Keresés

Részletes keresés

loading Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69384

Most miért: a legutóbbiból megtudhattad, hogy tartanak már Csernyik bort is (igaz csak kettő félét).

Előzmény: Hepci (69366)
Hepci Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69383

Istvándy speciel nincs minden közértben, de ez sajnos nem változtat azon a tényen, hogy enyhén szólva nem hidaltam le a kéknyelűjüktől (ami elvileg a zászlóshajója a cégnek).

Előzmény: BZoltan (69369)
Hepci Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69382

Jóskabácsi szerint igen jó Bajnár rajnaija.

Éppen akartam valami épeszű árazású rajnait venni, rendeltem tőle.

 

[Jóskabácsinak pedig igen jó a pinója, pontosabban a Házler pincének (Bakócza), ahol ő tevékenykedik.]

Előzmény: dezso (69370)
dezso Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69381

Badenben is van nem egy, anno itt a forumon is meltattam legalabb egy ilyen bort.

Előzmény: Hepci (69379)
Hepci Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69380

Ismerek olyan - jó helyen bekötött tulajjal rendelkező - panzió-éttermet, ami kizárólag pályázati pénzek "hasznosítására" rendelkezett be, vendéget már - barátok/családtagok kivételével - évek óta nem fogadnak. :)

Előzmény: bajnár (69378)
Hepci Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69379

Dél-Tirolban ittam pár ilyen pinceszövetkezeti tételt, beszarás, hogy milyen jó borokat csinálnak 8-10 jurós polci áron.

Pl. Cantina Terlan - Lagrein.

Előzmény: barkócza (69372)
bajnár Creative Commons License 2019.08.05 0 2 69378

Még egy, aztán leállok. Nehogy bárki azt higgye, hogy olyan kurva jól megy pincekatedrálisos, mindkét kormányzat által pályázati pénzekkel kitömött gazdaságoknak. Többnyire csúnyán beragadtak a kurvadrága csúcsküvék, nyitnak is egy ideje reduktív fehér, rozéfront irányába, csak azon mégsincs akkora haszonkulcs,m hiába a jól felépített brand.

Van olyan híres birtok, aki látványosan a pályázati pénzek lenyúlására rendezkedett már be. Nemrég szőlőmagüzemet állítottak be 700milláért, most szörpüzemet 1,6 milliárdért. 5 év után nyugodtan bezárhatják ezeket a szektorokat, addig is csurran-cseppen a túlárazott, lenyúlt, visszaosztott léből. Szóval nem olyan fényes alapból a dél-pannon nagy nevek sorsa se, csak hát ők számítanak stratégiai szempontból állandóan megsegíteni valónak, azaz pénzügyileg nem feltétlenül masszív a gazdasági modelljük. Miközben azoknak az eltapsolt milliárdoknak lett volna jobb helye is...

bajnár Creative Commons License 2019.08.05 0 1 69377

Sajnos - 30 évvel a rendszerváltás után - még mindig irtózik a magyar gazdák többsége a szövetkezéstől, közösködéstől. Egy-két ellenpéldát leszámítva nem jöttek be az ezirányú próbálkozások.

Előzmény: barkócza (69372)
bajnár Creative Commons License 2019.08.05 0 1 69376

Azért ez nem teljesen igaz, 10-15 éve stagnál az országos átlagár, de az elmúlt 3-4 évben ordenáré dolgokat hallani. Tokajban rohadt le a 29 mustfokos furmint, 30 forintért nem akadt gazdája, az ilyen alapanyag nálunk 3-4 évente, ha összejön mikrotételben. Az említett 30-60 forint is egy vicc, nagyon szar vicc.

A Boglári Borvidéken se rózsás a helyzet (mert relatíve még van választék), néhány szomszédom például Látrányba jár, mert a 30-50 forinttal olcsóbb a cabernet meg az irsai, mint a környékünkön és hát az kell a népnek.

