Keresés

Részletes keresés

0511 Creative Commons License 2012.12.26 0 0 10789

Köszi a választ, de hol és kinél?

Előzmény: ObudaFan_ (10788)
ObudaFan_ Creative Commons License 2012.12.25 0 0 10788

A végrehajtó mulasztása esetén végrehajtási kifogással lehet élni.

Előzmény: 0511 (10787)
0511 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 10787

T. Hozzáértők!

 

Van egy végrehajtói határozatom adósom tartozásának behajtásáról. Adós kocsija 2012.máj-ban lefoglalva, de máig nem értékesítették. A rendszámtábláját állítólag csak szept.-ben szereltették le. Ez a normális menet? Meddig ülhetnek még a lefoglalt autón?

 

Adósom munkáltatójánál a végrehajtó igényelte a még hiányzó összegrészt. A munkáktató füle botját nem mozgatta, nem válaszolt a hivatalos határidőn belül. Érdeklődésemre a végrehajtó sem forszírozta az ügyet. Hogyan lehet a végrehajtót rávenni arra, hogy érvényt szerezzen a határozatnak és végre kifizessék a tartozást?

noel05 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 10786

Tisztelt jogtudorok !

Németországi- nem munkaügy - kártérítési perhez keresek jogi képviselőt.

Részleteket , jelentkezés esetén e-mailben közlök..

köszönettel..

papi07 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 10785

Sziasztok!

Kaptam egy levelet a Santander Zrt-től, amiben azt írják, hogy lejárt az öt évvel ezelőtt általam adott opciós joguk a behitelezett autómra, és most írjam alá, hogy ingó jelzálogjogot jegyezzenek be újra rá. Nem tudom hogy jogszerűen járnak-e el, mivel az öt év alatt az 1.400 000ft-ra kifizettem 2.800 000ft-ot. Azzal fenyegetnek, ha nem írom alá, a szerződésemet azonnali hatállyal megszüntetik, és a hátralévő tartozást egy összegben kell visszafizetnem. 

Válaszotokat előre is köszönöm.

ennmary Creative Commons License 2012.12.16 0 0 10783

Ez így nagyon jó , most már az Államé vagyok  és pont..... :(   lehet azért nem is ad munkát ....

 

Előzmény: ObudaFan_ (10782)
ObudaFan_ Creative Commons License 2012.12.16 0 0 10782

Ezt nem lehet leülni, behajtják. Ha most nincs semmid, akkor majd, ha lesz. Valamiből kell élni, előbb-utóbb lesz munkád, és a munkabér 33%-a tiltható.

Előzmény: ennmary (10780)
ObudaFan_ Creative Commons License 2012.12.16 0 0 10781

Felfüggesztett szabadságvesztés esetén lehet kérni az előzetes mentesítést, de kizárólag az ítélet jogerőre emelkedése előtt. (És persze akkor sem automatikusan adják.) Ha már jogerős az ítélet, akkor ezt nem lehet már kérni.

Előzmény: ennmary (10777)
ennmary Creative Commons License 2012.12.15 0 0 10780

köszönöm : 

 

Mit tesznek abban az esetben ha a követelésnek nem tud eleget tenni az illető?

Akkor újra leültetik, elítélik (az állam költségére,mert ugye a börtön erről szól) mert nem tud fizetni, így napokban,években mérik; mi felel meg az adott összegnek? 

Vagy hogy? 

Behajtók? DE mit? 

Szóval,sajna nagyon elkeserítő a dolog (persze:erröl az oldalról)maga az esetet sem egyszerű megemészteni, no és még az ezzel járó dolgok.... 

Rossz döntésnek súlya van, nem is kicsi!

 

 

Előzmény: twiaj (10779)
twiaj Creative Commons License 2012.12.15 0 0 10779

Meddig megy el a biztosító?

Mit fed be az ha az illető eleget tett az ítéletének letőltötte a büntetését, igaz most semmije sincs.

Mit lehet számonkérni az elkövetőtől , így anyagi téren?

 

Az a baj, hogy ez egy a bűncselekménytől, és annak elbírálásától teljesen független ügy.

Polgári jogi igény. Tehát hiába töltötted le / fizetted be, stb. a bűncselekményért járó hátrányt, az ebből a szempontból nem számít.

Sajnos a biztosító, a kárösszeg függvényében, akár perre is mehet...

