Keresés

Részletes keresés

GARFIELD Creative Commons License 2007.01.17 0 0 540
Ja tényleg, felvettem a mait :-), megyek nézem is :-))))) (még nem láttam)
GARFIELD Creative Commons License 2007.01.17 0 0 539
Na ja, igaz....

De lehet, hogy rosszul emléxem, de az "eredeti" szinkron a film elején, az nem így szólt:

A hold egy nukleáris robbanás következtében, elhagyta földkörüli pályályát, és kilódult(?) a világűrbe.....

Most teljesen mást mondanak az elején, ki emléxik az eredeti szövegre?
Előzmény: tippancs (538)
tippancs Creative Commons License 2007.01.15 0 0 538
Mondhatta volna pl. hegyiember vagy bigfoot, esetleg hegyiszörny. De annyi minden mást, miért pont csubakka....ráadásul nemis hasonlított a szörösségen kívül.
Előzmény: GARFIELD (536)
Skywalker. Creative Commons License 2007.01.15 0 0 537

Sziasztok!

Jó régen jártam már erre...

Nekem sajnos nincsen tévém, illetve nem sajnos, csak ilyenkor, amikor látom, hogy pl az alfa holdbázist vetítik a filmmúzeumon...

A kérdésem, hogy szerintetek ezt a sorozatot, ha majd leadták, ki fogják adni DVD-n is? Pl mint az ORION-t vagy mint a Meghökknető meséket?

Vagy esetleg közületek digitalizálja valaki az epizódokat? Szívesen kapnék, feltételezem egyelőre csak az első évadból, egy másolatot! :)

GARFIELD Creative Commons License 2007.01.15 0 0 536
A maya, csubakka dumától felvisítottam én is :-)
Előzmény: tippancs (532)
tippancs Creative Commons License 2007.01.12 0 0 535
Ami nem tetszik, és nem csak az Alfában, hogy mutatják a messzi helyszíneket ill. gépeket a képernyőn. Hogyan? Hiszen akkor legalább kameráknak kellene ott lenni ahol, tudjuk, nincsen. Szerintem ez óriási hiba, amire a késöbb készült filmekben már jobban odafigyeltek. Mert az még érthető, hogy nagy hatótávolságú kamerákat nagyításra állítják, de akkor a látószög egyértelmű.
motyo_1999 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 534
Ja: a fickó, akit "Csubakka" kiszabadított a romok alól, már az előző részben kedvencemmé vált. Emlékeztek?
Tony hívja a fegyverszekciót.
Kedvencem (zavartan felnéz valami olvasnivalóból - öt perccel ezelőtt indított el egy bolygópusztításra megpakolt Sast, de feltételezhetően innentől már nem érdekelte annyira a dolog): "Fegyverszekció!"
Tony: "A gépünket lelőtték! Aktiválja a pajzsot!"
Kedvencem: "Hm?... Máris..."

:))
motyo_1999 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 533
No igen. A sztori nem rossz, de ez a rész már többféle oldalról megmutatta, mitől szenved a második szezon. Sajnos a szinkron.... hogy mondjam.... szóval ezúttal nem segített abban, hogy komolyan vegyük az eseményeket.

Csubakka: hát, ha a már a fordító sem tud ellenállni annak, hogy poénkodjon, az nem sok jót jelent. Mentségére legyen mondva, nem volt könnyű helyzetben. Az eredeti hang meghallgatása nem sokat segít, meg kellett néznem a DVD feliratát. Most lehull a lepel: az eredeti szöveg így szól: "Maya, the girder!" :)) A sorozat folyamán többször felbukkannak majd ilyen egyszer használatos szörnyek az egyszer használatos neveikkel, csak remélhetjük, hogy King Kong és Mechagodzilla kimarad a szövegből.

Ugyanakkor a széria egyik erőssége is megjelenik: részletesen megépített közeliket láthatunk a bázis külső részeiről. Ehhez hasonló gazdagabb modellezés, illetve látványosabb effektezés többször felbukkan majd (az általatok említett túlzott színesség is ide tartozik), hiszen az ilyesmire több pénz állt rendelkezésre ebben a szezonban.

No de hát a lényeg természetesen a továbbiakban is gyermekkorunk újrafelfedezése, a hangulatok átélése, úgyhogy ebben a szellemben tessék szíves tovább nézegetni a filmet!
Előzmény: tippancs (532)
tippancs Creative Commons License 2007.01.10 0 0 532
Valóban más ez, mint az előző évad. Az ajtókat már nem kell "távirányítóval" nyitni.
Sokkal több a szín. Meg a robbanás. Láthattunk transzportálást :) . Meg néhány hangulat emelő jelenetet, ami akkor vszeg jó volt, ma már nemigazán. No meg slusszpoén.
"Maya! Csubakka!"....Áááááááááááááááááá!!!
GARFIELD Creative Commons License 2007.01.07 0 0 531
az áltudományos dumától is sikítottam....

de tényleg miért nem lehetett valami, ennek a karakternek megfelelőbb szinészt keresni?