 

Miután azt írtad, hogy O1G nekem címezve, gondolom zsigeri viktorgyűlöletnek tudtad be az állításomat, pedig csak a Magyarország jobban teljesít szlogen valódi mivoltára hívtam fel a figyelmet (arról nem is beszélve, hogy társadalmi célú hirdetésként adták el a vegytiszta hazug pártpropagandát adófizetői pénzből). Közben rohadunk szép lassan, csak ennyi a problémám.

Előzmény: Törölt nick (69371)
bajnár Creative Commons License 2019.08.05 0 1 69375

Szabó pince - Hosszúhetény, Pécsi Borvidék

Előzmény: dezso (69370)
bajnár Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69374

Ez csak utalás volt egy Languedocban (lásd: egészségesebb immunrendszerű társadalom) megtörtént valós esetre, miszerint a termelőket integráló cég szerződésben, előre rögzített és közösen kialkudott áron vásárolja fel a környék szőlőit. Egy alkalommal bepróbálkozott azzal, hogy jaj felesleg, jaj recesszió, mégse kaptok annyit érte. Pár napra rá leégett a borászat és persze senki semmit nem tudott az esetről. Azóta óvatosabbak ezügyben a franciáknál.

A radikalizmust nem szeretem, a konkrét esetben, ha érintett lennék, a hegyközségben tevékenykedő összes termelőt a cég bojkottjára próbálnám rábírni meg persze segíteni közösen, másik, korrektebb felvásárlót találni. Ez mégiscsak egy kb. húsz éves árképzés, más piaci szereplők ezt nem tűrnék szó nélkül.

Előzmény: BZoltan (69368)
joskabacsi Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69373

Ha olvas - és úgy gondolja, hogy felfedi magát akkor biztosan ír.

 

Előzmény: dezso (69370)
barkócza Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69372

Franciaországban, vagy a háború előtt találtak erre megoldást, és ez a szövetkezeti forma volt, nálunk a Hangya. Imádták a parasztok. Meg kelleneezt újra csinálni a kis szőlőtermelőknél, is, saját tulajdonú borászati szövetkezet, ami a tagok szőlőjét vásárolja föl, és adja el borként.

Előzmény: BZoltan (69369)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69371

Én nem tom, szerintem évtizedek óta ugyanez megy, ebben a szegmensben. Dél-Balatonon van családban terület, ők mindig ugyanannyit kapnak a BB-től, évtizedek óta (ami persze reálértéken...). Szóval, a probléma nem újkeletű. Miért nincs rá évtizedek óta megoldás?

A gigatámogatásos ágazat, a villányi palotépítőkkel azért jól muzsikál. Az elitpiacra termelő kisbirtokok szintén működnek. Nincs is egységes érdekközösség a borászatban, szerintem.

Előzmény: bajnár (69364)
dezso Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69370

Na, valaki mondja mar meg konkretan, milyen neven kell keresni bajnar ot. borait!

Előzmény: joskabacsi (69365)
BZoltan Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69369

Marhára megtévesztő ám ez a fővárosi juppi felszín. Egyrészt szerintem azokat a borokat szürcsölik a kockásinges, pufimellényes sikeremberek amiket a hely vagy a kereskedő szaréhugyé vett meg a termelőtől. Nem a limitált szériás dűlős borokat mérik ezerért decijét hanem azt amit a sarki közértben is megkapsz ezerötért. Mutatóban ha van olyan vendéglátóhely az országban amelyik úgy állítja össze a borlapját, hogy azon csak nála kapható extra borok legyenek. 

Előzmény: Hepci (69367)
BZoltan Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69368

"Egészséges immunrendszerű társadalomban jönnének az útlezárások, drasztikusabb esetben lángolna a Kiss és Tsa székhely Tabdin, ami felől hiába érdeklődne nyomok után a rendőrség, mert összezárnának az érintettek."

Örömmel látom, hogy legalább fantázia szinten megérkeztél a radikális ötletekhez. Szerintem ez a folyamat nehogy évek, hanem évtizedek óta tart. Minden szarság, minden aljasság ide vezetett és szerintem van még lejjebb is.

