Keresés

Részletes keresés

Lilike9 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 163

Bera! Itt tartanak,most lesznek 1 évesek.

 

Ezek a nappali déli ablakában telelnek, 3/4 rész kerti föld és 1/4 rész általános virágföld.

 

Ezek már a "gyöszösebbek" általános virágföldben vannak, világos helyen 8-10 fokban telelnek.

 

jól látható melyik lesz sötét vagy világos virágú.

 

 

sajnos ezeket túllocsoltam :-(( holnap beteszem a nappaliba hátha helyrejönnek. Kár lenne értül.....

 

f.ildikó Creative Commons License 2015.01.19 0 0 162

Az új honlapra töltögetem a fotókat. Ugyan még csak a Belle Helene-nél tartok, de folytatom! :)

Akinek van jól sikerült fotója és szívesen látná viszont a honlapon, kérem jelezze felém.

Köszönöm!

Hamarosan a többi anyag is felkerül az új honlapunkra! Csak egy kis türelmet kérek, mert nagyon pepecs munka. :)

 

 

http://leanderegyesulet.hu/

anyunya Creative Commons License 2015.01.19 0 0 161

Nem egészen. Az annak megfelelő jellemzés lenne az alapja a levédettetésnek, de az még egy csomó pénzbe is kerülne. Akkor megfelelő számú növény kiküldésével hivatalosan is bevizsgálnák a növényt, csak aztán indulhatna a levédetés.

Előzmény: Lilike9 (160)
Lilike9 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 160

Végül is ez az UPOV-s dolog egy nemzetközi levédetés... ha jól  fordítottam.

Előzmény: anyunya (159)
anyunya Creative Commons License 2015.01.19 0 0 159

Igen, Judit adatlapja minimális kiegészítéssel elég lenne a legtöbb fajta jellemzésére.

 

A különlegeseknél kellene megcsinálni az UPOV (Új Növényfajták Oltalmára Létrehozott Nemzetközi Egyesület - Genf székhellyel) adatlapját, ahol a "leander szekció" elkészítette a jellemzés feltételrendszerét. Van egy teljes és egy un. rövidített verzió. Utóbbiban a minden leírótól megkövetelt sajátosságok szerepelnek, míg a teljesben ennél több. Mindkettő magyar fordítása Ildikónál van, majd felteszi a honlapra. Ha valakit addig is érdekel, szívesen elküldöm e-mail-ben.

 

Előzmény: Lilike9 (158)
Lilike9 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 158

Tavaly Judit már megcsinálta a mintát szerintem az jó volt, legalább is nekem megfelelt.

Ha átkülditek a kitölteni való sablont elkezdeném az enyémeket.

 

Előzmény: anyunya (156)
Lora1213 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 157

Szerintem igen.   Az új magonc gazdájának dicsőség lenne a "törzskönyvezett"  növény, elősegítené annak elterjedését, és lehetővé tenné hogy majd egyszer az arra érdemesek nemzetközi hírnévre tegyenek szert.   

Megyek szólok a magoncaimnak, igyekezzenek.

Esetleg érdemes lenne kidolgozni egy egységes pontozásos rendszert a magoncok értékelésére.

Előzmény: anyunya (156)
anyunya Creative Commons License 2015.01.19 0 0 156

 

Szervusztok!

 

Nézzétek, mit találtam tegnap a kertünkben (Rákoshegy). Jön a tavasz!

 

Az egyesület szeretné összegyűjteni és közzétenni a "magyar" magoncok nevét, mert a szaporodó új variációk és azonos nevek keveredést okozhatnak.

 

Ezen kívül a jellemzőiket is le kellene írni, legalábbis az egyedi leírásra méltó különlegeseknél. Ezt vagy egy egyszerű házi jellemzéssel, vagy a hivatalos, az új fajták leírására szolgáló előírásnak megfelelően lehetne megcsinálni.

 

Szeretném kérdezni a véleményeteket erről, megcsináljuk-e?

