Keresés

Részletes keresés

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.21 0 0 470
laja30:

Tetszik a kép!

toth-abri:

Tettem még fel párat arra az oldalra, majd nézd meg azt is. Csak arcok, semmi más.
laja30 Creative Commons License 2005.05.21 0 0 469
Katt a képre a nagyobb verzióért.
Előzmény: laja30 (468)
laja30 Creative Commons License 2005.05.21 0 0 468

Tudom, hogy még messze van, de szeptember 11-én Nyházán a reptéren lesz a magyar supermoto-bajnokság egyik utolsó idei fordulója. Akit érdekel az akciófotózás és DSLR-e van, érdemes kimenni. Én a múlt hétvégén nagyon sok más kép közt ezt lőttem a tököli futamon (na jó, egy kicsit módosítottam, de az eredeti kép is igen jó.

 

Ja, és quad-ok is versenyeznek, nem csak motorok.

 

Bobby75 Creative Commons License 2005.05.21 0 0 467
Azt! :)
Előzmény: toth-abri (465)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.21 0 0 466
Kisvárdai táncgála? Szép vakus munka!
Előzmény: DIE_ROBOTER (463)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.21 0 0 465
Akkor ez azt jelenti, hogy az Olympus mellett döntöttél?
Előzmény: Bobby75 (464)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.20 0 0 464
Alig várom már, hogy a kezemben legyen a gép..... Kár, hogy nem ilyen obi lesz hozzá:( De ami késik.....
Előzmény: DIE_ROBOTER (463)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.20 0 0 463
Nemrégen értem haza egy táncgáláról, készítettem jópár képet, néhányat megosztanék veletek:

ITT
toth-abri Creative Commons License 2005.05.20 0 0 462

Újabb szösszenet a dpreview-ról:

 

"Tegnap elmentem a barátommal kirándulni, és egy hangyát találtam, a Canon 1Ds MII gépem hátsó LCD-jén, amiben nincs semmi különös, mivel sokszor fotózok a természetben. Amikor azonban le akartam venni a gépről, döbbenten láttam, hogy a hangya az 1DS MII belsejében van, nem kivül!!!!! Nesze neked vízálló váz... még egy hangya is be tud mászni!

 

Később néha megjelent a hátsó LCD-n, néha a felső LCD-én... Most mit tegyek? Megkeresem a helyi Canmon szervízt..."

 

forrás: http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1032&message=13486104

GUINEVERE Creative Commons License 2005.05.20 0 0 461
Amúgy a Robert Caputo írta, hogy egy rossz fotóból soha nem lehet jót, csak elfogadhatót csinálni...
Én úgy vettem észre igaza van. Aki pedig ért hozzá az egyből meg tudja mondani mi van módosítva a képen.
Előzmény: toth-abri (459)
GUINEVERE Creative Commons License 2005.05.20 0 0 460
Ez vicc! Ugye?
Engem kizártak volna, én csak RAW-ba fotózok...
Előzmény: toth-abri (459)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.20 0 0 459

Kedves klubtagok ezt: http://www.fotovilag.hu/news/news.php?menu_id=2&news_id=80

 

ajánlom figyelmetekbe!

toth-abri Creative Commons License 2005.05.20 0 0 458
Roboter! Ne haragudj! Megjegyeztem!
Előzmény: DIE_ROBOTER (457)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.19 0 0 457
Nono, én csak azt mondtam, hogy Mátészalka nincs messze. Kisvárdai vagyok. Tősgyöketes. :)
Előzmény: toth-abri (455)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.19 0 0 456
Ja egyébként nekem is D70-esem van, és is én főként a 18 hónapos kisfiamat fotózom! :-)
Előzmény: GUINEVERE (453)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.19 0 0 455

Már tag is vagy! :-)

 

Most jövök a Nyíregyházi Fotóklubbból, ahol találkoztam Istvánnal!

 

Roboter is mátészalkai egyébként!

Előzmény: GUINEVERE (453)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.19 0 0 454

Bobby! Azt írod, hogy hosszúak az ujjaid. Az enyém úgy kb. közepes. Én fogtam a kezembe a 350D-t és nekem is kényelmetlen volt, mert a markolata nagyon kicsi. Ezért én, ha Canonba gondolkozol, a 300D mellett döntenék, aztán ahogy lehet váltanék 10D-re vagy 20D-re.

 

Azonban, ha belegondolok, hogy te fotóriporterként gondolkozol, akkor szükséged van a gyorsaságra, amiről a 300D, főleg a bekapcsolásnál, nem annyira híres. Persze erről Eoss és Ogányó többet tud mondani, mert nekik volt 300D.

 

Az Oly-nak annyi lehet a hátránya, hogy a jel/zaj aránya nem olyan jó, de ha van vakud, amit amúgy is használnál, nem gond.

 

Szóval, én azt hiszem, hogy E-1, mivel profi vázad lesz, amihez lassan felépítheted a felszerelésed. Az oly előnye a koszlerázás, vagy mi, tehát cserélhetsz objektívet gond nélkül.

 

Szóval. Azt hiszem inkább a profi váz mellett döntenék. És ismétlem  hangsúlyozva: NEM VILÁGOTRENGETŐ PROBLÉMA, HA KÉSŐBB ESETLEG RÁJöSSZ, HOGY ROSSZUL DÖNTÖTTÉL, MERT LECSERÉLHETED A FELSZERELÉST, ÉS A CANON ILL. AZ OLY KÖZÖTTI KÜLÖNBSÉG NEM OLYAN NAGY.

 

(Esetleg még megkérdezhetsz fotóriportereket, hogy az Oly alkalmas-e fotóriporthoz pl. a gyorsaságot tekintve.)

