszából. Ennek kapcsán az adók enyhítése egyre inkább utópia, azaz megfizeted máshol. Persze, ha adócsaló vagy, akkor nem, az esetben nem érint. Jelen pillanatban efelé halad a társadalom és ez nem jó.

Előzmény: Inimma (23)
Inimma Creative Commons License 2004.08.04 0 0 23
Miért is kellene nekünk drága cuccokat vásárolnunk?
Előzmény: Törölt nick (20)
HITMAN Creative Commons License 2004.08.02 0 0 22

Így van. Sütibeszállító cimborám is csak kap egy telefont pl. a TESCO-tól, hogy ezentúl fizessen még 300eFt polcpénzt + ezután 60napra fizetnek neki (és még ezzel is csúsznak). Csak idő kérdése, hogy meddig bírja a prést.

És majd jön a bolgár süti a Tesco-ba, mert ugyanolyan jó, és felébe kerül a gyártása, mint hazai cuccnak. És már meg is szűnt  itthon 80 ember (többnyire iskolázatlan munkaerő) munkahelye, vidéken.

 

Előzmény: Törölt nick (20)
HITMAN Creative Commons License 2004.08.02 0 0 21
Persze, jártál te már pl. OBI-ban? Hogy ott mennyi a magyar cucc?
Előzmény: H_G (16)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.02 0 0 20
De miután kinyírták a kis boltokat, ők diktálnak a beszállítóknak is. És tönkrevágják azokat is, mert csak irreálisan olcsón veszik meg a cuccaikat. És akkor jön a román cukor, szlovák tej és a többi.
Előzmény: H_G (16)
moldvang Creative Commons License 2004.08.02 0 0 19
Elkészült, milyen a Lidl?
Előzmény: n_geza (18)
n_geza Creative Commons License 2004.06.26 0 0 18
Keszthelyen már szerkezetkész a bolt és a parkoló már teljesen készen van. Szerintm néhány héten belül nytinak.
Kb. 200m-re lesz egymástól az Interspar és a Lidl (mind2 most épül).
Inimma Creative Commons License 2004.06.26 0 0 17
Nem tudná valaki megmondani, hogy mikor nyitnak?
H_G Creative Commons License 2004.06.21 0 0 16
Ez csak propaganda, a már jelenlévő multik árukészletének a statisztikák szerint 60-70%-a hazai eredetű.

Előzmény: HITMAN (14)
Inimma Creative Commons License 2004.06.21 0 0 15
Mi lenne a megoldás?
Előzmény: HITMAN (14)
HITMAN Creative Commons License 2004.06.19 0 0 14
Nem olyan egyértelműen jó dolog ez azért szvsz.
Fogyasztónak lehet jó, bár nem tudom, mi jó van még egy Penny M.-szerű áruházlánc megjelenésében. Mit tud mást, jobbat?
Magyar beszállítónak esélye sincs bekerülni, minden árut kintről fog behozni, a lóvét meg kiviszi. Piacot tönkrevágja, aztán majd a fogyasztónak is diktálni fog. Hogy ez miért jó nekünk, majd magyarázza meg valaki.
Pontosan annak a cégnek az archetípusa, amelyet az anti-globalisták ideális ellenségképnek vizionálnak maguknak.
Inimma Creative Commons License 2004.06.19 0 0 13
Mikor akar nyitni a Lidl?
Inimma Creative Commons License 2004.06.18 0 0 12
Nem tudja valaki, mikor akar nyitni a Lidl?
Inimma Creative Commons License 2004.06.14 0 0 11
Nem tudjátok mikor akar nyitni a Lidl?
Wormie Creative Commons License 2004.04.26 0 0 10
Van már Lidl bolt is, vagy csak szervezkednek egyelőre?
Dr.Feelgood Creative Commons License 2004.04.13 0 0 9
Nemetorszagban az Aldival hasonlo arfekvesu (azaz piszok olcso), viszont igenyesebb hely es a valasztek is nagyobb.
Előzmény: gergoba (8)
gergoba Creative Commons License 2003.07.14 0 0 8
azt hittem megy majd a fújolás - én magam sem tudom mit gondoljak - hogy még egy multi minek stb.
hollandiában nagyon olcsók voltak? én a németeket ismerem, ott az itteni pennyhez képest pl kellemes környezetben tényleg elég olcsón be lehet vásárolni.
Klammeraffe Creative Commons License 2003.07.14 0 0 7
" Miért ne hozná "
Hát sajnos azért, mert Mo-on vagyunk.
Tavaly volt alkalmam összehasonlítani a német Plus és a magyar Plus árait. Sokszor 20-30% árkülönbséget is láttam _tök ugyanazoknál_ az áruknál. Persze itthon volt drágább. :-(
Előzmény: Bodo János (6)
Bodo János Creative Commons License 2003.07.14 0 0 6
Hollandiában voltszerencsém megismerni öket, ha hozzák azt a formát tudom ajánlani mindenkinek. (mért ne hozná)
gergoba Creative Commons License 2003.07.14 0 0 5
legyen minél több?
franc tudja, annál jobb, minél többen vannak?
rags Creative Commons License 2003.07.14 0 0 4
Jöjjenek nyissanak, legyen verseny!
Sőt, jöjjön a WAL-MART is. Angliában is mikor nyitottak, Tecso és tsai 10-20%-ot engedtek hirtelen.
Előzmény: gergoba (2)
gergoba Creative Commons License 2003.07.14 0 0 3
árai
gergoba Creative Commons License 2003.07.14 0 0 2
na ja, megy a nagy helyezkedés, lehet mindenütt olvasni. a többiek állítólag nagyon tartanak a lidltől a tartósan olcsó ára miatt.
egy haverom most volt a cseheknél, ahol egy hónapja nyíltak meg kb, és az emberek taposták egymást, pedig akkor már pár hete nyitva voltak.
szal ezért vagyok ilyen kiváncsi.
Wormie Creative Commons License 2003.07.11 0 0 1
Jön egy új, egy meglévő meg eltűnik. A Profit és Match-ot állítólag összeolvasztják. Kíváncsi leszek, melyik árszínvonala lesz mérvadó. Gyanítom, nem a Profié...

Aztán még egy: a Spar megvette a Kaiserst. Azt olvastam, a nevet még egyelőre meghagyják. Remélem, a tisztaság meg az eladónők ruházata nem a Körtéri Sparhoz fog hasonlítani. :-( Mert az kritikán aluli.

Előzmény: gergoba (-)
Klammeraffe Creative Commons License 2003.07.11 0 0 0
Azt nem tudom, hogy örüljünk-e, de már kb. egy fél évvel ezelőtt olvastam arról, hogy egy nagy logisztikai bázist építettek Szfváron. Lehetett sejteni, hogy előbb-utóbb a boltok is megjelennek majd.
Csak attól tartok, nem lesz olyan olcsó, mint Olaszo-ban, Ausztriában. :-( Ami ide bejön Mo-ra, valahogy mindig drágább lesz mint külföldön. :-(
Előzmény: gergoba (-)
gergoba Creative Commons License 2003.07.11 0 0 topiknyitó
Ti hallottatok már róla? jön ide állítólag még egy diszkontáruház-lánc, a német aldi legfőbb kunkurense. Örülünk?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!