Keresés

Részletes keresés

Z80A Creative Commons License 2003.11.20 0 0 1137
Az 1988/3 -as szám 4-5 oldalán van egy cikk "HT-1080Z Commodore floppyval" - de ez minden, a Priséről szó nem esik a cikkben.
Az 1988/7 -es számban: "Az Enterpise-zal hosszú távon számolhatunk" (29-31 oldal) keretén belül ("A" Studio, VIDEOTON Elektronikai Leányvállalata - mindkettő már megszünt) van egy árlista, a Professional szervízé, anno ők foglalkoztak a szervízeléssel, abban szerepel:
"Commodore Multi File Transzfer - 2.360 Ft
(A Commodore nyomtató és lemezmeghajtó csatlakoztatását teszi lehetővé)
Enterprise Controller (komplett) - 10.550 Ft)

Ennyit sikerült összeszednem - de ezzel nem sokra megyünk:-(

Előzmény: Povi_ (1135)
Ep128 Creative Commons License 2003.11.20 0 0 1136
Sokmindenről hallottam már, de "ilyenről" még nem... De utánajárok, és szólok, ha találtam valamit!
Előzmény: Povi_ (1135)
Povi_ Creative Commons License 2003.11.19 0 0 1135
Az egyik 1988-as mikroszámítógép magazinban olvastam, hogy EP-hez lehet kapni olyan programot, ami kezeli a Commodore 1541-es floppy meghajtót. Erről tudutok ti valamit? Ez pl. jó alternatíva lenne azoknak, akinek nincs EXDOS kártyájuk.
Z80A Creative Commons License 2003.11.18 0 0 1134
Még egy hülye 5let: a beállításoknál a saturation nincs véletlenül 0-ra levéve?
Előzmény: eSzeS (1132)
Z80A Creative Commons License 2003.11.18 0 0 1133
A tuner részéről jó a kép?
Előzmény: eSzeS (1132)
eSzeS Creative Commons License 2003.11.17 0 0 1132
Hali ..
Azt is próbáltam, de az is fekete fehér..
eSzeS
Előzmény: Z80A (1131)
Z80A Creative Commons License 2003.11.17 0 0 1131
Valószínűleg a SCART csatlakozód nem teljes bekötésű... Első lépésben próbáld meg a Composit Video kimenetről bevezetni a jelet a PC-be.
Előzmény: eSzeS (1129)
vicroot.hu Creative Commons License 2003.11.17 0 0 1130
pont erre gondoltam.
Előzmény: lgb (1128)
eSzeS Creative Commons License 2003.11.16 0 0 1129
Hali ..

Egy kicsit ot leszek.. Van egy pinnacle kártyám és egy videóm..
Ezzel szeretnék filmet felvenni a PC-vel a videóról..
A két egységet összekötöttem :
SCART---S-video-- 2xRCA csatlakozóval.. de a kép sajna fekete fehér.. Minden beállítást végig prószáltam , az eredmény ugyanaz..(PAL, PAL x,SECAM, stb)
Van-e valakinek esetleg 5lete...

