Keresés

Részletes keresés

y3k Creative Commons License 2008.10.17 0 0 615
Pont forditva, kalibralni kell, de nem kell hozza a gep, ha dvi-n hasznalod, es nincs megkutyulva  driver.
Előzmény: Törölt nick (610)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 613
Bár előbb megy szervízbe ha nem javul meg a DVI bemenete:(
Előzmény: Sanya_67 (612)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 612

Mindig húzódik a monitorkalibrációm, de meg vagyok elégedve a 1931-esemmel.

 

Érdemes lenne rátenni a gyári profilt, ill. amit te csináltál y3k???

Előzmény: Törölt nick (610)
y3k Creative Commons License 2008.10.17 0 0 609
DVI-n elvileg nem, persze barmi bekavarhat.
Előzmény: Törölt nick (608)
y3k Creative Commons License 2008.10.17 0 0 607
Jogos.
Előzmény: Sanya_67 (605)
y3k Creative Commons License 2008.10.17 0 0 606

Nem mesz igazan sokra mas profiljaval.

Előzmény: ferkeindex (604)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 605

Hmm, most veszem észre hogy rossz az ábra ami a monitorok nagyságát mutatja!

A 22"-os wide magassága nem éri el a 19"-os magasságát:)

Előzmény: Lesley Gabor (599)
ferkeindex Creative Commons License 2008.10.14 0 0 604
Sziasztok,

nézegettem monitor kalibrálókat, de sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy vegyek egyet, főleg hogy csak egyszer kellene vszínűleg. nem lakik valaki véletlen a XII ker. vagy környékén? Szeretnék megkérni egy fórumtársat akinek van vmilyen monitorkalibráló eszköze, hogy ha lenne olyan kedves, bekalibrálná a monitorom?
Vagy nincs vkinek véletlen Samsung 970P-je és hozzá kalibrált színprofilja? Köszi!
Lesley Gabor Creative Commons License 2008.10.07 0 0 603
Detto
Előzmény: Linkovic Csumoszky (602)
Linkovic Csumoszky Creative Commons License 2008.10.03 0 0 602
e-mail ment.
Előzmény: Lesley Gabor (601)
Lesley Gabor Creative Commons License 2008.10.03 0 0 601

Gondolom messze lakhatsz Budapesttől.

Előzmény: Linkovic Csumoszky (600)
Linkovic Csumoszky Creative Commons License 2008.10.03 0 0 600
Ha a wide nem jön be, akkor a 1931-essel jól jársz. A 1961 sem tud annyival többet, hogy érdemes legyen kétszer annyit fizetned érte. Nem akarom én rád tukmálni, de LCD esetén van egy kis rizikó, ha raktárból kapod, a pixelhibák miatt. Eizo-nál nem kell félni a használttól, szvsz. (Azért lennék könnyebb helyzetben Pesten, mert idejöhetnél, megnézhetnéd, kipróbálhatnád, ha nincs szükséged wide-ra, ez a monitor egész biztos meggyőzne.)
Előzmény: Lesley Gabor (599)
Lesley Gabor Creative Commons License 2008.10.03 0 0 599

1996 óta van saját PC otthon de mindig használt monitorom volt 14" R&M,17" Nokia,21"Samsung.Valahol pszihés késztetést érzek egy végre saját és új monitor után.A 22" nekem túl nagynak tünik,valamint akkor a számítógépemet is cserélnem kell.Jelenleg Gecube 9600 X/128Mb VGA kártyám (2004) van ami nem tudja már az1920x1200 vagy 1680x1050 felbontást.Valahogy megszoktam a 4:3 arányt és a Wide annyira nem jön be.

 

 

Előzmény: Sanya_67 (598)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 598

Ha magánszemélyként veszed miért nem veszed meg Linkovic Csumoszky monitorát, fél évesen 2/3 árban adja.

Persze ez csak az én véleményem, ha van rá akkor viszont a 2231-est venném.

Előzmény: Lesley Gabor (597)
Lesley Gabor Creative Commons License 2008.10.03 0 0 597

Köszönöm,megnéztem tényleg jobb mivel képszerkesztésnél a fizikai/statikus  kontraszt dominál.Ezek szerint még árnyaltabb és szebb feketét lehet belőle kihozni szemben a 1932-vel.

