Keresés

Részletes keresés

-Minarik- Creative Commons License 2014.04.21 0 0 3872

Tegyel tesztcsikot az egy kep aljara. Fotozd es hivd mintha az egyik film lenne. 

Jobb otletem nincs. 

Előzmény: László1987 (3871)
László1987 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 3871

Na akkor ez most vagy Royal PAN, vagy TMAX 100 (TMX 100).

 Ez TMAX 100, forrása:

 

És végül az enyém újra:

 

Szerintem Royal PAN. De ha nektek sem egyértelmű, mit mondjak én, aki utoljára úgy 20 éve fényképezett filmre, azt is leica-ára, olyanra, ami volt itthon sok és könnyen hívható :)

Előzmény: sóhajtó (3868)
sóhajtó Creative Commons License 2014.04.20 0 0 3870

Az,

meg celofánban is volt a gyűrődése is látszik

Előzmény: Rőth Sándor (3869)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.20 0 0 3869

Kicsit blutuszos a telefonod.

Előzmény: sóhajtó (3868)
sóhajtó Creative Commons License 2014.04.20 0 0 3868

Ha végignézed a kódokat, akkor látod, hogy a távolságnak (a szélétől és egymástól) és a bevágás nagyságának is fontos szerepe van. A wikin is találsz még kódokat.

Van ekkora színes dia, és negatív is :)

Egy ekkora jól sikerült dia igen hatásos. Gondold meg hogy mekkora felbontás rejtőzik benne. És azt nem szokás gagyi lencsével fotózni.

 

 

 

Az ablakra tettem és a telefonnal szkenneltem :)

Előzmény: László1987 (3862)
vdscamera1 Creative Commons License 2014.04.19 0 0 3867

Egy kis ízelítő a lehetőségekből! Könnyű, hordozható fakamerák minden méretben.

 

vdscamera@gmail.com

 

     

4557 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 3866

Sinarban szintezőt cserélt már valaki? A konkrét kérdés: a szintező ragasztva van egy kis fehér műanyag (vagy van amelyik plexi) lapra ami lecsavarozható a gépről. Mi lehet az ami oldja a ragasztót de a műanyagot nem? Egy leoldódott meleg vízben aztán könnyen kipattant, egy másik meg nem akar. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 3865

Érdeklődj "dobolos" kollégánál.

Előzmény: 4557 (3864)
4557 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 3864

5,5/240 Tele Xenart keresek. 

fregoli Creative Commons License 2014.04.14 0 0 3863

Sziasztok!

 

Eladóvá vált Cambo SC 4X5 inch-es nagyformátumú kamerám, és két, hozzá használható objektív.

A kamerán egy  81090-es gyári számot találtam. Aki ismeri ezt a rendszert, az tudja, hogy minden eleme kicserélhető, bővíthető, kompendiumok, prizmás vagy átnézeti keresők, rövidebb kardán vagy extra nagylátószöghöz bellow (harmónika helyett fényzáró "zsák"). Az általam kínált gép a képeken látható, megkímélt állapotú, s rendkívűl sokoldalú korrekciós jellemzőkkel bír. Minden irányba, süllyeszthető, emelhető, dönthető, eltolható,  így a háttérelmosás, a perspektíva korrigálás különleges képi világot nyújt.

 

 

A gép ára: 80.000 Ft

 

A gépen látható Petzval típusú lencse nem a géppel együtt jár, de megvehető. Számításaink szerint a Petzval lencsékre jellemző nagy fényerő F: 3,5 körüli és e lencse esetében 145 mm körüli fókusztáv jellemzi. Nincs blendéje és zára sem! Így az objektív sapka levételével lehet exponálni, mint általában az ilyen életkorral bíró rézoptikáknál. 

 

 

Az optika ára: 45.000 Ft

 

Ezenkívűl eladó egy Rodenstock Apo-Geronar 9/300 mm-es objektív, volt reprodukciós nyomdai optika, hihetetlen rajzzal, és miután 50X60cm síkfilmekre is dolgoztam ilyennel anno, a kirajzolt képköre meglehetősen nagy:-)

 

 

Az optika ára: 35.000 Ft

A gyári számát holnapra megtudom, ma elfelejtettem felírni...

 

Érd: 20/232-9117 vagy mailen, nyílvános.

 

Üdv, Attila

László1987 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 3862

és Fahrenheit.451

 

Nem a világ sorsa múlik rajta, de jó volna megtudni.

 

Szóval akkor tükröztem:

 

A két háromszög valóban nem egyforma. A ráírt kód AGFA CK 600. Ennek ellenére is lehet Kodak?

 

Ezt találtam, ami a legjobban hasonlít rá:

 

Akkor ez nagy valószínűséggel az, a FF mivolta is hihető, mert ahonnét származik, nem láttam ilyen méretű előhívott színes képet.

Előzmény: sóhajtó (3857)
Fahrenheit.451 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 3861

Szia! Ha még aktuális:

1. Fordítsd meg balról jobbra, a kód így értelmezhető, és akkor szemben van veled az emulzió. Betölteni is így kell, ez néz az obi felé!

2. Kodak Royal Pan ISO400 B&W. Ez 99%!

Előzmény: László1987 (3851)
jonespointfilm Creative Commons License 2014.04.10 0 0 3860

Szia ! Küldtem emailt a privát címedre. Üdv, bi

Előzmény: glennmiller (3859)
glennmiller Creative Commons License 2014.04.10 0 0 3859

Sziasztok ! 5x7 -es filmtartó kazettát keresek.