 

Ha azt kérdeznéd, hogy 10D vagy 20D versus Oly, akkor válaszom Canon.

Előzmény: Bobby75 (452)
GUINEVERE Creative Commons License 2005.05.19 0 0 453
Köszönöm a segítséget!

Ha már így rátok találtam, ha szívesen fogadtok belépnék a klubba.
A fotós szenvedély már gyerekkoromban elkezdődött, csak azt láttam, hogy a Keresztapám hatalmas optikákkal gyönyörű fotókat készít, akkor határoztam el, hogy ezt én is tudni akarom.
Aztán a pontot az í-re az első fényképezőgépem, és Soltész István fotóművészet órái tették.
Voltam tulajdonosa Sony 717-nek, nikon D100-nak, most pedig egy D70-el fotózom (mostanában legfőképp a 4 hónapos kisfiamat.)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 452
Na, szóval... Köztem és a bolt között kis kommunikációs probélmák adódtak, és nem hozták a gépemet. Viszont megtudtam velük beszélni a részleteket, tehát hamarosan kezemben lesz a gép. Még utoljára azért átgondolom, hogy melyik legyen, hiszen a Canon 300D Kit csak 145 ezer, a 350D: 200 körül, az E-1 viszont diákkal 240. Olyan bizonytalan vagyok! Vagy nem? Toth-arbi! Te nem vagy se Canon-os, se oly-s! A paraméterek alapján, szerinted jó döntés az Oly? Te nikonos vagy, neked elhiszem, hogy nem vagy elfogult se ide-se oda! Az oly-hoz drága, és talán kicsit ritka a kiegészítő, viszont (ahogy írják a fórumokon) a fogása, az anyaga, meg 1-2 dolog miatt jobb választás lenne nekem, és a hosszú kezemnek:) Ja, és szeretem az aránylag egyedi dolgokat, amiböl nem jön szembe még 1 az utcán minsen nap. Az viszont a Canon 350 előnye, hogy friss gép, nagyon gyors, és sok, aránylag olcsó cucc van hozzá... Na...... Szóval ez az utolsó ilyen elmélkedésem, mert hamarosan hozzák, amit kérek. Utánna azt fogogom kérdezni, hogy siemens sl55-öt, vagy samsung E700-at vegyek az asszonynak a vacsorára..:) Na, meg vasárnap névnapja van...Hmmmm...
toth-abri Creative Commons License 2005.05.19 0 0 451

Szóval, keresd meg e-mailben Beregszászi Jánost: a honlapján megtalálhatod az elérhetőségét: www.beregszaszi.hu

 

Ő segíteni fog. Minden jót!

Előzmény: GUINEVERE (449)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.19 0 0 450
OK, értem. Rákérdezek, és majd válaszolok.
Előzmény: GUINEVERE (449)
GUINEVERE Creative Commons License 2005.05.19 0 0 449
Mátészalkán szeretnék egy kis stúdiót berendezni, mert az itteni "fotóstúdiók" mind kb. 20 éves technikákkal rendelkeznek. Úgy kb tudom mire lenne szükség, de nem tudom mi lenne az optimális felszerelés és az ár/érték arány. Úgyhogy ha ebben tudna valaki segíteni nagyon jó lenne.
toth-abri Creative Commons License 2005.05.19 0 0 448
Üdvözlünk Guinevere! Eoss-szal és Ogányóval voltunk egy fotóstanfolyamon a Beregszászi Fotóstúdióban, és ott egy-két órát eltöltöttünk stúdióban, de ezt azért tapasztalatnak nem nevezném. Ha komolyabb kérdésed van, tedd fel, és megkérdezek olyan profi fotóst, akiről tudom, hogy dolgozik stúdióban!
Előzmény: GUINEVERE (447)
GUINEVERE Creative Commons License 2005.05.19 0 0 447
Halihó Nyírségi Fotóklub!
Van valakinek stúdiófotós tapasztalata? Mert neki szeretném a segítségét kérni.
300eoss Creative Commons License 2005.05.18 0 0 446
Azért nem olyan nagy baj ha pénzt keresek. A múlt havi keresetem elég szerény volt, talán ez jobb lesz... Azt nem tudom minek a lapnak fotós, ha senki nem küldi sehova... :-))
Előzmény: Bobby75 (445)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 445
Köszi! :) Szerintem már eoss is.. Szegényt, egész nap ráncigálom, hogy jöjjön velem fotózni...:(
Előzmény: toth-abri (443)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.18 0 0 444
Jól követted az autókat az objektívvel, tetszenek. Hé a maminak profi Canonja volt? Melyik újságtól?
Előzmény: Ogányó (441)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.18 0 0 443
Szurkolunk!
Előzmény: Bobby75 (442)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 442
Vacsi még nincs...:( Éppen egy cikket gépelek be... Gépre ma rákérdeztem a srácoktól, ők meg vissza, hogy: Akkor hozzuk? NA, ha a kezemben lesz, megyünk vacsizni! Meg veszek valami kis nőies telefont is, azzal hátha meghatom. Amúgy tegnap már finoman célozgattam, mert vett a régebbi kollekciómból 10 képet egy újság. Mondtam, hogy most egy csomó léböl kiesek, mert most is fotóznom kéne 3 napig... Erre mondta, hogy ha meg tudom oldani részletre, akkor vegyek, de sajna most nincs ennyi kess!!
Előzmény: toth-abri (439)
Ogányó Creative Commons License 2005.05.18 0 0 441

Sziasztok !

 

Csak elmentem a Rabócsi Ringre.

Íme pár kép.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!