 

Én nem vagyok széplélek, szerintem ebben mindenki cinkos aki bármilyen pozícióban, szerepben részt vesz ebben a mocsokban. Akár hasznos idiótaként akár szervilizmusból, ingatlanspekulánsként vagy bármilyen más érdekből.

Előzmény: bajnár (69364)
Hepci Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69367

Van egy csomó true sikersztori, kint vannak a párszázmilliós támogatást jelző plakettek a déli kúriák-borkastélyok kerítésén.

Aki nem ebből terjeszkedik, annak meg köll célozni a 2-4000 forintos palackár elérését és találni pár nem vérszívó kereskedőt... ez nyilván nem 1szerű.

Budapesten fényesnek tűnik a helyzet. A Bortársaság boltjaiban úgy vásárolnak a juppik, mintha ki tudnák kóstolni az extrudált árvalányhajat a rizlingból, a Rózsadomb aljában meg minap betértem egy új pizzériába, szimpatikusan egységes áron (1000 pénz per deci, höhö) nyomják a 4-5 olasz féltechnobort meg Istvándyék tök semmilyen fehéreit a 3000 forintos pizzák mellé.

Előzmény: bajnár (69362)
Hepci Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69366

Pont jókor regisztráltam. :)

Remélem, továbbra is naponta küldenek valamit - imádom az ilyet olvasgatni, komoly irodalmat úgyse olvasok, mert hát paraszt vagyok, na...

Előzmény: loading (69361)
joskabacsi Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69365

Nagytermelőtől tavaly ugyanaz a cég 1€/l áron vitte a folyót, idén 0,4€-t ajánlott, de volt olyan konkurens felvásárló aki bejelentkezett 0,37€-s ajánlattal  ...

Szóval fura dolgok alakulnak itt, de nem kell félni, jön majd a "személyesen" marketing .... persze lehet, hogy "verzsü" kategótiára gyúrunk ...

 

Maradt még a Fishingről egy rajnaid, én is kibontottam, ha már ennyire dicsérték, tényleg fasza!

 

Előzmény: bajnár (69362)
bajnár Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69364

Kartelleznek a felvásárlók. Aug. 1-ig kellett belengetniük az árakat. Ennyi pénzért még 2-3száz mázsát termelve se éri meg. Arról nem is beszélve, hogy OEM, OFJ, FN totál egykutya, miképpen a hozam, mustfok, egyebek is. 

Gondolom némi hiszti után emelnek 10 ft-ot, ezzel befogják a pofáját a parasztnak. A rövidtávú mohóságuk miatt kinyírják a jövőbeli felvásárlói piacaikat, de a szőlőtermelők is csesszék meg, hogy nem demonstrálnak, verik a tamtamot, nincs érdekvédelem, szakszervezet, akárki, aki befákkolna. Egészséges immunrendszerű társadalomban jönnének az útlezárások, drasztikusabb esetben lángolna a Kiss és Tsa székhely Tabdin, ami felől hiába érdeklődne nyomok után a rendőrség, mert összezárnának az érintettek.

Előzmény: loading (69360)
joskabacsi Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69363

én idén majdnem 300 Ft/kg- költségnél tartok ... (PN)

 

Előzmény: Hepci (69358)
bajnár Creative Commons License 2019.08.05 0 1 69362

A permanens lecsúszást kell látni. Tavalyhoz képest majdnem megfeleződött a felvásárlási ár. Pedig az agrárkamara vagy mi az árak növekedését ígérte a megszavazott fantasztikus zöldszüret okozta kínálatcsökkenés végett. Nem jött be, na, ennek az osztrák ár már közel tízszerese! Árprognosztizáció? Idén már nem kellett vesződni vele, miután eddig is csak ajánlatot tettek, nem volt kötelező érvényű egyik félre se (csak a jelentés elmúlasztsa járt retorzókkal, ehhez a komédiához adta nevét a Légli Ottó), kiderült hogy a halottnak a csók hatásosabb. 