Előzmény: KTTech (596)
KTTech Creative Commons License 2008.10.03 0 0 596
A 1961-nek nagyobb a fizikai kontrasztja. A 1932 dinamikus kontrasztú...
Előzmény: Lesley Gabor (593)
y3k Creative Commons License 2008.10.03 0 0 595

En is ezt mondanam, lakjon itt aki raszorul.

Miert kene allitani a kontrasztot? Ha kene, akkor ott valami nagy baj van.

Előzmény: Lesley Gabor (594)
Lesley Gabor Creative Commons License 2008.10.02 0 0 594
Off.
Ne átkozd,fél évszázada vagyok Pesti és utálom az összes sallagjával.
Kár hogy nem lehet kontrasztot állítani a 1931-nél.
Egyébbként jól becsomagolva bárhova elviszi a DHL,még érte sem kell menni.
Előzmény: Linkovic Csumoszky (592)
Lesley Gabor Creative Commons License 2008.10.02 0 0 593
Mennyivel tud többet a 1961 mint a 1932?
Eddig egy" ipari hulladék" Samsung Syncmaster 1100p Plus 21" CRT monim volt/van és ez szeretném valami normálisabbra cserélni.Sajnos 6500k-nál a fehér szép babarózsaszín igy 9300k-n használtam képszerkesztésre is,ami majdnem ugyanolyan eredményt produkált,mint a Fotómarket laborja akár a-4-es méretben is.Gyakorlatilag az amatőr hobbi igényemet eddig kielégítette,csak elfogyott a fényerő,kontraszt és a fókusz a monitorból.Végül, is nem csoda,2002 évjárat.Emiatt szeretnék valami normálisabb monitort amivel akár komolyabb hitelesítés nélkül is színhelyes képeket alkothatok.Mivel csak magamnak fotózom sRGB-ben ,igy szerények,de közel színhelyesek a színekkel szemben állított elképzeléseim.
Előzmény: KTTech (588)
Linkovic Csumoszky Creative Commons License 2008.10.02 0 0 592
Ilyenkor átkozom, hogy nem pesti vagyok... már 3-an elvitték volna. Nem mint ha nem járna bárki jól vele, de hát a szállítás problémás.
Előzmény: y3k (591)
y3k Creative Commons License 2008.10.02 0 0 591
En meg a hasznalt 1931-est, vagy uj 2231-est:)
Előzmény: KTTech (589)
Linkovic Csumoszky Creative Commons License 2008.10.02 0 0 590
Használt nem érdekel? 4 és fél év garival, természetesen a listaárnál jóval olcsóbban. (E-Mail-ben keress, ha érdekes a történet.)
Előzmény: Lesley Gabor (586)
KTTech Creative Commons License 2008.10.02 0 0 589
Vagy y3k-t :)
Előzmény: KTTech (588)
KTTech Creative Commons License 2008.10.02 0 0 588
Én a helyedben inkább a 1961-et nézném... de a www.komel.hu -t ajánlom.
Előzmény: Lesley Gabor (586)
Lesley Gabor Creative Commons License 2008.10.02 0 0 587
Mail publikus.
Előzmény: Lesley Gabor (586)
Lesley Gabor Creative Commons License 2008.10.02 0 0 586

Érdeklödnék,hogy kinél lehet Eizo Monitort legolcsóbban,természetesen számlával és 5 év garival vásárolni.S1932SH-BK érdekelne.

y3k Creative Commons License 2008.10.02 0 0 585
Most egy vagy ketto, az man mindegy, meg az is lehet, hogy kioltjak egymast:)
Előzmény: emyl (584)
emyl Creative Commons License 2008.10.02 0 0 584
"Feleseg a neve, ebbol is latszik, hogy ketto kell belole:)"

de akkor kapsz két anyóst is...
Előzmény: y3k (582)
y3k Creative Commons License 2008.09.27 0 0 582
Feleseg a neve, ebbol is latszik, hogy ketto kell belole:)
Előzmény: Törölt nick (581)
y3k Creative Commons License 2008.09.27 0 0 580
Nekem inkabb az ara:)
Előzmény: Törölt nick (579)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!