 

 

 

 

70/ 277 93 94

glennmiller Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3858

5X7-es filmtartó kazettát keresek.

sóhajtó Creative Commons License 2014.04.07 0 0 3857

Akár Kodak is lehet

Úgy keress rá hogy  notch code

De nem tűnik Tmax-nak mert azon távolabb vannak a jelek.

 

https://www.google.hu/search?q=sheet+film+notch+codes&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=HwNDU8WQCumAywPSl4KICg&ved=0CEIQsAQ&biw=1680&bih=844#q=kodak+notch+code&tbm=isch&facrc=_&imgdii=6wUVRYN7X7ojgM%3A%3BCsT7iBKay4spXM%3B6wUVRYN7X7ojgM%3A&imgrc=6wUVRYN7X7ojgM%253A%3BNpm3e5jGRppevM%3Bhttp%253A%252F%252Fdigitalprankster.com%252Fblog%252Fwp-content%252Fuploads%252F2013%252F01%252Fkodbw.gif%3Bhttp%253A%252F%252Fdigitalprankster.com%252Fcode-notch%252F%3B406%3B600

 

 

Előzmény: László1987 (3851)
László1987 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 3856

Köszönöm a felajánlást, annyira nem fontos, hiszen tartalom nincs rajta. Ha nem veszik meg egy ideig, akár ingyen is vihető, ha valaki kéri.

Előzmény: D94A (3854)
László1987 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 3855

Nos kérlek, ez úgy néz ki, hogy ilyen fekete, zárt csomagokban van, nem szúrt szemet rajtuk felírat:

 

Viszont a filmen van egy szöveg – eddig megmagyarázhatatlan okból nem vettem róla tudomást – AGFA CK 600. Tehát igen, a márkatipped nyert!

 

Nekem nincs rá szükségem, felraktam licitre, ezért próbáltam minél több infót szerezni róla.

 

Segítségeteket köszönöm!

Előzmény: 4557 (3853)
D94A Creative Commons License 2014.03.28 0 0 3854
Hozd el a filmet ( a kibontottat is). Azt meg tudom mondani, hogy C41 vagy E6-os.
Előzmény: László1987 (3851)
4557 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 3853

Nem mintha be tudnám azonosítani, csak kíváncsiságból: van ilyenből bontatlan csomagod is? (akkor rajta lenne hogy mi ez) vagy hogy van ez? van egy pakli síkfilm ami exponált és nem tudod hogy hívd elő????

szerintem ha beviszel belőle egy lapot (amit már úgyis kivettél) pl a demax laborba, (art4lab) vagy valamelyik profi laborba, talán ott valaki ráismer a kódjára

ilyen sárgát ff-ben én még nem láttam, úgyhogy szerintem nem FF negatív

de kölyök vagyok én még, ki tudja?

de szerintem C41 vagy dia

ha a filmek közt külön fekete papírok vannak gyárilag (ha jól látom) akkor szerintem valami Forte :-)

minden esetre ez 9x12, tehát valószínűleg európai gyártótól van, Amerikában pl ezzel nem vacakoltak, volt a 4x5" oszt csá'

tehát bármi is legyen ez, ilfordtól kezdve lehet szerintem agfa-orwo-forte ....  vagy ki tudja?

Előzmény: László1987 (3849)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.03.27 0 0 3852

Nem.

Előzmény: László1987 (3851)
László1987 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 3851

Esetleg be tudnád azonosítani?

Előzmény: Rőth Sándor (3850)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.03.26 0 0 3850

A merete 9x12-es, a tipusa a film szelen levo sliccekbe van kodolva.

Előzmény: László1987 (3849)
László1987 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 3849

Sziasztok!

 

Megkérdezhetem, hogy a képen milyen film látható? 89 x 119 mm. Nagyformátum, FF negatív?

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 3848

Nagy nehezen ideért a harmonika. Azt kell mondjam, kiválóan le van gyártva! Ez a legolcsóbb, 99 dolláros verzió ingyen postával. Ha valakinek ilyen gondja van, bátran rendelheti, tényleg jó. Vám és áfa mentesen küldik borítékban pattogós zacsiba.

 

 

 

4557 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 3847

Eladó egy Manfrotto 229-es fej 3 cseretalppal (45 ezer Ft), és egy 141-es nem gyorscseretalpas (classic vagy basic, nem tudom hogy hívják) 1/4"csavarral, és egy kínai gyorscsereadapterrel (10 ezer Ft). Ha érdekel valakit teszek ide képet vagy megy majd az apródra aztán az ebayre. 

arcvonal Creative Commons License 2014.03.22 0 0 3846

Kenko flash meter KFM-2100 sn:300044**

Új állapotban eladó. 100 ezer ft-os irányárat adnék meg.

Akit érdekel mélben, vagy telefonon keressen. Az eszköz Szfváron lakik.

dobolos Creative Commons License 2014.03.14 -1 0 3845

Eladó nagyformátumú optikák:

 

Super Angulon 65mm f8 Technika selection,9x12őt kirajzolja,  nagyon szép állapot, compur zár :80e Ft

 

Super-Angulon 90mm f8,Technika selection, 5x7-et kirajzolja, compur zár, nagyon szép állapotban, 75e

 

Super Horseman 105mm f4,5 4x5"öt kirajzol, nagyon szép állapot, seiko zár, 65e

 

Tele Arton 240mm f5,5, Technika selection, 4x5"öt kirajzol, compur zárban, 70e

 

-Minarik- Creative Commons License 2014.03.13 0 0 3844

Akkor jo. Nekem a 90-essel nem ok valami, de az nem is jatszik nagy gepen.

Előzmény: 4557 (3843)
4557 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 3843

Aha megvan, működik. A 180-asomon valami nem kerek, az 50-essel megy. 

Előzmény: -Minarik- (3828)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!