 

Zsuzsa

ReeDonLee Creative Commons License 2014.12.31 0 0 155

 

Mindenkinek nagyon sikeres új évet kívánok! Teleljenek át a növényeink sikeresen, hogy tavasszal újult erővel vághassunk neki a szezonnak! 

Lilike9 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 154

Kívánok mindenkinek Boldog Új Évet !

anyunya Creative Commons License 2014.12.28 0 0 153

Hm, hm, bizony! (Neked szántam meglepetésnek.) Szívesen adok hajtást róla. 

Előzmény: Ely52 (152)
Ely52 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 152

Szia Zsuzsa!

Nagyon szép a karácsonyid, ahogy látom tiszta fehér.

Előzmény: anyunya (151)
anyunya Creative Commons License 2014.12.25 0 0 151

 

 

Szeretetteljes, áldott Karácsonyi Ünnepeket és nagyon sikeres, jó egészségben eltöltendő Boldog Új Esztendőt kívánok minden leanderbarátnak. Zsuzsa

 

Ely52 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 150

Előzmény: Ely52 (149)
Ely52 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 149

Sajnos a képeket nem tudtam feltenni pedig le van kicsinyítve.:-(

Előzmény: Ely52 (148)
Ely52 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 148

Kívánok Nektek Áldott Ünnepeket és Boldog Új Évet. Hoztam pár képet is amit ma csináltam. A Lantana, Muskátli és Lobélia még mindig nyílik.

anblock_italia Creative Commons License 2014.12.24 0 0 147

Igazad van Ildikó, hó nélkül mit sem érne az egész tél! És hát a karácsony se az igazi, de úgy tűnik az előrejelzések szerint, hogyami késik, nem múlik:-(

 

Előzmény: f.ildikó (144)
Lora1213 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 146

Békés, áldott szép karácsonyt kívánok az összes Kertbarátomnak!  Vera

Előzmény: f.ildikó (144)
Lilike9 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 145
Kellemes Karàcsonyi Ünnepeket ès Boldog Ùj Évet kívánok mindenkinek!
Előzmény: f.ildikó (144)
f.ildikó Creative Commons License 2014.12.23 0 0 144

Sziasztok!

Mostanra már minden bizonnyal mindenki bevitte kedvenceit védett helyre. Eddig az időjárás nagyon kegyes volt hozzánk. Több hete jósolják az ünnepek tájára a keményebb mínuszokat éjszakára, lassan időszerű is lesz, hiszen tél van. Vagy nem?! A minap még szúnyoggal és léggyel találkoztam a házunk védett szegletében. :) Csak pislogtam, mi van már ...

Teleltetés szempontjából jók lennének az enyhe telek, de a hóesés, a hóval borított táj, a szűz hó érintése ad egy olyan örömöt, amit kár lenne elveszíteni.

Én drukkolok, hogy legyen hó az idei télen! :)

 

 

MINDENKINEK BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK!

 

 

f.ildikó Creative Commons License 2014.12.03 0 0 143

Szia!

 

Nagyon úgy néz ki, hogy igen! :)

Én az unokámmal vagyok nagyon sokat, mert a szülők este 8-9-ig dolgoznak.  Amikor időm engedi alakítgatom, töltögetem az új honlapot. Elvesztek a már feltett fotók, úgy hogy újra kell kezdenem a felpakolást, de itt egy új cikk:

http://leanderegyesulet.hu/2014/11/a-viragok-illata/

 

Előzmény: Lilike9 (142)
Lilike9 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 142

Ildikó!

 

Nincs semmi újdonság?? Mindenki alszik a leanderekkel?

Előzmény: f.ildikó (113)
Bera68 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 141

Sziasztok!

 

Igaz, nem vagyok tagja az egyesületnek, de figyelemmel kísérem az írásaitokat. Nagyon megörültem a napokban, hogy megemlítitek Mariann új könyvét. Megrendeltem, és ma meg is kaptam. Csodás könyv!!!! Ezer köszönet érte!!!!

