Keresés

Részletes keresés

m.musashi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2023

valami német mintát vettek alapul,csak lelek ilyet. valamit biztos kihagytak,vagy nem vettek figyelembe.

Előzmény: agicza (2022)
agicza Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2022

Jaja, kiadták, hogy legyen ott is virág, mindegy, hogy mi, de legyen, mert tavasz van... Hogy miért nem lehet vmi kreatívan művirággal megoldani, már gyártanak belőlük is egészen élethű darabokat, a műanyag-művilág pláza-fílinghez éppen jók is lennének...

Előzmény: m.musashi (2020)
agicza Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2021

Hogy ne menne, bármelyik kertben hatalmas attrakció a víz, bármilyen formában, bármekkora területen, bár a régi jó tavas axiómával élve, bármekkorát építesz, az helyből kicsi lesz, tehát gondold ki a méretét és szorozd meg kettővel, majd utána fogj neki a mederásásnak... ;-P

 

Pár képes ötlet, talpalatnyi víz:

 

Előzmény: sameria25 (2012)
m.musashi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2020

és ezért még valaki pénzt is kap. asszem a végeredmény megint az hogy bármit amit a megrendelő akar.csak ha lehet a kicsi és nagy borzalmak között választani akkor ne a nagyot válasszuk.

Előzmény: agicza (2017)
Kiskertész Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2019

Oda a fenyők közé én is eltudnék képzelni egy kis megbújó vizecskét. Én már biztosan megcsináltam volna. Sőt, én ha tehetném, úgy telepakolnám a kertemet tavacskákkal, mint Dogfüggő. Na, az övé csak a mesevilág. Én láttam élőben is. Mintha kint lennél a természetben. Itt egy kis vizecske,ott egy kis vizecske :) A természetességben agicza és Zsur is verhetetlenek:) (Csak úgy halkan megsúgom, agicza a növényismeretben is az!!!)

Előzmény: sameria25 (2012)
agicza Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2018
agicza Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2017

Sosem értettem igazán, miért kell sötét, fénymentes helyekre növényeket erőltetni, beltérben meg kültérre valókat nyúzni úgy, hogy pár hónapon belül szinte biztos a pusztulásuk... Itt még a kukoricapálma sem bírná sokáig. :-/

Előzmény: m.musashi (2016)
m.musashi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2016

úgy néztem hogy a fakereten belül,alul hungarocell van,azon föld,benne növény,és a fenyőkéreg.nekem a márványon a faszegély,kicsit elüt.mintha serlegből innál kávét.és mint a fotón is tágítani kell a pupillát hogy a nagy növények és a virágzók között lásd hogy mi van,úgy lehetett volna 2x akkora is az örökzöld állomány. de ha már tavasz,akkor tavasszal virágzó cserjék idevalóbbak lennének.szépen kivirágoznának ott 20fokban.azt nem tudom mennyi időre van tervezve,1-2hetet el van így is de 1-2hónapot nem hinném.tuti cserélgetni kell majd benne a növényeket.

Előzmény: ZsuR (2015)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2015

...mert  nagyon szepek tudnak lenni a bevasarlokozpontokban a kertek - ha tetoablak alatt vannak.  A vizelvezetest megoldjak, es csodalatos buja varazslat van belole... persze feny kell hozza. 

Előzmény: m.musashi (2014)
m.musashi Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2014

egyetlen eltévedt lument,vagy fotont sem:)

Előzmény: ZsuR (2005)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2013

Ez már a egy tó-rendszer! Én ezzel el-leszek egy ideig, jóéjszakát. Köszönöm.

Előzmény: sameria25 (2012)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2012

 

Ezt dicséretnek veszem.  Köszönöm. Azt mondod, elmenne egy kis tó is?  Én csak a víz hangjával is beérném. A tó az már komolyabb befektetés, ha jól akarom megcsiálni.  Amikor a fenyő  először megsárgult, majd szívbajt kaptam, azt hittem, vége.  De, szerencsére nem. Minden évben eljátssza ezt a színjátékot. Amikor néztem a kerted, nem láttam (vagy csak nem figyeltem ) a tiédet. Majd jobban meg nézem.

