Keresés

Részletes keresés

Csülkös pacal Creative Commons License 2011.01.27 0 0 9902

ezt fejtsd már ki bővebben...

miért kell eltávoznia a rendszerből a jelenlegi nyugdíjasoknak?

 

- aránytalanul sokat kapnak?

- mi meg már csak éhbért fogunk kapni?

 

nekem még van 25 jó munkás ember évem.

Előzmény: Törölt nick (9901)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 9901

Az a kis pénz megy az államadóság csökkentésre.

Önfenntartó rendszer akkor lesz ha a jelenelegi nyugdíjas réteg "eltávozik" a rendszerből . Ilyen 2030 előtt nem lesz.

 

Előzmény: _spyglass_ (9899)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.01.27 0 0 9899

Épp most jutnak egy kis pénzhez, abból fizethetik pár hónapig.

Esetleg lehetett volna időt és energiát fordítani egy jövőtálló, modern, jól működő és önfenntartó rendszer kialakítására szánni.

Előzmény: Törölt nick (9897)
Cc Moore Creative Commons License 2011.01.27 0 0 9898

Aha.Értem.

Szóval itt fog megint meggazdagodni pár tetű

Előzmény: _spyglass_ (9894)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 9897

Ha nem fizetik a munkáltatók azt a 24%-ot, akkor a jelenlegi nyugdíjasok nem kapnak nyugdíjat.

Előzmény: Törölt nick (9896)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.01.27 0 0 9895

Ma reggel a korábbi elhatározással szemben bennem is átbillenni látszik a mérleg nyelve, azt hiszem kiírom magam a közösségből. :)

Kapják be, állok elébe a szivatásnak, pénztárellehetetlenítésnek, bárminek.

Előzmény: Csülkös pacal (9890)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.01.27 0 0 9894

Átadják az államnak a befektetéseket amikben tartják a pénzt. Aztán majd az állam pénzzé teszi.

Előzmény: Cc Moore (9893)
Cc Moore Creative Commons License 2011.01.27 0 0 9893

Sziasztok

 

A nyugdíjpénztárak használják a befizetett pénzt ugye?

Na most ha hirtelen ki kell fizetni az államnak, akkor az nekik rendelkezésre áll?Rögtön ki tudják pengetni?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 9892

Tolj az önkéntesbe minél többet.

Előzmény: Törölt nick (9891)
Csülkös pacal Creative Commons License 2011.01.27 0 0 9890

jelentem nyilatkoztam, nem adom a 2 millámat a törpe Dózsénak

pörög a sor

1 ablaknál 2 ember melózik

egész jól meg van szervezve

9.30-kor indultunk

már vissza is értünk

 

mondjuk mikor jöttünk kint állt a sor vége a bejáratnál, az épület Orczy térhez közel eső ajtaján kell bemenni

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 9889

Ez azért nem semmi. Kit érdekel a százmilliós csalás...ugyan már... éljenek a véleményterroristák.

 

"A legnagyobb élő német filozófus, Jürgen Habermas is megszólalt a magyar filozófusügy kapcsán: "Óvjátok a filozófusokat!"

 

 Habermas és Julian Nida-Rümelin közös felhívást tett közzé, amelyben aggodalmukat fejezik ki a magyar filozófusokat ért kormánypárti támadások miatt, és egyben cselekvésre szólítják fel az Európai Uniót. A két filozófus szerint az Uniónak immáron nem csak a médiatörvény miatt kéne ellenőriznie, adott esetben szankcionálnia az Orbán-kormányt, de a kormány más intézkedései, elsősorban az ellenzékiek megfélemlítése miatt.

A nyílt levél Heller Ágnest, Vajda Mihályt és Radnóti Sándort említi meg név szerint, akikkel - Habermasék szerint - a budapesti rezsim le akar számolni. Olyan embereket támad a jelenlegi „nacionalista kormány", akik egykoron a kommunizmus ellen is bátran felszólaltak. „Most a nacionalista kormány alatt, amely kétharmados többségét az alkotmány kiüresítésére használja fel, van [e három magyar filozófus] politikai támadásoknak kitéve". Habermasék megemlítik, hogy amikor e filozófusokat leliberálisozzák, akkor azzal voltaképpen burkoltan zsidóznak, mert a magyar közéletben a liberalizmus ismét szitokszó lett: hazátlanságot, kozmopolitizmust, zsidó származást jelent."