eSzeS

lgb Creative Commons License 2003.11.06 0 0 1128
Peldaul: http://dunkels.com/adam/contiki/ports/index.html
Van ott Z80 port is.
Persze az nyilvan igaz, hogy par dolog ami assembly vagy hardware-tol fuggo (pl hw timer, billentyuzetlekerdezes, konkret screen-re iras a CTK-ban stb) azt a gephez kell igazitani, de a Contiki nagy resze fuggetlen ettol, azaz a Contiki amolyan "modulos", tehat pl az EK (Event Kernel) nem fugg kozvetlenul a hardware-tol, sot az applikaciok sem, mert azok pl a screen-re irasnal a CTK-t hasznaljak, tehat eleg a CTK-t modositani, stb stb.
Meg az uIP egy reszet, ami a fizikai bizeralasat vegzi a soros portnak (vagy ethernetnek pl C64 TFE eseten ;-)
Előzmény: lgb (1127)
lgb Creative Commons License 2003.11.06 0 0 1127
Ezt nem ertem :) Mit kell a C-n portolni? Pont az a lenyeg, hogy hordozhato, ha ket tok kulonbozo architekturan van C forditod akkor ugyanazt a forrast lefordithatod mindkettore egyetlen bit valtoztatasa nelkul a forrasban! Persze ez nyilvan nem all az arch fuggo reszekre. Szinten nem all persze az assembly reszekre, de igy is eleg sok dologgal nem kell foglalkozni mar ezek utan! Szal pl van egy keszuloben levo oprendszerem, nagy resze C.
CC65-el fordul 6502 (a 6510 - C64 CPU-ja - az 6502 + 6 bites integralt CPU I/O port), SDCC-vel Z80-ra, sot BCC-vel akar 8086-ra is, stb. Nem kell itt semmit portolni. Azt kell nyilvan csak portolni ami nem C, vagy fugg az architekturatol mert pl kozvetlenul hardware-hez nyul.
Előzmény: vicroot.hu (1126)
vicroot.hu Creative Commons License 2003.11.06 0 0 1126
szerintem a c-t kellene portolni eloszor. z80-ra is megcsinaltak azt a c forditot ha jol tudom.
Előzmény: Tömegember emulátor (1124)
lgb Creative Commons License 2003.11.06 0 0 1125
A Contiki valoban C-ben irodott es pont azert portolhato konnyen. Z80 C crosscompiler PC-re meg van, sdcc neven, sot sok mas Z80 based gepre ezzel portoljak. Amit ezek mellett el kell erni az ofkoz az architecture dependent dolgok, ami reszben C/reszben assembly, de azert meg igy is igenis nagysagrendekkel kisebb munka mint irni egy ujat. Kb olyan mint pl amikor a Linuxot portoljak egy uj architecturara. Amugy a Contiki screen orientalt resze szerencsere szinten eleg nagy absztrakcioval rendelkezik, szal eleg a CTK (Contiki ToolKit) reszt modositani ehhez, az osszes tobbi cucc (maga a desktop, applikaciok) a CTK-t hasznaljak.
Amugy a Contiki felulete theme-elheto is, es ez is csak a CTK-ba avatkozik bele. Szal ha pl a CTK-t atirod akkor elvileg tamogathatsz BARMILYEN megjelenitest, legyen az karakteres/grafikus stb ...
Előzmény: Povi_ (1122)
Tömegember emulátor Creative Commons License 2003.11.05 0 0 1124
A C64 grafikaja szerintem 95%-ban emulalhato EP-n, mivel az ep a C64-es sprite-okat kiveve sokkat tobbet tud grafikailag, mint a C64.
nyasi Creative Commons License 2003.11.04 0 0 1123
Akit érdekel:

Enterprise 128 számítógép elvihető.
250-3693 Pilisi (18 órától)

forrás : "http://www.noe.hu/levelek/143/hird.htm"

Povi_ Creative Commons License 2003.10.31 0 0 1122
Én úgy tudom, hogy a contiki-t C-ben írták, úgyhogy csak egy C-fordító kéne EP-re (vagy PC-re, mindegy, csak EP-n futtatható kódot hozzon létre :) ).
A már létező Z80-as gépre írt contiki-t szerintem majdnem ugyanekkora munka lenne átírni, mint egy újat a nulláról. Meg aztán jó lenne, ha legalább úgy nézne ki EP-n, mint a C64-en. És az attribute grafikus mód miatt ez lehet! (ami mondjuk nem lenne elmondható egy átkonvertált verzióról)
Előzmény: lgb (1121)
lgb Creative Commons License 2003.10.30 0 0 1121
Na ja. Amennyire en tudom a Contiki project pl tobb Z80 alapu gepre is "portolas alatt" all (sdcc compiler-rel ha jol remlik). Ha ez megtortenne EP128 eseteben is, plusz a uIP-be bele lenne nyomatva az egerkartya cumo, akkor mar lenne is Contiki EP128-ra, "szep" ;-) webbrowser-rel, email klienssel, stb ...
Előzmény: Ep128 (1120)
Ep128 Creative Commons License 2003.10.29 0 0 1120
Tudtommal az eredti soros port ISZONYATOSAN LASSSSÚÚÚÚÚÚÚÚ!:-( Hasnyálhatatlan. Az egér-kártyán keresztül viszont remekül lehetne netezni, ("papíron") ez az Enterpress-ben is írva volt valahol... "Csak" megfelelő szoftver kellene hozzá, valakinek kellene írni... :-D
Előzmény: Povi_ (1119)
Povi_ Creative Commons License 2003.10.29 0 0 1119
E-mail-ezni szeretnék EP-n!
Lehetne írni EP-re egy terminál-programot, és egy modemkezelőt (ami az eredeti soros portot használná, nem kéne neki egér-kártya), így már tudnánk telnet-et használni, és e-mail-ezni. Vagy van egyszerűbb módszer is? (nem értek hozzá)
Ep128 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 1118
Povi!