Előzmény: agicza (2006)
agicza Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2011

És ha majd Kertészkéében kigyönyörködted magad (tudod, hányunkat inspirált már a tavacskája? ;-))), nézd meg ezt a kicsit nagyobb ékszerdobozt is: http://picasaweb.google.com/babcianyu

Előzmény: sameria25 (2010)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2010

Szerénységből is jeles. A fotók. Csak arról lehet szép fotót csinálni,ami jól is néz ki. Más dolog az, hogy az ember igyekszik fogást találni, hogy még jobb legyen. Ezek szerint jó fotós is vagy. Szép az a tó, ha van saját forrásod, ha nincs . A csobogóhoz köszönöm az ötletet, őzintén szólva, nem kutakodtam még a fotóalbumaitokban, de most már feltétlen megnézem. Valami szerény kis dologra gondolok,ami meghúzódik a növények között ,inkább csak hallani, mint látni. Itt nem annyira jellemzőek a  természetes vizek, ezért vigyáznom kell,hogy ne lógjon ki  nagyon a környezetéből.  Viszont nekem kell egy kis vízcsobogás. Muszáj.

Az akácot én csak  alig szoktam metszeni. Lehet,hogy ezzel szúrtam el? + a fólia. Nagyon köszönöm, hogy ezt elmondtad nekem, így a fiatal növényt már így kezelem,így talán van reményem,hogy szép lesz.

Előzmény: Kiskertész (2000)
agicza Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2009
agicza Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2008

Szívfájdítóan szép... Még mindig. :-)))) Minden évben nekiesel a metszőollóval, ugye?

Előzmény: Kiskertész (1993)
agicza Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2007

"a teljes kertet át kell építeni (a tervek, kalkulációk nagyjából megvannak)."

 

A belvíz vagy koncepcióváltás miatt?

 

Magnólia: március, még virágzás előtt, 2 év talán elég volt neki, hogy meggyökeresedjen, ha rá is segítettél, akkor remélhetőleg. Ha nem, akkro meg úgyis gyökér nélkül lesz a lebújtott ág, szóval próba cseresznye, de szvsz nem hagynám virágzás utánra a bolygatását, akkor már melegebb idők járnak....

Előzmény: krisztababa (1957)
agicza Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2006

:-) Innen már valóban csak a tó hiányzik, egy kis csobogóval... :-P A wallichiana-d egész egyszerűen gyönyörű, az első tűhullását én is végigcidriztem az itteninek... ;-)

Előzmény: sameria25 (1979)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2005

Kap termeszetes fenyt?

Előzmény: m.musashi (2004)
m.musashi Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2004

a méretek,a keret,hogy belül vannak a kinti növények,hogy lesz öntözve hogy ne folyon ki a víz.

Előzmény: ZsuR (2002)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2003

Nem hiszem... nem tulzok.  A kepek, termeszetesen jol lettek keszitve.  A tavad gyongyszem, fogadd el, legyel buszke ra! :))

Előzmény: Kiskertész (2000)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2002

MI a fura?

Előzmény: m.musashi (2001)
m.musashi Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2001

ezt egy bp-i plázában találtam.egy törpe csüngőfűz van még benne,ami nem látszik.

 

finoman szólva,fura.

Kiskertész Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2000

Köszönöm az elismerést, de ZsuR egy kicsit túloz. Szerintem csak jól sikerültek a fotók. Az viszont igaz, hogy nem látni, hogy fóliás. Csodálkoztak is páran, hogy miképp marad meg a víz benne. Na meg, hogy milyen jó nekem, hogy saját forrásom van. A csobogó készítéséhez pedig nem kell sok pénz, mert elég egy 3-4 ezer Ft-os kaváriumi szivattyú, meg némi ötlet. Az adatlapomnál megtalálod a fotóalbumom elérhetőségét. Találsz ott néhány képet a csobogóimról, és biztos meríthetsz ötletet is, de FELTÉTLEN nézd meg agicza-ét, ZsuR-ét, Dogfüggőét....Gyönyörűek!!!!