_spyglass_ Creative Commons License 2011.01.25 0 0 9888

Nyilván, nem döntést várok mástól, főleg, hogy szakmába is vág valamennyire az ügy. :)

 

Igen, korrekt összegeket fizettem be, ráadásul volt jófej munkáltatóm aki még ki is egészített nekem. Jelenleg nem ez a helyzet de nem tudom ez meddig tart még. Még eggyel több bizonytalansági tényező, a többi mellé...

 

Mondom, nagyon gondolkodtam de akiknek egy Pintér Sándor játszik a csapatában meg a kezükben egy mindenre kész összevont-központosított vpop-apeh-atyaúristen azoknak én inkább nem szívesen mondok ellent, mégha ez kicsit sarkosan és paranoiásian is hangzik.

Előzmény: Törölt nick (9886)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.01.25 0 0 9887

Azért nem érdemes ennek a lépésnek a gazdasági racionalitását (mármint a magánszemélyek szempontjából) vizsgálni mert az de facto nincs neki. Azt sem érdemes megpróbálni kitalálni, hogy kinek miért és melyik döntés lesz majd jó, ez is nemes egyszerűséggel lehetetlen, mindannyian tudjuk.

Ez a 3000 milliárd kellett és kész. Lenyúlták, gátlástalan, pofátlan módon egy büdös nagy nulla lófasz kommunikáció mellett. Az összes többi csak üres mű-ideológia mellé. És ezen az sem változtat, ha az egész pénzügyi világ térdre borul Matolcsy zseniális reformjai előtt (legyen így).

 

Kiírja magát a közösségből...

Csülkös pacal Creative Commons License 2011.01.25 0 0 9884

pedig pontosan ezt teszik, amit írsz

ha tetszik, ha nem

faszszopó banda ez is

nem kicsit nagyon

 

Előzmény: Törölt nick (9868)
Csülkös pacal Creative Commons License 2011.01.25 0 0 9883

ez lesz az első, amit a következő kormány visszamenőleg meg fog változtatni

a törpe dózsás kurva anyját jut eszembe

Előzmény: Törölt nick (9866)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 9882

Ha viszont maradsz, akkor 20 év munkaviszonyod "termését" 2 év alatt feléled majd, ha a jelenlegi szabályok maradnak.

Ha nyernek is a szoclibek 3, 7, vagy 11 év múlva akkor sem fognak tudni (ha egyáltalán majd akarnak) annyi pénzt visszapumpálni, hogy jó legyen a jelenlegi 40-es korosztálynak.

 

Előzmény: Törölt nick (9877)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 9881

Újabb londoni elemzőház csatlakozott azokhoz a külföldi piaci szakértőkhöz, akik optimistán várják a kormány által februárra ígért reformprogramot. A BNP Paribas közgazdászai korábban még kételkedtek a csomag jelentőségében, ám a napokban kiderült részletek meggyőzték őket. Megítélésük szerint a kilátásba helyezett intézkedések strukturálisan javíthatják a magyar államháztartást, jelentősen mérsékelnék a fiskális kockázatokat és még a hitelminősítők részéről is pozitív reakciókat válthatnak ki. Az elemzők ebben a helyzetben a magyar csődkockázati mutató (5 éves CDS-felár) esésére játszó kereskedési ötletet javasolnak, vagyis az ország megítélésének javulását vetítik előre.

http://www.portfolio.hu/gazdasag/meglepo_fordulat_dicseretet_kapott_londonbol_a_kormany.144516.html

_spyglass_ Creative Commons License 2011.01.24 0 0 9880

Nekem a viszonynak a fele van meg, az összegnél viszont jóval több.

Ezzel mit lehet kezdeni?

Előzmény: Törölt nick (9877)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 9878

Igaz, nem tudom, hogy meg van-e legalább 20 év munkaviszonyod és legalább 3 millád (a manyup számlán).

 

Egyik sincs meg. Csak 2003-ban kezdtem dolgozni.

Előzmény: Törölt nick (9877)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 9876

Ennyi.

Előzmény: Total (9875)
Total Creative Commons License 2011.01.24 0 0 9875

Persze, hogy össze fog omlani a 5-10 éven belül a nyugdíjrendszer. A baj csupán az, hogy pont ez a rendszer fog összeomlani amit most megtartottak és körbeöntöttek betonnal! Érted, a szarból a kurva szar felé mozdultunk el. És ennek egy oka volt, köllött a manyup-nál felhalmozódott zseton. 

Előzmény: Törölt nick (9868)
Kevin Creative Commons License 2011.01.24 0 0 9873

"Magyarul a munkáltatód épp úgy befizeti az államkasszába a bruttó béred 24%-át nyugdíjADÓként, mint az állami rendszerbe visszalépetteknek, csak nekik beleszámítják a nyugdíjukba, neked meg nem."

