Keresés

Részletes keresés

Tombolda Creative Commons License 2011.01.05 0 0 13

5kg számomra azért még sokat nem mond, de ha azt vesszük, hogy az előző héten nem jött vissza semmi... pedig lehetett volna marhára... Amúgy még 2 hónapja egy esti vacsora alkalmával képes voltam 2-3 kg-t felszedni...

Korábban is voltak gondjaim a pumpával, de max egy hét 2 évente gyenge gyógyszerrel és ennyi. Most viszont tartósra sikeredett.

 

Az étkezés mennyisége, minősége és a test karbantartása. Ezeket lehet boncolgatni, aztán ha létezik ebben is az örökletes hajlam... akkor beszoptam... :-)

 

Fiatal koromban fogytam már 3-4 hónap alatt 25 kilót... de azt elégtelen táplálkozás miatt (finoman szólva...), annak az "eredménye", hatása kb 5 évig érződött, majd elértem bizony a középkor kezdetére és itt már sok minden már a gyengénk tud lenni, főleg ha egy dagadék vagyok - 185 / 125kg és nem izomban :-).

Előzmény: PA63 (12)
PA63 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 12

Köszi!

Az 5kg minusz az már nem semmi. 1 kilót is nehéz ledolgozni.

Az elért eredmények már elég jól motiváják az embert. Karácsonykor már az is valami, ha nem hízik az ember. Aztán az új évben lehet folytatni a fogyást.

Volt olyan, pont tavaly előtt év végén, hogy 2 hónapig nem tudtam fogyni. Na az nehéz volt, mert mindent ugyanúgy csináltam mint addig. Aztán megindult és sikerült még 17 kilót fogyni.

 

Most egy sokkal kisebb súlyhoz, egy sokkal jobb fizikai erőnlét párosul. Ez meglátszik a vérnyomás mérésnél, a közérzetnél és a labor eredményeknél is! Ez adja a motivációt.

Előzmény: Tombolda (7)
Tombolda Creative Commons License 2011.01.05 0 0 11

A topik címe és a kávézás között milyen összefüggést láttok? (gondolok itt a krémes espressóra és nem a híg német / amcsi literes löttyökre, a keserű megégetett lemezköcsögben forralt mocskokra, amik bizony koffeinnel túlterheltek)

Tombolda Creative Commons License 2011.01.05 0 0 10

Ismerem. :-) Részemről az étellel van a gond, elég gyorsan falok, utána ott ülni csak a tukmálást vonja maga után... persze kezdem gyakorolni a lassú evést, hamarabb is laktat.

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.05 0 0 9

Társasági kajáláshoz, iszogatáshoz egy tippet adhatok?

Ne utasítsd el sem az ételt, sem az italt. A legrosszabb reakciót váltja ki, tukmálnak tovább. Csipegess, tarts a kezed ügyében teli poharat, előbb meggyugszanak. Kipróbáltam, általában működik. Utóbb is buloban voltam, s hazafelé mondja egyik ismerősöm, hogy nem gondolta volna rólam, milyen jól bírom az italt, meg sem látszik rajtam. Persze, mondom neki, két deci bort ittam egész este. Nem hitte el. Nem tűnt fel neki, hogy mikor koccintottunk, én is megtettem, de nem ittam bele az italba, éppen csak imitáltam.

Előzmény: Tombolda (7)
Tombolda Creative Commons License 2011.01.05 0 0 8

...és cukor nélkül iszom a kávét, finom ristrettókat... :-)

Előzmény: Tombolda (7)
Tombolda Creative Commons License 2011.01.05 0 0 7

Gratulálok ehhez az eredményedhez!

Most kezdtem el én is, nekem is jó lenne 25kg mínuszban, de 15 legalább kell. 5 már megvan, igaz ez semmi... de már az életmódom változtatásával is jobban érzem magam. Az elért eredményt pedig megőrizni a legnehezebb, pl jött ugye a karácsony és az akkortájt jellemző mértéktelen zabálás... És bizony tartós eredményhez kell az 1-2 év picikét jobban odafigyelés, majd tulképpen egészségesen kell élni... :-) Mocizásról átszokni a bicózásra...

Előzmény: PA63 (5)
leszúrt Rittberger Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6

távgyógyítás, energiaátvitel, telefonos segítség, homeopátiás semmi, poláros fény, vagy mit tudom én

 

 

És én még csodálkoztam, hogy miből él meg az a rengeteg kókler kuruzsló a tv-kben...

 

:-)))))

 

 

Előzmény: kjanik (2)
PA63 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 5

Másfél év alatt 25 kg-ot fogytam. Minden másnap reggel 25 Km biciklizés, sokszor még este is lenyomtam a 25 km-t. Amikor nem lehetett biciklizni akkor másfél-két óra edzés.

 

Étel mennyiségét csökkenteni kell, zöldség, gyümölcs arányát minnél jobban növelni.

Sokmindent meg lehet ám enni kenyér nélkül is!

 

Kb 15 éve szedtem gyógyszert a vérnyomásomra. Most 120/80 a vérnyomásom, a pulzusom 60-70.

Semmilyen gyógyszert sem szedek már.

Előzmény: ==T== (1)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.05 0 0 4

Ismerős próbált rámtukmálni vitaminkészítményt, mindenre baromi jó. Nem igazán hajlottam rá, de a csúcs érv letaglózótt: havernak adott el, s majdnem belehalt, mert annyira levitte a vérnyomását. No ezek után vettem egy egész teherautónyival. :-DDD

Előzmény: Akit (3)
Akit Creative Commons License 2011.01.05 0 0 3

Már ne is haragudj: beveszed a leszarom gyógyszert és észre se veszed, hogy szépen lassan beledöglesz :-)

Előzmény: kjanik (2)
kjanik Creative Commons License 2011.01.05 0 0 2

Jó-jó, ezt mindenki tudja, de nincs valami új, korszerű módszer, hogy az életmódon lehetőleg ne kelljen változtatni (távgyógyítás, energiaátvitel, telefonos segítség, homeopátiás semmi, poláros fény, vagy mit tudom én)?

Előzmény: ==T== (1)
==T== Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1

Több mozgás(már egy negyed órás könnyű reggeli torna is sokat dob a dolgon), egészségesebb étkezés, és persze kerülni a stresszt, ha lehet + ne mszabad magadban tartanod a feszültséget.

 

Eleinte persze érdemes lehet gyógyszert szedni, ha nagyon magas.

Előzmény: PA63 (0)
PA63 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 0

Le kell f0gyni és /vagy s0kkal többet mozogni!

Nekem bejött!

Előzmény: Minengefahr (-)
Minengefahr Creative Commons License 2011.01.05 0 0 topiknyitó

Magas vérnyomás.

Tapasztalatok, megoldás, segítség - az alacsony vérnyomás topic mintájára.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!