 

Üdvözlök mindenkit!

 

Erika

anblock_italia Creative Commons License 2014.11.16 0 0 140

Akkor ez a könyv bizonyára sok segítséget fog nyújtani leandereink beazonosításában. Igaz, nekem nincs sok beazonosítani valóm, de azért mindenképpen be fogok szerezni egyet:-)

Előzmény: anyunya (138)
anyunya Creative Commons License 2014.11.16 0 0 139

anyunya Creative Commons License 2014.11.16 0 0 138

Kedves Leanderbarátok!

 

Most láttam Leac oldalán, hogy "Leandercsoda" címmel megjelent Hámori Mariann új leanderes könyve.

dalma53 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 137

de édes.......!  Nagyon teccccik!

Előzmény: Napvándor (135)
anblock_italia Creative Commons License 2014.11.09 0 0 136

:-) Na ettől félek én is..., a hótól, szóval azt hiszem én sem várok az utolsó percig. De lehet, hogy a legnagyobbakkal várunk, azokat percek alatt be lehet vinni, van fülük a cserepeknek,  csak a kicsik és a közepesek bevitele fárasztó és hosszan tartó. A lényeg, hogy december elejéig nem kell nagyon izgulnunk.

Előzmény: Napvándor (135)
Napvándor Creative Commons License 2014.11.09 0 0 135

Sziasztok!

 

Az idős növényeket azért viszem kb másfél két hétre egy előtető alá, hogy a levélzet száradjon, s azért 25 körül, mivel egyébként is lesem az előrejelzéseket, addig is lesz illetve volt talajmenti fagyunk - de ezt simán bírják -, s ahogy látom dec. elején kezdődik egy komolyabb lehűlés, amit szintén az előtér alatt kibírnának, de már nádszövet kerül  köréjük, s azután tartós - 3 - 5 körül viszem be őket.

Bírnák ezt is, akár dec. közepéig, de egyszer kegyetlenül megsz.... magamat: Én voltam a "Jani, akinél karácsonyig is kinnt vannak a leanderek ", azután jött a hó, s hagy ne mondjam milyen remek dolog szakadó hóban, csatakos 2 m leandereket, 12 db beteleltetni. S persze egész télen az ízgalom, hogy nem  lesz e extra gombásodás a vizes levél miatt.

Az már csak hab a tortán, milyen jól szórakoztak a szomszédok az ablakban: Te Péter nézd már, az most a mikulás, aki viszi a karácsonyi leándereket délre, vagy a szomszéd játszik túlélőpartit...

Úgyhogy szerintem idén kb. dec. 10 körül bevonulnak a teleltetőbe...

Előzmény: anblock_italia (134)
anblock_italia Creative Commons License 2014.11.08 0 0 134

Az önmagában elég gond, ha az ember már nem kb. 30 éves, de ha cipelnie kell, akkor még nagyobb ez a gond:-) De ezen túl pincébe nedves lombozattal 30 évesen sem  nem vinném le őket..., persze lehet, hogy nem lenne bajuk, de azért jobb az óvatosság:-)

És mi van november 25-e körül, hogy akkor jön el az ideje? Mert fagyni fagyhatna korábban is. Pár éve még október végén mindig voltak fagyok, leperegtek pillanatok alatt a fügefák levelei, és persze a még éppen virágzó daturák sem örültek, és én meg aggódtam plusszban a leanderek miatt is.  Talán harmadik az idei tél, amikor Imre napon (nov.5) még simán kinn maradhattak a leanderek, és azóta veszély se fenyegette őket. Most még a fügék levelei is fenn vannak sajnos, bár lejönnének már, de azért jó ez így! Ja, a vadszőlő miatt sem kell pár éve aggódnom, az is a -1-től ledobálja a levelét.

Előzmény: Napvándor (133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!