 

Egy nálunk magasabb demokrácia szinten lévő országban - Észak Korea, Bangladesh, Haiti stb - kapásból alkotmányossági kérdéseket vetne fel.

Előzmény: Törölt nick (9866)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.01.24 0 0 9872

Bocs, rosszul fogalmaztam, nem a maradásra a végső indok, hanem a visszalépésre. Csak végülis ez áll formájában közelebb a maradáshoz, mert ehhez nem kell semmit sem tenni. Kicsit paradox...

 

"Úgy gondolod, hogy az apeh rá fog szállni a manyup tagokra?"

Simán el tudom képzelni, ezzel szerintem olyan fekete pontot vés be a neve mellé az aki marad, hogy sokat szívhat még vele.

És felőlem pedig ne jöjjenek, és nem azért mert találnának bármit is hanem azért mert van sokkal jobb dolgom is, mint pl. apeh vizsgálatokkal elcseszni az időmet meg az idegrendszeremet.

Előzmény: Törölt nick (9871)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9870

Én nagyon gondolkoztam. A számolgatás nem vezetett eredményre, ki tudja mi lesz itt 30 év múlva...

Nálam azt hiszem az lett a végső érv a maradásra, hogy nem hiányzik a vegzálás amit szerintem egyértelműen el fog szenvedni az a pár ezer ember aki marad, mondjuk az apeh részéről.

Pedig a 3m embertől 3e mrd alapján számolt átlag szerint valszeg benne vagyok a top 10%-ban a közösbe bedobott pénz alapján...

Előzmény: Törölt nick (9857)
sergiototta Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9869

abban szerintem is igazad van, hogy a jelenlegi nyugdíj rendszer tarthatatlaná vált, és ez nem  a fidesz hibája

de ez a megoldás, amit kitaláltak, szerintem nem megoldás, csak a problémát tolja arébb néhány évvel

 

és megint azt a réteget sz*patták meg, aki rendesen van bejelentve, aki tisztességesen adózik

Előzmény: Törölt nick (9868)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9868

Az biztos.

Egyrészt puszta úriemberkedésből az államcsőd szélére vitték az országot, amit a jelenlegi kormányzatnak kell rendbetenni. Mivel ők nem számíthatnak a "nemzetközi pénzpiac jóindulatára", így "trükkök százai" kellenek, hogy ne omoljon össze a hazai pénzpiac és ne kelljen az IMF segítő keze.

Másrészt ez az egész nyugdíj kérdés sokkal bonyorultabb. Lehet benne Orbánékat szidni. Lehet az öngondoskodás liberális szent eszméjénél leragadni. Ez azonban nem változtat azon, hogy a jelenlegi nyugdíjas réteg 5-10 éven belül egy fillért sem kapott volna, mert szimplán összeomlana az állami rendszer.

 

Valahogy nem tudom elképzelni, hogy felébrednek Viktorék és azt mondják: Te Gyuri basszunk már ki az emberekkel úgy, hogy a kommancsok hozzánk képest úriemberek legyenek. Zabráljunk be a magánpiacról 3000 milliárd tőkét az államiba. Adóztassuk jól meg az embereket. Csináljunk olyat, amit majd három év múlva is a szemünkre hányhatnak és akkor majd jól elbukjuk 2014-et.

 

"Megnyugtatlak" bőven van még olyan időzített bomba, amit az úriemberék tettek a magyar rendszerbe.

Előzmény: Törölt nick (9867)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9866

Az, hogy magán ágon a munkáltatói nyugdíjADÓ (ugye, kedves nyugdíjvédelmi biztos asszony) valóban marad 24%, csak épp nem számítják bele a nyugdíjadba, tehát nem leszel jogosult utána állami juttatásra. Magyarul a munkáltatód épp úgy befizeti az államkasszába a bruttó béred 24%-át nyugdíjADÓként, mint az állami rendszerbe visszalépetteknek, csak nekik beleszámítják a nyugdíjukba, neked meg nem.

Előzmény: Csülkös pacal (9860)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9865

muterom marad. fel ev mulva nyugdijba mehet legkesobb es fel akarja markolni a penzt ami a penztarban van.

Előzmény: Törölt nick (9857)
Csülkös pacal Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9863

én is így számolom

Előzmény: Törölt nick (9862)
Csülkös pacal Creative Commons License 2011.01.23 0 0 9861
Előzmény: Törölt nick (9857)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!