Előzmény: ennmary (10776)
ennmary Creative Commons License 2012.12.14 0 0 10778

üdv,: még egy kérdés

 

A perköltség, bünügyiköltség? Ezzel mit lehet tenni ?

 

A letöltés alatt:volt jövedelem -ott le tudták vonni ,(egy részét)

most viszont nincs  miből befizetni,törleszteni, szóval nem egyszerű mutatvány ez.

 

 Mit tesznek a továbbiakban? Behajtják vagy bevasalják ? Mit vesznek figyelembe ? 

 

 

-"Szóval egy baleset és elveszíti az ember a gatyáját is " :(

 

 

ennmary Creative Commons License 2012.12.14 0 0 10777

üdv: 

kérdés..

 

Hova , hogyan kell kérni , beadni, hogy az erkölcsibizonyítványon ne szerepeljen, töröljék,azt hogy a (nyilvántartásban,szerepel vagyis bűntettet).

Hallottam, hogy van rá lehetőség bizonyos esetekben megadják a 'mentességet'

függvénye :milyen az elkövetett bűncselekmény.

Ezzel a bejegyzéssel, nem lehet munkát találni. 

szeretném ezt elindítani

segítséget köszönöm..

ennmary Creative Commons License 2012.12.14 0 0 10776

üdv: Kérdésem. 

 

Valaki balesetet okoz , és van a szervezetében alkohol ebben az esetben a biztosító megtéríti a kárt a sértettnek(ha van érvényes felelősség biztosítása), de utólag ráterheli az okozóra. Mit lehet tenni , kezdeni ebben az esetben?

Meddig megy el a biztosító?

Mit fed be az ha az illető eleget tett az ítéletének letőltötte a büntetését, igaz most semmije sincs.

Mit lehet számonkérni az elkövetőtől , így anyagi téren?

 

 

 

Héjakútmácsonya Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10775

No meg, ha az az ingatlanrész inkább érzelmi, mint anyagi érték, akkor még inkább nehéz... De ez már tényleg az én szentimentalizmusom :)

Előzmény: Héjakútmácsonya (10774)
Héjakútmácsonya Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10774

Nono... Egy viccet kell ide citálnom ezen a ponton.

 

 

- Mit nem szeretnél sosem hallani egy cigánytól?

- Jó reggelt, szomszéd! :) :(

 

 

Előzmény: ivódzsima (10773)
ivódzsima Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10773

Ingatlant elad, pénzt eloszt, oszt jónapot! Örül.

Előzmény: Elm (10772)
Elm Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10772

Ez mar csak ilyen. Kozos lonak...

Előzmény: Héjakútmácsonya (10771)
Héjakútmácsonya Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10771

Köszönöm szépen a segítséget! Akkor jobb híján igyekszem nyitva tartani a szemem / fülem :)

Elm Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10770

Tovabb kiegeszitve : ertesiteni senki nem fog defaultban. Ugyved nyilvan nem, a foldhivatal pedig teged mint eladot az esetleges hamisitott beleegyezo nyilatkozat befogadasa utan nem valoszinu, hogy utolag ertesit. A megoldas esetleg a par hozzaszolassal ezelott szerepelt tulajdoni lap figyelo szolgaltatas 4khuf/ev koruli aron.

 

Az ilyen ellen elore nem sokat tehetsz. Marmint a konkret hamisitas ellen.

Előzmény: Héjakútmácsonya (10767)
leitnor Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10769

Kiegészítve az Elm által megjegyzetteket:

 

Nem valószínű, hogy a Földhivtal az elővásárlási jogodról lemondó nyialtkozat hiányában bejegyezné a tulajdonjogot. Leszámítva a 52 tulajdonostárssal bíró társasházi garázsalbetéteket a bejegyzéshez mindig kérik az elővásárlási jog jogosultjának nyilatkozatát.

Előzmény: Héjakútmácsonya (10767)
Elm Creative Commons License 2012.12.10 0 0 10768

"Az elővásárlási jog megsértésének jogkövetkezménye:

Az elővásárlási jog sérelmével megkötött adásvételi szerződés a jogosulttal szemben hatálytalan. Az elővásárlásra jogosult ilyen esetben a szerződés hatálytalanságának megállapítását kérheti a bíróságtól, egyidejűleg azonban köteles a vételi ajánlatot elfogadó nyilatkozatot is tenni. A bíróság a peres eljárás során ellenőrzi az elfogadó nyilatkozat komolyságát, és az elővásárlásra jogosult tényleges teljesítőképességét, az ellenérdekű fél kérelmére felhívja a felperest arra, hogy helyezze bírósági letétbe a vételárat."

