A drezdai bombázást mint propagandaanyagot Goebbels kezdte használni. Aztán átvették tőle az NDK kommunistái. Jelenleg pedig a német és más (pl. magyar) neonácik kedvenc témája.
A németek meg is adhatták volna magukat, s akkor nem kerül sor erre a bombázásra sem. Fontos vasúti és közúti csomópont volt, a városban jelentős hadiüzemek (vegyi, optikai, elektronikai) voltak, a város határában laktanyák voltak. Nem is beszélve a hadianyagraktárakról.
mert ápr. 4-e volt.
ennyire egyszerű.
(azért azt megnézném, te hogy viselkednél több év háboruskodás után elszakitva messze a családodtól. ne haragudj, de nem tetszik ez a fajta cinizmus )
" Prepared by: USAF Historical Division Research Studies Institute Air University "
aha... még jó hogy mindig a megfelelő forrásból tájékozódsz, gondolom a gulág történetét is sztálin tolmácsolásában olvasod el. nyilván a US army történészei nem fogják azt mondani hogy rossz dolog volt, hogy a légierejük bombázta drezdát... valódi indokok my ass... egyébként a dokumentum elején írja, hogy azért kellett megírniuk ezt a kis szösszenetet, mert már az amerikaiak is kezdik elhinni a kommunista és anti-amerikai propaganda hazugságait, és ez ellen kell tenni az írással (magyarul ellenpropagandáról van szó).
."Április 4-e ne, de május 9. nyugodtan lehetne ünnep. mert valami nagyon rossznak vége lett."
Apr -4-e Malinovszkij jelenteseben volt kozben a nemetek ott voltak meg kanizsa hataraban par kilometerre.A varosba az oroszok 2-3-an jottek be a bolgarokkal.
Igaz az amik meg Steierorszagban kb 50-60 kilometerre .Ha marcius vegen amikor a Balatonkeresztur-nagyatad vonalon allt a front,az utolso vedelmi vonal ami mogott par nyilas suhancon kivul nem volt semmi ausztriaig,ha az amik hajnalban beulnek a dzsipjeikben 2 ora mulva a kanizsai piacon ehettek volna a hajdinashurkat. csak megalltak .Apam ezt sosem bocsatotta meg nekik.Zala meguszhatta volna az orosz atvonulast,megha kesobb ki is vonultak volna,mint Lipcsenel is tortent. A dolgon amugy sokan meglepodtek hiszen ott volt a zalai olajmezo ami amerikai cege volt.
Anyám -már nem él, az Isten nyugosztalja- mélyen hívő ember volt.
Azt mondja, felejthetetlen boldogság volt, amikor április 4.- én megszólaltak a harangok és tudtára adták a lakosságnak, hogy Magyarország számára a háború végetért
nem akartam én semmit sem árnyalni,me óvatoskodni, pusztán leirtam, amit gondolok.
nem történelmi esszé akart lenni a beirásom.
Április 4-e ne, de május 9. nyugodtan lehetne ünnep.
mert valami nagyon rossznak vége lett.
Különösen, ha figyelembe vesszük, hogy a nácik nem csak a zsidók, de a szlávok kiirtását is megkezdték. Valószinüleg a magyaroknak sem szántak sokkal jobb sorsot.
Persze ez szokás szerint egy nagy marhaság, - az elsö (ideiglenes) kormányt nem választások alapján hozták létre, mint ezt rajtad kívül mindnki tuggya, - a választások után létrejött kormányok összetételébe pedig nem szólt bele Vorosilov.
Pedig akár bele is szólhatott volna, hiszen ö volt itten, a mexállt országban a Szövetséges Ellenörzö Bizottság elnöke.
Nem olvastam ela topikot , de szerintem nagyon-nayon sok ember fellélegzett.
Egy szégyenteljes korszak ért véget akkor, és rengeteg szovjet kiskatona vesztette itt el az életét. Ez tény. Mindezt nem szabad összemosni azzal, ami utána jött, mert az már egy másik történet. Hogy ez az előzménye? Persze, de mégiscsak valami rémes korszak elmult.
szerintem felszabadulás a nácizmus alól.
És sajnos kezdete a sztálinizmusnak is.
De közben azért volt pár év, ami országépitéssel telt el.
Valóban, Vorosilov marsall biztosította a szabad, demokratikus kozéletet.
Még arra is ügyelt, hogy a belügyi tárcát ne a választásokon győztes kisgazdák kapják, hanem az erre a posztra sokkal alkalmasabb kommunisták.
Ez a húzás volt a garancia arra, hogy még most, 60 év távlatából is örvendezhessél a felszabadulásnak.
Cenzúra sem volt, igaz papírt csak szovjet kiutalásra lehetett kapni, de az orosz helyőrségparancsnokok mindig kínosan ügyeltek arra, hogy a demokrácia terebélyesedjen.
Akinek valakijét elvitték egy kicsi robotra , annak ez nem volt felszabadulás. Akinek a németek ártottak annak meg az volt. Ha csak 1945-öt nézzük. A többit ismerjük.
Amikor Magyarország washingtoni nagykövete hazánk hadüzenetét átadta az USA külügyminiszterének, egy korabeli legenda szerint közöttük a következő párbeszéd zajlott le:
- Excellenciás Uram, kötelességemnek teszek eleget, amikor átadom Önnek hazám, a Magyar Királyság hadüzenetét.
- Magyar Királyságot mondott Nagykövet Úr? Talán Önöknek van királyuk?
- Királyunk ugyan nincs, de az államformánk királyság. Magyarországon az államfő Vitéz Nagybányai Horthy Miklós tengernagy!
- Nagykövet Úr tengernagyot mondott? Tengerük talán van?
- Tengerünk nincs, de tengernagyunk van!
- Nagykövet Úr! Önök hadat üzentek a földkerekség három legnagyobb gazdasági potenciáljával és legerősebb hadseregével rendelkező országának; az USA- nak, Nagy Britanniának és a Szovjetúniónak. Van Önöknek talán területi követelésük e három ország bármelyikével szemben is?
-Nem, nincs területi követelésünk e három országgal szemben!
-Önöknek nincs területi követelésük egyetlen országgal szemben sem?
-De van területi követelésünk, nevezetesen Csehszlovákiával, Romániával és Jugoszláviával szemben.