Az akácot szoktad metszeni? Akkor nyílik igazán szépen, ha kora tavasszal rendszeresen megmetszed. 2-3 szemre kell visszavágni, amikor már nem lesznek fagyok. A talaj nálunk is agyagos, méghozzá elég kemény agyag, alatta meg homokkő van. A tárgyázás szerintem hatásosabb lesz, ha inkább trágyás vízzel öntözöd meg, mert az akácnak is, mint a szőlőnek nagyon mélyre lemennek a gyökerei, így a felszínen lévő trágya lassan jut el a gyökerekhez. Nekem is van egy  másik akác a terasz betonja mellett, ahol még plusz vizet sem kap, és mégis nyílik, pedig még nagyon fiatal. A fólia lehet, hogy nem szerencsés dolog, mert nem tud szellőzni a föld.

Előzmény: sameria25 (1994)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1999

No! ez a megfelelő szó:egy gyöngyszem.Mindenesetre nagyon hívogató.

Majd később,ha már aktuális lesz,szeretnék Tőletek ötleteket kérni egy csobogó,vagy apró szökőkút létesítéséhez. Kevés pézemm és kicsi erőm van,de nagyon kitartó vagyok. Egy pici szivattyúm már meg van. 

Előzmény: ZsuR (1998)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1998

:)) Nincs miert elnezest kerni :)), egyetertunk veled sokan.  Csodalatos a tava...

 

Es igazad van.  A termeszetes nem is mindig ilyen szep...  inkabb ugy kellett volna fogalmazni, hogy egy csodalatos kerti to!  Szepen megkomponalt a kornyezete, nem log ki a folia, nem ovezi "sanc" :)).  

 

Egy szoval: kis gyongyszem

 

Engem is inspiralt, miota lattam az ovet, sok valtozast csinaltam a sajatomon...elhittem neki is es Dogfuggonek is, hogy lehet tavat csinalni (kis tavat is) minden fele adalek nelkul, szuro nelkul... halas vagyok erte nekik.

Előzmény: sameria25 (1997)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1997

Mert természetes?Akkor ez nagy sértés volt. Ezer bocsánat! Ahol én lakom,annyira ritkán vannak helyek, ahol természetes vizek vannak, hogy természetes,ha nem természetes. A lényeg,hogy igen szivesen üldögéllnék a partján,főleg,mikor a lilaakác virágzik.

Előzmény: ZsuR (1996)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1996

...de meg a termeszetesek kozott is csodaszep...

Előzmény: sameria25 (1995)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1995

Azért az a tópart is össze van rakva rendesen. Az emberben föl sem merül,hogy mesterséges. Tökéletes az összkép.

Előzmény: Kiskertész (1993)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1994

Megértem,hiszen ez gyönyörű! Egy kertészkedő embernek a növényeit otthagyni........Ezt az érzést csak az tudja megérteni,akinek van kertje. Tudnál nekem tanácsot adni ? Nekem is van lilaakácom,sajnos,nem járt olyan szerencsével,mint a tied. Egyszer nyíllott olyan igazán szépen,azóta csak senyved.Majdnem fehérek a hajtásai, nem nyílik. Talajra,vagy tápanyag hiányra gondolok. Egy betonnal fedett terasz mellett van,marhatrágyás műtrágyát szokott kapni. A töve viszont  fólia+zúzott kővel van borítva. Vize van,mert a csurgásban van. Most van egy szaporulata,szeretném,ha az jó helyre kerülne. A talajunk feketeföld,kissé agyagos,kb 60-80cm-re pedig színtiszta agyag van.

Előzmény: Kiskertész (1993)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!