off: a harrypotterben is hiába néz ki ugyanúgy dumledor professzor, mint az elözőekben, a fény hiányzik a szeméből.... ON
Előzmény: Superb_ (529)
curka1 Creative Commons License 2007.01.06 0 0 530
Hello!
Valaki feltehetné a 2. évad epiződjait a BitGate-re. Nincs mindenkinek Filmmúzeumja! Előre is köszi.
Superb_ Creative Commons License 2007.01.06 0 0 529
Nekem most túl színes az egész. De azért így is jó. A prof szerintem jó karakter volt, nekem  különösen tetszett az áltudományos halandzsája. :)
Előzmény: GARFIELD (528)
GARFIELD Creative Commons License 2007.01.06 0 0 528
Lehet, hogy egyedül maradok a véleményemmel, de a prof nekem marhára nem hiányzik.
Különösen a szinész nem volt alkalmas a feladatra, szerintem. Egyszerűen a karaktere nem professzoros, olyan nyomozó vagy valami ilyesmi, de semmiképp sem professzor. Pláne, ahogy a főcímzenében belenézett abba a gömbbe, "tudományosan" na attól kaptam sírógörcsöt....

Viszont a II.sorozatban már nem festett monitorábrák vannak az orvosiban :-)
Előzmény: Superb_ (524)
Fülöp János Creative Commons License 2007.01.02 0 0 527
Szopacs Fibernet, nincs ilyen csatornánk. :-(
tippancs Creative Commons License 2007.01.02 0 0 526
Ja, és az m1-en Martin Landau, Jim Carrey-vel. :)
tippancs Creative Commons License 2007.01.02 0 0 525
Ezt a részt adták anno, csak nem láttam. A többiek mesélték. (Ha jól emléxem...)
Superb_ Creative Commons License 2007.01.02 0 0 524
Jó volt, néztétek? Azért Kano a számítógép mellől a Prof pedig a fedélzetről hiányzott.
Superb_ Creative Commons License 2007.01.01 0 0 523
Már csak egyszer kell aludni. :)
Előzmény: motyo_1999 (522)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 522
A végleges tények: január 2-án kedden 20:00-kor indul a széria, ezután minden kedden ugyanekkor, az ismétlések pedig szombatonként 16:00-kor.
Superb_ Creative Commons License 2006.12.12 0 0 521
Jól indul az év! :))
Előzmény: motyo_1999 (519)
tippancs Creative Commons License 2006.12.12 0 0 520
Hurrá!!
Előzmény: motyo_1999 (519)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.12.12 0 0 519
Az újévi malac mellé a desszert: január 2-án indul a sorozat a Filmmúzeumon.
BJ007 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 518

Sziasztok!

 

Budapesten beszerezhetőek az eagle-k, megrendelés alapján.

 

Nekem már van...

 

A lurdy házban a modell bolt mellett!

 

06-1-456-1456

 

agoston@gmx.at

 

Nagyon jó minőségben, fém-műanyag kivitel, lecsatolható laboratórium, konténer...

 

Sok szerencsét!

 

BJ

motyo_1999 Creative Commons License 2006.08.25 0 0 517
Igen, tőled származik az eredeti információ, ez indított el, úgyhogy köszi mégegyszer!
Csak én közben jártam benn a Filmmúzeumnál, ahol is Kertész Márta face-to-face is közölte a kétségbevonhatatlan tényeket, ezért erősítettem rá az infóra.
Előzmény: Merci-autósbolt (516)
Merci-autósbolt Creative Commons License 2006.08.25 0 0 516

Megerősíteném!!!!

Én kérdeztem meg a filmmúzeumtól.

És valóban azt mondták, hogy januárban indul az új 24 rész.

Superb_ Creative Commons License 2006.08.23 0 0 515

Nohát, végre jó hírek!!!

 

Köszönöm, majd letöltöm.

Előzmény: motyo_1999 (514)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 514
Az információ megerősíttetett: januártól lehet ismét az üvegre tapadni. A szerződés múlt héten megérkezett, talán azóta már a szinkronstúdióban is serénykednek a szakemberek.

Ennek tiszteletére ráncba szedtem a honlapot, pár jelentéktelen kiegészítést is tettem. Új címe:
http://alfaholdbazis.webe.hu/
rövid időn belül pedig a sokkal előkelőbb alfaholdbazis.hu-ra változik majd.

Suberb: te akartad nemrég alfásítani a windowsodat. Feltettem egy régi screensaveremet, ami eddig valamiért elfelejtődött, használd egészséggel!
Superb_ Creative Commons License 2006.08.14 0 0 513

A solaria.hu-n láttam. De most éppen nem látom. Érdemes nézegetni, akit érdekel a sci fi.

 

Off: az újjávarázsolt galactikát érdemes olvasgatni? Biztos olvastátok annak idején a régit! Milyen az új?

Előzmény: motyo_1999 (512)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 512
Hm, igen, látom, hogy az sfportal.hu ismét kitette a kis bannereket, ott esetleg felbukkanhatott a régi reklámom, bár ahogy elnézem, iszonyú mázli kell hozzá...
Előzmény: Superb_ (511)
Superb_ Creative Commons License 2006.08.14 0 0 511
Várjuki már nagyon. Lehetne megint az első sorozatot lenyomni éjféltől és 2-ától kezdődhetne az új sorozat. Majd javasoljuk a Filmúzeumnak. Egyébként éppen valami sci fi oldalon mozogtam (galaktika talán) és ott Motyó Holdbázis oldala volt a reklám. Nagyon helyes! :)
Előzmény: motyo_1999 (510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!