Erről biztos nincs kapcsrajz, én is újonan vettem anno Faragó Gyulától (telefonszáma az Enterpress-ekben!! Oldalamon megtalálod!) AKKOR (!) 13.000 Ft-ért! Ha létezik egy fiókban kapcsrajz, akkor nála van! Hívd fel, egy telcsit megér! Tényleg szívesen megtenném én is, de a fülem... Még az is lehet, hogy anno maradt nála üres nyák, és ingyen is hozzád vágja!:-))) HÍVD FEL!!!!!
Írd ki ide utána, hogy mit mondodtt, engem is érdekel, mert "rajtam" többen kerestek már Exdos kártyát!

Előzmény: Povi_ (1117)
Povi_ Creative Commons License 2003.10.27 0 0 1117
Ep! A te kártyádról lehet NYÁK-rajzot szerezni? Ugyanis arra gondoltam, hogy ha le lehetne gyártani a kártyád másolatát (a turbora nincs szükségem), akkor az IC-ek át tudnám pakolni az enyémről, már csak memóriák, és EPROM-ok kellenének, és lenne egy szuper exdos-kártyám...
Előzmény: Ep128 (1116)
Ep128 Creative Commons License 2003.10.25 0 0 1116
Minden jó, ha jó a vége...:-) Volt részem már hasonlóban. Egyszer egy "teljesen döglött" Ep-t hoztak el hozzám, bekapcsoláskor csak fekete képernyőt adott. Az asztalomon állt napokig, nem értem rá szétszedni. Majd amikor végre sort kerítettem volna a hiba feltárására, bedugtam még 1x utoljára a szétszedés előtt, és ment hibátlanul.:-) Persze az ilyen hibák is hibák, és az oka nem szűnt meg ezzel. 10-ből átlag 8x ilyen ezekben az esetekben a nyákon van valahol egy hajszálrepedés, illetve a nyákon futó áramkörök "pattannak el" valahol, ami így hol összeér, hol nem. Sokszor ez (persze) hőmérséklettől is függ, így előferdül, hogy "hidegen" semmi baja a gépnek, és fél óra működés után kezd el "kötekedni" újra. De a te esetedben gyanús, hogy inkább egy "mezei" kontakt-hubával állunk szemben, vagy pedig egyszerűen nem csatlakozott jól a kártya. (5x? Nekem volt olyan kártya a kezemben, amit kb. minden 30-ik alkalommal sikerült 100%-osan JÓL az Ep-re kűzdeni. Sajna abszolút nem kóros, ez az EISA-csati több mint morbid...)
Örülök, hogy minden ok!;-)
Povi_ Creative Commons License 2003.10.25 0 0 1115
Mégse ment tönkre, úgy látszik rosszul volt visszatéve (de 5-ször egymásután?!). Félretettem a kártyát, hogy majd elviszem a Bihari Misihez (ő csinálta). Majd másnap reggel csak úgy próbaképpen újra betettem, és működött. Nem igazán értem mi volt a baj! Tényleg ennyire béna vagyok? Egyébként egy 32kB-os EPROM van benne. (magyar EXDOS v1.3).
Előzmény: Ep128 (1114)
Ep128 Creative Commons License 2003.10.23 0 0 1114
Biztos jól van csatlakoztatva a géphez? Tudom, hogy idétlen kérdés, de sokszor múlik milimétereken a dolog... Milyen kártáyd van? Mászáros féle, vagy Microteam-es, vagy Faragó gyulás, vagy...?tehát ha jól értem, az Epromot ha kiveszed a kártyából, megy minden normálisan... Hány darab Eprom van a kártyán? Ez az egy? Foglalat milyen? Át lehetne esetleg forrasztani a lábait, van, hogy (láthatatlanul) elereszt az egyik lába, akkor (is) produkálhat ilyesmit. Nem valószínű, hog ymá slenne rossz a kártyán, mert akkor nem az Eprom kivételétől "gyógyulna". Nem kapott fényt előtte valahonnét? Elképzelhető, hog yújra kellene égetni a tartalmát, de előtte jó volna lepróbálni egy másik Eprom-al. 64K-s?
Előzmény: Povi_ (1113)
Povi_ Creative Commons License 2003.10.22 0 0 1113
Na képzeljétek, mi történt velem! Beszart az EXDOS-kártyám!!!! :(((
Kivettem, megmutatni a haveromnak (a gép ki volt kapcsolva közben),és mikor visszatettük, már nem volt jó. A mem.teszt OK, basic bejön, azonban 110xxx bytes helyett 112xxx bytes free-t ír ki, és a bill. nem műxik. Ha kivettük az epromot az EXDOS kártyával, semmi baj, működik minden. Mi mehetett tönkre? Az exdos eprom-ja, vagy a kártyán valamelyik IC?
vicroot.hu Creative Commons License 2003.10.22 0 0 1112
Frissitettem a magyar szerverren uzemelo regi gepekkel foglalkozo
levlistak, forumok listajat.