Előzmény: Héjakútmácsonya (10767)
Héjakútmácsonya Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10767

Szép napot kívánok!

Osztatlan közös ingatlan ügyében kérnék jogi tanácsot. Nekem van egy ilyen tulajdonom. Ma megtudtam, hogy a tulajdonostársam (akivel nem vagyunk beszélő viszonyban) eladásra hirdeti a saját ingatlan-részét. Azzal tisztában vagyok, hogy nekem elővásárlási jogom van, de mi a helyzet abban az esetben, ha tudtom nélkül eladja a tulajdonrészét? Egyáltalán megteheti-e? Vagy a Földhivatal / Ügyvéd azonnal értesít engem? Én természetesen nem írtam alá lemondó nyilatkozatot. Mi van, ha hamisít egy ilyen okmányt? Bíróság, rendőrség??? Köszönöm a segítséget!

nézek Creative Commons License 2012.12.09 0 0 10766

köszönöm, dolgozom a zügyön...

Előzmény: Elm (10765)
Elm Creative Commons License 2012.12.08 0 0 10765

Persze. De ha neked nem kell a penz hirtelen, akkor varhatsz, ha o talal vevot a sajat reszere, akkor valszeg eleg nyomott aron lesz. Ezert az arert Te megveheted.

 

A kockazat esetleg az, hogy ha megis jo aron tudja eladni, akkor lehet, hogy a vevojenek van elkepzelese arrol, hogy a masik felet mi modon tudna megvenni toled... ha erted mire gondolok. Valami kis presszionalas, hogy jobb lenne neked, ha eladnad neki...

Előzmény: nézek (10764)
nézek Creative Commons License 2012.12.08 0 0 10764

hát ez az...sajnos nem használható felesben...keskeny , hosszú, a szomszédoknak nem kell...illetve dehogynem..csak tizedáron...

Előzmény: _lala_ (10763)
_lala_ Creative Commons License 2012.12.08 0 0 10763

ha nem tudom kivásárolni, de van vevő, akkor a vételáron is 1/2-1/2 arányban kell osztozni?- költségek.

 

Tisztázzuk: a vevő a Te részedet csak akkor veheti meg, ha neked kedved van neki eladni azt, és annyiért, amennyiért neked megfelel.

 

Tehát a másik tulajdonos a saját felét adhatja el - és erre van elővásárlási jogod.

 

Ha a telek amúgy megosztható, vagy használható felesben, akkor ennek az egésznek van is értelme. Különben viszont igen nehezen fog találni vevőt a másik tulaj a saját felére, hiszen kinek kell egy nem használható féltelek...

Előzmény: nézek (10762)
nézek Creative Commons License 2012.12.08 0 0 10762
Értem. Köszönöm a válaszod.
Viszont felmerül újabb kérdés...ha nem tudom kivásárolni, de van vevő, akkor a vételáron is 1/2-1/2 arányban kell osztozni?- költségek.
Ha az új vevő csak az egyik fél részt veszi meg, akkor mi van? Keskeny hosszú a telek, gyakorlatlag oszthatatlan...
Előzmény: Elm (10760)
Elm Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10761

Hat igen, ilyen helyzetben, mint az idegennek kiadas, valszeg megeri az evi 3-4khuf, hogy ertesuljon a tulaj az esetleges probalkozasrol.

Koszi, tovabbitom.

Előzmény: Törölt nick (10752)
Elm Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10760

Elvileg a mint tulajdonostars elovasarlasi jogod van. Tehat ha X osszegert talal vevot, akkor elotte koteles neked felajanlani ezert az osszegert megvetelre a sajat reszet. Ha nem tudod/akarod megvenni, akkor siman eladhatja, csak ilyen ertelemben kell a beleegyezesed.

Ha ezt nem tette meg, de kot szerzodest, akkor torvenyt sert. Valahol a Ptk ban kellene megkeresni a pontos passzust, bar szerintem paran a topibol mondjak fejbol is.

 

Hirdetni hirdetheti minden tovabbi nelkul. Mar persze a sajat reszet.

Előzmény: nézek (10758)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 10759

hol tudok utánajárni, hogy egy korábban körözött személyt (sajnos ahhoz kis hal, hogy a nyilvános, elfogatóparancso listán fent legyen) elfogtak-e már?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!