Minek tapsoljunk? Annak, hogy a magyar szőlőterületek zsugorodtak leginkább a rendszerváltás óta, míg a szomszédaink nagyjából stagnálnak? Vagy hogy az Unión belül már csak Bulgáriában olcsóbb a bor átlagára? Borászok 12 pontja? Miniszterelnökünk kisdobos becsszavát adta, hogy támogatja, szted mennyi valósult meg belőle? Folytassam? A mindenkori kormányaink aszpirint meg sebtapaszt adnak a betegnek, amelyiknek lassan az összes végtagját amputálni kellene. És amúgy ez volna a kibaszott rendszerváltás utáni sikersztorija az országnak, hagyjuk már...

Előzmény: Törölt nick (69359)
loading Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69361

Majd fogsz. Nekem is csak 3 napja jönnek. Szerintem most teszik helyre a rendszerüket/váltanak rendszert.

Előzmény: H_G (69352)
loading Creative Commons License 2019.08.05 0 0 69360

Ma családi ebédünk volt, ahol rákérdeztem testvérem apósánál a szőlőjére. Egy hektár alatti területe van, csak szőlőtermesztés eladásra, bort nem készít. Ideges lett a kérdésre. Ugyanis rábeszélték a Szabolcs által korábban ide írt, államilag támogatott zöldszüretre. Neki 100% Biancája van, amelyet a hegyközség tanácsára, illetve az általa biztosított oltványokkal telepített/átoltott (nem tudom, nem emlékszem). Tavaly sem fizettek sokat, idén még kevesebbet ígértek előzetesen. Így ráállt. Az ő meglátásai:

  • akik a legjobban szövegeltek a zöldszüretről, azok nem csinálták,
  • Akasztó környékét elverte a jég, ezért lehet kevés lesz a szőlő, de nem adnak többet, mint az állami támogatás összege, nehogy "gyilok" legyen belőle,
  • az EU az oka mindennek, mert olcsón lehet behozni olasz/spanyol bort, amely átadási ára helyszínre szállítva olcsóbb, mint a magyar borok bekerülési ára, szőlőárban,
  • 100 mázsa alatt nem termelnek, sokan "tréfálják meg" a felvásárlót 15 körüli cukorral leszedett szőlővel. Aki ezért mindig lejjebb vesz a mért értékből => alacsonyabb ár,
  • összefogás nincs és a környéki felvásárlók járnak csak jól.
Előzmény: bajnár (69354)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.04 0 0 69359

Értem, hogy O1G, de mi az oka ennek?

Előzmény: bajnár (69355)
Hepci Creative Commons License 2019.08.04 0 0 69358

Elég súlyos... ebből nehéz lesz kigazdálkodni a metszőollók kicserélését...

A p. szlanka vajon milyen megfontolásból drágább, mint a pinot noir?

Előzmény: bajnár (69355)
BZoltan Creative Commons License 2019.08.04 0 0 69357

Azzal nem is lenne semmi baj, hogy a divat-blöfföket kiszűrjük a rendszerből. De ahogy a piacot elnézem ez nem igazán sikerül. A mondás persze az, hogy arra van a borbíráló bizottság meg a Nébih forgalomba-hozatali engedélyeztetés. De az én tapasztalatom az, hogy mindkettő csak a termelők felesleges csuklóztatása, valódi minőség és eredetvádelmi ellenőrzést egyik helyen sem végeznek. Viszont legalább pénzbe kerülnek és marha lassúak. Mondjuk amennyire ki van a nébih is véreztetve én azon sem csodálkoznék ha hamarosan működésképtelenné válna ez a rendszer.

Előzmény: bajnár (69346)
BZoltan Creative Commons License 2019.08.04 0 1 69356

Huhh... és akkor őrizze meg az ember a hidegvérét és ne mondjon semmi súlyosat.

Előzmény: bajnár (69354)
bajnár Creative Commons License 2019.08.04 0 1 69355

"Magyarország jobban teljesít" - számokban: felvásárlási árajánlat alföldi termelők részére tavaly (58-100ft) és idén (30-60ft)...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!