ujdonsag: nedobd-l valtozas

Kerem, ha vki tud olyanrol, ami nincs a listaban, jelezze.

udv: Viktor

---

Primo levlista - primoval kapcsolatos dolgokra
Level kuldese: primo@primlista.hu
Jelentkezes: primo-feliratkozas@primlista.hu
Lemondas: primo-leiratkozas@primlista.hu

TVC -levlista - tvc-vel kapcsolatos dolgokra
Level kuldese: tvc@primlista.hu
Jelentkezes: tvc-feliratkozas@primlista.hu
Lemondas: tvc-leiratkozas@primlista.hu

ENTERPRISE 128
Magyar nyelvu Enterprise forum
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9010641&uq=891

8bit - altalanos 8 bites lista
feliratkozas: http://www.8bit.hu/regisztracio.php

Speccyalista - spectrum es klonjai lista
feliratkozas:
http://www.sinclair.hu/speccyalista/regisztracio.php

C64forum - magyar c64 felhasznalok, jatekosok listaja
felhasznaloi kerdesek
feliratkozas:
http://c64.rulez.org/mailman/listinfo/c64forum

C64 - scene levlista
programozas, demok, scene esemenyek
feliratkozas:
http://c64.rulez.org/cgi-bin/mailman/listinfo/c64

C64hq HIRLEVEL (egyiranyu!)
a http://web.externet.hu/c64 oldal valtozasairol ertesito hirlevel
feliratkozas: c64hq-subscribe@yahoogroups.com
leiratkozas: c64hq-unsubscribe@yahoogroups.com

Plus4
altalanos levlista (ANGOL nyelvu!!!)
feliratkozas:
http://c64.rulez.org/mailman/listinfo/plus4

COMMODORE PLUS/4-esek FORUMA
Magyar nyelvu plus/4 forum
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9006036&uq=2314

Nedobd-l - nosztalgikus szamitogepes lista
regi nagygepek, gepek (esetleg ritka 8 bitesek)
feliratkozas:
nedobd-l-request@lists.wormhole.hu -ra "subscribe" subjectu levellel
leiratkozas:
nedobd-l-request@lists.wormhole.hu -ra "unsubscribe" subjectu levellel

obermotz Creative Commons License 2003.10.22 0 0 1111
Hello,

tegnap kaptam egy Enterprise128-at egy ismerosomtol akinek a padlasan uldogelt a gep egy par evet. Szepen mukodik de szeretnem beuzemelni a hozza kappot floppy drive-ot is. Van hozza egy batar nagy kulso doboz, aminek az egyik nyilasaba a floppy adatkabelet lehet bedugni, a masik oldalan levo csatlakozot pedig a gepbe kene nyomni. A problema az, hogy a gepen nincs olyan csatlakozo ahova ez beferne (tul szeles a kartyan levo csatlakozo). Az interface-t szetszedtem es az a felirata szerint egy EXDOS interface kartya (most nincs elottem, lehet hogy rosszul irtam). Van valakinek otlete arra hogyan lehetne beizzitani a cuccost?

Udv

Peter

Gábriel401 Creative Commons License 2003.10.21 0 0 1110
Persze, mindjárt küldöm.
Előzmény: egzo (1109)
egzo Creative Commons License 2003.10.21 0 0 1109
Vadászok a "Western game"-re a BamSoft-tól. Megvan valakinek?
Stocker Creative Commons License 2003.10.20 0 0 1108
Nem is tudtam, hogy lesz. Már vagy 1214 éve nem jártam az index fórumon...
Mikor lesz legközelebb? Ugyan sok a melóm, de elég rugalmas az időbeosztásom, uhhogy ha lesz, megyek :)

Endi:
megpróbálom megint az infornax-ost (lehet, h. csak az én ISP-m vacakolt), ha nem megy, akkor az index-est.

Előzmény: GÁBOR (1107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!